Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poplatky za trajekty

Autor StaraDzaba 
StaraDzaba
Poplatky za trajekty
25. 04. 2006 09:59
Zdravim pritomne.
Poprve pojedu autem do Chorvatska, konkretne na Hvar, tak mi nektere veci nejsou jasne. Jak je to s mytnym jsem si dohledal, ale nevim, jak se plati trajekt Split - Hvar. Konkretne:
1) V cene za auto je zapocitan i ridic, nebo ridic si musi koupit listek pro cestujiciho?
2) za dite do dvou let se taky plati?
Ne ze by mi nejak zvlast zalezelo na 32 KN za listek, ale nerad bych vypadal jako trouba se dvema listkama navic smiling smiley

Diky za vas cas.




Upraveno 2krát. Naposledy upravil (25. 04. 2006 10:00).
Re: Poplatky za trajekty
25. 04. 2006 12:07
Zdravím. Na trajektu se platí zvlášť auto(podle typu) a zvlášť lidi. Nevím přesně, od kolika let platí děti, ale najdeš to na www.jadrolinija.hr nebo rozhodně u okýnka v přístavu ve Splitu, kde si půjdeš kupovat lístky.
Šťastnou cestu!
Re: Poplatky za trajekty
25. 04. 2006 12:49
Vloni jsme jeli trajektem Drvenik - Sucuraj a deti do 3 let zdarma.
Franta PM
Re: Poplatky za trajekty
25. 04. 2006 14:01
Trajekt: Split - St.Grad za os.auto 238,- Kuna + osoba 35,- (za řidiče se také platí).... děti od 3 do 12 let 1/2, děti do 3 let sadarmóóóó.
Jóóó a letos od pátku 23.6. jezdí ze Splitu celou sezónu první trajekt už v 5:00 hod.
To asi proto, že dříve ten první ranní trajekt v 8:30 ty návaly nepobral.
StaraDzaba
Re: Poplatky za trajekty
25. 04. 2006 15:30
Diky vsem za odpovedi
Vidim ze Franta PM je opravdu sbehly, takze bych si dovolil otravovat jeste s doplnujicimi otazkami:
Vychazejme z toho, ze Split i Stari Grad znam, vim kde se kupuji lodni listky, vim kde se na dlouhem molu auta stosuji do fronty. Jak to ale probiha v praxi? Proste prijedu, postavim se na konec fronty a jdu si koupit listky? Nebo nejdriv listky a teprve s nima me nekdo (loni tam byla hezka policistka smiling smiley ) nekam zaradi?
Laicky predpokladam, ze se auta i do fronty asi budou radit podle toho kam jedou, protoze nektere trajekty pokracuji dal, treba na Korculu a tak by asi auta ktera jedou dal mela byt nakladana jako prvni, a temi do Stari Gradu se to pak asi jen zaspuntuje, ne?

Pokud jde o posileni spoje od 23.6. mam trochu smulu, jedu totiz uz 17.6. Mam docela strach abych se na trajekt v 8:30 dostal, protoze si neumim predstavit, ze bychom v pristavu s 15-ti mesicnim deckem cekali v tech hicech 5 a pul hodiny do 14:00 na dalsi.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (25. 04. 2006 17:57).
Jitka1
Re: Poplatky za trajekty
25. 04. 2006 20:37
nejdrive si zaradite auto do fronty a pak si muzete koupit listky, jinak byste mohl zpusobovat zaparkovanim auta pred budkou , kde se kupuji listky chaos .
Od 1.5 uz maji jezdit trajekty i o pulnoci , ale je to na neco dobre, na neco ne, jelikoz se muzete ubytovat stejne az po 11,00 hod kdy jsou apartmany prichystane.
To stejne plati o trajektech v 5,00 hod. Takze kdyz si budete balit veci, plavky si dejte nekam k ruce, jelikoz vam nezbyde nic jineho nez se do ubytovani koupat.
17.6 se do trajektu v 8,30 dostanete, pokud samozrejme prijedete o neco drive, horsi je to v plne sezone , zvlaste o sobotach.

Re: Poplatky za trajekty
25. 04. 2006 20:50
StaraDzabo, jak je možný, když jedeš do HR poprvé, že sis loni všiml hezké policistky ve Splitu???? tongue sticking out smiley smoking smiley grinning smiley Nebo to bylo na kamerách HAKu? smiling bouncing smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
StaraDzaba
Re: Poplatky za trajekty
25. 04. 2006 21:18
Dekuji za informace
...

