Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
Re: elektromobil
22. 09. 2022 08:05
Poslední dobou jsem začal uvažovat o pořízení elektroauta. Po propočítání se opravdu nevyplatí, jediné co by zvrátilo mé rozhodnutí je fotovoltaika, ale to bych musel dát na všechny střechy co máme a to je finanční nesmysl. Zůstanu u nafty a benzínu.

[www.autozive.cz]
Re: elektromobil
22. 09. 2022 09:21
Paní učitelko, je pan redaktor idiot?
Je redaktor užitečný idiot?
Re: elektromobil
22. 09. 2022 10:17
Přečetl a ......velmi úsměvné. Jo a ještě odpovím, redaktor...ano je.
avatar Re: elektromobil
22. 09. 2022 14:45
Tímto výrokem byli právě uražení (zdejší řečí "napadeni"winking smiley všichni idioti.

Pan redaktor není idiot, pan redaktor je totiž totální ...... (dosadit dle libosti).
avatar Re: elektromobil
22. 09. 2022 20:14
Jedno menší vysvětlení, proč je nesmysl bojovat proti CO2:


Ten obrázek tu prostě nedám.... thumbs down



Upraveno 7krát. Naposledy upravil Peťas (22. 09. 2022 20:38).
Re: elektromobil
09. 10. 2022 11:08
[www.autoforum.cz]
Co na to říci? Když ptáčka lapají...
avatar
mdr
Re: elektromobil
09. 10. 2022 11:22
Češi a elektromobily. Zúčastněte se průzkumu iDNES.cz k autům na baterie

K tomuto článku je výživná diskuse - jeden elektrozastánce tam dokládá výhodnost koupit Teslu a pořídit si soláry - pak máš nabíjení doma zdarma - a pak z něj vyleze, že celou zimu tráví kdesi v tropech. A jiné podobné perličky.
avatar
mdr
Re: elektromobil
19. 10. 2022 10:29
avatar Re: elektromobil
28. 10. 2022 12:06
Ken Block’s ELECTRIKHANA: High Stakes Playground; Las Vegas, in the Audi S1 HOONITRON

thumbs up

... až na ten zvuk hot smiley
... nějak nevím, zda mi to víc připomíná e-RC model nebo e-VZV thumbs up smiley
Re: elektromobil
01. 11. 2022 18:04
hmm, neni tohle krapet lepsi?
[www.youtube.com]
Re: elektromobil
09. 11. 2022 13:55
"Expert německého technologického institut se dopracoval k závěru, že průměrné emise CO2 pro kompaktní elektroauta dosahují v Německu 175 gramů CO2 na kilometr. Toto číslo je za první dvě čtvrtletí 2022."
Jen ještě doplním, že za rok by toto číslo mělo vylézt přes 190, protože by měli sousedi zavřít nějaké jaderné elektrárny.

Hmmm, v ČR je myslím mix elektráren horší, takže by číslo bylo vyšší. Běžné auto na fosilní paliva má CO2 do 150 gramů, obvykle okolo 130. Tak kde je ta ekologie elektro aut?

P.S. Toto mělo být spíše ve vlákně Umíme se smát....confused smiley
avatar Re: elektromobil
09. 11. 2022 15:36
Já se jen divím, že my "obyčejní" lidi to chápeme, vycházejíce z dodávaných podkladů např. do tisku, a ti Debilové s velkým D, za ty svoje statisícový platy, trvají pořád na svém a jsou stále zabednění jakémukoliv jinému řešení.A není to jen o autech.
Marně se ptám, proč "nás obyčejné" nenechají "žít".Proč dělají vše pro to, aby je lidé nenáviděli a nadávali stále na tu "sebranku", která to má "tady i vedle" pod palcem. Fuj, hamba jim.
Ani tedy neočekávám žádnou reakci na příspěvek, jen jsem si písemně ulevil. Jo, možná tak ještě smazání.....
avatar Re: elektromobil
09. 11. 2022 16:51
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------

> P.S. Toto mělo být spíše ve vlákně Umíme se
> smát....confused smiley


Na to by se spíš mělo založit vlkáno "Chce se mi z toho brečet"
avatar Re: elektromobil
09. 11. 2022 17:38
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já se jen divím, že my "obyčejní" lidi to chápeme,
> vycházejíce z dodávaných podkladů např. do tisku,
> a ti Debilové s velkým D, za ty svoje statisícový
> platy, trvají pořád na svém a jsou stále zabednění
> jakémukoliv jinému řešení.A není to jen o
> autech.
> Marně se ptám, proč "nás obyčejné" nenechají
> "žít".Proč dělají vše pro to, aby je lidé
> nenáviděli a nadávali stále na tu "sebranku",
> která to má "tady i vedle" pod palcem. Fuj, hamba
> jim.
> Ani tedy neočekávám žádnou reakci na příspěvek,
> jen jsem si písemně ulevil. Jo, možná tak ještě
> smazání.....

