Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1

Autor Grizzly 
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
05. 06. 2019 21:46
Jel jsem pokaždé ve všední den a bez problémů, jezdím po vnitřním okruhu.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
05. 06. 2019 22:54
Až na případy větších oprav, nebo nehod, jsem také nikdy problém neměl. Většinou na kraji města nastavím tempomat na 80 a na konci ho vypnu. Jezdim od Znojma a komplet skrz město.
Vysloveně se ale vyhýbám dopravním špičkám od sedmi do devíti ráno a od tří do pěti odpoledne.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
14. 06. 2019 17:52
Ahoj,
mezi Allandem a Badenem je malý tunel,neví někdo jaká je průjezdná výška?
Případně až tudy pojedete podívat se na značku (jestli tam nějaká je) a dát to sem.
Dík Jirka
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
14. 06. 2019 18:17
Koukni na Street view na google mapách a info najdeš.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
14. 06. 2019 19:29
S přívěsem - karavanem bych asi dal přednost dálnici před sjezdem v serpentinách.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
14. 06. 2019 19:34
Michale, tobě funguje SV v Rakousku? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
14. 06. 2019 21:04
Povezu na autě kolo-máme vyšší auto a celkem výška 2,8m. Jezdíme tudy už asi čtyři roky a nikdy jsem tohle neřešil. Přijde mi ten tunel nízký.
Baden je ve Street view nafocený.(část)
Jen tady zkouším jestli někdo neví. Kdyžtak to dálnice jistí.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
14. 06. 2019 21:37
jezdí tudy v poho i menší nákladákythumbs up
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
21. 06. 2019 23:55
ČTVRTEK 20.ČERVNA
6:00 - Halámky - Zwettl - Krems 7:05 dálnice - St.Polten - Alland zkratkou na Baden a výjezd na dálnici na Graz.

- tunel v Badenu není označen výškou průjezdu, ale projedete i když budete mít na osobáku traktor, takže kol se nebojte.) - při průjezdu okolo BADENSKÉHO AQADUKTU pozor za ním.Je tam pevný radar a fotí.
Jinak celá cesta bez problémů, asi 2x zůžená vozovka kvůli opravám, zdržení minimální.

Pozor, má být úplně uzavřen průjezd Suchdolem nad Lužnicí. Objížďka povede odbočením na jeho začátku přes vesnici Rapšach s návratem na silnici v Halámkách a to pouze pro auta do 3,5t. Nákladáky a kamiony budou mít smůlu.
Trasa se dá v poho objet i přes Dvory nad Lužnicí. Kdy to bude - neřeknu. Mělo se začít už před měsícem.
Jinak jsem před týdnem několikrát projel i trasu Veselí - Třeboň - Suchdol - Halámky - České Velenice a vše OK až na právě probíhající opravy v Třeboni od kruháče na J.Hradec a okolo mostu un odbočky na Vídeň. Řidiče přijíždějící od Prahy a pokračující na Vídeň to postihne minimálně. Snížení rychlosti a oprava vozovky na cca 0,5 km.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
22. 06. 2019 13:03
Grizzly díky za info.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
26. 06. 2019 18:02
[ceskobudejovicky.denik.cz]

Letos přes ČB do HR, dobrou chuť...

