Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1

Autor Grizzly 
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
02. 04. 2020 00:41
Grizlli, asi nepojedem ani tam.... dočasně zavřeno... asi taky ten virus.

[www.google.com]
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
02. 04. 2020 10:06
Jejda, Méďa se nám probudil. Vítej zpět po zimním spánkusmiling smiley
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
10. 06. 2020 21:16
Během měsíce jsem absolvoval dvakrát trasu Praha, Veselí, Třeboň, Halámky. Jediný zádrhel byl D1 sjezd u Mirošovic, tento úsek se opravuje, ale zdržení žádné a druhý zádrhel je Suchdol nad Lužnicí, který je až do konce srpna uzavřený. Objížďka na Halámky vede odbočením na začátku Suchdola přes vesnici Rapšach, zpět od Halámek přes vesnici Dvory nad Lužnicí.
Jak vypadá Rakouská cesta na Horn nebo Zwettl nevím, otevřeli až nyní.
Do Českých Budějovic zajíždím 2x v týdnu a ........ katastrofa. Nádražní ulice s omezením - práce na silnici a Dlouhá louka jako vždy zabitá v odpoledních hodinách. Noční průjezd ČB v poho.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
12. 06. 2020 16:40
Díky medvěde a zdravím:
pojedu tudy na zkoušku 26.června,jedeme do Mošonu do lázní,chci jet Praha,Halámky B2,B4 Vídeň A4 a potom po 1 ,přes D1 nejedu ze zásady.Tak napíšu,jak to frčelo,nebo stálo....
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
12. 06. 2020 18:59
Hajduk -
Jenom doplním, že přes pracovní týden jsem jel od dálnice k dálnici (Miličín - Benešov - Mirošovice) v koloně s kamionama 60 - 80km/h tam, zpět na Tábor to bylo lepší, 90km/h, ale předjíždět se dalo jen ve stoupáních, kde je rozšíření na 2 pruhy, jinak ne. Na dálnici se to pak zase rozjelo a roztrhalo.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
13. 06. 2020 09:21
ano,děkuji,počítám s tím,pojedu tudy v pátek dopoledne,ale to nám nemůže zkazit prodloužený víkend v termálech..spinning smiley sticking its tongue out
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2020 00:02
Od včerejška bude problémový výjezd z Prahy- opravy na D1 km 5-12 pak sjezd u Mirošovic, dále stavba kruhového objezdu na začátku Benešova, občas bývá kolona i před Olbramovicemi a v Miličíně. Pak uz to většinou jede hezky
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2020 07:31
Sám tvrdím, že dovolená začíná otočením klíčku startéru před domem, ale pravdou je, že v posledních letech spíš až v okamžiku překročení naší státní hranice. Přece jen to po našich silnicích je to místy, a to nezřídka, utrpení.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2020 07:54
Problémový výjezd z Práglu je již několik dní. Dokonce by snad měla být každá strana svedena jen do jednoho!!!! pruhu. Takže pokud z Prahy na jih, tak po staré benešovské, i když ta bude asi taky kaput, tak snad jedině na Strakonice.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 06. 2020 07:56
Ahoj, tak k těm již vyjmenovaným dopravním problémům cestou na jih tento výken přibude další a to pořádný. Od 18.6. bude probíhat oprava povrchu silnice 1/3 v Olbramovicích a bude průjezdný pouze jeden pruh - bude to řízeno semaforem.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
22. 06. 2020 13:04
Sigi 4x4 - to je nový poznatek thumbs up , ostatní se opakuje. D1 - Mirošovice sjez je stále rozkopán, ale odbočení na budějice bez problémů. Mezi dálnicemi Mirošovice - Miličín je to na trpělivost, jak jsem pdal, předjíždět se dá poze v rozšířených stoupáních na 2 pruhy, jinak tempomat a 60 max 80 v koloně. Začínají prázdniny a i když mnoho lidí zůstane v ČR, jedou hodně na jih. ŠUMAVA - TŘEBOŇSKO. Takže se máte na co těšit, hlavně vy, co jste se rozhodli projet ČB za dne.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
29. 06. 2020 17:18