Protože vůbec nejde o nějakou ekologii. Jde jenom o další peníze do jejich kapes.
A Ti zelení bezmozci je v tom ještě podporují - buď jsou opravdu tak blbí a nebo z toho taky něco mají.
avatar Re: elektromobil
09. 11. 2022 20:49
Žádná loutka přece nechce nasrat svého loutkovodiče...
avatar Re: elektromobil
14. 11. 2022 08:50
Nechci slevu zadarmo. Nabíjeli jsme u Lidlu a Kauflandu, ceny se liší i násobně

Docela zajímavé čtení, vyjma cen těchto nákupních řetězců, článek zmiňuje i např. ceny na těchto stojanech přes appky CCS a ADAC:

"Například dobíjení přes populární palivovou kartu CCS vyjde na 10,01 Kč v případě AC nabíjení, respektive rovných dvanáct korun u DC nabíjení. Nabíječku se členům redakce podařilo spustit i přes aplikaci německého klubu ADAC, který si v přepočtu účtuje 10,29 respektive 12,74 korun za kilowatthodinu."

... a to nejsme na dálnicích smoking smiley

Až téměř dvojnásobná cena za kWh, to je masakr thumbs up smiley
To jsem u fosilních paliv ani mezi TANK ONO a nejdražší dálniční ČS nikdy neviděl...

Docela pěkně nastražené další pastičky na majitele EV, musí být pořád ve střehu a neustále plánovat...
Re: elektromobil
14. 11. 2022 09:32
Záblesk selského rozumu?
[www.idnes.cz]
avatar Re: elektromobil
14. 11. 2022 17:36
Aby nešlo jenom o to teď zavřít hubu odpůrcům (tj. těm, kteří říkají již delší dobu, že je to nesmysl) a v tom roce 2026 už prohlásit, že to trh (stále více pokroucenýný různými nesmyslnými nařízeními, předpisy, pokutami a td.) stejně rohodl už dávno sám.
avatar
mdr
Re: elektromobil
15. 11. 2022 21:59
Re: elektromobil
17. 11. 2022 22:32
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Docela pěkně nastražené další pastičky na majitele
> EV, musí být pořád ve střehu a neustále
> plánovat...

Tak ono hlavní je obyčejné lidi dostat ze silnic a nacpat je do velkokapacitní dopravy ,prostě na chudej lit musí bejt přísnost, a to že si dneska nějaká babča s dědou zajedou autem nakupovat a nebo na hřbitov či k lékaři už bude přežitek z dob škodičů Co2 .,, Velebnosti, jdu blejt " jak řekla Kelišová
avatar Re: elektromobil
02. 12. 2022 09:59
Tak co na to neochvějní zastánci elektroaut? Já už v roce 2035 a později nejspíš nebudu. Budu to sledovat se zájmem z "obláčku" nad dálnicí. Ale "prosazovačům a zastáncům" přeji tu kolonu co nejdelší.
Přemýšlel o tom někdo? Hlavně tedy chytré zelené hlavy v Bruselu a okolí?
Pokud by všechna auta byla elektrická... a uvízla by v tříhodinové
dopravní zácpě, nastane nejpíš problém, vybité baterie! A pak co?
Nemluvě o tom, že v elektromobilu není v zimě prakticky žádné topení.
A pokud uvíznete na silnici celou noc, žádná baterie, žádné topení,
žádné stěrače, žádné rádio, žádné GPS (to vše vybíjí baterie)!!!
Můžete zkusit zavolat odtah a odvést ženy a děti do bezpečí!
Nemohou vám, ale přijet pomoci, protože všechny silnice jsou
zablokované a pravděpodobně budou vyžadovat, aby všechna
policejní auta byla také elektrická (pokud tedy ještě máme policejní
oddělení)!!!
A když se silnice odblokují, nikdo se nemůže hnout! Jejich baterie jsou
vybité.
Jak nabijete tisíce aut v zácpě?
(Myslím, že to je nápad na Nobelovu cenu, jak například použít drony pro dodání těžkých baterií a někoho, kdo by
odstraňoval staré vybité a nainstaloval nové nabité. To ale nemají ty paka vyřešené ani na dobíjecích místech)
Stejný problém při odjezdech na letní dovolenou s kilometrovými zácpami.
V elektromobilu by prakticky žádná klimatizace nebyla. Rychle by to vybilo baterie
Žádní politici ani reportéři o tom samozřejmě nemluví!
Nemůžeš ani povolat koně, aby tě zachránili.
avatar Re: elektromobil
02. 12. 2022 13:19
Nesmysl.
avatar Re: elektromobil
02. 12. 2022 13:24
to KABINET302: Jako fakt?
Tak to jsem měl sakra vědět, já stál letos v únoru v zimě u Mnichova 5,5 hodiny v zácpě a z baterie mi ubylo 6%, venku -8 stupňů.
Kruciš, tak to kdybych věděl, že to nejde, tak to bych si dal bacha.
Takhle jsme koukali na NETFLIXu na seriál a auto samo popojíždělo a nezmrzli jsme no, to naštve, no.

