Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 04. 2020 14:06
Nejde o dojezd ale zastavit je potřeba, každý si potřebuje odskočit
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 04. 2020 14:11
PET lahev s velkým hrdlem to jistí...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 04. 2020 16:47
Všechno se dá vydržet jednou si vnuk vzpomněl na začátku Vídně "či čůat" no musel to vydržet. Nám je hej stačí flaška od mlíka ale co ženský tak si vezme plínu pro seniory 😃
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 04. 2020 17:15
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 04. 2020 17:36
Dnes na iDnes: Chorvatsko chce v létě otevřít hranice, omezí počet lidí na plážích

No bude to zajímavé. Ten zákaz bufetů v hotelech bude asi pro většinu čechů v pohodě. Ke snídani postačí paštika, toastový sýr v igelitu a croisant z pytlíku grinning smileygrinning smiley

Ale teď vážně. Jezdíme celkem pravidelně na Makarskou riviéru a tam si to "omezování" lidí na plážích nějak nedovedu představit. Když chorvati si nedokážou sjednat pořádek na plážích (kouření, úklid vajglů do písku...), tak těžko budou hlídat odstupy. A co si už vůbec nedokážu představit, je chování Bosňanů. To jako oni budou na pláži v roušce? Nebudou hulit? A budou dodržovat 2m odstup??? Prostě sci-fi....

Já tento rok prostě vynechám, protože těch ALE bude přespříliš.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 04. 2020 17:59
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo jo hezký dojedeš ke Slovincům ty řeknou NE NE
> zavřeno tak se otočíš a rakouskej celník řekne
> tranzit ANO ale jen s plnou nádrží. Tak je dobrý
> mít kvalitní startovací kabely a jít se
> voběsit😎!


Přes Slovinsko projedeš tranzitně také...

[www.mzv.cz]

V současné době je problém v Chorvatsku... Ale věřím, že nejpozději do konce května bude vše jinak a pojede se normálně... Protože peníze jsou vždy až na prvním místě...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiriczek1978 (28. 04. 2020 18:01).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 04. 2020 19:31
Hoši. Něrobte paniku. Cerven to jistí.thumbs up smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 04. 2020 21:06
TO: Jiriczek1978

... Protože peníze jsou
> vždy až na prvním místě...


grinning smiley Přešně grinning smiley

ale tady čtu že až od srpna takže ti co chtěj v červenci maj smůlu ? :-(



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (28. 04. 2020 21:36).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 04. 2020 23:23
Také věřím že to červen jistí...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 04. 2020 06:11
Docela aktuální informace mají stránky SeaHelp
[www.sea-help.eu]
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 04. 2020 08:43
Chorvaté počítají s otevřením hranic pro turisty od 1.6.2020.

[www.jutarnji.hr]
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 04. 2020 09:00
Pokud se budou vyžadovat doklady o zdravotním stavu a podobně, umíte si představit ty kolony na hranicích. Myslím že od července to bude jinak. Doufám.eye popping smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 04. 2020 09:13
Také si myslím že od července to bude zase úplně jinak. Je teprve konec dubna. Co bude za 2měsíce je úplně ve zvězdách. Mění se to z týdne na týden. Ale pokud to půjde takto dále tak sezona v Chorvatsku určitě bude.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 04. 2020 09:26
Vidím to stejně. Květen bude v poho a v červnu po nějakém viru neštěkne ani pes. Vládám se líbí mít nad lidmi neomezenou moc, ale jde o prachy. A jestli Němci řeknou: Jedem k moři, tak už to nikdo nezastaví a se všema restrikcema si orgány boudou moct víte co. Chorvati spustí moře, Slovinci dálniční známky a my ostatní uděláme to nejlepší, co půjde. Opálíme se do hněda, naložíme se do slaného moře, popijem Karlovačky a další rok nebudem muset k doktorovi. Jezdíme na Poreč začátkem července a koncem srpna už kolik let, a letos to vidím stejně tak.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 04. 2020 10:07
Obecně: Nic ve zlém, co člověk to názor. Možnosti cestování se mění každý den, Tedy skoro. Do opravdového začátku sezony je ještě nějaký pátek a vše může být úplně jinak.
Důležité jsou a budou jistě pro všechny i "peníze". Například i korona pas (nebo jaký to bude mít název) bude něco stát, aby se laboratoře zahojily. Pro naše modré oči to dělat nebudou. Včera v televizi cena byla podle krajů od 2200 do 2800 Kč. Což by bylo pro rodinu celkem "pálka" (aspoň tak to vidím já). A kdoví, kam se pro ten papír s razítkem bude muset jezdit. Vypadalo to podle měst jako krajská města. takže pro pracující den dovolené "navíc", fronty na odběr jak "blbec" a kdoví co ještě vymyslí.
No uvidíme. Voucher od CK to tak nějak jistí, je to od nich pěkné.
Jenže zase nějaká "asociace" vymýšlí, že musíš mít zájezd zaplacený komplet. Tzn. např, záloha 40 000 a doplatit x - dní před odjezdem " za nic" ještě jednou tolik, někde i víc.Ta "moje" CK zatím "mluví" o voucheru i na zálohu. Tak uvidíme.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 04. 2020 11:39
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Ta "moje" CK zatím
> "mluví" o voucheru i na zálohu. Tak uvidíme.

