Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
Re: elektromobil
23. 01. 2023 09:54
Ale vždyť se platí za každej prd,holandští farmáři už řeší zákaz chovu skotu kvůli prdům [echo24.cz]
Re: elektromobil
23. 01. 2023 10:09
Dobrý nápad pro ekoteroristy, jak známo prd obsahuje i skleníkové plyny. Buďto tedy budeme nosit katalyzátory prdů nebo zaplatíme tučnou ekologickou daň.
avatar Re: elektromobil
23. 01. 2023 10:24
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To přece nemůže jít donekonečna, vždyť by brzy
> mohli chtít platit za každej prd.


Už od dob církevních odpustků se dá penězi vykoupit za hříchy. Takže to není žádná nová věc. A na elektromobilitu je třeba peněz dost, kde jinde je vzít než od těch co se brání pokroku? Skoro vždy jde v první řadě o peníze
avatar Re: elektromobil
23. 01. 2023 10:41
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------

> V pátek jsem někde četl, že nějaký význámný zelený
> Německý ko*ot navrhuje osobní emisní povolenky a
> chudí to budou moct prodávat těm bohatým, kteří
> zanechávají větší uhlíkovou stopu. eye rolling smiley

Ono je to ve svý podstatě geniální. Kde jinde by EU tak jednoduše přišla k penězům, než že každý domácnosti přidělíš nějaký kilogramy COx ročně a když přečerpají, zaplatí. Příklad: Na STK ti spočítají ujeté km, vynásobí průměrnými emisemi tvýho auta dle TP a jakmile jezdíš víc, přečerpáš limit a nadlimitní emise si "dokoupíš". Máš kotel... topíš dřívím? To je špatně, zaplatíš nějakou fixní částku... Atd.
avatar Re: elektromobil
23. 01. 2023 10:46
To přece nemůže jít do nekonečna......
Nemá to s elektromobilem tedy nic společného, ale je to skoro stejný problém. Nové téma pod názvem "Prdy v EU a jinde" zakládat kvůli tomu nebudu.
Co budou dělat s "prdama" posvátných krav v Indii, kde jich je možná víc než místních lidí?
A prý jde i o drůbež. Zákaz pobíhání slepic....ale asi je to likvidační hospodářská politika EU pro kolonie EU, aby si lidi museli kupovat kuřata . vajíčka, slepice od EU dodavatelů a zlikvidovaly se chovy na vesnicích. Proto vymysleli ptačí chřipku a tvrdé pokuty. Kdyby někdo chtěl, tak mu ten email co jsem k tomu dostal, přepošlu.
Trochu si ještě zanadávám, sprostá slova pro jistotu vypípám: píp, píp, píp, píp, píp, píp, píp, banda jedna!
avatar Re: elektromobil
23. 01. 2023 10:47
Nestraš, nebo se toho opravdu někdo s chlorofylovou mozkovou protézou chytne.
Greténismus je neuvěřitelně vynalézavá porucha.
Re: elektromobil
23. 01. 2023 12:59
Greténismus je hlavně výdělečný když se to chytne za správný konec.
Re: elektromobil
23. 01. 2023 20:18
Budu muset změnit jídelníček, vyřadit luštěniny, zelí, česnek, cibuli, jinak bych se nedoplatil....
EU si tímto řeže pod sebou větev. Díky eko nesmyslům je produkce v EU nekonkureční vůči zbytku světa, kde na nějakou ekologii kakají. EU svět nezachrání, zničí tím jen sama sebe.
Už blbá fabka v základu vyjde skoro na 400k peněz, protože musí být nafofrovaná elektronikou a systémy, které Brusel nařídí, díky emisním normám jsou motory složité a tím pádem.drahé. Ve finále se při výrobě vyprodukuje tolik emisí, co by jednoduché auto, více čoudící, nevyprodukovalo za celou svou životnost.
A celé to zazdí tím, že zavřou jaderné elektrárny, aby mohli oprášit uhelné. Takže aby to bylo k tématu, EV čoudí více, než dříve.
avatar Re: elektromobil
24. 01. 2023 09:29
