Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
avatar
mdr
Re: elektromobil
29. 04. 2023 11:56
Re: elektromobil
12. 05. 2023 09:41
Moc ty baterky nesleduji, ale jako dlouholetý autař zálibista a čtenář světa motorů se neubráním změně ve čteném tématu. Dříve jsem si pamatoval všechny auta a jejich typy, motory a kw. Dnes mi čísla od baterek nic neříkají.
Chápu toyotu, o to víc vodíkovou. Chápu mitsubishi s jeho 2,4 benzínem generátorem do bateriíí a výstupem třeba na elektrickou motorovou pilu ven.

Co ale nechápu, že VW si postavil továrnu v číně a na jedné lince produkuje tuším (a teď mě prosím nekamenujte, nechce se mi to hledat)....Ale MG? Nebo jiný čínský koncern, ta "baterka" je taková šípovitá a je to v podstatě důkládná kopii ID 4. S podivem je, že to jezdí a dojede dál a celý to tak nějak funguje lépe než koncern.

S tím mě napadá myšlenka debaty s autaři. Ono my vlastně nevím, kolik takových aut se už prodává v číně a dalších zemích a lidi to kupují.

Kupují, tedy mohlo by se to slevnit. V Čr nevím, kdo to bude kupovat, ale když to bude levné a bude to dostačovat na město... (15 minutové město, jak se předesílá fáma, že to tak dopadne, všichni pěšky nebo na kole, ti movitější eautem).

Drsný je, že VW je proti tomu horší a dražší...

ID Buzz se mi líbí moc, ale už to není auto. Je to nějaké "přibližovadlo".

Těm autům chybí duše, charizma, vše. Ustoupilo to všechno nejdříve designérům a úsporám, teď úsporám a posléze mainstreamu. Je to sice vývoj, ale je to smutné.
avatar Re: elektromobil
12. 05. 2023 11:39
Výstižně napsáno. thumbs up
avatar Re: elektromobil
12. 05. 2023 12:50
... ... nedokážu si představit Green Deal v přenesené podobě do elektroauta ... kdy jsem včera po A1 ... od 190 km po 226 km, t.j. 36 km
jel 1 hodinu 17 minut ... zajímavý kilometrhodinový průměr ... drinking smiley
... co tak dělá to pocukávání s výdrží baterií ... ? ... hlavně těch asi 500 rozjezdů z nuly ?

smileys with beer
avatar
mdr
Re: elektromobil
12. 05. 2023 14:05
Tak zrovna na pocukávání je elektro mnohem lepší, žádná spojka, plný kroutící moment od nuly, když stojí, nic nežere, na rozdíl od spalováku.
Re: elektromobil
12. 05. 2023 22:40
do případných chorvatských kolon bude elektro určitě nej řešení. o výhodách elektro na větší vzdálenost mě plně přesvědčila ta německá politička, která se bije o106 za elektro a na služební cestu si vzala fosil. následně nechápala proč novináře zajímá, že nejela tím fantastickým propagovaným elektrem. takže odpověď byla v duchu toho, že je chytrá a nechtěla si přece komplikovat služební cestu na větší vzdálenost (tuším šlo o nějakých 350km tam)... kolem komína dobrý, kolem dvou komínů taky, zbytek až bude dojezd na dálnici kolem 800 km při rychlost alespoň 130 km/h a při nabíjení se člověk nebude muset zdržovat kávou a procházkama po blízkém okolí smiling smiley
Re: elektromobil
13. 05. 2023 15:16
Tak ty nové a drahé top 3 už umí 800. Nejvíce mercedes.

Na pocukavani je Elektro auto bezpečně lepší.
Ostatně na YouTube vyskočil nový test Martina Vaculika na právě id buzz.
Vtipné, ale i poučné.
Re: elektromobil
13. 05. 2023 15:49
Ano, 800, ale někde na okresce s platem vajec na okně. Na dálnici 130 tempomat s rodinkou a naloženým kufrem s bídou polovinu a ještě s větrem v zádech. Stačí si projít pár testů. A to jsou auta s cenou v násobcích ceny běžného auta.
Kdyby tomu dal Brusel volný průběh, rozlousklo by se to samo, jestli EV má nějaký smysl či ne. Dát je rozkazem, tudy cesta rozhodně nevede.
Re: elektromobil
13. 05. 2023 19:35
Zahajsjkej, ať to, prosím, nevypadá, že je obhajuji. Jen jsem shlédl a navnímal... Na dálnici samozřejmě registruji ty "chudáky" na spotřebu a nabíječku vyděšené v teslách. Vždy se jen pošklíbnu.