Tak dnes to radní odsunuli na září.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fogís ČB (27. 06. 2019 11:18).
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
06. 07. 2019 20:20
pátek 5.7. návrat stejnou cestou bez jakýchkoliv problémů, jen jsem místo zkratky Baden - Alland zvolil delší, tj. jízdu po dálnici. Napíši to co již několikrát: Pozor na dlouhém stoupání (klesání) okolo Vídně, kde je 80km / h. Jsou tam radary a oproti loňskému průjezdu jsou vyměněny za nové a dvojité. Pravděpodobně pro každý pruh. Nenechte se strhnout většinou cizinců. Domácí tam jezdí podle předpisu. Držte se jich.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
07. 07. 2019 10:08
Nějaké nové info, jak to vypadá s průjezdem Budějek od Práglu?
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
07. 07. 2019 13:42
V pátek to bylo úplně v pohodě. Křižovatku u Živitelky ještě nerozkopali. Zítra by ale měli začít.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
07. 07. 2019 14:06
Rekonstrukce křižovatky u živitelky se posouvá až na září.
[ceskobudejovicky.denik.cz]
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
07. 07. 2019 14:11
Díky, Budějky, teda pokud nepojedu na Halámky, by měly být celkem v pohodě.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
08. 07. 2019 15:29
Dnes info od chlapů z práce: neděle, totální šílenost, Budějky plné neboť jediný průjezd Dlouhá louka totálně ucpán. Směrem od Krumlova a Lince cca 10 km kolona. Opačně od Plzně i Prahy také kolony. Pokud se povede průjezd večer, je to dobrý, ale sami budějičáci mě dnes řekli - pátek, sobota a neděle, raději njezdit.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
08. 07. 2019 15:43
Medvěde, dík za info. Budu to řešit za provozu, poslouchat rádio, možná i na chvilku zapnu mě nelíbivé Waze a podle toho se nasměruji. Jedu tudy příští sobotu někdy k večeru.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
09. 07. 2019 16:09
Zahája -
Sobota večer je klidnější, ale pokud jedeš od Prahy přes Veselí, vřele ti doporučuji přes Halámky. Než projedeš staveništěm, pak Budějkama na Dvořiště a přijedeš na hranice, budeš už přes Halámky dávno v Kremsu na dálnici směrem na St. Polten.
Odhad: Jezdím podle předpisů a Veselí - Suchdol jezdím okolo 35 min (Halámky jsou o 6 km dál) a Halámky - Krems dálnice jsem jel před 14 dny za 50 min. Z Veselí do Kremzu na dálnici budeš cca za 1,5 hodiny. Kam dojedeš za 1,5 hodiny směrem na Budějice?
Jestli jedeš od Plzně, pak to nemá cenu rozebírat. Dvořiště je jasný.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
10. 07. 2019 08:28
Jedu od Práglu. Rozhodnu se až cestou, jako loni. To vyhrály Halámky. Kouknul jsem na rybníky, trochu se bál na prázdných silnicích. Jen kdybych neměl tu cestu od W do Grazu už tak okoukanou. V tom je to přes Linec lepší, oči dostanou více nažrat.
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
16. 07. 2019 07:17
Teda pánové, v neděli jsem jel od Benešova domů na Veselí. Proti mě směrem na Prahu souvislá kolona od zmiňovalého Benešova až do půli kopce u Votic. Přeji vám šťastné nedělní návraty. eye popping smiley
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
27. 08. 2019 15:10
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
27. 08. 2019 17:54
Citaci
Jirka 75 napsal(a):
mezi Allandem a Badenem je malý tunel, neví někdo, jaká je průjezdná výška?

Asi myslíš na B210 Urtelsteintunnel na příjezdu do Baden. Takto vypadá od Allandu. Značky před ním nejsou, ty jsou už na křižovatkách, na nichž to lze ještě objet. Takže, i kdyby Rakousko povolilo StreetView, jako že nepovolilo, musel bys pěkný kus odcouvat.
Našel jsem o něm potřebné údaje jen v rakouském časopisu ÖZKD, 4/2017, to je časopis o údržbě umění a památek, na straně 413:
Citaci

Ab 10. März 1826 begannen insgesamt 24 k. k. Mineure mit der enormen Anzahl von 15.000 Bohrschüssen den ca. 36,5 m langen, innen ca. 5 m hohen und 7 m breiten Durchbruch des Urtelsteins zu sprengen. Gleichzeitig mit dem Tunnel war man damit beschäftigt, die Trasse der neuen Straße Richtung Heiligenkreuz her­zustellen.
Dne 10.3.1826 začalo celkem 24 c.a k. odstřelovačů pomocí enormního počtu 15000 náloží odstřelovat 36,5 metrů dlouhý, uvnitř zhruba 5 metrů vysoký a 7 metrů široký průraz. Současně s tunelem bylo zadáno připravit stavbu nové silnice směrem na Svatý Kříž (Heiligenkreuz).

