Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
Re: elektromobil
15. 09. 2022 17:58
Možná jednoválcovej nafťák. Elektromotor se asi umí točit jen na jednu stranugrinning smileygrinning smileygrinning smiley
avatar
mdr
Re: elektromobil
15. 09. 2022 19:12
Ale mě by to vážně zajímalo. Ten zvuk totiž vypadal být nezávislý od rychlosti a tedy i otáček motoru.
avatar Re: elektromobil
15. 09. 2022 21:06
Takový tón vydává motor, tlumivka měniče, prostě jakákoli cívka ve střídavém obvodu, která má ve svém magnetickém poli cokoli feromagnetického, třeba kostru motoru. A nemusí to železo být zrovna volné, v dostatečně silném magnetickém poli se projevuje i magnetostrikční jev - to jádro se smršťuje a roztahuje. nemusí to být ani o jedno promile, ale toho železa je v motorech dost.
Tu střídavinu dělá ze stejnosměrného proudu z baterie měnič, který "jede" na té frekvenci, kterou slyšíš.
A, protože jde o motory třífázové, může jimi měnič točit oběma směry.
Re: elektromobil
16. 09. 2022 07:12
A vy si všetci neuvedomujete ze aj pri bežných spalovakom sú tiež dodatočne uhlíkové stopy. Počínajúc tazbou, dopravou, spracovaním, potom dopravou cisterny atď..? To ste naivní alebo si to neuvedomujete, alebo nechcete uvedomiť?
Re: elektromobil
16. 09. 2022 07:20
My alespoň netvrdíme, že naše auta neprodukují emisesmoking smiley
Re: elektromobil
16. 09. 2022 07:39
Re: elektromobil
16. 09. 2022 08:43
Ono je ťažké tvrdiť ze spalovak je bezemisne keď im vycumuje výfuk zo zadku
Re: elektromobil
16. 09. 2022 08:57
Ale také je blbost tvrdit, že je EV bezemisní jenom proto, že výfuk nemásmoking smiley
avatar Re: elektromobil
16. 09. 2022 09:28
To Zahajskej: je to marné, je to marné, je to marné. Jak má někdo pseudoekoklapky na očích, tak je téžké jim něco vysvětlovat. thumbs down
avatar Re: elektromobil
16. 09. 2022 10:24
Ano, je těžké někomu vysvětlit, že EV auto prostě JE BEZEMISNÍ. Pojďme si povídat o karcinogenních látkách ve výfukových plynech z těch tisíců aut, které denně dýcháme ve městech. Ale přece, EV má výfuk v elektrárně - jen to složení plynů, které vypouští ta elektrárna je DIAMETRÁLNĚ odlišné od těch ve výfukových plynech studených motorů každé ráno...

A mrkněte, kdo že je největším odběratelem elektrické energie u nás...
Ano, opravdu je to naše jedinná rafinerie UNIPETROL a to si ještě spoustu el.energie vyrábí sama, spalováním ropy.... eye rolling smiley
A samozřejmě vím, že UNIPETROL tu el.energii nespotřebovává jen na výrobu paliv.

Ale až si zase budete notovat, jak čisté jsou nové vozy s např. Euro 5 a 6, koukněte a čuchněte si ráno, když stojí studené na křižovatce, to je paráda, to je čistota.thumbs up smiley
A protože stále dokola opakujete Vy ty svoje pravdy, dám taky jednu "naši" - zavřete se se spalovákem do garáže a nastartujte. smoking smiley
Takže ANO - oproti autu se spalovacím motorem, je EV čisté a bezemisní. tongue sticking out smiley

Přeju hezký den :-) smileys with beer
Re: elektromobil
16. 09. 2022 10:36
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale také je blbost tvrdit, že je EV bezemisní
> jenom proto, že výfuk nemásmoking smiley
zas otočenie problemu, nič viac
Re: elektromobil
16. 09. 2022 11:01
Ja som nikdy netrvdil že je bezemisii. To je podsúvanie veci čo som nepovedal. Inak na margo neml som, nemam žiadny EV, len beriem taketo auto ako alterntivu pre určitu skupinu ludi pre koho ma zmysel
avatar Re: elektromobil
16. 09. 2022 11:05
santy napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Takže ANO - oproti autu se spalovacím motorem, je
> EV čisté a bezemisní. tongue sticking out smiley



Takže se opět jenom budeme tupě dívat na konec celé té mašinérie. Že je to všem zcela opačně, pokud to vezmeme kompletně od nuly, to už vidět nechcete a budete neustále dookola opakovat tu svojí písničku o bezemisním "tabletu na kolečkách".
avatar
mdr
Re: elektromobil
16. 09. 2022 11:06
Je to vždy o úhlu pohledu. Ano, výhoda elektromobilu je v tom, že nečoudí ve městě, proto taky před sto lety nastal takový bouřlivý rozvoj elektrických tramvají a pozděli trolejbusů, protože tehdy byla alternativa jen koňské potahy a parovozy nebo opravdu silně čoudící spalovací motory.

Z tohoto pohledu je dnes nejlepší hybrid, který na malé vzdálenosti po městě může jezdit na elektřinu a na dlouhé vzdálenosti má dostatečný dojezd na spalovací motor.
avatar
mdr
Re: elektromobil
16. 09. 2022 11:10
santy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale až si zase budete notovat, jak čisté jsou nové
> vozy s např. Euro 5 a 6, koukněte a čuchněte si
> ráno, když stojí studené na křižovatce, to je
> paráda, to je čistota.thumbs up smiley

To by mě vážně zajímalo, kolik procent u nás jezdících aut splňuje normy Euro 5 a 6.
avatar Re: elektromobil
16. 09. 2022 12:37
Ono není až tak důležité, kolik těch aut je celkem v registru, ale kolik % z celkového nájezdu km vozidel v registru ty auta najedou.

