Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
Re: elektromobil
24. 05. 2021 20:46
Tak by to šlo
Re: elektromobil
24. 05. 2021 20:50
To vypadá na slavný motor TDI 1.9 s Octávky.thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: elektromobil
24. 05. 2021 21:00
Nic nového pod sluncem

Re: elektromobil
25. 05. 2021 08:32
To je už historie dneska už máme trolejbusy s baterkama! Ale zase máme elektrobusy s klackem a na terminálu se před další jízdou dobíjej. A už jste viděli náš futuristický terminál?
avatar
mdr
Re: elektromobil
25. 05. 2021 10:04
Já vím, dokonce máme i trolejbusy s naftovým motorem, takže si ho nemusí táhnout za sebou.
avatar Re: elektromobil
28. 05. 2021 17:43
Karel z HK: myslíš tento
Re: elektromobil
28. 05. 2021 19:23
Joo dík! Jen ten prostor před nádražím nemuseli celej vykachlíkovat.
Re: elektromobil
29. 05. 2021 20:46
Dokud nebodou elektromobily stejně hmotné jako srovnatelný benzín, tedy např. výkonný sedan kolem 1500 kg pohotovostní hmotnosti a dokud se TCO na vlastnictví elektromobilu nesrovná s tím benzínovým, tak mne ani nenapadne si něco takového pořídit. Navíc, současné akumulátory jsou technologicky zastaralé a nejnovější vývoj se do série ještě nepromítl. Takže já si v klidu počkám, zda to nakonec nevyhraje vodík...
Re: elektromobil
15. 06. 2021 20:30
...a četli jste článek Anonimuos na Muska (Tesla) a máte trošku přehled o tom, že "úplně celá Evropa" ví, že elektromobily jsou slepá ulička a z nějakého nám všem neznámého důvodu se to pořád tlačí dál....
Re: elektromobil
15. 06. 2021 21:31
Protože jedině Evropa zachrání svět ikdyby jí to mělo zničit. thumbs up smiley
Re: elektromobil
16. 06. 2021 21:06
Asi stejný postup EU jako když všem nutila řepku
avatar
mdr
Re: elektromobil
29. 06. 2021 10:27
Re: elektromobil
29. 06. 2021 14:08
Nic než úsměvné.
Re: elektromobil
29. 06. 2021 14:38
Na dálničních pumpách docela dost nabíjecích stanic.
Re: elektromobil
29. 06. 2021 17:39
Dnes jsem potkal Teslu, mimo obec 65 a nebyla možnost předjet hooodně kilometrů. Nic proti, nejsem žádný závodník, ale jestli to bude běžné, tak za mne ne! Stačí sváteční jezdci a teď spořílci energie, oči zapichlé na displej. To je budoucnost? Přijde větší vítr, poláme stromy na vedení a dostanou se tak do (.). A teď ,,ekologové" do mne.
Re: elektromobil
29. 06. 2021 17:51
Vídal jsem to hodně loni na D10, kdy se Pražáci vraceli do Prahákova. z hor. El.vozítka se, až na vyjímky, ploužila max.100km/h.
Kalkulace ceny za elektřinu spotřebovanou do HR a zpět autor vychválil. Že měl část elektřiny grátis, o tom se nemluví. Pokud by měl zaplatit vše, výhodné to není a po započítání vyšší ceny auta oproti tomu s konvenčním pohonem se stává el.vozítko luxusem.
A i další chujoviny, jako dojíždět skoro s prázdnými bateriemi, aby nabíjení bylo efektivní. Mít kdesi registraci, abych mohl vůbec u stojanu dobít. A co pak, až bude el.aut více? Postaví se do fronty k nabíječce?
Furt je to utopie. A dlouho bude.
avatar
mdr
Re: elektromobil
29. 06. 2021 18:00
Pepo, pokud popadá el. vedení, tak nenatankuješ ani u benzinové pumpy. A kdybys natankoval, tak nezaplatíš. Všechno je dnes na elektriku.

