Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
Re: elektromobil
10. 03. 2023 18:16
Moc poučný ,stojí za to si to poslechnout [www.youtube.com]
avatar Re: elektromobil
14. 03. 2023 08:11
Tak jsem si zkusil vložit svoji cestu do Orebiče do plánovače pro EV. Zvolil jsem si jako auto Kona (na lepší bych neměl). Dost mě vyděsilo, že cestování EV je vlastně jen popojíždění od nabíječky k nabíječce. Na cestě z Plzně do Orebiče bych měl nabíjet 8x v celkovém čase 5 hod 38 min.
Tak snad se to za těch 12 let, které zbývají do zákazu zlepší.


[abetterrouteplanner.com]
Re: elektromobil
14. 03. 2023 08:57
Tak jsem se nechal inspirovat a taky jsem svou cestu zadal do plánovače. Dobíjení by mi trvalo cca 2,5 hodiny, ale poslední dobíjení je v Zadaru a do Igrane bych dojížděl se 10% v baterce. A tady co? Napojit se do zásuvky v apartmánu? Vždyť jsem rád když mám místo na zaparkování a to určitě ne u zásuvky.
A ještě se podělím o zkušenost tři roky starou. Na odmorišti Dobra směrem Zagreb jsou (byly) dva dobíjecí stojany. Bylo to před polednem a u obou stály auta (jedno D a jedno F) co před chvílí natankovaly benzín. Přijela Tesla a její řidič se začal domáhat místa. Neuspěl a byl rád že vzal do "zaječích".
Re: elektromobil
14. 03. 2023 09:58
Tak ono z EU logiky by se mělo nabíjet každé 2 hodiny protože řidič by si měl dát každé 2 hodiny pauzu ,což se se spalovákama rozhodně neděje thumbs up smiley
Re: elektromobil
15. 03. 2023 19:37
Re: elektromobil
15. 03. 2023 20:26
V pořádku, jen tak dál.
Re: elektromobil
15. 03. 2023 20:50
To už mělo být dávno. Nevidím důvod, proč by měli být majitelé EV zvýhodňováni, ať už levnějšími dálničními známkami, free parkováním, nebo absencí se spotřební daně na elektřinu, kterou proženou autem, když využívají silniční infrastrukturu stejně, nako jiní řidiči? Jen nevím, jak budou daň platit, když budou nabíjet z běžné zásuvky. Na komerčním nabíjecím stojanu to je jasné, daň vybere majitel stojanu v ceně elektřiny.
Re: elektromobil
15. 03. 2023 23:00
Copak je problém přenos dat o nasosané energii? ,v těch autech to je uložený (už kvůli baterii atd.) stačí jen stáhnout ,ve výsledku jsou a budou všichni připojeni k netu tak nebude problém, stačí jedna aktualizace jak vědí majitelé Tesel.
Re: elektromobil
16. 03. 2023 05:34
proste elektromobil je drahá hračka k ničemu, nebo snad jedině k dennímu dojíždění do práce, pokud to mužeš v práci neb oalespoň doma píchnout do laciné zásuvky ze sluníčka, jinak to je blbost.
Re: elektromobil
17. 03. 2023 10:15
Bijcům za EV, když jim bylo předestřeno, čím budou v budoucnu své tablety na kolech krmit a oni se oháněli tím, že je elektřiny dostatek...[www.seznamzpravy.cz]
Podobných článků přibývá. Chtějí zakázat topení pevnými palivy. V Americe, a nebude to trvat dlouho než to zavedou i jinde, nezkolaudují nový dům, pokud má přípojku na plyn. Takže nezbyde, než začít topit všude jen elektřinou. Kde ji brát? Soláry to nezachrání, větrníky tuplem, protože všude nefouká, vodní elektrárny už asi nikdo stavět nebude, jádro ruší. Elektrárny na uhlí zavřou. Někde je něco pokažené, že, Brusele?

Ještě doplním, jak se VW buší do hrudi, že přijdou na trh v r.2025 s EV velikosti Golfa pod 600k.peněz. Konečně prý levný EV. Že za ty prachy koupím fosiláka o třídu většího? Úsměvné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (17. 03. 2023 10:19).
Re: elektromobil
17. 03. 2023 11:26
Prý se opravdu stalo. Na jedné ekoteroristické demonstraci se jedné dívenky reportér ptal, proti čemu to demonstrují. Proběhl následující dialog:
Demonstrujeme proti uhelným elektrárnám.
OK, děl reportér, tedy vodní?
To ne, to devastuje přírodu a lidi to připravuje o bydlení
Takže větrné?
Taky ne, působí to hluk, děsí zvěř a hyzdí krajinu
Tedy jaderné?
To už vůbec ne.
Takže sluneční?
Taky ne, výroba a likvidace solárních panelů není ekologická.
Dobrá, ale odkud tedy budeme brát elektřinu?
Vy opravdu nevíte pane reportére? No přece ze zásuvky!
avatar Re: elektromobil
17. 03. 2023 13:24
Blbí jsou na to dost, takže by to pravda klidně mohla být. grinning smiley
avatar Re: elektromobil
17. 03. 2023 17:13
Naštěstí máme v ČR haldu odborníků, inženýrů (vč. těch zahraničních), tak to např. můžeme zapít ekologickým "žaludečním" mlékem vznikajícím za svitu planety Slunce... thumbs up smiley
avatar
cvt
Re: elektromobil
17. 03. 2023 18:57
Tedy ten "elektromobil fakt jede"
Myslím tím tady na foru. smileys with beer
Re: elektromobil
20. 03. 2023 11:39
Já dělám E-kola cargo bike na rozvoz a to mi přijde smysluplné. Edávka je třeba do nemocnice super, ale cena, zůstatková hodnota a provoz a její splácení při aktuálním nastavení logistického trhu nedává význam. Zatím. Musí se to zlevnit nebo naopak musí se zdražit rozvoz.

