Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
mdr
Re: elektromobil
14. 06. 2019 10:32
Peter1 - jako poslední pomoc, proč ne? Nebo tohle: [www.idnes.cz]
mdr
Re: elektromobil
14. 06. 2019 10:37
A něco z dřívější doby: [www.vlaky.net]
avatar Re: elektromobil
14. 06. 2019 13:36
m-i .. koukám na tu mapu nabíječek, a jsem docela překvapený, jak hustá síť cestou do HR je . Jen se zeptám, ty zelené jsou zdarma ? A když tam je psáno Tesla, tak tam může nabíjet jen Tesla, nebo i ostatní ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: elektromobil
14. 06. 2019 23:21
mdr Plugshare je komunitní, tzn. registrovaný uživatel může jak přidat stanici a její parametry, tak zapsat své aktuální nabíjení (to zatím dělá bohužel spíš menšina, a je to škoda. Hodilo by vědět, zda aktuálně nejedu na obsazenou stanici a mohu si třebas posunout rozvrh. Ale to přijde). Chorvati jsou dál, a jejich novější stanice svůj stav hlásí na [www.esmartway.com.hr] samy. Zas to nemají mezinárodně. Dozvěděl jsem se to mimoděk právě dnes. Nezkoumal jsem, jestli něco podobného nemají třebas Superchargery Tesla. Očekávám, že časem dojde k nějaké unifikaci, zatím hudba budoucnosti.Upraveno 1krát. Naposledy upravil m-i- (14. 06. 2019 23:56).
Re: elektromobil
14. 06. 2019 23:47
isekon Ano, je slušná, dtto SLO, a fakt "každým dnem" přibývají. Rozhodně některé nebyly vidět, když jsme v dubnu plánovali my. Momentálně jsou v neveřejném pilotním provozu nové na dálničních benzínkách, prý naběhnou už v sezóně (říkal Chorvat, nemám jak ověřit).
Zelené ikony v mapě Plugshare jsou pozice vyhovující filtru v nastavení. Placené/neplacené odhaduji z popisu a komentářů, až když u vybrané stanice rozkliknu detail (např. Tiffon převážně placené, Elen převážně neplacené, ale ani jedno neplatí bez vyjímek - to je částečně vlastní a částečně zprostředkovaná zkušenost). Pro mne jako turistu by byla ještě užitečná věrohodná informace, zda/jak můžu příp.zaplatit ad hoc to jedno nabití (bez předchozí smlouvy s nekompatibilními různými sítěmi). K tomu se mi důvěryhodný zdroj s univerzální platností pro HR a SLO nepodařilo najít (v A aspoň funguje "roaming", tzn. u definovaných partnerů se nabíjí přes jednu kartu, jednu smlouvu, jednu fakturu)Upraveno 1krát. Naposledy upravil m-i- (14. 06. 2019 23:52).
Re: elektromobil
15. 06. 2019 09:29
m-i- napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... A ne, je to soukromé auto, zaplacené ze zdaněných
> příjmů a jakékoli náklady nemám do čeho odečíst.
> Tzn. nebojte, nikdo z vás mne nesponzorujete (ale
> můžete začítspinning smiley sticking its tongue out )

Tak to fakt klobouk dolů.. :dvojnásobně smileys with beer

P.S. Opravdu to nebylo myšleno jako rýpnutí... jenom, že těch 21% DPH dolů je znatelných.
Re: elektromobil
15. 06. 2019 11:37
Slavkov - souhlasím, ostatně 21% mít nebo nemít, to už je rozdíl 42% spinning smiley sticking its tongue out Popravdě, kdyby bylo přirozeně (bez ohledu na EV) do čeho odečítat, tak bych tím samozřejmě i EV protáhl. Nejspíš by se to nějak dalo i účelově zkonstruovat, ale jednak jsem na to línejspinning smiley sticking its tongue out, druhak jsem v tomto smyslu stará škola, a třeťak mi moje EV v CZ ekonomicky vyhovuje už teď, čii nemám nutkání to (pro mne komplikovaně) ještě vylepšovat.(hint: se soukr. EV dosáhneme na dvoutarifní sazbu el. pro celou domácnost, což jsme bez EV neměli, toto pro firemní bezprostředně nelze)
Re: elektromobil
15. 06. 2019 20:56
Dotaz, můžu vůbec na jakékoliv dobíjeci stanici nabít a zaplatit? Už jen to, že nemusí být každá stanice kompatibilní s mým vozidlem, je omezení. Dle výše uvedeného odkazu je cca 11 druhů konektorů.
Re: elektromobil
16. 06. 2019 00:13
Zahajskej to je různě. Je-li daná stanice partnerem pro nějakou zastřešující síť, je na té síti***, zda ad hoc placení umožní (nejčastěji app v mobilu apod). Třebas v Rakousku na jedné a té samé stanici můžeš platit různě podle toho, jak ses identifikoval.
Na poslední chvíli jsem se pokusil vstoupit do smluvního vztahu s Plugsurfing, který podle vlastního tvrzení jednu z takových sítí mezinárodně obsluhuje, ale do odjezdu na dovču nepřišel slíbený RFID čip (k aktivaci spřátelené stanice a následnému souhrnnému vyúčtování fakturou). Takže osobní zkušenost HR nepotvrdím.
Jinak běžně s EV zahraniční výpravy nepodnikám, mám to na rutinní pojížďky v CZ, takže i kdyby nakrásně ten čip na mne čekal po návratu ve schránce, akorát se s ním vyfotímspinning smiley sticking its tongue out

Co se konektorů týká, to je velmi prosté: co pro mne není kompatibilní, to pro mne neexistuje (může se výčtem změnit, až změním vozidlo, ale princip zůstává). Od tohoje filtr v app/na webu.