Jo, já ještě pamatuju pumpy, kde bylo možné nasadit páku a pumpovat ručně.
Re: elektromobil
29. 06. 2021 20:59
To je sice pravda, ale kanystr nafty nebo benzínu pro nutnou potřebu seženu spíš než elektriku. A pak se dá už dojet tam kde natankuji.
avatar Re: elektromobil
30. 06. 2021 06:09
Jediné, co mne naplňuje, je to, že tyhlety vaše neuvěřitelný pindy tady zůstanou i za deset let. To se pak nasmějeme..... spinning smiley sticking its tongue out smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil santy (30. 06. 2021 06:09).
Re: elektromobil
30. 06. 2021 07:29
Za deset let nám do smíchu moc nebude. Zbudou pouze vzpomínky na levnou individuální dopravu.
Opravdu si někdo umí představit technologii, která utáhne to letní stěhování národů bez fosilních paliv?
(To že spálím vagón uhlí, abych nabil pár elektromobilů, nepovažuji za řešení).
Re: elektromobil
30. 06. 2021 08:16
atnarfus thumbs upthumbs upthumbs up K tomu uhlí přičti kovy na akku vyrabované v přírodě dětmi, solární elektrárny na kdejakém poli, větrníky hyzdící krajinu a další.
Re: elektromobil
30. 06. 2021 08:34
atnafus uhodil hřebík na hlavičku. Zatím to jednoznačně směřuje k omezení (dostupnosti) individuální dopravy.

K tomu článku.
To, že se i s autem, které patří k vrcholu s délkou dojezdu, musí zastavovat a dobíjet po cca 200 km je opruz, ale ještě se to dá. Ale mnohem zásadnější je ekonomická stránka věci. Tyhle auta stojí hodně přes milion, konkrétně to z výše uvedeného článku, stojí přes 1,3M, cenu Tesly X radši nehledejte a přitom provozní náklady jsou srovnatelné.

Takže, co to udělá s dostupností cestování si každý může spočítat sám.
avatar Re: elektromobil
30. 06. 2021 09:15
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> atnafus uhodil hřebík na hlavičku. Zatím to
> jednoznačně směřuje k omezení (dostupnosti)
> individuální dopravy.

Přesně tak, bohužel. Já už to, ve svém věku, asi nějak dojezdím, ale budoucnost těm mladším ani trochu nezávidím.

Které automobilky končí se spalovacími motory
Volkswagen zvažuje, že zpoplatní jízdu bez řidiče
EVROPA: Absurdity kolem aut
V Kalifornii jsou majitelé elektroaut žádání, aby v podvečer nedobíjeli svá vozidla :-)

** Petr **
Re: elektromobil
30. 06. 2021 09:51
Evropa zachraňuje svět i kdyby jí to mělo zničit .Asi je problém že se máme moc dlouho dobře, proto někteří intelektuálové vymýšlí kdejaké hovadiny ,asi nám schází válka nebo nějakej lepší mor aby jsme dostali rozum a nevymejšleli pí...y.
avatar Re: elektromobil
30. 06. 2021 10:10
santy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jediné, co mne naplňuje, je to, že tyhlety vaše
> neuvěřitelný pindy tady zůstanou i za deset let.
> To se pak nasmějeme..... spinning smiley sticking its tongue out smileys with beer

Tenhle pseudo ekoterorismus k s míchu nebude nikdy. Už teď je k pláči, jaké nesmysly a bludy se tu hrstka pomatenců snaží protlačit za každou cenu, bez ohledu na fakta.

A jak je, bohužel, veškerá "vyspělá" populace víc a víc stupidní, tak podobných nesmyslů bude přibývat ve všech oborech / oblastech.
avatar Re: elektromobil
30. 06. 2021 10:17
Neboj, vidím to tak, že při vývozu té jedinečné a jedině správné demokracie někdo zmáčkne knoflík, sem taky něco spadne a budeme rádi, když přežijeme v jeskyních s oštěpy, možná tam pak vymyslíme luky ..... Prý je k tomu velmi blízko.
Re: elektromobil
30. 06. 2021 10:39
No s luky je to horší ,kdo z e-generace najde v přírodě tis aby si mohl udělat slušný luk ? a kdo vlastně dokáže pracovat se dřevem aby si udělal luk thumbs up smiley
avatar Re: elektromobil
30. 06. 2021 10:53
Citaci
mdr napsal(a):
Jo, já ještě pamatuju pumpy, kde bylo možné nasadit páku a pumpovat ručně.