Tak vysoké auto ani kola asi nemáš.

Musím ale přiznat, že průjezdné výšky a šířky se spíše najdou v autoatlasech vydavatelství Freytag und Berndt, samozřejmě nikoli bezplatně. Bohužel jejich atles Rakouska nemám a ani v roteplaneru od Asfinagu nejsou...
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
27. 08. 2019 21:36
Teda Hille,klobouk dolů za tvé informace. Já jsem googlil i na fórech co mají kamioňáci, na stránkách města Baden a nic kloudného jsem nenašel . Uklidnil mě Grizzly a jeho info. Už jsem tady potom nepodal zprávu jak to dopadlo.
Takže tunel projet v červenci a kola jsem tam nenechal.

Jo a minulý týden byla objížďka mezi Dobersbergem a Thayou (jen krátká).
Jirka
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
27. 08. 2019 23:10
My bychom tím šutrem měli projíždět zítra před polednem, ale do Jihlavy mám čas se rozhodnout, jestli letos nepojedeme přes Znojmo a Vídeň...

EDIT 28.8.'19: tím šutrem jsme skutečně projeli dnes před jedenáctou dopoledne. Snad nevadí pro účely tohoto vlákna, že jsme jeli přes Slavonice. Přes Krems, St.Pölten a Baden jsme jeli.
Teď nocujeme ve Slunji.
Souhrnnou zprávu jsem už vyvěsil v příslušném vláknu, aktuální ceny paliv cestou sem a tady jsem popsal dojmy z hustoty provozu.

Edit: doplněné odkazy.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (30. 08. 2019 09:50).
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
15. 09. 2019 11:23
To Hill - jsem přesvědčen, že pokud by jsi neprojel, budeš jeden z mála, který je schopný vyndat z kufru, když ne dynamit tak sbíječku, a tu díru si zvětšit. thumbs up smileygrinning smileygrinning smiley
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
15. 09. 2019 11:28
....... a co se týče dálnice u Budějic, pomalu se k nim přibližuje. Můj názor - a netvrdím, že je pravdivý a správný - je, že dodělat dálnici až do Budějic, přivézt tak co nejrychleji auta od Prahy do centa Budějic a pak teprve za rok až dva dokončit obchvat města je totální píč..na. Ale je to názor a uvidíme co bude dál. Nebo je to jinak?
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
15. 09. 2019 11:53
Státní úředník jich už vymyslel daleko víc. A větších.
Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
15. 09. 2019 13:21
Porad se to lepsi....je treba zavzpomínat....
Jezdili jsme pres jihlavu a moravske budejovice
V chorvatsku po stare a slovinska pres marinor
Pamatuji 16 hodin male deti vzadu
Ted je to pohadka....)))
avatar Re: Budějice, Dvořiště, Linec, A1 nebo Třeboň, Halámky, Krems resp. Horn, A1
01. 04. 2020 22:56
Pozor. Cesta od Suchdola na Halámky je od 1.4. až do 31.8. 2020 uzavřena. Objížďka pro vozidla max. do 18 tun je přes Rapšach, zpět přes Dvory n/L (jednosměrky) , do Gmundu přes Č.Velenice pouze pro vozidla do 3,5tuny. Pro kamiony zcela neprůjezdné. Probíhá kompletní přestavba Tuště (voda, odpady, chodníky, silnice).
Ale je to asi zbytečné sem psát. To jen aby řeč nestála. Letos pojedeme asi do ....... tady se sejdeme
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.