Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1

Autor Grizzly 
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
15. 06. 2021 22:13
MartinR - ale funguje to, že jogrinning smiley
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2021 07:11
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2021 07:58
Ne vždy. Loni kdesi v A kousek od HU hranic na čerpače jsem si řekl o Autobahnticket. Odpovědí mi bylo...Desetidenní do 3,5 tuny? Samozřejmě česky.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2021 08:33
Zahaj - to samé se mi stalo v Gmundu u Avie, ale tam se to dá předpokládat, když Gmund a České Velenice byly původně jedno město. Je vidět, že čech se pozná i kdyby mluvil křovácky. grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (16. 06. 2021 08:34).
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2021 09:24
Já to měl před asi 25lety v italském autobazaru , jako slušňák jsem kolegovi řekl ,,to je první hezká italka co jsme tu viděli." načeš se ozvalo,, já jsem z Prahy kluci.thumbs up smiley"
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2021 10:59
No já jsem za hranicí na Rakouské straně vždy použil Dobrý den, prosím Vás a obsluha se buď chytla a pokračovalo se česky, nebo viněta a ruce. Ale zažil jsem to na Rhodu, v hotelu, neznaje anglicky jsem uslyšel příjemnou češtinu, byly tam tři Češky z hotelové školy někde od Budějic.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2021 20:15
Já vždy zkusím Hello, can you speak ..., kdyz obsluha hledí přihlouple, přejdu na céntágeautobánviněte bitte.
Jen jednou v Hornu mne holčina vypekla. Nahodil jsem své Hello, do you... a ona "neumim, ale můžeme česky". Jak sakra poznala že nejsem rodilý anglán?
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2021 22:00
Asi my, co jsme z české kotliny, máme nějaké specifické pižma.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2021 22:50
Jo smrdíme korunou thumbs up smiley thumbs up smiley a né ojrem
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2021 22:55
Preferuji trasu přes Třeboň, cesta je volná a v Hornorakousku to odsýpá, dá se i občas 120, když se ví, kde. Plynulá jízda zkracuje jízdní dobu a šetří palivo.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
24. 06. 2021 10:37
Dotaz, je ještě na tom novém úseku dálnice S10 od Freistadtu omezená rychlost na 80km? Je to hrozná pruda jet po dálnici osmdesátkou. Loni jsem tudy nejel, tak nevím, zda nedošlo ke změně.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
24. 06. 2021 20:36
zahajskej - doufám, že se někdo ozve. tudy nejezdím. držím se obvyklého Halámky, Zwetl, Krems a na dálnici od Lince najíždím v St.Poltenu.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
25. 06. 2021 09:42
Méďova trasa asi teď nebude nic moc, dle médií bylo včerejší bouří zasaženo okolí Gmünd, Horn, Hollabrunn, Mistelbach, Zwettl a Waidhofen an der Thaya. Takže je možné, že bude průjezdné jen s velkou opatrností, možná vůbec.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
25. 06. 2021 22:29
Na úterý máme naplánovanou tuto trasu. Z ČR přes Novou Bystřici směr Vídeň. Kde mám hledat podrobnější info o průjezdnosti, uzavírkách atd?
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
26. 06. 2021 22:37
Zahajskej - Gmund to je vlastně druhá strana Novohradských hor. Byla tu docela pěkná buřina, kroupy jak pinpongové míčky, ale střechy to vydržely. Silnice už jsou průjezdné, stromy odklizené, podle zpráv od kamarádů, co tam pracují. Já se držím staré známé HLAVNÍ SILNICE Schrems - Zwettl - Krems. Tam je to OK. Na Horn nejedu, ale protože je to hlavní tah na Vídeň, je jasné, že tahle trasa byla dána do provozu po vichřici jako první.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
26. 06. 2021 22:41
vočko - pravděpodobně pojedeš na Horn a přes Vídeň, nebo se chystáš napojit na "naší" přes Krems?
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
29. 06. 2021 23:35
Takže pánové, jsem tu a dávám podrobné info ke trase a na co dát pozor.
Projetá trasa" Halámky CZ/A - Zwettl - Krems - Vídeň - (začátek objížďky SLO dálnice) Ilz - Feldbach - Bad Radkesburg A / Gorna Radgona SLO - Ljutomer - Ormož SLO / Otok Virje HR - Varaždín - Záhřeb (konec objížďky SLO dálnice) - ........ atd.