Jojo, to já pamatuju taky. Ale není to ani tak dávno, co jsem v Chorvatsku za bouřky tankoval u pumpy, za kterou blafala elektrocentrála. Celá oblast byla bez proudu, pumpa byla bez internetu, tak brali jen hotovost. Ale elektrocentrála to zachraňovala. Nač by asi běžela, nebýt benzínu...?

EDIT: podotýkám, že jsem elektrotechnik a od dětství nadšenec pro vše elektrické, jen dodnes ne pro auta na baterky. Na baterky přece jezdil už Křižíkův vláček z Nuslí do Měchenic od roku 1897. Jak dlouho to pan Křižík vyvíjel? Rok, dva, pět? O kolik tato technologie za posledních 124 roků pokročila? Přiznejme si, že pokrok nic moc.
Budu dál trvat na tom, že dnešní doba na seriózně branou elektromobilitu na větší vzdálenosti stále ještě technicky zralá není, jakkoli elektrolobby tvrdí opak a pomatení úředníci se nám to ve své krátkozrakosti snaží vnutit.
Na krátké vzdálenosti to beru, zde už se aspoň u nového vozu výhody s nevýhodami proti spalovacímu motoru vyrovnávají.
Ale při delší jízdě či při parkování na městské ulici převažují stále ještě výhody fosilních paliv. Ať se to spasitelům světa líbí, nebo ne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (30. 06. 2021 12:12).
avatar Re: elektromobil
30. 06. 2021 11:05
Ad "Evropa zachraňuje svět...." - zkusme se kouknout dál než na náš dvoreček.....
Není to tak složité pochopit, jen je třeba trošku větší nadhled.....

A položme si základní otázky:

Kdo dnes vyrábí nejvíce automobilů na světe za rok?
Kolik procent z nich je elektrických a jaký je meziroční nárůst v % na úkor spalovacích ?
Proč vyrábí právě ty elektrické?
Kdo nás (rozuměj naše evropské automobilky) sežere, pošle do kopru, protože bude o míle napřed právě s budoucností, tedy elektromobily?

No USA to nebudou.....

A na základě zodpovězených otázek výše:
Proč asi Evropa tlačí na automobilky aby se věnovali elektromobilitě?

Automobilový průmysl je HLAVNÍ pilíř evropské ekonomiky, nemůžeme si dovolit přehlížet tyhle ukazatele.

Nesmíme zaspat, jinak nás umlátí rýží....
avatar Re: elektromobil
30. 06. 2021 11:27
santy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jediné, co mne naplňuje, je to, že tyhlety vaše
> neuvěřitelný pindy tady zůstanou i za deset let.
> To se pak nasmějeme..... spinning smiley sticking its tongue out smileys with beer

Milé rád se zasměji i sám sobě, pokud tady za těch deset let budeme mít alespoň 80% "zelené" elektřiny grinning smiley

Jinak zde zůstanou pouze pomatené vlhké sny o "ekologických" EV napojených na uhelné elektrárny...

Mimochodem, ještě k tomu článku. Borec tam píše: "... jej začal plnit výkonem 126 kW."... nicméně u Škodovky v parametrech píšou: "Rychlé nabíjení 50 kW"... ááá, možná další příplatková výbava - DC rychlé nabíjení (?) (Specifikace v konfigurátoru říká pouze: "Nabíjejte pomocí DC rychlého nabíjení z 5 na 80 % za 38 min" bez jakýchkoli technických údajů) nebo borec lže nebo stále probíhá vývoj?

Jinak nepříliš velký dvoutunový mastodont (POHOTOVOSTNÍ hmotnost), jinak 2,6t celková... kolikpak to asi "ekologicky" sežere gum a silnic navíc? Pro cestovatele jsem koukal, že se přímo v katalogu raději ani nechlubí parametry pro TZ....
Je to jasné, tato dvoutunová věc má docela směšnou maximální dovolenou hmotnost bržděného přívěsu... thumbs up smiley ani nemám odvahu to sem napsat. V kontextu toho, že u Kodiaqu je 75% prodáváno s TZ, docela podstatný parametr u SUV... ale možná to mají ve většině pouze na nosič na kola
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.