Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 23:32
TO: Zahajskej to s tou krví je pravda je to Izraelská finta teda vono je to stará finta prostě vezme se vzorek skupině třeba 100 lidem a nechá se otestovat jako jeden vzorek, pokud je negativ máš v mžiku otestovanejch 100 lidí, pokud vyjde pozitiv děláš jednoho po druhém... více zde
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 23:36
PatrikHR jak se to šíří ve slaný vodě nevim ale sůl obecně má dezinfekční účinky tak snad ?
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 07:00
To Ttom: no super, takže se to tak skutečně dá dělat. V případě rodin při návratu z dovolené ideální testování. Platí se cena jednoho testu za celou rodinu ;-).

Šíření v moři: no prý ano, ale nikde jsem o tom v souvislosti s koronavirem nic neslyšel... Podle mně to je vcelku podstatná informace pro rozhodnutí jestli jet (alespoň pro mně).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 07:24
Lidi, neplašte s tím koronanesmylsem už... než se budeme všichni vracet z HR, tak už žádné testy nebudou... Jedu 14-29.6. pak mohu podat zprávu spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 07:31
To je správný pohled na věc! :-) Štastnou cestu!
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 08:01
Na jeden zátah mi to nepůjde - nádrž 50lit,spotřeba když na to nešlapu a bez kolon - k 7,5 lit. s 50ti % klímy.Po rovině SK + HU.
Tank ČR,Redics,před Plitvicemi a nakonec před dojezdem na místo - 76 lit. + - .
Čurpauzy mimo parkoviště.
Přenosné WC sice mám,ale už tak jsem plný.
Zpět Jasenica,Redics,ČR.
Stále mi uniká info o HU.Když všichni A + SLO,tak to bude teprve maras.Objíždka dálnice SLO se asi někde najde.
Slanou vodu taky nikdo neobhájil,že je "dezinfekční ".
Testy,hlavně zpět,nemluvě kdyby byly v zahraničí = žádné HR.
Nikdo už nezmiňuje,co by se dělo,kdyby se situace natolik zhoršila,že by se hranice zase zavřely.

Doplňuji - DACIA DUSTER 1,6,4 x 4 benzín,
noha lehká,jistě se dá tankování upravit,HU je cenově výhodnější



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vikouš (20. 05. 2020 14:01).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 08:19
Co máš za auto? Podle mně s lehkou nohou bys dal i menší spotřebu. Ale i tak, AT a SLO při přejezdu od hranic u Mikulova a pak k hranici SLO-HR Maceljc to maš cca 400km... to už dáš ne? V CR a HR předce můžeš tankovat kde chceš...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 08:22
Se starou A6 jsem bez natankování dojel až do Gradacu. 1050km.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 08:47
Ale stará A6 asi nebyla benzínová a asi neměla 50-ti litrovou nádrž, co? ;-)
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 12:34
patrikHR , pořiď si MMS a nemusíš se strachovat o dezinfekci slané vody , jako bonus se nespálíš, i když nebudeš používat opalovací krém grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 12:41
Jake MMS? Co to je?
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 12:44
patrikHR , doufám, že máš faceebok, pošlu SZ

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 13:08
To Isekon, taky mne zajímalo, co je tady MMS? Zpráva asi ne, že?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 13:20
Ohledně těch testů byl v sobotu na Idnes dobrý rozhovor s panem Kubou [www.idnes.cz]

Nabízí se tedy otázka, jaký test je opravdu průkazný a co naopak slouží jen jako vytahování peněz z kapes za účelem plnění statistik..
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 13:24
zvláštní, posílal jsem SZ , a v odeslaných nic nevidím ??

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 13:39
Ajaj...
SLOVINSKO
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Dne 17.5.2020 v noci slovinská vláda změnila své nařízení ze 14.5.2020 o uvolnění režimu na slovinských hranicích a teprve rozhodne o tom, ze kterých států EU bude možné cestovat do Slovinska bez karantény.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 13:42
První jsou už "tam" smiling smileyR.





[www.dalmacijadanas.hr]

[www.ceskatelevize.cz]
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 15:10
Ano, stihli to mezi tím, co si to Slovinci rozmysleli... jak asi pojedou zpátky?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 15:56
Nepojedou, zůstanou. Proto asi marně očekáváme popis cesty z5 z vedlejšího vlákna.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 16:26
Isekone....musíš si zatrhnout v SZ....ULOŽIT......
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 17:23
Citaci
Isekon napsal(a):
zvláštní, posílal jsem SZ , a v odeslaných nic nevidím ??

Nezašktl sis "Uložit kopii do složky odeslané"
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 18:31
Hill to napsal naprosto přesně. Pak vše napsané v SZ o Sezóně 2020 atd. máš uloženo. smiling bouncing smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 19:54
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jake MMS? Co to je?

Toto je MMS

Normálně bych takový zdroj ani nepoužil, ale zastánci MMS (alá CLO2) a dalších konspiračních teorií zde argumentují podobnými "zaručenými" zdroji...

