Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
avatar Re: elektromobil
20. 05. 2019 13:26
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nemluvím o plazení, ale stačí jet chvíli místo 130
> třeba jenom 110.
>

Řekl bych, že těch 110-120 je standardní rychlost drtivé většiny řidičů elektromobilů na dálnicích v DE smoking smiley
... a je jedno, zda to je Tesla, i3 či Ioniq.
Jedna Tesla nás předjela cca 160... za pár km byla zase poslušně v pravém pruhu thumbs up smiley

Ono je to naprosto jednoduché, kinetická (pohybová) energie roste s druhou mocninou rychlosti, rovněž závislost odporu prostředí na čelním průřezu je závislá na druhé mocnině rychlosti...

P.S. olympiáda bude asi Audi
Re: elektromobil
20. 05. 2019 18:42
Ono je to občas diskuse o ničem, když zazní "argument" typu " Ferrari je k ničemu, nenaložím do něj dřevo z lesa".
Na město a rozumné, pravidelné, ježdění to je, zatím, dělané. Na dovolenou bych s EV taky nejel. Ale dovolená (jednou, dvakrát za rok) a rychlost je takový "argument"....
Vzhledem k trendu a občas i nutnosti mít 2 auta, si jako EV, jedno z nich dovedu představit. A podle mého ježdění by to asi i šlo.
Rozhodně nesouhlasím s povykem, že za "dva" roky bude každé druhé auto EV. Nejsem sice odborník, jako hodně lidí na internetu, ale to není nejspíš technicky řešitelné. Ale postupně, za rozumných podmínek (cena, možnost dobití, atd), to může pro někoho dávat smysl.
Toť jen mé vidění věci.
avatar Re: elektromobil
24. 05. 2019 13:29
Jirka 9 ... s e-tronem bych se chtěl taky svézt smiling smiley ...a ptal jsem se známého, co rozumí elektrice a zajímá se o elektrokola ... prý s rozvodnou sítí by nebyl problém ani ve městech , muselo by se to trochu přizpůsobit , ale prý to problém čistě technicky není , v Číně to prý testují ve městě , které má několik milionů lidí ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: elektromobil
24. 05. 2019 19:56
Isekone jak jsem již zde psal jízda super, zrychlení neskutečné, dobíjení nebyl problém ale do Chorvatska to není.
Re: elektromobil
12. 06. 2019 19:51
DavidLC 20.5. pod to bych se podepsal

A pro zajímavost: zdravím právě z HR s EVspinning smiley sticking its tongue out
Tedy JDE TO! a je to reálné potvrzení "čas jsou peníze"yawning smiley
Spalovákem po dálnicích jednoznačně vítězí čas; elektro mimo dálnice a trasa upravená podle (řídkých) nabíječek vítězí peníze (tedy konkrétně přesun za NULA peněz, nemůžuspinning smiley sticking its tongue out si odpustit: Pánové, kdo z vás to má?spinning smiley sticking its tongue out )
Jinak pochopitelně šlo o experiment, z praktického hlediska na dovolenou do HR (zatím) nedoporučuju; na druhou stranu, vybíral jsem auto, jehož dojezd pokrývá mé každodenní potřeby v ČR - a tam už jiným nejezdím.

(a teď všichni teoretici do mne šijte! Nevnucuju nepřesvědčuju, ... jen konstatuju)
Re: elektromobil
12. 06. 2019 19:55
Re: elektromobil
13. 06. 2019 07:27
m-i- napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A pro zajímavost: zdravím právě z HR s EVspinning smiley sticking its tongue out
> Tedy JDE TO! a je to reálné potvrzení "čas jsou
> peníze"yawning smiley


