Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 04. 2020 13:16
Včera, bo kdy byl na Seznamu TV článek, že zde pravděpodobně byl virus už na přelomu roku, jen tomu nikdo nevěnoval pozornost. Bylo tam přes 300 komentářů, kde tito lidé popisovali příznaky které měli, většinou to chytla celá rodina. Já už 14 dnů před Vánocemi dostal kašel, jak starý tuberák, jak jsem se pohnul - kašel, v noci jsem šel na WC, po návratu min.10 minut kašel jak sfiňa , MUDr napsala antibiotika - nic platné, prášky proti kašli - nic. V té době mě ani nenapadlo, že by mi mohl pomoct chlordioxid - bohužel, mohl jsem si ušetřit tu bolest na plicích ... takže to mám asi taky za sebou - a těch lidí budou desetitisíce ... jinak strach, že bych to znovu chytl nemám, mám s sebou sláte CLO 2 smiling smileyhot smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 04. 2020 13:30
Ci to mate za sebou sa da lahko overit, vysetrenim hladiny protilatok IgM a G, uz aj domacimi testami.

[www.kigo.hr]
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 04. 2020 14:09
Řešení na pláž

eye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (16. 04. 2020 14:09).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 04. 2020 14:37
čtení pro ty kteří čekají na zázračnou vakcínu vakcína

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 04. 2020 21:47
Letos zvažuji, že zůstaneme doma. Nikoli vzhledem ke koronaviru, jsme zdraví a nákazy se neobáváme, jen rodiče potřebují naši péči. Nejsem asociál a je mi ctí splácet jim jejich péči, když jsme ještě sami nemohli, jen ta podpora při studiu. Nevím, zda tchán dožije léta, vůle k životu ho opouští. Tchyně se sotva pohybuje. Pokud by se situace doma zlepšila, raději bych zase běhal po naší krásné zemi, kterou nám EU a globální elity chtějí ukrást. Cestu na Murter tak vážíme až na poslední chvíli a jen bude-li to nekonfliktní rozhodnutí. Buďme přátelští a ohleduplní, pak odoláme nejen pandemiím, nezřídka záměrně vyvolávaným.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 08:19
maarly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> znama prave pise, ze chorvati otvaraju od 1.6.
> hranice pre dovolenkarov...ak je to pravda, tak
> svetlo na konci Sv.Roka..


Tak to je dobrá zpráva, jen jde o to jak je pravdivá. Z jakého zdroje má známá info..? Nic takového jsem se na HR stránkách nedočetl...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 08:24
Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> maarly napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > znama prave pise, ze chorvati otvaraju od 1.6.
> > hranice pre dovolenkarov...ak je to pravda, tak
> > svetlo na konci Sv.Roka..
>
>
> Tak to je dobrá zpráva, jen jde o to jak je
> pravdivá. Z jakého zdroje má známá info..? Nic
> takového jsem se na HR stránkách nedočetl...

Tady je článek. [www.kigo.hr]