Nejvíce těm cenám a uhlíku pomáhají všichni ti, co si "klikají" a následně kupují cetky za pár korun na eshopech z číny. Tam bude trošku zakopaný pes toho všeho v důsledku. Lidi si nechávají dovézt kde jaký nesmysl, společnost je nenažraná.

Dojde ti sms,že zásilka bude čekat v "XXX" boxu tři dny. Každý tam jde až třetí den! Ten poslední. Zatímco ten dodávkář v ropácké dodávce jede k tomu boxu 3x za den s tím stejným sortem, aby jej umístil do náhodou uvolněného šuplíku. Tady ekologie dostává na frak a logistika taky.

Není to efektivní. To že si to lidé nechtějí převzít osobně.
avatar Re: elektromobil
20. 03. 2023 12:36
Rakúsko je tiež proti zákazu spalovacích motorov v EÚ ... (síce je to už týždeň staré, ale predsa ...)
avatar Re: elektromobil
20. 03. 2023 13:00
fmodel .... mám ropáka a stavím cestou k moři každé 2 hodiny ... páč musím s pískem smiling smiley ... ale vypustím , protáhnu a valím dál , žádný 2 hodiny na nabíječce yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: elektromobil
20. 03. 2023 13:52
Maj nechat lidem možnost volby. Tlačit cokoliv na sílu prostě nemůže dopadnout dobře. Vymýšlejí čím dál větší kraviny (viz. povinné zateplení starších domů).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (20. 03. 2023 13:54).
Re: elektromobil
20. 03. 2023 15:23
Co na to říci? Víc než úsměvné....
[www.seznamzpravy.cz]
Re: elektromobil
20. 03. 2023 15:36
To budou dardy za pojištění.
avatar Re: elektromobil
20. 03. 2023 18:38
Asi byla parkovací čidla, radary tempomatu atd. pouze drobné, tak to "trochu" přisolili... smoking smiley

Doby, kdy malý "ťukec" pouze na nárazník byl v řádu tisíců se různými čidly atd. dostal do desetitisíců, tak se to teď třeba posune na další level thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: elektromobil
29. 03. 2023 21:26
Kdo to říkal, že elektromobil není vhodný k tažení přívěsu?

[auto.pravda.sk]
avatar Re: elektromobil
29. 03. 2023 22:00
Hmm...
Přívěs: "Je dlhý 8,2 metra a váži približne 3,4 tony. " grinning smiley
Kdo něco tuší o zapojitelnosti souprav, tak asi už přemýšlí, za čím to bude tahat?
Za klasickými auty kategorie M1 a N1 to moc vycházet nebude, tudíž nějaká možnost se rýsuje pouze u M1G a N1G.
Ostatně EV výrobci již nějakou dobu lobbují o navýšení maximální hmotnosti u osobáků na 4 tuny...
Re: elektromobil
29. 03. 2023 23:28
A pak přijedeš k mostu a zjistíš, že přes něj nemůžeš. To aby sis taky nastavil navigaci do režimu TIR.
avatar
mdr
Re: elektromobil
30. 03. 2023 07:45
Tento přívěs se netahá, má vlastní pohon.
avatar Re: elektromobil
30. 03. 2023 09:02
To bych raději vůbec nerozebíral, neboť přívěs s pohonem bude asi nová kategorie... grinning smiley
Pokud řekneme, že to není přívěs, ale další motorové vozidlo, tak souprava, kde budou dvě motorová vozidla v kategorii M1 / M1G, respektive N1 / N1G jaksi také nemá legislativní podklad.
Můžou to třeba definovat jako "příležitostný, kloubový" automobil, který se zase nevleze do 3,5t... thumbs up smiley

Opravdu by mě zajímalo, co ještě vymyslí, kam až zajdou...
Re: elektromobil
30. 03. 2023 10:25
Zajdou až třeba do prd..e jen nepřiznají že nemají pravdu,a že jak občes někdo nechtěně prozradí účel je dostat lidi ze silnice do hromadné přepravy a né aby se individuálně flákali kde chtějí.Ono už ani nejde o ekologii.
avatar Re: elektromobil
30. 03. 2023 11:48
Na to už ukázali jednoduchou cestu Němci, když měli (od 1. června do 31. srpna 2022) "9-Euro-Ticket" - měsíční jízdenku pro veřejnou dopravu.
Za 9€ si člověk jezdil měsíc "sockou" (vyjma IC, ICE apod.) po celém Německu.
Samozřejmě to bylo bez omezení i pro cizince, tudíž sme se také párkrát pěkně projeli na výlet... thumbs up

Někde se dala najít čísla, kolik za to kompenzovali dopravcům, ale čísla kolik to způsobilo výpadek na spotřební dani a na DPH (MwStR) jsem nikde neviděl...
avatar Re: elektromobil
30. 03. 2023 16:14
Přívěs za 3000000,- Kč. To je stejná deb***a (spíš ještě podstatně větší) jako samotné elektrické auto. thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (30. 03. 2023 16:15).
Re: elektromobil
01. 04. 2023 10:13
O čem se nemluví, a proč hasiči nechtějí hasit např. baterie u fotovoltaiky ... [www.youtube.com]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 138
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.