Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Použivate na cestu k moři antiradar?

Autor duran 
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
30. 01. 2021 17:07
V Rakousku je přítomnost detektoru v autě, byť i nefunkčního, zakázaná. Jejich oblíbená finta, zamíchat se do provozu s vypnutým radarem a zapnout ho. Kdo začne hned brzdit, profilcují ho.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
30. 01. 2021 17:11
Jsou to kluci šikovní...
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
31. 01. 2021 15:37
drinking smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 03. 2021 16:49).
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
31. 01. 2021 17:22
V Rakousku více jak 135 nejedu a mám klid. V Chorvatsku případné spoždění doženu. A jelikož jedu na dovolenou tak nikam nespěchám.
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
04. 02. 2021 22:37
Antiradar nemám. Používám Waze, abych věděl o stacionárních radarech a usekovém měření. V Rakousku se nesmí ani to, ale kdo se boji, nesmí do lesa.

Cestou přes rakušáky mám asi deset radarů a kdo to má uhlídat. Jezdím sice pomalu, ale jednou se člověk zapomene a hned je z toho obálka.
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
11. 03. 2021 12:02
Odpovím přímo na otázku.
Ne.

Není důvod. Rakousko zvyklý v zimě - jednak se to nesmí a za tu pokutu a příští zákaza mi to nestojí - druhak pokud radar "nechytím" z chování provozu nebo paměti, holt musím zaplatit. 60 E není tolik, co raketa za antiradar. smiling smiley
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
11. 03. 2021 16:47
Rakousko zvedlo pokuty
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
15. 05. 2021 11:39
Novinka ze včera. Olomoučák se vrátil z AUT. VW Turareg. A jak jsem dálniční váhy v rakousku. Polizei svede všechny do jednoho pruhu a "drobná" kontrola. Našly se kabely, našla se schovaná krabička pod palubkou (schovaná z okna). A "trádá" 830 E.

Jen pro info, mám to z první ruky. Více konkrétní vzhledem k okolnostem být nechci.
ps: můj koment je, že nechápu, NECHÁPU už roky, co náš národ nutně potřebuje mít za oknem kameru a nebo samozřejmě nadsolventní klientela antiradar....

Jsem to toho hodil vidle, co? smiling smiley
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
15. 05. 2021 13:41
Coudy: Ani ne. Každý si udělá podle svého.
smileys with beer
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
15. 05. 2021 19:37
Tak zrovna s antiradarem bych v Rakousku nemachroval a pokud je na dálnici IGL 100 je to stejně k ničemu. Ale to už je na volbě každého soudruha smoking smiley
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
15. 05. 2021 20:10
Ne všichni jezdí přes AT.
Každý si musí nést za své jednání následky.
Je to jen polemizace názorů na detektory radarů. Anti radar je jiný problém a detektor taktéž jiný názor.
Rakušané jdou i po radarech v mobilech.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
16. 05. 2021 10:14
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------

> ps: můj koment je, že nechápu, NECHÁPU už roky, co
> náš národ nutně potřebuje mít za oknem kameru a
> nebo samozřejmě nadsolventní klientela
> antiradar....

Za sebe Ti můžu vysvětlit jenom tu kameru.

V autě pro zábavu ji mám, protože se zpětně rád podívám kde všude jsem jel a co jsem při řízení nezaregistroval.
K montáži do auta pro běžné jezdění mě víceméně donutili deb****é všude kolem v provozu. Nedávání předností, vybrzďování a jíná "zábava" je dnes tak běžná, že se záznam z kamery může v případě nehody hodit.
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
16. 05. 2021 12:12
Nemyslím si.
Osobně mám klienta, který měl jet za mnou na Kaprun a zakufrofal v centru Tullnu dle navigace na náměstí. Samozřejmě ho chytili policisté a v rámci GDPR měl natočený spz Aut z AUT a lidi a náměstí. Což se jim nelíbilo.

Tvůj názor chápu, pojeduli někam na "Banja luku - Mostar" a chci se pokochat, ale poslední dobou mám pocit, že to lidi vozí na "práskání ostatních" a "pro pojišťovnu". Samozřejěm to teď nemyslím na Tebe. Ale více by se mi líbila na cesteě ohleduplnost místo práskačství přes kameru a tradičně námi některými komentované "debility" navígačního poslouchání.