A jak dlouho jsi tedy jel, kolik kilomerů jsi najel, kolikrát jsi kde stavěl a s jakým zatížením?
Re: elektromobil
13. 06. 2019 09:42
Vytahovat se tím, že si tam dojel zadarmo, je na mokrý hadr na hlavu. Nikoliv mojí, ale tvojí. Zaplatil sis cestu vyšší cenou vozidla. Započítej do ceny nutné plánování, kde dobiješ, čas strávený dobíjením, o to prodloužením cesty, které nemusí být pro zbytek posádky akceptovatelné. Sečti a zjistíš, že by za to byly letenky.
A až se přestane elektromobilita dotovat a budeš elektrřinu za nabití platit, ono tě to veselí přejde. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Stačí se jen ohlednout kousek zpět a připomenout si přímotopy, následně plynové topení. Také se již, tehdá nadšenci, dnes rozhodně nesmějí.
Připomíná mi to jen myšlení lidiček, co jezdí na LPG. Taky tvrdí, že tankují za půlku a skutečné náklady vidět nechtějí.
avatar Re: elektromobil
13. 06. 2019 11:00
Tankuji LPG jezdím za půlku.
Zahájo jaké myslíš náklady?
Jednou za 2 roky 400 kč Emise navíc a každý dok revize za 500 kč.
Re: elektromobil
13. 06. 2019 11:02
Náklady na LPG se vrátí zhruba po 25 000km. Udržba minimální. Spíše žádná. Do města a kolem komína určitě lepší jako ropa.
avatar Re: elektromobil
13. 06. 2019 11:08
To Zahajskej - Dojezd, plánování, cena elektřiny - o kolik hodin a kilometrů zkušeností jízdy s EV tyhlety připomínky opíráš?
Re: elektromobil
13. 06. 2019 11:15
Jedno z velice důležitých kritérií konkrétně u LPG je počet najížděných km. Já jsem osobně najel za půl roku tolik, že investice do zařízení byla zpět. A je fakt, že když jsem si spočítal kolik jsem zaplatil za plyn při nájezdu 70000km a kolik by mne stál benzín, jsme ještě o něco více než na 50% úspory. Tj. cca 80000kč. Ale je to prosím orientační číslo +-. Náklady na montáž 21000.- a každoroční servis + technická jednou za dva roky, po 10 letech výměna nádrže. To už nebudu počítat, protože se jedná o částky, které nemají na úsporu nějaký velký vliv. Mám sekvenční vstřikování, prakticky je vše shodné s benzínem. Hlavně spotřeba a výkon, výkon se mi zdá o něco lepší.
Každý máme své zkušenosti, ale za mně jednoznačná a né zanedbatelná úspora.hot smiley
Re: elektromobil
13. 06. 2019 11:21
Jo a ještě jsem zapomněl na benzín.hot smiley
Re: elektromobil
13. 06. 2019 11:27
Zahajskej jestli nevidíš smajlíky v textu, tvoje chyba. Zbytečně mi podsouváš svoje bludy. Zhodnocení jsem napsal objektivně. A pokud nechceš přistoupit na princip "nevnucuju, nepřesvědčuju", nevadí - jen na to více reagovat nebudu. Měj se pěkně.

shaemi 798km, 17h jízda (to by IMHO po dané trase spalovákem bylo podobně; samá obec, kruháče v polích atd. Dostat se nad celkovou průměrnou rychlost 50kmh není při dodržení předpisů reálné. Měli jsme cestou nějaké zájmové body mimo dálnice, a v kombinaci s plánováním nabíjení jsme výhod dálnic zkrátka neužili), 20h nejízda (převážně nabíjení, ale taky odpočinek, muzeum, jídla apod. Těžko to přesně oddělit, co je výhradně daň za EV). Já jsem za auto s deklarovaným dojezdem 150km rád, že jsem si to mohl vyzkoušet. Dva dospělí, běžná zavazadla na 14 dní
avatar Re: elektromobil
13. 06. 2019 11:27
m-i ... tak se pochlub, s jakým autem jsi jel .?.. zajímá mě to .. a ta NULA za tankování .. to se dosáhne jak ? O tom jsem zatím neslyšel (tedy u ná ve městě ano, ale v zahraničí ?? )