Jarda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> StaraDzabo, jak je možný, když jedeš do HR poprvé,
> že sis loni všiml hezké policistky ve Splitu????
> Nebo to bylo na kamerách HAKu?
>
>

Spatne ctes, Jardo smiling smiley

Pisu, ze poprve pojedu AUTEM do chorvatska. Doted to byl vzdycky vlak nebo autobus.

Letecka doprava se sice uz da poridit temer za cenu autobusu, dokonce i levneji, ale prilety a odlety jsou v tak blbych casech, ze tranfer na Hvar nebo zpet muze byt dost problem a v lepsim pripade (kdyz nejaka spojeni existuji) priletovy nebo odletovy den clovek cely procestuje. Toz tak

Jinak pro priznivce letani muze byt zajimavy odkaz [www.skyeurope.com]
Daji se tady vyhledat opravdu slusne ceny letu. Napriklad:
17.6 Praha - Split, 24.6. zpatky, Zapatecni letenky za 2180 Kc.

Problem jsou jen ty casy
Z Prahy 18:15, ve Splitu 19:50 (posledni trajekt na Hvar 20:30)
Ze Splitu 20:20, v Praze 21:55 (tyhle casy jsou fajn)

Ještě doplnim - dnes jsem zjistil zajimavou vec.
Stelna spolecnost ve stejne dny ale z bratislavy. Zpatecni letenka 8380 SK. Ani jsem nevedel ze kurz ceske a slovenske koruny je tak rozdilny smiling smiley Podle ceho ty ceny sekaji mi vubec neni jasne.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil (26. 04. 2006 07:56).
Re: Poplatky za trajekty
25. 04. 2006 22:14
StaraDzaba - tak soráč, sem se učet, ale bylo mi to divný. Stejně, co máš co pozorovat pěkný poldiny, ženáči jeden !!! spinning smiley sticking its tongue out
Ceny letek jsou bez letištních tax a časy charterů se posouvají podle libosti dispečerů. A navíc - Chorvatsko bez auta není Chorvatsko !!!

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
.
Re: Poplatky za trajekty
26. 04. 2006 00:44
Opravdu nevím proč by se ženatý chlap nemohl podívat na hezkou ženskou?

1. Je to zadarmo a potěší - někdy nejen oko...

2. Jako ženatý jistě sám dobře ví, že hezká je každá, která není vlastní!

3. No a pak co kdyby..., že?

4. Užít si dokud je člověk mladej - vzpomínat jen na pracovní úspěchy je blbost!

5. Pánové přiznejme si, že ty směšné pohyby na cizím těle jsou přece příjemnější...

6. Správný chlap má být vždy ve střehu!


Já se klidně ohlídnu i po jeptišce, když je hezká!

Těch facek co už jsem za život dostal! Těžko bych je už spočítal, ale vždy to za to stálo! Těch šťastných manželství co už jsem rozvedl...

Ne nadarmo se říká, že pod ošklivým ksichtem hezká číča zahálí.

Vždyť ty ženské také moc dobře vědí na co to mají a jen je třeba jim to něžně připomenout... A že není vlastní? Co na tom? Není to jedno?


Jen nekňuba se k ničemu nemá.