Taky se třesu na RS3 s 2,5 benzínem jako posledního mohykána a novodobého udávače - asi naposledy - směru hot hatchů. Je to spíše poslední oslava motorismu jako povinnost od audi. Také jej fotí a pozadí stojí všechny S1...

Auta s cenou, dříve domů... Souhlasím s Tebou.
Ale mrkni na toho Vaculíka ten ID BUZZ a ovce, no je to 37 minut, ale ty argumenty, jsou pádné. A to i já jsem nepřesvědčen. Ale půjdu se s tím projet příští týden a napíšu vám, jestli se na mne dostane řada.
avatar Re: elektromobil
13. 05. 2023 22:41
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ale ty argumenty, jsou pádné. A to
> i já jsem nepřesvědčen. Ale půjdu se s tím projet
> příští týden a napíšu vám, jestli se na mne
> dostane řada.

Máš pravdu,
- mastodont vážící 2,3 tuny PRÁZDNÝ!
- s nákladem jednoho hubeňoura a oveček (pouze cestou zpět) měl spotřebu 21kWh/100km při průměrné rychlosti 77km/h!

Na začátku jsem si tak nějak mylně spojil BUZZ s BULL, BULLI a tudíž na to koukal jako na jakéhosi elektrického Transportéra... Jako jo, designově to na mě působilo tak nějak (rozto)mile až mě to oslovilo k zájmu. Pak na to koukám u Bayera, že to je prcek asi o 2 kubíky menší než Transportér...
Vlastně on už ani nový Multivan není na platformě Transportéra. Nová doba...
Aha, ono je e-BUZZ na platformě elektrického osobáku MEB... No nic... sad smiley
Jako jó, jede to thumbs up Byť ta váha je už cítil.
Se sedačkami od 1,5MCZK bez DPH...

Po Idetu si najdu čas a zkusím BUZZíkovi dát ještě jednu šanci, zkusím se na něj dívat jako na elektrického "Sharana" grinning smiley
Hmm, koukám, že to asi také neklapne, neboť maximálně 1000kg bržděný přívěs thumbs down
Re: elektromobil
14. 05. 2023 12:58
Souhlasím s Tebou, ani Sharan to nebude. Ale je to krásně vykuleny a má to takovyho fajn retro ducha zvenku. Asi to nadšení zkonci s displeji vevnitř...
Re: elektromobil
16. 05. 2023 12:20
Nechci nikoho z vás okrádat o čas, ale pro zasmání smiling smiley
cesta do HR zo Slovenska...ionic5

Celkem to na mě působí, že žijeme v době, kdy internet "může všechno" a uživatelé ať už mobilu nebo mobilu auta hloupnou, ale tak razantním způsobem...

Ale je to test.. no.. nechám na každém vlastní hodnocení. Já jsem toho už dalek...
avatar Re: elektromobil
16. 05. 2023 13:42
Nejlepší je, jak mu nedochází (a trvá to od 6'45" zhruba minutu), že "INA" se jmenuje ta pumpa (INA GAS STATION), na které se pokouší nabíjet. Nebo ho pumpa INA nezajímá, jede přece podle aplikace na elektřinu.
Připomnělo mi to větu ze slohu "v zimě je za školou kopec" - v létě se na něm nedalo sáňkovat, tak tam nebyl...
Původně jsem si myslel, že si dělá šoufky, a hledá, kde je " dajaká INÁ", když mu to aplikace píše, aniž by se na to dalo kliknout. Ale podle dalšího to vypadá, že to myslel naprosto vážně.
Od 17. minuty namátkou přeskakuji a dojezd nechám na jindy, až zase na to najdu odvahu.
Re: elektromobil
16. 05. 2023 15:21
Přesně Hille. Je to hrozné... A teď nevím jestli Usměváček..

Podobně debilní a horší video prodává na webu nějakej moravacars jako, že jede na Krk. Nejdříve nám představí svůj mercedes, poté mobiluje.. Cituji. Most na krk, pak vlevo moře, v právo moře, pak vidí letiště. Až dojede někam, kde sám říká, že neví kde je, ale jsou tam cikády, které by doma nechtěl a borovice, hodně borovic, které dělají bordel dle jeho slov. Atd atd atd.tak buď jsou posluchači z nevím odkud nebo nevychodili šestou třídu. Ale má odběr a to se počítá...