Tož tak... smoking smiley

P.S. Než zde začne debata o FMC lobby a penězích... možná bych začal u peněz z MMS... jednoho MUDr. z Podivína, co na tom postavil byznys osobně znám thumbs up smiley
Neštítí se to aplikovat i na DMO apod.
I jako "polní felčar" v ČSLA / AČR stál za h*vno... sorry jako...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 21:36
Tak špitály nechtějí dělat PCR testy pro samoplátce, prý je stanovená max.cena pod náklady. Takže po návratu bude jen karanténa. Prima.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 05. 2020 22:16
Náklady na test jsou 350,- zbytek je jejich hamyžnost, jsou zvyklí za injekci inkasovat 100,- práce za 1 minutu
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2020 07:40
DDVV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ajaj...
> SLOVINSKO
> DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Dne 17.5.2020 v noci
> slovinská vláda změnila své nařízení ze 14.5.2020
> o uvolnění režimu na slovinských hranicích a
> teprve rozhodne o tom, ze kterých států EU bude
> možné cestovat do Slovinska bez karantény.

To se ještě zase změní... jinak přes Slovinsko pouštějí tranzitně...máš potvrzení o ubytování v HR, tak jedeš normálně... Nepanikařit, moře čeká smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2020 07:46
Jak takové potvrzení má vypadat? Máme od domácího ale není tam žádné razítko
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2020 08:08
Já mám normální voucher, od kdy do kdy a kde budu ubytovaný, jméno hostitele, adresu atd... Ale jak říkám, není třeba panikařit... Za týden, zítra, nebo v pátek bude vše jinak smoking smiley pořád se to mění...důležité je to, že nebudou potřeba testy pro cestu zpět od 8.6.2020
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2020 08:25
Co se týče těch údajných nákladů na test 350Kč, tak si myslím že si někdo popletl cenu rychlotestu s PCR testem. Rychlotest se provádí odběrem kapky krve, která se kápne na nějaký připravený testík, něco na způsob těhotenského testu z drogerie. Je to rychlé, levné a ..... nepřesné.
S PCR testy je to myslím si jinak. Nejsem ani lékař, ani odborník přes biomedicínu. Ale o PCR něco malinko vím. Takže si troufám tvrdit, že ty náklady v řádech 1500 až 3000Kč jsou reálné.
Jak takový PCR test probíhá:
1) Odběr stěru ze sliznice pacienta. Zde je potřeba ta sterilní vatička. Něco to stojí.
2) Protože vir SARS-nCoV-19 se šíří v RNA, tak potřebuje vhodné prostředí aby přežil. Tudíž kdyby do laboratoře putovala jen ta oslintaná vatička, tak ten vir by brzy chcípnul a vyšetření by bylo k ničemu. Proto se ta vatička musí co nejdříve strčit do nějakého roztoku, který umožní přežít tomu viru, ale zároveň se nesmí množit jiné patogeny. Takže i ten speciální roztok něco stojí.
3) V laboratoři v prvním kroku z té vatičky musí izolovat tu RNA. To nevím jak se dělá, ale do té doby je to stále práce s biologicky nebezpečným materiálem. Takže ochranné oděvy, rukavice, hygiena, oddělené prostory, spousta plastových jednorázových věcí atd. To všechno stojí peníze.
4) Když se vyizoluje ta RNA, tak vzorek už není biohazard a může putovat do jiné části laboratoře na tu PCR. Test PCR se obvykle provádí na přístrojích, které zvládnou najednou otestovat desítky vzorků. K tomu ja ale potřeba spousta dalších chemikálií a nástrojů. Samotný PCR test trvá odhaduji tak 2 až 3 hodiny. Připočtěte si k tomu práci s přípravou těch vzorků a manipulaci s nimi. Odhaduji že tento krok je nejnákladnější ze všech.
5) Vyhodnocení vzorků, komunikace s pacienty, povinné hlášení hygienikům když byl vzorek pozitivní atd.

Opět zmiňuji že nejsem odborník, ale asi tak nějak to testování funguje. Takže i kdyby všichni ti lidi co jsou do toho testování zapojení pracovali zdarma, tak ty ochranné pomůcky a hlavně testovací sady zdarma nejsou. Výroba těch sad je velký byznys a výrobci vydělávají právě na těch testovacích sadách, né na PCR testerech.
Je to podobné jak s inkoustovými tiskárnami. Tiskárnu koupíš za podnákladovou cenu pod 1000Kč, ale výrobce se zahojí na originálních cartrige, které se pak musí kupovat časteji než chleba v krámu....

Co je to vůbec ta PCR: Wikipedie
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2020 09:06
Mana … souhlas … thumbs up
... snad jen, že by to zaplatila pojišťovna, do které by nalil stát ze zvláštní kapitoly, pro tyto účely …

bohužel, aby zlevnily na minimum zcela nějaké léky … musí v uvedeném (např. lékovém) sektoru skončit konkrétní licence na výrobu … a pak je to za hubičku ...
… ani nechci vědět, kolik ve skutečnosti stojí přípravek na spinální svalovou atrofií lék Zolgensma pro to malé dítě, za které pojišťovna vysolila 54 milionu CZK za jednu dávku …
... výrobci zbraní a léků jsou nejdražší banda na světě ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.