.
Re: Poplatky za trajekty
26. 04. 2006 14:29
Já osobně bych volil trajekt z Drveniku do Sučuraje.Trajekt jezdí v sezoně po hodině a půl až do 21:30 h.Jízda trvá něco málo přes 20 minut auto stojí cca 90 kena a dospělí okolo 15 a děti nad 3 roky polovinu.Předpokládám že budete ubytovaní na druhém konci Hvaru,ale neni nic krásnějšího než si ostrov projet jedinou zajímavou silnicí která vede z jednoho konce Hvaru na druhý,stojí to určitě za to.Výhled z výšky na moře,zátoky, ostrov Brač a na Makarskou stojí za to!Pár kilometrů za Sučurajem je kempink MLASKA/po pravé straně,dobře značeno/ s dětskou pláží a mělkou vodou kde si můžou vaše děti zadovádět po dlouhé cestě.V tomuto kempu je i nudistická pláž.Za prohlídku stojí i přístavní městečko Sučuraj s výbornou cukrárnou a rybářskou restaurací.Jsou zde dvě pláže,městské to je kombinace oblázku apísku a pak cestou kolem majáku jsou placaté hladké kameny svažující se do moře s výhledem na pohoří Biokova nad Makarskou rivierou.Přeju štastnou cestu a příjemný pobyt na Hvaru kde téměř nikdy neprší.
Jitka1
Re: Poplatky za trajekty
26. 04. 2006 14:54
o ktarsim trajektu a ceste po ostrove ze Sucuraje toho tady bylo napsano uz hodne, ale jeste jednou upozornuji, ze ten kdo tuto cestu nezna muze byt nemyle prekvapen.
Cesta je zvlaste z posledni dediny pred Jelsou spatna, sama zatacka a bez svodidel a unava po dlouhe ceste udela taky sve. Rozhodne tuto cestu pro prijezd na Hvar nedoporucuji, ale pro odjezd ano. Budete odpocati a pojedete pri skale.
Verte mi, tech hostu co rekli ze uz nikdy tama nepojedou mam za cele leto opravdu hodne. A take je cesta delsi o 150 km nez pres Split.
LeF
Re: Poplatky za trajekty
02. 05. 2006 15:22
Nelze než souhlasit, zdá se mi, že to nestojí za to trmácení se po magistrále a pak v naprostém vyčerpání ještě jet přes celý ostrov.
Lenka
Re: Poplatky za trajekty
02. 05. 2006 22:46
nebudu vam vymlouvat jet ze Splitu jak psala Jitka, kdo dobre nezna cestu ze Sucuraje, nemohu doporucit pro unavene ridice. Ale trmaceni po magistrale ? To nechapu je to jen 68km Donja Brela - Drvenik.
Jitka1
Re: Poplatky za trajekty
02. 05. 2006 23:12
Davide vzpominate jenom magistralu coz by jeste slo a cestu po ostrove uz ne a ta je nejhorsi. Je to jeste 1,5 hod jizdy ze Sucuraje do Jelsy. Posledni vzpominany usek je sama zatacka bez svodidel a spolujezdcum, coz nejvice byvaji manzelky se to nelibi kdyz se divaji na sraz dole , ale pokud panove chcete milovanym zenam doprat tento pozitek, tak mate pravou prilezitost:-)
Jarka, Slovensko
Re: Poplatky za trajekty
06. 05. 2006 16:58
Prosím Vás , vie niekdo ako je to s trajektom zo Zadaru na Uglian? Ideme 17.6.2006 a chcem byť pripravená, aby deti nemuseli v aute dlho "trpieť" 4,6 rokov. Vopred ďakujem
Re: Poplatky za trajekty
06. 05. 2006 17:55
v tu dobu žádný probém, jede skoro každou hodinu. Plavba trvá max 15 minut do Preka. Jen když staví u ostrůvku Ošljak tak + 3 minuty. Mají tam od loňska nový veliký trajekt Sveti Krševan má min. 5 pruhů. Letos bude mít i noční linky.
Re: Poplatky za trajekty
06. 05. 2006 18:07
to Jitka: ZDRAVIM VAS. Však já ji nikomu nijak nedoporučuji a své klienty taky od toho odrazuji, pokud je jenom jeden řidič. Jen jsem reagoval na příspěvek LEF, který možná myslel jet Split - Drvenik po magistrále. Protože Split - Omiš to je očistec a ne silnice.
LeF
Re: Poplatky za trajekty
09. 05. 2006 11:29
Máte pravdu, myslela sem Split - Drvenik. A moc děkujeme za všechny erudované odpovědi JitceL i Davidovi, není nad člověka, který v Chorvatsku žije :-)
Re: Poplatky za trajekty
10. 05. 2006 17:49
loni jsem jel na Hvar ze Splitu, příjezd na molo ve dvě v noci a do rána šílený zmatek, ale nacpou auta do čehokoliv ci jede kolem Hvaru, takže počínaje 5 hodinou ranní kdy do první lodi nacpali zejména zásobovací náklaďáky šlo všechno strašně rychle zpět jsem jel již z druhé strany Hvaru a tam to šlo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 153
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.