Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Použivate na cestu k moři antiradar?

Autor duran 
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
12. 07. 2016 21:55
tak trochu oživím toto téma, detekoval jsem normálně české Ka pásmo na chorvatské dálnici ...takže čerti nespí :-)
viz. video [youtu.be]
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
13. 07. 2016 21:09
Antiradar nemam, ale mám jinej dotaz. Fungujou v HR úsekový radary mezi mytnicema? Mam tu takovou diskuzi v hospodě se známým, který pochází z Mostaru a žije tady. Já tvrdim že ne, on ze jo. Jak to tedy je?
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
13. 07. 2016 22:46
Teoreticky by mohli mít, ale pokud mezi dvěmi mýtnicemi zastavíš na benzině či odpočívadle, tak rychlostní průměr klesne i když jsi to po dálnici hnal nad povolený limit. Z toho pohledu je efektivnější využít mýtné brány na úseku bez možnosti zastavení. Jasně dá se tvrdit, že když pojedu v první půli výrazně nad limit a v druhé půli pod limit tak v průměru projedu měřený úsek v limitu.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
13. 07. 2016 23:23
Úsekový radar neexistuje, úsekové měření ano: na to ale musí být dvě kamery, radar stačí jeden, bez úseku. Úsekové měření se totiž dělá pomocí kamer (na více stovek metrů) nebo dvojice indukčních smyček pod vozovkou (na maximálně 4 metrech, aby to nevzalo dvě vozidla najednou).
Od mýtnice k mýtnici není přece problém zjistit dobu průjezdu, potažmo průměrnou rychlost, z času vyzvednutí kartičky až po zaplacení nebo mezi dvěma pípnutími ENC. Ale cestou jsou odpočívadla, benzínky, fronta před závorou na placení, zkrátka v důsledku různých zdržení by šlo o zcela bezcenný údaj. Takže na výjezdu z mýtnice si vás nikdo fotit nebude jen proto, že jste tam příliš brzy.
Úsekové měření, ať už pomocí kamer (začátek/konec) nebo smyček pod vozovkou, se používá jen na krátkých úsecích (jeden radar je levnější, kamery snímající registračky zase mohou být i dále, než kilometr, za sebou), některé jen rozblikávají značky omezení rychlosti zejména v tunelech, jiné rovnou fotí. Takové radary s fotkou jsou ve žlabu A1 na viaduktu Duga Resa u Karlovce, pár jich je na staré D1 z Karlovce na Plitvická jezera.
Takže smyčky pod vozovkou neslouží všude pouze k měření hustoty a rychlosti provozu (Brojilo prometa, jejichž statistiky bývají dostupné za celý rok až v polovině roku následujícího, ve Slovinsku se to jmenuje Število čili števci prometa, jejichž minutové statistiky jsou dostupné online na promet.si).
Stále je v oblibě měření ručními radary a lidary, případně měření z auta.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
14. 07. 2016 08:59
Na kamerách je vidět, že v některých místech měří.
[www2.hak.hr]
[www2.hak.hr]
Já si myslím, že to tady mají pouze orientační.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
14. 07. 2016 10:30
Citaci
Jiri.velmez napsal(a):
... Já si myslím, že to tady mají pouze orientační...

Tak nějak: jednou za minutu vezmou jeden snímek z kamery, sníží mu rozlišení a vyvěsí ho veřejně na web. V plném rozlišení s identifikovatelnými vozidly a s aktuálními rychlostními údaji v reálném čase má záznam k dispozici především dálniční dohled a policie.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
14. 07. 2016 17:50
úsekové měření - NE, nemají, mám v AR Genovo One databázi i úsekových měření, a na chorvatské dálnici mě to neupozornilo ani jednou, a to ne proto, že by to nemělo CRO databázi ... někde něž jsem najel na dálnici mě to upozornilo na detekci na červenou, ale úsekovky opravdu ne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Michalll (14. 07. 2016 17:56).
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
14. 07. 2016 17:55
a k radarům, jak psal Hill, hodně se měří z mostu, za jízdy, z trojnožek, víceméně se používá Multanova a laser ... jak je to s legálností AR v chorvatsku netuším, ale to mě neodradí od toho abych s ním jel, na Slovensku pokuta za aktivní AR v autě je 100E, pokuta za rychlost až 600E, jednoduchá matematika, jiná situace je v Rakousku, tam je nelegální i přítomnost AR ve vozidle. Pokud ti Rakušáci najdou v autě AR, propadne státu a flastr jako kráva ....v Rakousku s ním jezdím s těžkým srdcem smiling smiley ale .... preferuji férový elektronický boj .... :-)
Co se týká pásem, tak CRO policie měří v K, Ka a laser ... pokud teda vím. Možná mě někdo doplní.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
27. 11. 2018 12:58
… jestli jsou Rakušáci vysazení na kamery za čelním oknem auta … tak při zjištění antiradaru jsou nepříčetní … eye rolling smiley
za flastr, který dostal známý v Rakousku (antiradar v autě) mohl mít na chorvatském pobřeží 14 denní VIP dovolenou pro 1 osobu …
po té následoval asistenční doprovod do rakouského servisu, odmontování a zabavení zařízení, a za to samozřejmě další platba …

smileys with beer
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
27. 11. 2018 20:35
Citaci
valeri napsal(a):
...mám jinej dotaz. Fungujou v HR úsekový radary mezi mytnicema? Mam tu takovou diskuzi v hospodě se známým, který pochází z Mostaru a žije tady. Já tvrdim že ne, on ze jo.
Jak to tedy je?