*** matně tuším, že je nějaká EU iniciativa, aby provozovatel měl povinnost umožnit (samozřejmě za svých podmínek, tj. dráž) nabití a placení neregistrovaným "turistům". U nás ceník ČEZ a E-ON na to zareagovaly, na cestě do HR jsem nezkoumal. Pravděpodobně zavoláš na určené telef. číslo, nahlásíš kód stanice a nějak se dozvíš podrobnosti platby a oni ti na dálku nabití spustí. Nezkoušel jsem, neznám.Upraveno 2krát. Naposledy upravil m-i- (16. 06. 2019 00:36).
Re: elektromobil
16. 06. 2019 00:56
Ještě ke konektorům: Nedramatizoval bych to. Vidím to podobně jako třeba CNG: chci-li plnit CNG, neměl bych se zlobit na "mapu úplně všech čerpacích stanic", že ukazuje i ty pro mne nevyužitelné.
Re: elektromobil
16. 06. 2019 10:38
Ale to je oproti klasickému tankování děs, když nemůžu přijet ke stojanu, nabít, zaplatit a odjet. Muset být někde registrován, mít apku v mobilu a k tomu nemusí být ještě stojan kompatibilní s mým autem?
avatar Re: elektromobil
16. 06. 2019 12:03
Akorát mi kazí radost, že síť je sice hustá, ale jsou to většinou ty pomalé , to je mi k prdu, potřeboval bych ty rychlonabíjecí - ty najdu jak ? Jaký tip to je ? Přidávám nabídku na Teslu za 1,3 mio, dojezd přes 400 km, s tím už by se to i dalo absolvovat ... : Tesla 3

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: elektromobil
16. 06. 2019 12:14
Zahajskej Pro rutinní provoz si zpravidla pořizujeme karty/čipy. Přijedeš, mávneš, nabíjíš, odjedeš. Faktura si tě měsíčně/kvartálně najde. Ano, na počátku stálo uzavření smlouvy. V tom utrpení nevidím. Srovnej s kreditní kartou (dokonce i ta odložená platba v tom je podobná).
Pro výlet "mimo své pokrytí" improvizuješ - to popisuju výše.
Věřím, že to považuješ za stěžejní nedostatek a děs spinning smiley sticking its tongue out Mně to připadá podobné jako "chceš si nabít notebook v Británii? Tak si ke své CZ nabíječce sežeň adaptér pro jejich zástrčku, i když v CZ bys ho býval nepotřeboval" - někoho to může zneklidnit, já už to beru za akceptovatelnou součást hry.Upraveno 1krát. Naposledy upravil m-i- (16. 06. 2019 16:00).
Re: elektromobil
16. 06. 2019 16:39
V i3 jsme v kufru měli 3 kabely a nebyl (v DE) problém smoking smiley ... tedy s konektory... Občas byl problém, že obě strany měly podporovat a "domluvit se" na rychlonabíjení... a ono nic, pouze pomalu sad smiley ... a to je na hrabačku, pokud rychle potřebuješ nabít na alespoň 80km... a ve zbývajícím dosahu na baterii nemáš jinou nabíječku hot smiley
Další obvyklý problém byl u obchodních center, že když se nabíjelo více aut, tak rychlonabíjení také neteklo plným proudem...
Jenom pro představu pro neznalé, přes noc se klasickým dobíjením (ze zásuvky) nenabije ani na 150km jízdy...
BMW má takovou domácí nabíjecí stanici BMW i Wallbox, která dává 11kW, což už je na domácí nabíjení pecka... za 3-4 hodiny je nabito.

Opravdu se těším, až sem m-i- dá itinerář cesty tam a (na základě nabitých zkušeností) optimalizovaný cesty zpět.
Osobně tipuji, že při jízdě na spotřebu (110km/h) co cca 150km to minimálně 40 minut na nabíječce... nebo také 4 hodiny, když se nezadaří...
Předpokládám, že zastávky využíval k odpočinku, jídlu atd. Zda si to plánoval i s návštěvou nějakých míst...?
Re: elektromobil
16. 06. 2019 19:35
Slavkov m-i- jede Fiatem 500e - tzn. AC Type2 - podle výkonu stanice do +30% / hod ... tipuješ 40min na nabíječce co cca 150km, ale to nějak nesedí řádyyawning smileyyawning smiley resp. žena ten zbytek neutlačíyawning smileyyawning smiley
Re: elektromobil
16. 06. 2019 22:40
áááá, kua.... AC, tak to je jasné sad smiley U té i3 to bylo na 80% při AC o cca 2-2,5 hodiny víc oproti DC smoking smiley
Tak to mě ten itinerář... a zejména využití času dobíjení zajímá o to více...
Re: elektromobil
16. 06. 2019 23:20
Ano, i proto jsem na tenhle experiment ve skutečnosti pyšnejspinning smiley sticking its tongue out Žádné praktické využití, ale pro mne to trofej je, a ne, že ne! smileys with beer /Beztak je v tom nějaké tajemno... Už jsem si na pár výletech říkal, jak to Fiati pos*, když (prý) dokonce měli nakoupenou technologii pro DC nabíjení, ale skrz katování kostů nakonec osadili jen AC. /A pak se mne cca u třetiny setkání u stojanu ptají Tesláci, kdy uvolním nejpomalejší zásuvku (ABB stojan - trojče) ???Upraveno 1krát. Naposledy upravil m-i- (16. 06. 2019 23:33).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 89
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.