Ale kdybych to věděl a teď to vím, tak už tam nepojedu, fakt!
Slibuju. Jojo, jsou to paka.

Zavřete tohle téma, vždyť to je k smíchu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil santy (02. 12. 2022 13:25).
avatar Re: elektromobil
02. 12. 2022 14:44
santo, měl jsi kliku.
Jedno elektroauto v koloně, to ještě jde, odtlačí tě na stranu po šesti hodinách, tebe zmrzlého rozpustí douškem českého rumu zvaného Tuzemák a ostatní pojedou dál. Až těch nepojízdných zázraků bude dejme tomu, jak se v článku píše 100%, tak budeš i ty se svou nádherou v perd..., ne stát v koloně s namrzlou kapičkou u nosu.A to budeš ještě rád.
I když "santa" má na přežití "zmrznutí", výcvik v přežití, aby když valí odněkud ze Severního pólu na sáňkách tažených soby. aby dojel. Ale nevím, jak to bude "později", až ty soby zakážou, poněvadž vypouštějí moc metanu, jak žerou s chutí lišejníky. Na zakázaní sobů, krav a i ostatní "hydiny" je v Bruselu blbců mraky.
avatar Re: elektromobil
02. 12. 2022 15:33
EV samozřejmě umí topit i klimatizovat a pokud se to navíc děje na bázi tepelného čerpadla, tak s opravdu zanedbatelnou spotřebou el. energie smoking smiley
Představ si doma takový ten "tepelný fukar" a ten i na půlku (cca 1kW) ti v pohodě udrží vyhřátou místnost v běžné stavbě... U pasivního či nízkoenergetického domu to tím 1kW pomalu vytopíš celé...
Tak kolik asi potřebuješ na auto? S koeficientem tepelného čerpadla?

Zrovna toto je v podstatě nastejno se spalováky, pokud někdo plánuje jezdit bez rezervy až na "hladové oko" a až nadoraz, tak může skončit (nejenom při nějakých mimořádnostech) v problémech, že mu dojde palivo a je jedno, zda to je benzín, nafta nebo EE (takové jezdce "vyřadí" i jedna zavřená pumpa či nabíječka). Pravda dolít palivo z kanystru je asi jednodušší... Na druhou stranu, pokud tu nádrž někdo spotřebuje "až do mrtě", tak velmi pravděpodobně půjde také na lano... Odvzdušnit někam do servisu.
Pokud ten spalovák bude navíc v kombinaci s automatem, tak ani na lano, ale pěkně na plato thumbs up smiley

