Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
avatar Re: elektromobil
02. 03. 2023 08:21
No to si ani nenatankujem, čerpadla jsou taky na elektriku.
avatar Re: elektromobil
02. 03. 2023 08:28
Kde jsou ty doby, kdy stojany od Adastu fungovaly i na kliku a počítadla byla mechanická... smoking smiley
avatar
mdr
Re: elektromobil
02. 03. 2023 09:59
Já pamatuju ještě takové stojany:


Re: elektromobil
02. 03. 2023 14:00
mdr. a ještě napiš že jsi si sám tankoval. Tak tak starý bych nechtěl být. thumbs up smileythumbs up smiley
Re: elektromobil
02. 03. 2023 15:49
My nejsme starý, my jenom hodně pamatujeme.
avatar Re: elektromobil
02. 03. 2023 15:51
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No to si ani nenatankujem, čerpadla jsou taky na
> elektriku.

Tenkutiny lze naštěstí přemisťovat i bez elektřiny. ;-)
avatar
mdr
Re: elektromobil
02. 03. 2023 16:28
ajaxi, co pamatuju, tak tenkrát byly pumpy s obsluhou. A to jsem byl ještě dítě. Když jsem dostal řidičák (1975), tak to už takové stojany nebyly.
Re: elektromobil
02. 03. 2023 16:58
Taky si to tak pamatuji. No a ten řídičěk jsem taky dostal v roce 1975. Na Jawu Pionýr. Osobák až v roce 1983.
Re: elektromobil
02. 03. 2023 17:50
Poslední příspěvky nemají nic společného s názvem vlákna, ale příspěvky mdr a ajaxe naznačily název možného nového vlákna. spinning smiley sticking its tongue out
avatar
cvt
Re: elektromobil
02. 03. 2023 19:15
Tak já mám řidičák o dva roky dříve a na podobné pumpě tady u nás jsem ještě tankoval do fichtla.
avatar Re: elektromobil
02. 03. 2023 19:45
Generace, co natankovala u fichtla plnou, k tomu Startky nebo Lípy a bylo to za dvacku... thumbs up smiley
Co tehdá stála 1 kWh elektřiny, tušíte někdo?
Re: elektromobil
02. 03. 2023 20:10
1974 - 2013: [nelumbo.cz]
smileys with beer
avatar
cvt
Re: elektromobil
02. 03. 2023 20:11
Jo, přesně tak to bylo ale spíše než po kW jsem pokoukával po holkách
avatar Re: elektromobil
02. 03. 2023 21:08
Tak o tom žádná, ale chtěl jsem to alespoň nějak na oko vrátit k tématu...
smileys with beer
Re: elektromobil
03. 03. 2023 07:27
A "noční" proud byl tehdá do desetníku.
avatar Re: elektromobil
03. 03. 2023 08:06
A vodné, možná i se stočným (detaily nevím) stála 50 haléřů za kubík, pro šťouraly na metr krychlový, neboli 1000 litrů.
V roce 1990 stála 5 kč/ m3. A pak jsem ceny přestal ukládat do "hlavy".......Bylo ....šetřte vodu, ať se nemusí zdražovat..., pak byla akce nešetřte vodu, málo ji odeberete, bude se muset zdražovat. A taky že joo, zdražuje se a zisky většinou prý valí Frantíkům na konta, neboť ti naši "debové" jim prodali výrobu vody, bez starého potrubí, které se musí opravovat. A tak si ho draze "opravujeme sami". I Turci hospodaří líp.
avatar Re: elektromobil
03. 03. 2023 10:17
Chtěl jsem se zdržet, nebo aspoň založit nové vlákno, ale nevydržel jsem, jestli se to někomu z moderátorů bude chtít do samostatného vlákna přesunout, tak ať to vezme najednou třeba od tohoto vlákna
Citaci
mdr napsal(a):
Já pamatuju ještě takové stojany:

Já je pamatuju taky, ještě v roce 1966 stály dva takové před autodílnou, kterou roky roky předtím musel prastrýc zavřít (pak do důchodu dojížděl do fabriky dělat údržbáře) a občas jsem vyfasoval kanystr na vozíku, padesátikorunu a jistá Hanka V. načepovala plný normálu a ještě mi pár drobných vrátila. Topné nafty byly za tu cenu kanystry dva. Ve stojanech byly křídlovky, takže, když nešel proud, nasadila se vpředu dlouhá páka a muselo se kývat.
Pak rozšiřovali silnici a pumpu zrušili, od roku 1968 jsme to k nejbližší pumpě měli 6 km, ale jen přes den, od šesti večer do půlnoci jsme to měli 20 km, od půlnoci do pěti ráno ještě o 10 km dál. To platilo i v roce 1972, kdy jsem dostal řidičák rovnou na auto i fichtla.