Tak by to mělo být správně v souladu s tím, co vymyslela vláda... žádné doplácení smoking smiley

Jinak je snad jasné, že chtějí snížit počet cestovatelů nějak demokraticky... nástroje budou různé...
Vidíš to i zde na fóru, někteří to letos "zabalili" s ohledem na možná rizika, nekomfortnost atd. Další se rozhodnou na základě nekomfortu a restrikcí platných těsně před... a zbytek chce jet za každou cenu, bude-li to jakkoli možné.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 04. 2020 14:37
Jelikož jezdíme do kempu na blind, tak mně cestovky netrápí. Do prázdnin jsou dva měsíce, tak nemá cenu se dopředu stresovat, ono to nějak dopadne. Pokud to jen trošku půjde, nabalím auto a fičím.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 04. 2020 20:19
No spoléhat se na voucher..... je taková nejistá sezóna.. za rok cestovka nemusí existovat vůbec...eye popping smiley navíc příští rok může být pandemie taky vir nezmizí.
Jak se říká co je doma to se počítá, takže to pořeším jako "Panda"
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 10:24
Tady je nějaká poslední informace o nastávající sezóně : [www.avtokampi.si]

MirekŠi
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 11:34
Článek vyznívá optimisticky. Uvidíme co "život" přinese v dalším období.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 11:42
No já včera v TV slyšel že do HR až od srpna :-( nejdříve prý Slovensko, Rakousko, Německo, Bulharsko !!
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 16:24
to Ttom: slovensko asi ťažko, naši vôbec nejednajú a všetkým nám nutia domáce pobyty!!!!
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 18:02
TO: pinin
No nám taky na netu nenápadné reklamy na Lipno atd. smiling bouncing smiley no tam bych se nechtěl koupat a blbě se tam šnorchluje....
nicméně sem to slyšel....
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 18:08
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No já včera v TV slyšel že do HR až od srpna :-(
> nejdříve prý Slovensko, Rakousko, Německo,
> Bulharsko !!


Já tomu Petříčkovi nevěřím nic... Chtějí udělat vše pro to, aby co nejvíce lidí zůstalo v ČR... Věřím tomu, že koncem května se bude dát cestovat...asi s omezením... Pak od června to bude lepší... Kdyby teď řekli, že v červnu otevřou hranice okolní státy, tak tuzemské ubytování a ck mají smolika... spinning smiley sticking its tongue out
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 19:41
TO:Jiriczek 1978
No já se z toho Petříčka pos... teď jsem to viděl v TV zas ....k moři v srpnu, ale do rakouska v červnu ale jak to když budu moct do rakouska tak to můžu snad tranzitně dál ne ?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 19:48
Jak to můžou říci, když nikdo pořádně neví, co bude za týden? Na druhou stranu je s tuzemskou dovolenou chápu, proč zachraňovat nějakou ekonomiku za našimi hranicemi, když je potřeba to dát do cajku tady.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 20:02
Nevím kam by jsem u nás jel, všechny chaty alespoň s bazénem jsou obsazené, běhat po horách, to není pro mě, a když budou všichni na dovolené u nás tak to bude docela všude přelidněno. Myslím že na zahraničních turistech vydělají určitě vice než na nás.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 20:42
Jestli pojedeme někam za hranice nezáleží ani na Petříčkovi ani na nikom z naší vlády. Naše hranice jsou směrem ven otevřené a vše závisí jen na hostitelské zemi. Takže např. do Chorvatska jsou Rakousko i Slovinsko už dnes pro tranzit s omezeními otevřené, pokud máte potvrzení o Covidu a potvrzení, že vás Chorvatsko přijme. Vše závisí jen na Chorvatsku. Samozřejmě, oni se budou zajímat o situaci v dané zemi, odkud by hosté měli přijet. Takže doufejme.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2020 23:49
Pár bezpříznakovejch lidí a na konci srpna je po sezoně. Kdo si myslí, že tím že jede až v září vyhrál, tak si myslím že nevyhrál. 1 srpna odstartujou sezonu a do konce měsíce tam mají druhej Ischlg. Od počátku září znovu karanténu a všechno začne znovu.
Jak se tam hodláte chránit? Jasně, rouška večer na promenádě, pokud budete dostatečně odvážní nosit jí mezi ostatními, kteří jí mít nebudou. Čechům to už zvláštní nepřijde, ale co ostatní? Nebudou si myslet, že jste nemocní?
Co přes den... Zajdete na pivo? Půllitr, ze kterýho před vámi pil nakaženej, umytej ve Spülboyi ve studený vodě asi nebude úplně bezpečnej z hlediska nákazy. Talíře a příbory, prohnaný myčkou by snad být mohly.
Co desinfekce? Berete sebou něco? Sáhnete na zábradlí, opřete se o sklo u zmrzliznovýho stánku, vezmete do ruky košík ve Studenaci atd a je při troše smůly hotovo... Já si nyní doma a v práci myju ruce prakticky pořád. Jak často mám vůbec šanci si je umýt na pláži? 2x denně, při obědě a večeři asi stačit nebude. A to pořád uvažuju ubytování v apartmánu. V hotelu nebo penzionu šance nakažení razantně vzrůstá.
Jak hodláte platit? Já tady platím zásadně kartou nebo mobilem. Tam vám ve stánkách s ovocem nebo u zmrzliny kartu asi nevezmou, možná že ani v některých restauracích. Dovedete si představit, co za svinstvo je na penězích? Hlavně papírovejch? Kolik majitelů denně změní jediná bankovka?
Určitě jsem toho ještě spoustu vynechal, například kliky u dveří....
Tenhle příspěvek je určen těm, pro který je největší problém jestli je pustí do země a dál už nic neřeší. Doporučuju si sednout a rozvážně si představit jeden typickej den v Chorvatsku. Sebekriticky si uvědomit, na co všechno šáhnete, kde se budete pohybovat, s kým přijdete do styku, jak se hodláte chránit, desinfikovat atd atd. Když to vezmete opravdu poctivě do důsledku, myslím že se nebudete stačit divit...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 07:17
Valeri za toto stanovisko u mě thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 98
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.