Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba v eurech?

Autor Pete 
platba v eurech?
26. 04. 2006 19:29
dobrý den , zajímalo by mne , zda-li lze platit u čerpacích pump popř. v restauracích či supermarketech Eury? Za jakýkoliv příspěvek velice děkuji.
MM
Re: platba v eurech?
26. 04. 2006 19:45
Nestretol som sa stym ze by brali Eura. Na vecsine cerpaciek sa da platit kartou. V EURach akurat tak v Slovinsku
JirkaD
Re: platba v eurech?
26. 04. 2006 20:26
Platit v euro samozřejmě lze, ale ne všude, běžně platím trajekty, mýta na dálnicích,
občas i v obchodě nebo u pumpy. Bohužel se na to nedá stoprocentně spolehnout, takže
sebou vozím jak eura tak i naše peníze a i kreditní kartu.
Re: platba v eurech?
26. 04. 2006 20:35
Diky za odpovědi, a dále bych se zeptal zda-li měnit Kuny u nás anebo až na místě v Chorvatsku.
JirkaD
Re: platba v eurech?
26. 04. 2006 20:48
Kuny lze měnit i u nás, ale ne všechny banky je mají. Snad to vychází i levněji, ale
já to dělám tak, že měním dle potřeby až v Chorvatsku a zbytek kun si nechávám na
příští dovolenou (na cestu), protože je dobré mít na cestu něco kun (cca 10).
Jerry
Re: platba v eurech?
27. 04. 2006 16:08
Hlavně pozor na vrácené peníze. Známému vrátili na mýtu eurový rozdíl v kunách. Všiml si pozdě...
Jinak okrádáním turistů je pověstná zejména pumpa u hlavní cesty na konci Šibeniku (tuším INA)
Re: platba v eurech?
27. 04. 2006 19:37
V ČSOB si vždy koupím za pár tisíc kuny, abych měl na dálniční poplatky a benzín. Hledat směnárnu na hranicích se mi nechce, navíc tam asi nebude nejlepší kurz. Až u moře si v klidu omrknu směnárny a vyměním další peníze.
Ota
Re: platba v eurech?
23. 05. 2006 11:42
Loni /ale i předtím/ platby v restauracích, pumpy, mýta- vše euro,ale není vždy dobrý kurs, v obchodech- sámoška atd- většinou jen kuny.
Re: platba v eurech?
23. 05. 2006 12:39
Mám jediné doporučení. Co jde, plaťte kartou. Je to mnohem levnější, bez poplatků a hlavně bezstarostné.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 219
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.