dnes návrat z Mošonu-rakouská stará celnice před -dva vojáci se samopalama,byl jsem tam sám,stáhl jsem okýnko,podíval se na značku,dovnitř-dvě bílé dospělé osoby,pozdravil,usmál se a mávnul,nebyl jsem jeho typ,A4 až po Swechat poloprázdná-potom 20km zúžení a omezená rychlost na 80-jelo to 90,pár stacio radarů-Waze o nich věděl,Vídeň
kolem 11:30 plno aut,ale jelo to,za mostem přes Dunaj,sjezd na A22 poloprázdno,po B4 v pohodě,plynule až po Horn,poton B2 taky málo aut,ale začalo pršet/až po Mirošovice/ale cesta v pohodě,na Halámkách žádný policajt,objížďka Suchdola asi 10km,bez aut,pauza u Kopretiny v Třeboni na telecí řízek,potom dvě hodiny domů,po D3+3+D1+D0+D6-cesta bez kolon a v klidu,za mě jasná jednička,pokud pojedu kamkoli za Vídeň.Jo a ve Vitisu u pumpy na kruháči A známka desetidenní za 9.40 éček,asi sleva oproti loňsku???
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
20. 07. 2020 18:54
Hajduk - koukám, že máš ze zpáteční cesty větší zážitek jak z dovolený thumbs up smiley
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
22. 08. 2020 19:22
za 6 - je něco neobvyklého na této trase?
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
23. 08. 2020 01:36
objížďka u Velešína ke Kaplici nádraží. jinak Linz-Graz bez problému.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
23. 08. 2020 05:48
Harry - dík.
Přes Velešín naštěstí nejedu, i když tady na Třeboňsku to není o nic lepší.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
23. 08. 2020 06:16
Ja jezdim stale pres Hb a Znojmo
Letos o pul.hodky pomaleji..
Ale jsem uz jsem.si zvykl...
Chce to klid...
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
11. 06. 2021 10:56
Tak se pomalu chystám. doufám že to vyjde
Tak co je nového na trasách?
1. Veselí - ČB je dálnice hotová, ale v Budějicích se to štosuje. Protože není jestě hotový obchvat, musíte projet Budějkama. Jako vždy dopoledne a odpoledne je to mazec. jak to vypadá cestou z CB na hranice nevím. Pracuje se na obchvatu, tak jestli jsou tam nějaká omezení, ozvěte se vy, co tudy projíždíte.
2. já jako obvykle preferuji cestu Veselí - Třeboň - Halámky. Tady je vše OK, žádná objížďka, i loňské dlouhé opravy okolo Suchdolu a Halámek jsou hotové. V Rakousku jsou obě cesty jak na Horn a Vídeň, tak i na Zwetl v poho, těch obchvatů měst je tam dost hotových.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
11. 06. 2021 10:57
Grizzly, vítej zpět. Jsme rád, že jsi opět zde smileys with beer
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
11. 06. 2021 11:37
Jojo, vypadalo to blbě, ale doufám že ta cesta vyjde. Už sem se zmiňoval jinde: sestřelil mě covid a ani po 4 měsících nejsem OK. HR mě doktor doporučil, ale do práce mě nepustil. uvidíme ještě na konci měsíce při kontrole, zda budu moci jet.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
11. 06. 2021 13:26
Medvěde, vítej! Z covida si hlavu nelam, z práce obzvlášť. Kdybych nepřemluvil doktora, jsem na neschopence stále. Jen jsem nešel do práce, ale na ÚPsmiling smiley
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
11. 06. 2021 13:39
Toš vytaj zpět ty starý barde. Je vydět že sezona už začíná. Přeji brzké uzdravení.thumbs up
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
11. 06. 2021 16:46
Zdravím všechny uzdravení z Covidu( snad i já mohu napsat, ze mezi ne patřím, ikdyz ani po 5 měsících to není úplně ok)
,ale i ostatní. Už se někdo vrátil s nějakými info se podělí?
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
11. 06. 2021 16:56
Grizzly přítomen = plná sezóna. Vítej po čase a Jadran provede doléčení všech souvislostí s tou potvorou z Asie.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
13. 06. 2021 11:21
MartinR, Zahajskej , ajax, Fous 57, vrag a další,
díky - jak vidím známá jména, už se cítím jako v Chrorvatsku. Ale zpět k vláknu.