Celkem dost sleduju různé video testy, především vyhledávám ty na delší vzdálenosti. Zajímá mě, jak v reálu vypadá život s EV, i když příznivcem nejsem. A všiml jsem si jedné dost podstatné věci. Ačkoliv se to celé teprve rozjíždí a elektro aut není tolik, v každém testu narazí na nefunkční nabíječku. A pak musí hledat jinou, většinou za ní musí někam do centra města. Zatím to vždy dobře dopadlo, alespoň to v testu nepřiznali, ale co až stoupne jejich využití, tím pádem i opotřebovanost a poruchovost? To teprve bude ten správný adrenalín. Z už tak mizerného dojezdu si bude třeba nechat rezervu pro tyhle případy.
avatar Re: elektromobil
24. 01. 2023 11:41
"Filozofie tankování EV" na dálnicích asi není to pravé ořechové... smoking smiley
Docela jsem se dobře bavil, koukajíc na komedii v Německu, když mělo stejný nápad několik majitelů EV - využít zastávku na odpočívadle na oběd a zároveň dobití. Stojanů bylo zjevně poněkud málo thumbs up smiley
Ono už tak je v Německu hustota pump na dálnicích podstatně nižší než v ČR, natož těch nabíjecích...
Re: elektromobil
24. 01. 2023 13:01
Je také zajímavé, že je třeba pro "tankování" EV různých registrací, karet, červených ponožek a bůh ví čeho, jen aby nabíječka obživla. Takže kromě nefunkčnosti kvůli závadě, může být nefunkčnost způsobena tím, že nemám registraci u majitele nabíječky. Jinak nabiji na stojanu elektřinu za raketu.
avatar Re: elektromobil
26. 01. 2023 12:01
reaguji na to tepelné čerpadlo , teda 750 kWh za měsíc, to je slušná darda ... ale ... taky jsem si ho pořídil, abych nemusel topit na jaře a na podzim .... no zatím jsem spíš topil dřevem , taky mám akumulační nádrže ke kotlu a zjistil jsem, že ta potvora TČ mi je při větších mrazech pěkně vycucává grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: elektromobil
26. 01. 2023 21:00
Tak ještě levnější je známá ostravská raketa a pet flašky ,nebo vyjetej olej.Taky jsem v dílně 190m/2 topil dřívím jenže je s tím sra..í že kdybych ten čas přepočítal na peníze tak by to bylo dražší než plyn, navíc změny teplot nejsou pro CNC stroje úplně super ,pak jsem dal automat na uhlí což bylo podstatně lepší ale nasypat zásobník ,čístit každý týden a hrabat se v popelu nic moc.Tepelko nemá chybu ,vždycky je něco za něco,bohužel tepelko není pro staré nezateplené barabizny.
avatar Re: elektromobil
27. 01. 2023 11:12
Máte to někdo nějak v reálných číslech spotřeby a ceny?
Beru TČ s nějakou účinností průměrně cca 2,5 (u vzduch-voda), respektive cca 3 (u geotermálu "solanka"-voda) v kontextu toho, kolik stojí MWh v elektřině a kolik v plynu...
Kolik vám s tím zahýbe dohřev (čím?) třeba pod -5°C u systému vzduch-voda?
avatar
mdr
Re: elektromobil
27. 01. 2023 12:27
Re: elektromobil
27. 01. 2023 12:31
Tobě se geotrmál nevyplatí (pokud nebydlíš v nějaké hodně chladné oblasti) ,ani zemní kolektor protože rozumné čerpadlo vzduch voda mí COP 3 už od -15°C při +7°C je COP kolem 5 ,tak že není důvod řešit geotermál nebo kolektor kterej s koncem topné sezony už vychládá a tím se zhoršuje účinnost .Večer se ti pokusím něco sepsat je v tom úmyslně docela dobrej nepřehled .
Re: elektromobil
27. 01. 2023 13:51
Máme od roku 2017 t.č. nibe,topí do radiátorů (teplota nastavena na 23st) a ohřívá i užitkovou vodu.
Za loňský rok jsme spotrebovali na domě 7mw,cenu jsem měl 2.5 Kč/kw...celková platba za rok byla 25 tisíc(spotřeba všeho,nejen vytápění).
Letos už jsme na zastropované ceně,takže uvidíme v červenci při vyúčtování.

Pokud cena kw na stojánek pro El.auta zdraží násobně jako v domácnostech,tak už nevím o žádném přínosu elektromobility.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: elektromobil
27. 01. 2023 18:58
Kopera napsal(a):

> Pokud cena kw na stojánek pro El.auta zdraží
> násobně jako v domácnostech,tak už nevím o žádném
> přínosu elektromobility.