1x edit: mám nějaký "měkký" typ lenova a prostě píšu, umím deseti psát, ale jsou tam překlepy a nedoklepy. Zajímavé je, že v messengeru vidím na obrazovce text správně a po odeslání jsou tam chyby, to mě taky baví smiling smiley...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (17. 05. 2023 17:49).
avatar Re: elektromobil
19. 05. 2023 12:03
Autosalon už jel taky do Chorvatska :-)
[autosalon.tv]
Re: elektromobil
19. 05. 2023 12:52
Kluci to pojali zajímavě. Nudně.
Rogoznica je ale krásná!
avatar Re: elektromobil
19. 05. 2023 16:28
[www.youtube.com]
Pěkný video z cesty do Splitu. Skoro bych si dokázal představit mít v garáži Teslu grinning smiley
avatar Re: elektromobil
19. 05. 2023 17:26
Auto naplánuje trasu........

Opravdu nechci jezdit podle toho, jak to naplánuje nějaký tablet na kolečkách. Chci jezdit podle toho jak to chci/potřebuji já.

Všeobecně je tenhle člověk zaslepený. Pokud, zcela vyjímečně, zmíní něco negativního, tak je to komentováno tím, že si na to rychle zvyknete. Naopak kdejaký zbytečný nesmysl, je super věc. Třeba jak to auto, na tabletu uprostřed palubky, pěkně zobrazuje, situaci před ním - řidič se snad má větovat situaci před sebou sám a nepotřebuje teda mít vykreslené autička uprostřed palubovky (mimochodem zcela mimo zorné pole), čumět na to a nesledovat provoz. Atd, atd.
Re: elektromobil
19. 05. 2023 19:50
Přesně tygře. Taky to nechápu...
avatar Re: elektromobil
20. 05. 2023 09:50
"IG-L je kvůli omezení hluku" thumbs up smiley (Immissionsschutzgesetz Luft)
Ty nebudeš nejostřejší tužka v penále, že Honzíku?
avatar Re: elektromobil
20. 05. 2023 11:24
No jo, chybička se jim tam vloudila. Horší je, že teď to bude šířit dál dost cestovatelů, co pořad sledovali.
Zažil někdo v okolí Grazu větší snížení dálniční rychlosti než na 100 km/hod. Samozřejmě myslím na IG-L. Protože když to tam bylo rozkopaný, tak tam bylo 80 a možná i méně.
A je celkem zajímavé, že ne vždy (naštěstí) nesvítí všechny tabule. A celkem jsem překvapen, že směrem od Grazu na Slovinsko bývá IG-L omezení celkem dost kilometrů.Nebo se mi to aspoň zdá.
Už někomu došla pokuta za nedodržení stanovené rychlosti na IG-Lu v okolí Grazu?
avatar Re: elektromobil
20. 05. 2023 14:38
Ono těch účelovek, zlehčování (na druhou stranu přeceňování) a nesmyslů z tohoto pána padá celkem dost...
Nedejbože, pokud se začne vyjadřovat k technickým otázkám. V nějakém jiném příspěvku se vyjadřoval ke kolům (tvarování paprsků), kde jde primárně o další snížení odporu vzduchu a také tvrdil nějaký nesmysl...

Z mého pohledu zajisté osloví jednodušeji manipulovatelné jedince, na druhou stranu dělá EV paradoxně "medvědí službu"...
Bohužel "kvality" podvozků, brzd, karoserií atd. (prostě ty automobilní věci) jsou u Tesly naprosto jasné smoking smiley

Ono stačí už i to pokřivené vnímání normálního / obvyklého, např. cca: "uživatelé Tesel vědí, že vždy dva sousedící superchargery se dělí o výkon..." Jasně, takže až bude plno, tak máme poloviční výkon... Nedejbože se bude čekat... a to se vyplatí thumbs up smiley

Prezentuje jako něco super, že podle klíčku či mobilu ho to pozná a nastaví sedačku, display atd. Hmm, to mají "ropáci" už také pěknou řádku let...
Re: elektromobil
20. 05. 2023 15:38
No výsledek toho tlaku bude to že si lidi koupí raději čínu která má a bude mít ještě větší náskok, než špatně složenej tablet od Tesly nebo něco předraženýho z EU , zelení Khmérové budou mít očividně největší podíl na likvidaci Evropského průmyslu. thumbs up
Re: elektromobil
21. 05. 2023 08:23
Fmodel přesně. Z rodiny podnikající paní byla v číně už v dobách před covidem. Přijela ohromena jinými TV, kamerami, mobily atd...