Zatím je to asi brzo. Jezdíme Sarigrad a domácí psal že když chce jet do Zadaru, musí mít zvláštní povolení.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 11:53
Dovolenou před krizí jsem plánoval na srpen, cesta na slepo, tudíž žádná rezervace mě nyní netrápí. Počkám jak se jednotlivé vlády domluví, ale při pomyšlení, že po návratu karanténa nebo nějaké certifikáty o bezinfekčnosti ( předpokládám přeložené do jazyků všech průjezdních zemí) či zdlouhavé hraniční kontroly nebo povinné nošení roušky na pláži, tak to si to raději odpustím. jezdíme pravidelně kvůli atopickému ekzému obou dcer, ale asi letos tuto kůru nedostanou, co už, svět se nezboří. A podpoříme tuzemské hotely, campy, penziony, kteří teď asi nemají lehké chvíle.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 12:05
Obávám se, že tak jednoduché to nebude, resp. je to tzv. přání otcem myšlenky.
Dnes ráno přibližně v osm hodin byl na stanici Radiožurnál příspěvek k této problematice a důležité je, že se jednalo o stanovisko Ministerstva turistiky HR. A bylo tam řečeno, že o otevření Chorvatska na dovolenkovou sezónu se zatím neuvažuje. Připouští se, že by se to mohlo změnit, ale že to závisí na situaci v HR, okolních státech a taky v domovských státech návštěvníků. Pokud by k něčemu takovému uvolnění došlo, byly by předem stanoveny podmínky pro návštěvníky, jejich chování a taky pro ubytovatele. Na ničem takovém se zatím nepracuje. Ve zprávě zazněla i kritika těch, kteří šíří "optimistické" informace.
Snad jsem to pochopil správně. Kdo by si to chtěl ověřit, tak Radiožurnál má svůj archiv a tak není problém si to poslechnout.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 12:18
Vážení, když pomineme nahloučení turistů v Chorvatsku, dnes prakticky všude, souč. nárůst.- případů Covi-19 v Dalmácii, a to vidíme jen špičku ledovce, přítomnost zahraničních turistů, Němců, Italů -stačí jen jeden, cestu na letošní dovolenou bych zvážil. Je nutné si uvědomit velmi dobré šíření viru stolicí a močí, pokud vím, tak čističky v Chorvatku nejsou, jen přepady a případně odkanalizování přepadu někde do moře, a to ještě velmi krátce od pláží (takové ty velké litinové roury s přírubou). Tento nový souputník lidské společnosti je 3x infekčnější než Španělská chřipka a má 10 x větší schopnost vázat se na struktury v plicích. Tedy do Chorvatska a vůbec jinam na dovolenou plánuji nejdříve za rok, kdy jej donutíme mutovat do méně nebezpečné formy. Toto je ale pouze můj úhel pohledu a každý se rozhodne podle sebe.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 12:23
Ač jsem přirozeně optimista, ve věci dovolené v Chorvatsku 2020 jsem spíše pesimistou. Zase na druhou stranu Český Krumlov bez asijských návštěvníků, ale i ruských apod. je letos výzva. Bude tam dýchatelněji a kdy jindy než letos. Příští rok návrat k normálu. Jen ta Vltava asi letos jedno velké parkoviště smileys with beer
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 12:31
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jiriczek1978 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > maarly napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > znama prave pise, ze chorvati otvaraju od
> 1.6.
> > > hranice pre dovolenkarov...ak je to pravda,
> tak
> > > svetlo na konci Sv.Roka..
> >
> >
> > Tak to je dobrá zpráva, jen jde o to jak je
> > pravdivá. Z jakého zdroje má známá info..? Nic
> > takového jsem se na HR stránkách nedočetl...
>
> Tady je článek. [www.kigo.hr]
>
> Zatím je to asi brzo. Jezdíme Sarigrad a domácí
> psal že když chce jet do Zadaru, musí mít zvláštní
> povolení.


Tento článek je jen zbožným přáním, není ničím podložený... doporučuji sledovat [www.mvep.hr] nebo [mint.gov.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiriczek1978 (17. 04. 2020 12:36).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 19:44
Přesně o tom co píše Gigi3 tak bylo dnes ve zprávách na Primě. Nepočítají s turistikou v letošním roce,hovořil o tom přímo ten jejich ministr.Nejhůře je zasaženo hlavní město Záhřeb, druhou největší nákazu hlásí Splitsko-dalmatská župa, kde je 381 případů nákazy, Dubrovník 96 případů a Istrie 88 nakažených. Dotazu, jestli přijme země české turisty, čelil také chorvatský ministr turismu Gari Capelli. Podle něj nezáleží jen na přání Čechů, turistů z dalších zemí a chorvatského turistického sektoru, ale na epidemiologické situaci a na tom, jaká opatření vláda a místní samosprávy přijmou.
Pro aktivity českých cestovních kanceláří měl pochopení. "Nemají teď moc prostoru na práci, hledají cestu, jak lidi dostat k moři, Chorvatsko považují za nejsnadnější cestu a mají zde dobré výsledky. Jestli se jim to povede, to uvidíme, nezáleží jen na nás, ale také na ostatních zemích," citovaly oficiální stránky ministerstva Capelliho.Stejně jako Česká republika chce i Chorvatsko podpořit domácí turistický ruch. Ten se ale na příjmech sektoru v posledních dvou letech podílel jen 12 procenty. K podpoře cestování po Chorvatsku ministerstvo chystá například slevové karty pro občany.