Já se chystaám na mojí klasiclou trasu Třeboň - Halámky - Schrems - Zwettl - Krems - St.Polten - Alland - Baden - Ilz - Feldbach - Badradgesburg A / Gornja Radgona (SLO) - Ljutomer (kravín?grinning smiley) Ormož (SLO)/Otok Virje (HR) - Varaždín - Záhřeb - Ploče - Gradac.
Máte někdo zpávy o zajímavostech na této trase?
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
13. 06. 2021 13:50
Už jsem tuhle trasu dlouho nejel, takže možná kravín již není s ohledem na stav zemědělství v EU.
Kdy valíš, starý brachu? Vzpomínal jsem na Tebe loni v Gradacu a u Gustirny pravím Levandulce: Sem chodí Grizzly....Významně pozvedla obočí s dotazem, co že dělají huňáči z Biokova u Jadranu. Tak jsem si dal v Malo More Pelinkovac /e/.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
13. 06. 2021 21:33
fous - asi 30.6. po kontrole u doktora. doufám že budu OK a pustí mě.
Loni jsem tam byl vyjjímečně v srpnu, ale jinak klasika. Na Gustírnu se těším. s Matem se známe leta.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
14. 06. 2021 08:03
Zdravím Vás,
jediný zatím známý zádrhel, při cestě na Dolní Dvořiště, je u Velešína a bude až do konce září.

[kraje.rsd.cz]

[www.silnicniuzavirky.cz]

PS: zdravím "souseda" medvěda a přeji brzké douzdravení.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fogís ČB (14. 06. 2021 08:05).
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
15. 06. 2021 13:08
Už se těším na zprávy z cesty, které nám napíše Grizzly, něco podobného jako napsal v roce 2018:

Grizzly
Re: Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO
12. 06. 2018 18:54

Já vůbec neřeším kde známku u nás koupit, ač je pro Rakousko prodávají 30m od baráku. Proč dávat 30 - 40 kč navíc, když můžu u jakékoliv benzínky v Rakousku na prodavače vybalit 20 let stejnou frázi:

Já: "KRIS KOT!" (pozor, ne Karl Gott, ale Grüß Gott! ...... a těším se, že děvče vyděsím šílenou tržbou)
prodavačka : KRIS GOT! (Grüß Gott! a v očích je vidět očekávání, cože si ten roztržitý milionář od třeboňských rybníků koupí. Půl benzíny, ....... nebo celou?)

Já: AUTOBÁNVINĚTE CENTÁÁG (Autobahnvignette, zehn Tage - ..... a šahám do šrajtofle pro zelený plast)
Ona, spatříc zelený plast (v Rakousku je většina "zelených" a tudíž tato barva má větší hodnotu jak kreditka zlatá) zprvu oněmí úžasen a po chvilce se zmůže jen na mé známé "HOJTE?" načež jí vletím do doznívajícího éééé a tvrdě atakuji slovem JA!
Slečinka zamumlá něco jako neum, nojn či nujn, ale protože vidím na displeji kasy devítku, pohybem ruky pokrového hráče ometu displej u kasy a jen sleduji, jak totálně rozhozená prodavačka držíce v třepající se ruce kleštičky, dělá 2 dírky do mé vytoužené dálniční známky s platností deset dní..

Takže pánové, zopakujme si základní slovíčka pro nákup dálniční známky:
KRISKOT
AUTOBÁNVINĚTECENTÁÁGHOJTE
a pokud zaplatíte kartou, je to bez poplatku a lepší jak výměna za euro.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
15. 06. 2021 20:52
Jak vystřižené z Alles gute smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil atnarfus (15. 06. 2021 20:54).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.