Spotřeba GPS, rádia, tabletů atd. to je opravdu směšné... Pokud někdo neprovozuje "diskotéku" 4x 100W RMS (nikoli PMPO).
Re: elektromobil
02. 12. 2022 17:11
To mi připomíná jednu příhodu kolegy. Mrzlo jako sviňa a dálnice stála. Tak se několik lidí domluvilo, vlezli do jednoho nastartovanýho auta a prý tak super zácpu ještě nezažil. Proč tedy strašit čertem před Mikulášem👹.
Re: elektromobil
02. 12. 2022 18:33
Ona ta zácpa z EV na dálnici vznikne spíše z nedostatku elektřiny, pokud to nebude náhodou u někoho z důvodu požití nevhodné potravinysmiling smiley
V Dojč i Ingliš se připravují na blackouty. Jedním z doporučení je tankovat u auta plnou. U EV, pokud by se tímto majitelé řídili, by jen způsobili blackout dříve, nebo ve větším rozsahusmiling smiley
avatar Re: elektromobil
03. 12. 2022 09:24
jo hoši máte nejspíš pravdu. Samozřejmě ta katastrofa na dálnici nenastane zítra, ale jestli to tak bude pokračovat, jednou určitě přijde, třeba se bude psát rok 2050. Samozřejmě, jestli se bude prosazovat pouze elektromobilita. Vypadá to ale, že někteří už dostávají rozum. Hlavně aby jim to vydrželo a přišli s něčím novým.
Třeba do té doby taky zruší Brusel.....
avatar Re: elektromobil
03. 12. 2022 10:36
Citaci
Slavkov napsal(a):
...toto je v podstatě nastejno se spalováky, pokud někdo plánuje jezdit bez rezervy až na "hladové oko" a až nadoraz, tak může skončit (nejenom při nějakých mimořádnostech) v problémech, že mu dojde palivo a je jedno, zda to je benzín, nafta nebo EE (takové jezdce "vyřadí" i jedna zavřená pumpa či nabíječka). Pravda dolít palivo z kanystru je asi jednodušší...

To sice je, ale v řadě zemí nerdi vidí, že si s sebou kanystr vůbec vezeš. Ale na hranicích už jsem dlouho prohlídku nezažil.
Pár pump za sebou, kde se nedalo natankovat, jsem na chorvatské A1 zažil a moc dobře jsem se při jízdě k další pumpě necítil. Ostatně o zkušenosti z roku 2010 jsem se tu podělil před 6 lety.
A ještě předtím jsem měl podobné úzko cestou z Itálie, to bylo začátkem června 1995, tedy v době, kdy se ještě platilo lirou, šilinkem a markou. Liry došly, tak jsem v Itálii netankoval. A jel jsem škodovkou. Minul jsem první dvě pumpy na rakouské straně Brenneru, když se rozsvítilo hladové oko. Další dvě pumpy byly nepřístupné, protože před letní sezónou opravovali pravý pruh dálnice. Naštěstí až k Innsbrucku se jede skoro pořád s kopce, tak jsem šetřil a s děsem pozoroval, že v protějším směru pumpy jsou, ale v mém jen parkoviště (dnes už pumpy a dobíjecí stanice přibyly i podél cesty dolů, nebo je zřízený přístup k té na protější straně). Ve Vompu byla pumpa zavřená, tak jsem na poslední kapky benzínu v Kufsteinu sjel do města. Tam pumpařka zrovna zavírala, nakonec jsem ji přesvědčil, aby to ještě zapnula, a napsala nám, že to prodala až zítra ráno. Šťastně jsme tedy natankovali a ještě jsme měli do cesťáku doklad, že jsme jeli o den později. Myslím, že dlouhé klesání a poměrně dlouhé úseky jedním pruhem s omezenou rychlostí nám umožnily ujet po dálnici něco přes 100 km se svítícím hladovým okem a dálnici opustit bez asistence.
Takže ano, někdy se sejdou podmínky, za kterých je spotřeba tak malá, že to dá, takovou by elektromobil zvládl rekuperací i s lehce dobitými baterkami, v tom má výhodu. Spalovák při brždění motorem žádný benzín do nádrže nevrátí.
Ale opakovat jsem to už nikdy nechtěl, rozhodně ne dobrovolně. To až po 15 letech mě chorvatská A1 vytrestala znovu...
avatar Re: elektromobil
03. 12. 2022 11:11
Jardo, měl jsem na mysli situaci, kdy by při nějaké mega krizovce (ještě horší než "kabinetův scénář" ) již dotankovávali záchranáři a tam by asi byl velký rozdíl dotankovat nádrž nebo dobít EV...
smileys with beer
Jinak 5l kanystr samozřejmě vozím.

Předpokládám, že taková situace (zasněžené dálnice, kdy to pak občas bývá i na desítky hodin) opět nastane v domovině EV Tesly a budou nějaké reálné zkušenosti...
Pravda, asi si chvíli počkáme, neboť i "pošahaní amíci" mají raději své velké HEMI než EV thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 160
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.