MirekŠi
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 19:55
Já vydržím. Nebavila by mně dovolená u moře s množstvím opatřením, které v případě otevření koridoru do Chorvatska může nastat. A je pravda, že je dobré podpořit i domácí české podnikatele. Je to pro nás v podobě odvedených daní. Navíc, já si dlouho slibuji, že bych v sezoně zajel na hory. Prostě si je prochodit s nějakými pěknými večery. Taky mně to s...e , ale je potřeba vydržet. Někde jsem četl, že ta mrcha po cca 70 dnech chcípne sama. Přeci ten vir nemá celoroční působnost. Za zdravotní komplikace mi to moře opravdu nestojí. A myslím, že tady na fóru je hodně přátel , kteří už nějaký pátek pamatují, tudíž přibývá i chronických onemocnění. Chlapy a holky, vydržať!hot smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 20:31
....tudíž přibývá i chronických onemocnění......třeba Hvarka? smiling smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 04. 2020 20:51
No nevim ale já teda četl něco úplně
jiného
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 08:40
Zajímavé v tom, že by nebylo možné cestou v koridoru zastavit. Tím by bylo vyřazeno mnoho cestovatelů, kteří by to na plnou nádrž nedali. Jsou to samozřejmě stále jen úvahy, ale hurá za chrochtáka se skoro sedmdesáti litrovou nádrží.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 08:58
A pak budeš muset ještě zvážit, jestli to riskneš bez pojištění, protože léčebné výdaje související s nákazou coronavirem včetně repatriace z rizikové oblasti zatím všechny pojišťovny vyjmuly z plnění. Takže samotný koridor (třeba i s vyhrazenými benzínkami cestou) není řešení. Těch okolostojíčností, které by bylo nutno dotáhnout, je stále daleko víc a i pouhé potlačení symptomů hvarky, makarky nebo pelješury se může velmi nepříjemně prodražit.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 09:38
Samozřejmě, že ta touha dostat se opět letos do svých milovaných míst je silná, ale stále si nemohu pomoci v jedné věci. Vždyť i my se potřebujeme zase ekonomicky zvednout a podpořit turistický ruch. Trochu nechápu, proč bych měl jezdit podporovat ekonomiku do jiné země. Něco jiného je, když jsou normální podmínky a i k nám jezdí davy turistů z ciziny a plní pokladnu. Nakonec ještě budou muset chodit lidé po pláži v roušce, tak to by mě mohlo úplně.hot smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 09:49
kikinek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Samozřejmě, že ta touha dostat se opět letos do
> svých milovaných míst je silná, ale stále si
> nemohu pomoci v jedné věci. Vždyť i my se
> potřebujeme zase ekonomicky zvednout a podpořit
> turistický ruch. Trochu nechápu, proč bych měl
> jezdit podporovat ekonomiku do jiné země. Něco
> jiného je, když jsou normální podmínky a i k nám
> jezdí davy turistů z ciziny a plní pokladnu.
> Nakonec ještě budou muset chodit lidé po pláži v
> roušce, tak to by mě mohlo úplně.hot smiley

Nechci ti brát iluze ale náš cestovní ruch nejvíc zvednou zahraniční turisti... my ne nebo ty si dáš třetinku Coly prodávanou v petce přes pult na Pragl burgu za 90,- ?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 09:54
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A pak budeš muset ještě zvážit, jestli to riskneš
> bez pojištění, protože léčebné výdaje související
> s nákazou coronavirem včetně repatriace z rizikové
> oblasti zatím všechny pojišťovny vyjmuly z plnění.
> Takže samotný koridor (třeba i s vyhrazenými
> benzínkami cestou) není řešení. Těch
> okolostojíčností, které by bylo nutno dotáhnout,
> je stále daleko víc a i pouhé potlačení symptomů
> hvarky, makarky nebo pelješury se může velmi
> nepříjemně prodražit.