Ona ta elektromobilita nevznikla proto abys ušetřil, naopak ty to všechno zaplatíš. Budem platit jak mourovatý aby jsme zachránili planetu, zatímco třeba v Číně plánují otevřít uhelné elektrárny o výkonu 30 Temelínů....
Re: elektromobil
03. 02. 2023 19:36
Zajímavé, při dopravní nehodě se odtrhl celý aku blok. Spekuluje se, že je to kvůli bezpečnosti. Ale jen posádky. Že někoho několikametrákový blok smete....holt měl smolíka, byl ve špatnou dobu na špatném místě.
[fdrive.cz]
Re: elektromobil
07. 02. 2023 06:29
Dojezdová úzkost. Článek o dobíjení elektromobilů v Norsku, v mrazivém počasí a daňové politice Norska k elektromobilům. Citace z článku:„Daníme to, co nechceme, tedy auta na fosilní paliva, a podporujeme to, co chceme, tedy elektromobily. Je to až takto jednoduché. Když to dokáže Norsko, dokáže to kdokoliv.“
Zdroj: [www.idnes.cz]
Re: elektromobil
07. 02. 2023 07:33
Přirozený vývoj nahradí daněmi, opravdu jednoduché. Jen v článku zapoměli uvést, že si již v Norsku uvědomili, že bez cpaní státních peněz do EV by s tím nikdo nejezdil a podporu snižují. Také zjistili, že za zvýšenou mírou rozbitých silnic stojí těžké EV. Střízliví....Brusel začal teprv chlastat.
avatar Re: elektromobil
07. 02. 2023 11:03
Zatím jsem se nikdy o drahý elektromobil vůbec nezajímal,ani ve snu a myslím si,že jako Český důchodce ve svém věku si ho asi nikdy nepořídím. Dovedu si takové auto představit třeba po městě,popřípadě někam na nákup pár kilometrů. Vůbec si ale nedovedu takovéto auto představit (zatím) na cestu třeba do Chorvatska,nedej bože dále,třeba Černá Hora,Albánie,přes Bosnu. Hlídat kolik ještě ujedu,kde nabiji,pak hledat nějaký stojan,trnout,jestli mám vhodnou aplikaci nabíječky a zda vůbec je nějaký volný. Pokud budu mít štěstí tak ve vedru chodit a čekat nějakou hodinu až se to nabije. A co třeba rodina s dětmi,ti to asi ani nerozchodí.Pro mne taková cesta je katastrofou,než zážitkem s označením i cesta a kochání patří k dovolené. Možná někdo to vidí jinak ???

MirekŠi
Re: elektromobil
07. 02. 2023 12:18
TO : tvsat: Ty jsi měl půjčené moje oči ?! Že to vidíš úplně stejně ? smileys with beer
Re: elektromobil
08. 02. 2023 05:53
Re: elektromobil
09. 02. 2023 14:33
Nejenom v Německu snížení dotací pro EV srazilo prodeje, ale i v baště EV v Norsku se prodeje brutálně propadly [www.autoforum.cz]
Re: elektromobil
20. 02. 2023 08:31
Tohle by mělo býti spíše ve vlákně Umíme se smát...
[www.youtube.com]

Jen pro upřesnění, jedná se o Ford F-150 Lightning, elektromobil, který svůj majitel nabíjí pomocí elektrocentrály na korbě...
Re: elektromobil
01. 03. 2023 09:25
Pořiď si elektromobil. Ale jen na koukání, protože ho nebude čím krmit.
[www.seznamzpravy.cz]
Jo, zakážou se fosilní paliva, takže bude vše poháněno eleltřinou, která ale nebude. Brusele, Brusele, do roka a do dne....

Edit: a tohle to jen dokresluje [www.autoforum.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (01. 03. 2023 09:47).
Re: elektromobil
01. 03. 2023 11:05
Tak je to správně ,chudej lid nemá co slídit někde v autech ,má jezdit do práce hromadnou dopravou a potom si doma pustit Esmeraldu nebo nějakou jinou píč..u thumbs up smiley Země je kulatá jak zpíval Pepa Nos ,a zhovadilosti poručíme větru dešti se pravidelně opakují smiling bouncing smiley
Re: elektromobil
01. 03. 2023 12:15
Jak hromadnou dopravou? Ta bude také na elektřinu.
Re: elektromobil
01. 03. 2023 14:09
No tak na dvojkole ,nebo jako ve filmu Marečku podejte mi pero jezdila závodní rada na čtyřkole .thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.