Koukám, že jsem to nedokončil a mezitím diskuse někam uhnula, takže:
vybírala-li policie na mýtnici, pak nikoli proto, že by něco vyhodnocovalo dobu jízdy od závory k závoře, ono by to vlastně ani nešlo, ale proto, že po zaplacení mýtného na čelní mýtnici se nejsnadněji odklonila vozidla k dalšímu placení, tentokrát pokut za překročení rychlosti změřené radarem. V Chorvatsku jsem to viděl jednou na mýtnici Ravča (tehdy tam končila dálnice). Nejspíš měli radar v tomto posledním úseku za Zagvozdem, jinak by jim spousta hříšníků odbočila už v Šestanovci a další v Zagvozdu.
Od té doby, co mohou Chorvati hlásit přestupky a vymáhat pokuty přes hranice, je to zbytečné, i když kobry to řeší na místě...
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
28. 11. 2018 06:49
Hill
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
14. 07. 2016 10:30

Hill
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
27. 11. 2018 20:35
... koukám, že jsem to nedokončil a mezitím diskuse někam uhnula ...


... Jardo ... musíš to tu sledovat, tady to de rychle ... grinning smiley

smileys with beer
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
29. 11. 2018 18:03
Hill
Takže jsem měl pravdu já.... Já už na to úplně zapomněl
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
07. 12. 2018 12:44
Tak antiradar už nebude potřeba. Vlastní auto pojede přesně podle značek pro rychlost.
Máme se na co těšit.
[www.garaz.cz]
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
07. 12. 2018 18:02
Takže majitelé radarů a úsekových měření utřou huby, protože nic nevyberou? Nebo se sdruží do hnutí proti takovému nařízení s výrobci aut a dobrovolníky z řad řidičů, kterých bude asi ještě víc?
Ostatně si myslím, že, když už, co se dá dělat, neumíme ty zbytečné evropské komise zrušit, asi by to pro ně chtělo vymyslet nějakou jinou užitečnou činnost, ať nemají čas si vymýšlet problémy, které pak řeší, a vymáhají pak na nás nesmysly.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
07. 12. 2018 22:08
V naší "švejkovské kotlině" jim to pravděpodobně projde (když vidím, co prochází čobolákovi estébákovi...), nicméně např. Francouzi si "srát na hlavu" rozhodně nenechají thumbs up Tak třeba ve výsledku spasí celou EU...
Je opravdu zarážející, kam až si necháme ořezávat svobodu... samozřejmě vždy pod rouškou něčeho bohulibého... "boje proti terorismu", "boje proti dětskému péčku", "ekologie" atd.
Uvědomujete si třeba, jak například již nyní cenzuruje vyhledávání Google? Jak zaznamenává polohu (i pomocí WiFi)? Jak zaznamenává, zpacovává a komu poskytuje analytická data? To samé MS s W10? Estébáci by se měli učit... DEMO-kracie smoking smiley

Bohužel mi asi auto, které mám plně pod kontrolou nevydrží až do smrti, nicméně nákupem podobných "sráčů" tento systém podporovat nebudu. Bohužel "stádo" to udělá....
Proč vždy byla vyvražděna inteligence? Protože tupé stádo se dá snadno ovládat... thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (07. 12. 2018 22:10).
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
08. 12. 2018 05:40
Co ti bude platný auto bez těhle nesmyslů, když budeš mít pod kůží píchlej čip a stejně bude Velkej bratr vědět, kde jseš, co děláš a jak se u toho tváříš.
A pokud u Frantíků narážíš na to, co se tam děje, tak se zeptej nějakýho bez zelený vesty a on tě vyvede z omylu...
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
06. 06. 2019 14:00
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
07. 06. 2019 10:32
Nepoužívám ani v tuzemsku. Jedu na dovču, ne na závody. Na dálnici klepnu tempoš na 120, u tunelů zpomalím na předepsanou rychlost. Mám rád svižnou jízdu, ale v rámci limitu, případně mírně nad něj. Padinu v obcích držím.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
07. 06. 2019 12:23
Fousi … a jsi si vždy jistý … kde končí obec (myšleno v Chorvatsku) ?