Tohle by mne zajímalo takže tím pádem Američanka s kamarádkou která přijela z Italie, a co byla hospitalizovaná s Covidem na Bulovce xy dní si to měla cálovat se svého....
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 10:05
Tak, tak. Nejdříve například v Českém Krumlově nadávali na návštěvníky z ciziny a to znamená i z republiky, dělají vše pro to, aby na tom vyrejžovali co nejvíc, například parkování, vstupné kamkoliv a teď brečí jako malí kluci, že tam nikoho nemají. A že tedy budou rádi i za Čechy co přijedou, že moc zdražovat nebudou, snad jen tak 10%.
Už i bez zdražování byli drazí. Tedy aspoň pro mne.
Když porovnám odpovídající služby v hotelu v ČR a tam kam jedu v Chorvatsku, tak u nás bych musel dát aspoň o 20 000,- víc a ještě bych se mohl koupat např. v hotelovém bazénu jen jednu hodinu denně.
Popřípadě za větší cenu např. v Pasohlávkách v termálech. Když srovnám většinu maďarských lázní, cena poloviční a na celý den. U nás cena dvakrát tak větší, a to jen na stanovený čas. Každý "prd" navíc chtějí zaplatit.
A Praha, kapitola sama pro sebe. Tam už mne nedostanou na "turistiku" ani heverem......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (18. 04. 2020 10:07).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 10:59
Já jsem měl taky v plánu dovolenou v ČR, ale to by jste nás "Slováky" k vám nejdříve museli pustit.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 11:28
kikinek: Pravdu díš, chlapče smiling smiley
Letos potřebujeme ponechat peníze v republice. Nejsou všichni hoteliéři vydřiduši - my máme v plánu pár dnů v "rodinném" hotelu v Železné Rudě - skalní vědí, že budeme Horkovi pozdravovat. yawning smiley
K tomu pár dnů v okolí Třeboně s ptáčky ... a léto bude pryč. A těšíme se na to, a hlavně doufáme, že bude povoleno.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 18:30
Hmmm.... mně jen hlava nebere jak je možné že virus se nebude šířit zde v ČR a cestování v rámci rep. bude ok, bary,kempy... narvaný koupaliště vadit nebudou.....eye popping smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 18:41
Já poslušně nosím roušku, jsem doma, poslouchám pana Babiše a Hamáčka. Až mi klucí dovolí skotačit, tak vyrazíme s mojou.hot smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 19:14
Citaci
Ttom napsal(a):
...se může velmi nepříjemně prodražit.
Tohle by mne zajímalo takže tím pádem Američanka s kamarádkou která přijela z Italie, a co byla hospitalizovaná s Covidem na Bulovce xy dní si to měla cálovat se svého...[/quote]

Jestli měla to pojištění uzavřené předtím, než byla Itálie prohlášená za rizikovou oblast, či dokonce, než ten virus dostal jméno, tak jim to pojišťovna nejspíš uhradila. Nám by měla normálně platit evropská karta zdravotního pojištění, na limity mimo území ČR se ale raději informujte u své zdravotní pojišťovny. Většinou totiž stačí jen na nutné ošetření a repatriaci. Na dlouhý pobyt s péčí rozhodně ne. Připojištění léčebných výloh v zahraničí bez vyloučení covidu ale po nich nechtějte, leda, jestli doložíte, že tam musíte z nějakého jiného důvodu, než jako turista.
Jsem zvědav, jestli budou hradit aspoň částečně vakcínu, bude-li ovšem kdy nějaká.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2020 22:45
Přeji si a v to doufám,že budeme moci volně s nějakým drobným omezením aspoň cestovat po naší vlasti v době prázdnin. Podle dnešních informacích na ČT24 to cizina asi nebude. Zatím podle ministra zdravotnictví tahle otázka není vůbec na programu. Hlavně přežít !!!! toho vira.

MirekŠi
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 04. 2020 06:59
Co sem se ptal kolegy v Německu tak ten psal že Chorvatskem Němci počítaj tak nechápe co my tu blbnem s rouškama....
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 04. 2020 07:32
Tuzemsku nevěřím, bude všude narváno a všichni se budou snažit dohnat vše, co zameškali, hlavně ubytovatelé a restauratéři na tržbách, i když teď tvrdí něco jiného.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.