Slavkove, to s tou tužkou v penále je pekelný smiling smiley
Re: elektromobil
21. 05. 2023 10:32
Nemusíš mi o tom vyprávět mám asi desítku obchodních přátel v Číně a 99% Čechů nemá tušení jaký má Čína náskok ve výrobních prostředcích i ve vývoji ,proto se karta obrací a Čína si nechává čím dál tim víc věcí patentovat v USA, což je daný tím že se v USA soudí kdekdo ,a nás v EU zřejmě berou jako neschopný něco kloubnýho vyrábět.
Re: elektromobil
21. 05. 2023 21:22
Ad video o elmobilu, to je snad nabozenstvi. Ten elmobilista tvrdi, ze po dalnici jel 137,ten jeho tablet prumernou neukazuje a kdyz clovek podeli ujetou vzdalenost casem, tak je tak na pulce, za tech deklarovanych 6.40 k mori ani omylem a ten stres s nabijeckama, to bych opravdu nedal. Mit radost z toho, ze nekde tankuji jen pul hodiny, kdyz mne rozciluje, ze LPG tlakuje pomaleji nez cerpani benzinu. A do Chorvatska jezdim casto, pokud vidim emobil, jede v pravym mezi kamiony a ne 130 s bicykly na strese. A ty zvasty, klimatizaci poustet nebudeme, staci si otevrit okna...
...
A jeste to mozna jakztakz funguje, kdyz je tech emobilu par, ale kdyby se to otocilo a ti, co dnes tankuji uhlovodiky by potrebovali brat elektrinu? Staci sledovat frmol na dalnicni benzince, aby clovek videl, jaky je to nesmysl
avatar
mdr
Re: elektromobil
23. 05. 2023 08:51
Re: elektromobil
23. 05. 2023 09:54
mdr
Stejně se můžeš zeptat kdo vyrábí solární kolektory a vše potřebné k sestavení elektrárny ,a nebo kdo vyrábí tepelná čerpadla a je jedno jaký mají zakázkový kryt . Odpovím, my rozhodně ne ,v Evropě se jen překupuje a ta prototypová výroba v EU nebo jak nazvat ty pokusy některých firem stěží dosahuje jednotek procent vyrobených v Číně.
Re: elektromobil
23. 05. 2023 10:14
Re: elektromobil
23. 05. 2023 18:59
Jo, Čína vyrobí většinu EV, vcelku levně. Proč? Protože mají elektřinu převážne z uhlí, proto levnou. Kolik se tam vyprodukuje emisí na výrobu jednoho EV? Díky elektřině z uhlí hodně. Kolik se vyprodukuje emisí, aby se to EV z Číny dostalo do Evropy? Hodně. Protože ho naloží na loď, která spálí ten největší sajrajt, v podstatě odpad z ropy. A pak ať mi někdo říká, že je EV zelené, z Číny obzvlášť. Vždyť než natočí na tacho první kilometry, není kvůli emisím pomalu vidět slunce!
Svět je pokřivený, hodně pokřivený. Závislost na Číne byla znát v době té jejich breberky, kdy tady chybělo kde co, protože oni nevyráběli. Mnoho automobilek přesunulo výrobu komponent z Číny, aby se to neopakovalo, bohužel třeba na Ukrajinu. Z bláta do louže. A to vše jen proto, aby se to vyrobilo co nejlevněji a pak se to veze přes půl zeměkoule.
Vždyť by jen stačilo žrát to, co si tady vyprodukujeme, kupovat jen to, co si zde vyrobíme a emise by šly výrazně dolů už jenom proto, že by to nemuselo cestovat přes půl planety. Nemít rajčata a jahody v lednu, tak jak to bylo dříve. Jsme rozmlsaná spotřební společnost, která potřebuje co tři roky měnit auto, televizi, telefon apod. Zde jsou rezervy, jenže to by ti nahoře řekli, že by se nehýbala ekonomika...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.