smileys with beer
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
07. 06. 2019 15:28
Antiradar ti stejně neřekne kde končí obec a kolik máš jet. Je to stejné jako radary v navigacích. Ono ho to hlásí a já hned tápu jestli jsem nepřehlédnul nějaké omezení.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
29. 01. 2021 19:20
Je něco nového v používání antiradar?
A co tento: Má ho někdo? Funguje?
[www.sleva-zleva.cz]
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
29. 01. 2021 21:29
Za mě vyhozené peníze.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
29. 01. 2021 21:38
ne a to ani kameru. Obojí jsou totální k*k***in*
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
30. 01. 2021 06:31
Kabinete, tohle není antiradar, ale detektor.
Jedna historka, kterou jsem si předevčírem vyslechl. Cesta do HR nově koupeným ojetým autím. V A vozidlo zastaveno kvůli detekci antiradaru. Řidič o něm nevěděl, předchozí majitel se zapoměl zmínit. Odtah do servisu, aby ho ve vozidle našli a demontovali. S pokutou od policie tahle legrace vyšla na pár tisícovek euro.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
30. 01. 2021 08:27
Dobře, detektor.
Antiradar je myslím zakázaný všude., Ale zní to tak důležitě......Detektory snad zakázané nejsou.
A má někdo "ten" detektor? Jakýkoliv. Detekuje? Nebylo by špatné, když třeba vjíždíš do vísky Dolní Horní, že tě "něco" stacionárního, o čem nevíš, má změřit, vyfotit,později obrat, když jedeš o 3 km/h rychleji.Neboť dnes to "montují"už v kdejaké "prd.li".
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
30. 01. 2021 10:57
Tak i detektory jsou v okolních zemích zakázané, dokonce i "varovné radarové" mapy v navigacích či palubních kamerách. Mám pocit, že svého času i online Waze blokovala radarová varování v DE, tak se to obcházelo jiným hlášením.
Ano, detektory fungují, ale ty opravdu použitelné začínají být v kategorii +10TKč.
Nejobtížněji detekovatelné jsou ty laserové pistole... zejména když čeká na výjezdu přes horizont, tak detekce obvykle nastane až, když ti míří na RZ a měří thumbs up smiley Občas máš štěstí a nějaký odraz paprsku dorazí k detektoru včas...
Ty laciné detektory mají navíc často problém s planými poplachy - "asistenčními radary" ve vozidlech pro automatické brždění apod.
Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
30. 01. 2021 12:00
Špičkové co reagují skoro na vše zpředu i zezadu a musí se odborně zabudovat stojí 100TKč ,no pro majitele Ferarri to likvidační nebude thumbs up smiley
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
30. 01. 2021 12:55
Mám dva detektory. V jednom autě pevně zabudovaný a v druhém přenosný. Už hooodně krát mi to zachránilo peněženku. A né že jezdím jak hovado ale ono i třeba o 15km více a dohadovat se s policií se mi dvakrát nechce. Jak píše Slavkov tak detektor který je opravdu spolehliví začíná od 10tis.
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
30. 01. 2021 13:04
Takový majitel si samozřejmě odmázne 21% DPH a dá si to do (nezdaněných) nákladů grinning smiley
Tudíž to, co "bombasticky" (pro neznalé) vypadá jako 100TKč, tak to je v reálu jako "pouze" necelých 70TKč...
Prostě oproti pracujícímu zaměstnanci ušetří něco přes 30TKč... a to se vyplatí thumbs up smiley
Variantu, že někde na parkovišti "vezme nárazník s čidly o obrubník" a ve finále to zaplatí pojistka raději nechám stranou...

Za cca 20TKč už lze pořídit velmi spolehlivě funkční "ne snob" řešení smoking smiley

P.S. Tím rozhodně nezpochybňuji, že právě ty víš o čem to je a umíš to dobře spočítat...
smileys with beer
avatar Re: Použivate na cestu k moři antiradar?
30. 01. 2021 13:50
Díky, tolik "peněz" do toho investovat nehodlám.
Pevně něco zabudovávat taky nechci.
Podle "návodu" to vypadá, že detektor leží na protiskluzové podložce na palubní desce a "pracuje - signalizuje". No a před případným zastavením "chrániči" by šel detektor "přesunout" pod nohy splujezdce, takže by nebylo nic vidět (optimista). Možná.
A když detektor nevysílá "paprsky", jenom přijímá příchozí, tak by neměli "chrániči" teoreticky ani zjistit, že tam něco takového vůbec je. A těch "chráničů" ani tak na cestách moc není (aspoň se mi zdá), ale těch stacionárních "rýžovačů" peněz, jak mám dojem, je všude plno a množí se jak houby po dešti. A za bukem u nich nikdo nestojí, takže výhoda.
Musím podotknout, že předepsanou rychlost se snažím víceméně dodržovat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.