Opět je lepší to zkroutit, tak jak to vyhovuje údajné ekologii, co!?
avatar Re: elektromobil
16. 09. 2022 12:43
Jasně, všude okolo sebe vidím jen nová auta....
avatar Re: elektromobil
16. 09. 2022 14:05
Ono by nezaškodilo vědět, odkdy vlastně platí třeba to Euro 5 - 1.9.2009 (a plno aut "novou" emisní normu splňuje dřív, než je to povinné). 13 let staré auto mi teda jako nové zrovna moc nepřijde. Ale někomu asi ano.....
avatar Re: elektromobil
16. 09. 2022 14:14
:-) nemá cenu krmit trola...
avatar Re: elektromobil
16. 09. 2022 15:40
Tak by bylo dobré se toho taky držet.
Re: elektromobil
16. 09. 2022 20:05
Ono jazda s EV naučí ľudí k lepšej každé. Myslené ze začne viac rozmýšľať-napríklad príjazd do križovatky, do kolóny, brzdenie motorom ak to situácia dá,....
avatar Re: elektromobil
16. 09. 2022 21:13
Situace to dost často nedá: mám hybrida a rekuperační brždění vede příliš často k tomu, aby nějaký mamlas na posledních metrech nevydrží, předjede a zašlápne brzdu, protože dál to nejde. No a já musím taky přišlápnout, a je po rekuperaci. Vychází mi jeden takový na třičtvrtě hodiny jízdy, ale to jen proto, že trasy nad 100 km v tuzemsku už nejezdím tak často, a na 26 - 40 km do práce (podle toho, kde mám co dělat) mě to potká třikrát až čtyřikrát do týdne. Dokud se všichni nenaučí dojíždět a brzdit motorem, škoda plýtvat optimismem, zkracuje se tím nám všem dojezd na nabití i na nádrž.
V našich zemích prostě chybí ohledy a respekt k ostatním (a to nejen na cestách), jinak řečeno, komu je jich naděleno víc, taky je na tom bit, protože to málokdo ocení.
Re: elektromobil
17. 09. 2022 14:42
Současné elektromobily stojí za fík. Problémy s mnohem vyšší hmotností (hlavně akumulátory, a to je lithium lehký kov) a tím s vyšším namáháním podvozku, dále nejisté, spíše vyšší náklady na nabíjení a konečně řádově horší infrastruktura, ač nás motoristické magazíny usilovně přesvědčují, že to problém vlastně není. Alespoň přiznávají že současné elektromobily jsou teprve v plenkách... Jo, a víte, kolib by bylo třeba vyrobené elektřiny, kdyby se současná auta rázem změnila v čisté elektromobily? Raději to nechtějte vědět ani to, jaká je regulovatelnost sítě při elektromobilních špičkách a nuceně vyšším podílu OZE...
Re: elektromobil
17. 09. 2022 19:25
Zrušte tuto stupidní rubriku.
Děkuji
Re: elektromobil
17. 09. 2022 22:53
dollpa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zrušte tuto stupidní rubriku.
> Děkuji

No, musím souhlasit, ať si elektromobilisté hlídají vlastní kapsu, která bude prázdnější po pěti letech než naše, petrolheadová. A to jsem kromě jiného i ekolog.
Re: elektromobil
18. 09. 2022 15:24
Petr164 napsal(a):
---------------------------------------------
> podvozku, dále nejisté, spíše vyšší náklady na
> nabíjení

Celkom som sa pobavil 😂 ešte že benzín a nafta je cena stabilná…
Re: elektromobil
18. 09. 2022 20:36
No, docela jo. Když porovnání ceny na čerpacích stanicích, tak je rozdíl ceny asi deset procent. Ceny na nabíječka h bez smlouvy, to je divočina.
Cena benzínu se za dvě desetiletí asi zdvojnásobila. Elektriku mám jen za letošní rok za čtyřnásobek.
Re: elektromobil
20. 09. 2022 06:49
Doplnění článku, který jsem tady ve zkratce zveřejnil 29.8.2022. Tentokrát to není v placené sekci, takže je to dostupné všem. Elektromobilem do Norska
Re: elektromobil
20. 09. 2022 23:17
[tn.nova.cz]

.... Německý autoklub ADAC znovu přeměřil dobíjecí ztráty elektromobilů. A potvrdil, že značná část elektřiny se při dobíjení prostě ztratí – ačkoliv ji zákazník zaplatí, do baterie se nedostane. A největší ztráty jsou při dobíjení z domácí zásuvky ....

citace z článku na idnes (odkaz od darka) .... Petr Sedlák zmiňuje, že dovolenou chápe jako odpočinek, a ne jako adrenalinový stres, kdy místo památek, výletů a koupání musí plánovat cestu od nabíječky k nabíječce a ještě trnout, jestli bude volná nebo funkční, a jestli k ní vůbec dojede....... Štěpán Peti vše odlehčil konstatováním, že největší prací elektromobilisty je neustále vymýšlet nové důvody k zastavení. Podle jeho názoru by výrobci měli dávat k autu nějaký seznam výmluv ve stylu: „Stejně jsem potřeboval na WC“, „Stejně jsem potřeboval nakoupit“ nebo „Alespoň jsem si mohl dát kávu“....

v podstatě o tomto se i zde na fóru vede diskuze. jinými slovy, každý člověk dnes ví nejlépe sám, co mu vyhovuje. někomu klasika, někomu elektro tzv. v plenkách. teď ještě, jestli to chápou politici, úředníci, ekonomové a ekologové
Re: elektromobil
21. 09. 2022 12:15
Tesla zdražila elektřinu v nabíjecích stanicích.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 207
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.