CESTA SUPER!!!
1.část od Veselí n/L - Třeboň - Halámky CZ / A - Schrems - ...... nedoporučuji odbočit na Zwettl, je tam objížďka. Pokračuj do Vitisu a tam na kruháči 1.odbočkou na Zwettl. Dále cesta Zwettl - Krems - St.Polten bez problémů. Kdo byl zvyklý v Allandu sjet z dálnice a krátit si cestu na Graz přes Baden, nedoporučuji. Sjezd je rozkopaný, pokračujte pořád po dálnici k Vídni a najeďte na Graz podle směrových tabulí (nebo navigace) pořád po dálnici. POZOR U SJEZDU OKOLO VÍDNĚ V TOM DLOUHÉM KOPCI. JSOU TAM MIN. 3x2 FUNKČNÍ RADARY - JE TAM CELOU CESTU Z KOPCE 80KM/H!!!
Vídeň - Ilz bez problémů. Bacha při sjezdu z dálnice u Ilzu na Feldbach. Asi 3km před Ilzem je rozkopaná dálnice a pokud pojedeš v levém pruhu, do Ilzu neodbočíš. Drž se v pravém pruhu!!! Ilz - Feldbach - ..... až do Záhřebu bez problémů.

Hraniční kontroly:
Bad Radkesburg/ G.Radgona - nikdo tam nebyl, kontrolovali jen rakušáky co se vraceli domů
Ormož / Otok Virje - na hranici jsem přijel sám, Slovinci i Chorvati mě naskenovali občanky, nic jiného nechtěli a pokračoval jsem v cestě. Zdržení cca 3 minuty

Benzínky:
jedna z posledních v A - Halbenrai pen.enegi BA 95 = 1,246 E
OMW - okolo 1,248E
levnější jsou v SLO benzinky MOL v G.Radgoně a v Ljutomeru = 1,208E a nejlevnejší byla PETROL za podjezdem dálnice u Vučja Vas Petrol, Vučja Vas 1,200E

Dobré zastávky: Riegesburg parkoviště s výhledem do krajiny zde: P1, nebo blíže zde: P2, nebo zajeďte až do města na parkoviště a vyjděte si kopec až na hrad.
Dobrá procházka je i po městě Bad Radkesburg na hranicích se SLO. Jedná se o lázeňské město.

Chcete ještě nějaké info?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (29. 06. 2021 23:38).
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
30. 06. 2021 05:10
Za mě vyčerpávající info. Grizzly super... thumbs up
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
03. 07. 2021 11:51
Odjíždím v pondělí večer a jedu naprosto stejnou cestou. Tedy kromě CZ - jedu ze severní Moravy.
ZdB
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
03. 07. 2021 15:40
Je možno přijet k přechodu Ormož od benzinky Petrol přes železniční přejezd těsně u celnice nebo tento přejezd zrušili a musí se po obchvatu Ormože?
Děkuji
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
03. 07. 2021 18:43
Zrušili to. Musíš před Ormožem po obchvatu. Cedule tam jsou.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
23. 07. 2021 17:56
Tak si odpovím sám na dotaz z června ohledně max.rychlosti na novém úseku S10. Rychlost je nastavena na 100km/h i mimo tunely. Nic moc, ale furt lepší než těch 80, co bývalo.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
23. 07. 2021 18:16
V kontextu toho, že v Rakousku je 100km/h běžné na běžných okreskách... tak je téměř trapné to nazývat Schnellstraße S10 thumbs up smiley
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
28. 07. 2021 16:09
A co Grizzly? Už se vrátil z Gradacu? Delší dobu se neozval. Těšil jsem se na jeho vtipné komentáře.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
02. 08. 2021 20:23
jo vrátil,
Chorvatsko pomohlo, ale stále mám problémy s postkovidovim syndromem. Do práce chodím po 5 měsících marození, ale žádná sláva to není. Tak asi proto bez těch komentářů. Jsem rád když přijdu domů a na chvíli si lehnu. Lepší se to, to je důležitý. thumbs up smiley
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
02. 08. 2021 20:44
Přeji brzké uzdravení.thumbs up
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
02. 08. 2021 22:58
Hej medvídku, co opáčko Gradacu? Pomohlo - li poprvé, pomůže podruhé.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
05. 08. 2021 19:31
klidně, ale není dovolená. sad smiley
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
06. 08. 2021 02:32
Náhradní volno není? Promiň, j to myslel v dobrém....
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
09. 08. 2021 20:15
v poho, je od tebe hezký, že by jsi mě chtěl dopřátthumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 73
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.