Ta dekorace, kterou výše postoval mdr, stojí na Božím Daru a mezitím k ní přibyly i nabíječky. Zajímavý kontrast.
Před několika lety tak místo nabíječek postávali dva pastevci - to jsme se v půlce října vraceli z Kempenu se čtyřmi kolegyněmi, kterým jsem tam tlumočil na školení. V pátek to byl zážitek, navíc jsem měl namířeno na Budyšín a Liberec, protože od Eisenachu už to frčívá i v pátek, takže tudy by to bylo nejrychlejší. Ale najednou z té nejmladší vypadlo, že nejede do Miletína, ale že potřebuje do Prahy na Žižkov - má tam druhý byt a ráno akci. Tak jsem u Chemnitz sjel na Chomutov a Prahu, ale ta známá silnice, jako by neexistovala, jakkoli i navigace tvrdila, že existuje, všechny objížďky mě vracely do Chemnitz, jedna tedy ne, ale zase na ní chyběl most (soudruzi v bývalé NDR v tom zůstali přeborníky snad dodnes, nakličkovali jsme kolem a skrz město 78 km! navíc). Nakonec jsem to vzdal a jel na Boží Dar, tam žádné uzavírky nebyly. Zastavil jsem tam něco po půlnoci u pumpy, natankoval, baby se vyrojily na kafe a já si šel ven zapálit. Ti dva hoši v kožených bundičkách (místo nabíječek) mě hlídali, abych tam nezačal pást.
Když jsem to babám pak cestou řekl, tak to všechny braly jako vyznamenání, že je vůbec někdo zařadil mezi v této branži stále ještě perspektivní a konkurenceschopné.

Ale, když už jsme u těch historických stojanů, tak se divím, že se Zahája nezmínil o tom, že k pumpě zdobené několika hisorickými stojany to má kousek...

Tak, teď už to snad moderátorům bude stát za oddělení do nového vlákna, i když, pravda, jsem se aspoň o těch dobíjecích stojanech na Božím Daru okrajově zminil.
avatar Re: elektromobil
03. 03. 2023 11:33
Hille, ty jsi i skvělý diplomat. Vím o jednom, kterého bys mohl z fleku nahradit.thumbs up smiley
avatar Re: elektromobil
03. 03. 2023 12:11
Mám pocit, že ten, co tvrdil, že je diplomat, již byl odejit thumbs up smiley
Což samozřejmě není v rozporu s tím, že Hill by strčil do kapsy kdekterého nejenom diplomata či "diplomata"...

Jardo, opět smekám thumbs up
Takový přehled, kde je (nejenom) kdejaký historický stojan...
avatar Re: elektromobil
03. 03. 2023 12:27
Nemohl, protože nechtěl.
Re: elektromobil
03. 03. 2023 13:01
O těch stojanech Jardo vím, jezdím několikrát měsíčně okolo. Netankoval jsem tam už, jak je dnes moderní říkat, nízké desítky let. Cena PHM je mimo to, co jsem ochoten zaplatit. Ale to je úděl čerpaček, co nemají v okolí konkurenci Teď to tam mají rozvrtaně, cosi tam kutají.
avatar Re: elektromobil
03. 03. 2023 14:58
Asi kabely k nabíječce...
Re: elektromobil
03. 03. 2023 18:45
Jel jsem cca před hoďkou okolo a stojany jsou fuč. Ale už tam nic nehrabou.
Re: elektromobil
03. 03. 2023 22:56
Asi před týdnem jsem četl zajímavé pojednání na téma osobní elektromobil + připojený obytný přívěs a byl to tedy pěkný masakr, ale o této variantě se nikde nemluví, jako by neexistovala.
Prostě pro "dobro" věci, je lepší některé informace pro veřejnost filtrovat !

Jo a s tím řidičákem jsi mně Hille o dva roky předběhl, já ho dostal až v červnu 1974 ( M, B, C, E, T a D - mimo přepravy osob ). smileys with beer
Re: elektromobil
03. 03. 2023 23:14
Koukám že ti Panelka, třipade a další velké motorky byly odepřeny.
avatar Re: elektromobil
04. 03. 2023 07:48
Co má společného průjem a elektrické auto?
U obojího sleduješ, jestli to zvládneš až domů.
avatar Re: elektromobil
04. 03. 2023 14:37
[www.autoforum.cz]

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: elektromobil
04. 03. 2023 17:07
fmodel: Panelka a velké motorky mne nikdy netáhly a ani jsem " Ačko" ke své práci nepotřeboval a vždy jsem míval dvě a více náprav. thumbs up smiley
Dvě kola jsem používal od 12 let, jen když jsme jezdili s kámoši 12 km na ryby na Žermanickou přehradu. spinning smiley sticking its tongue out

martas 74 to je přesně ono. thumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirus (04. 03. 2023 21:17).
avatar
cvt
Re: elektromobil
04. 03. 2023 19:43
Jo, jo, měl jsem úplně všechno od fichtla 535, mustanga přes crosku 90, jawu 175, 250, 350, pětikilo. Po revoluci Virago 535, Horneta, DragStar 1200, 2x FJR1300, MidnightStar 1300 a skončil jsem zase na FJR1300 pro mě super nejlepší stroj, celkově jsme na FJR najezdili s babčou asi 140000km + několik dvoustopých vozidel. Ale abych se přiblížil vláknu, tak elektromobil mi domů nesmí, A protože už jsem prďuch tak to asi již vydržím. thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cvt (04. 03. 2023 19:45).
Re: elektromobil
04. 03. 2023 22:17
cvt:
Hlboká poklona, tak týmto sa asi nikto iný nepochváli.
"Vítr ve vlasech"
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.