Antiradar chápu snad jen u někoho kdo má na 911 a je fakt, že to auto pomalu nejede. smiling smiley
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
18. 07. 2021 17:30
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Novinka ze včera. Olomoučák se vrátil z AUT. VW
> Turareg. A jak jsem dálniční váhy v rakousku.
> Polizei svede všechny do jednoho pruhu a "drobná"
> kontrola. Našly se kabely, našla se schovaná
> krabička pod palubkou (schovaná z okna). A "trádá"
> 830 E.
>
> Jen pro info, mám to z první ruky. Více konkrétní
> vzhledem k okolnostem být nechci.
> ps: můj koment je, že nechápu, NECHÁPU už roky, co
> náš národ nutně potřebuje mít za oknem kameru a
> nebo samozřejmě nadsolventní klientela
> antiradar....
>
> Jsem to toho hodil vidle, co? smiling smiley

detektor (nikoliv antiradar v pravym slova smyslu) jsem si pořídil hlavně kvůli policejní buzeraci. Nemíním s ním lítat jako hovádko a spoléhat se na to, ale mám to jako jistotu před šerifama měřícíma v místech, kde to 90 % řidičů lehce přešvihne a kde mají peníze jistý. Každej z nás to určitě známe a už jsme to zažili…
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
18. 07. 2021 18:59
Ahoj, to sice "známe", ale úplně s Tebou nemohu souhlasit. "Kolegáček" neplatil za to, že jel rychle, kolegáček platil za to, že ho vůbec má. Takže to je asi jiný "příběh". Rakousko je minimálně specifické jak v antiradarech, tak kamerách na palubě. Jezdím tam často, nikdy jsem to nepotřeboval a ani potřebovat nebudu a když se mi "stane", tak těch 60E pokutu připočtu k naftě...

edit 1x: už mi na mám ntb blbne klávesnice, oprava chyb.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (18. 07. 2021 19:18).
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
18. 07. 2021 19:17
To už je na každym. Já s ním jezdim všude a nikdy problém nebyl, ani s kamerou. Jen to na hranicích vždycky sundám ze skla…
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
18. 07. 2021 19:21
Já na to nemám odpověď. Nechci se do toho pouštět. Podle mne je to zbytečný nesmysl (ať už v jednom nebo druhém případu). Naposledy mi přijel na ledovec solventní klient a hrozně se divil, že platil po cestě "raketu" za kameru. Kdo chce kam.. já jen, že jde o to, že je to na "palubě" (v případě antiradaru). Ale asi jak píšeš, je to každého věc. Já v tom přínos pro dopravu, civilizaci ani osobní prospěch nevidím. Dá se "jet" i bez antiradaru.
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
18. 07. 2021 19:27
Samozřejmě, že se dá. Taky jak říkám, je to každýho věc. Někdo ho má, někdo ne. Někoho chytěj s kamerou, někoho za rychlost, někdo má štěstí a nechytí ho vůbec. Nejlepší je jezdit s davem a podle toho, jak tam jezdí “místní”.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
18. 07. 2021 22:01
Jezdím hodně, takže mám chvíle, kdy trochu zalituji, že kameru v autě nemám, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem ji ještě pořád nepotřeboval. A co chci, si nafotím, když mi stojí za to zastavit.
Nicméně díky všem, kdo sem kdy dali natočené záběry z cesty, například z objezdů slovinské dálnice, to jsou věci veskrze užitečné.
Kdo se v Rakousku neumí domluvit s policajtem, aby rozuměl tomu, že policajt upozorňuje na zákaz zveřejnění původního záznamu z kamery, neměl by mít kameru zapnutou, když je kontrolován. A když mu umí říci, že mu záznam neukáže, dokud v něm neznemožní identifikaci osob i jejich věcí, žádný problém mít nebude. Záznam, na kterém se dá kdokoli poznat, nebo jeho auto, totiž v Rakousku nesmí vidět ani policajt, a to ani jako podpůrný důkaz po nehodě. Napřed rozmazat identifikaci a pak lze záznam předat, ale to se na místě obvykle nestihne. Jestli ale bude na záznamu někdo s rouškou či respirátorem, situace se zjednoduší, většinou netřeba ho rozmazávat. Výjimky, kdy se dá úřadu předat neupravený záznam, stanoví §98g StVO, ale podmínek, kdy se výjimka nepovoluje, je daleko víc.


Ale zpět k antiradarům:
Navigace upozorňující pouze na "zájmové body" (POI), přestože mezi nimi zobrazuje i známá umístění radarů, není v Rakousku zakázaná (a je přípustná například také v Německu, Švýcarsku, Chorvatsku, Slovinsku, Maďarsku, zemích Beneluxu).
Ovšem samostatný detektor radarů nebo navigace s aktivovanou funkcí Radar-Warn-POI, ať už jde o navigaci instalovanou v mediacentru, nebo je v mobilu, jsou striktně zakázané v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Slovinsku, Chorvatsku, BiH... Stejně tak jsou zakázané kombinace PC či mobilu s mediacentrem auta, jestli kterákoli z komponent umožňuje varovat před radarem. Mimoto jsou tyto přístroje a jejich kombinace zakázané ve Francii, BiH, Makedonii, v Bělorusku a na Slovensku. Policie v Rakousku i Německu (zda i jinde, to nevím) má vedle pokuty právo nechat na náklady vlastníka přístroj demontovat a zničit (to obvykle dělá u jednoúčelových detektorů, jinak jen pokutuje, a to mastně).
Jestli se vám někomu chce překládat celé znění zákona i s výkladem, prosím. Já to dělat nebudu a konečně tady na to není tolik místa.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (24. 07. 2021 10:13).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 189
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.