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Isekon (13. 06. 2019 11:36).
Re: elektromobil
13. 06. 2019 11:35
Isekon - aha, sorry, to mi při editaci vypadlodrinking smiley Fiat 500e - nesrovnatelné se současnou generací rychlejšího nabíjení, ale za dobrou nákupku. A jak jsem psal výše, mám to na moje denní potřeby v ČR a tenhle výlet byla čirá zvědavostyawning smiley
Re: elektromobil
13. 06. 2019 11:57
LPG provozoval v rodině jeden človíček, blízkém okolí další dva. Jakmile padla debata na toto téma, vždy to byla řežba pomalu do krve. Chápu, musí si zdůvodnit a hlavně obhájit, proč na to jezdí. Stejně jako ostatní, co jezdí se sporákem. Ale ruku na srdce, když je to tak výhodné, proč na to všichni nejezdí? Nebo jsou všichni tak blbí? Asi bude někde zakopný pes.
Jezděte si na co chcete, plyn či produkty Temelínu. Jen buďte trochu realističtější.
Re: elektromobil
13. 06. 2019 13:09
isekon - stejně jako u nás jsou i po cestě ve všech třech státech placené a neplacené stanice (resp. vždycky to někdo platí, ale ne vždy je to řidič). Nám to tak zrovna vyšlo, protože dvě z plánovaných placených zrovna nefungovaly, což nás stálo čas navíc. Takže mi ta nula peněz přišla jako milý bonus. Nepředpokládám, že tato situace zůstane trvale (snad u obch.center, kde to míní pro vracející se klienty, a nad projíždějícími turisty se nepohoršují plus u radnic, kde naopak cílí na turisty)
Re: elektromobil
13. 06. 2019 17:56
Já se naposledy vyjádřím k LPG. Mně osobně velmi dlouho trvalo než jsem do toho šel. A měl jsem na to obdobný pohled jako kolega Zahajský. Nemá smysl se dávat do nějakých názorových střetů. Myslím, že hodně dělají předsudky. A to já nemám nikomu za zlé. Je pravda, že i v oblasti LPG se hodně věcí posunulo dopředu. Dnes je velmi ošetřena bezpečnost, LPG má svůj počítač komunikující s počítačem auta, atd. A to byly důvody proč do toho jít. Když jsem hovořil s pánem co mi instaloval zařízení do auta , tak říkal, že lidí přibylo, kteří si nechají montovat zařízení do auta. Většinou je největší nárůst v době kdy ceny paliv jdou dramaticky nahoru. Jinak provoz auta je dán čísly a ty se nedají ošulit.
Abych ale nebyl od tématu, tak já bych bral elektroauto do města. Určitě by se velmi vyčistil vzduch. hot smiley
Re: elektromobil
13. 06. 2019 18:12
To kikinek. A že elektrárny vyrábějící eletřinu na venkově zamořují ovzduší to ti nevadí?angry smiley
avatar Re: elektromobil
13. 06. 2019 18:24
... solidní diskuze, byť budeme každý jezdit dál s tím, s čím chceme ... aji kikinek, co by konzervativní člen tohoto chorvatskočeského (a zvláště Moravského !!!) parlamentu taky dospěl na vrcholu svého rozumového poznání grinning smiley k něčemu novému ... osobně si myslím, že elektrika je produkt současné doby ... zvláště ta ekologická, která se někdy tváří, že ekologická je ...
... něco mi našeptává, že za čas budeme jezdit na vodu (páru ... či vodík) ... ale kdoví, co tady bude za svět ... dnes se "pálí" benzín, nafta, zemní plyn, propanBúthán, elektrika, etanol, vodík, dřevěné uhlí a já nevím co ještě ... a protože jsou takové diskuze zdravé, až veselé ... píšu na závěr v duchu úvodu svého příspěvku, slovy přátel z Moravského Slovácka ... ať každý jezdí ščím chce ... grinning smiley

smileys with beer
Re: elektromobil
13. 06. 2019 20:06
To Ajax . Vše co je nezdravé v ovzduší je špatné. Nicméně nechápu co to má za spojitost s elektroautem. Já si snad ještě udělám jeden střik abych prozřel. A ani nemám dostatečné znalosti abych se pustil do takové diskuze o elektrárnách. Otázkou je, kde vlastně začít nejdříve.
Rakovinotvorné látky
1. SPOLANA, Neratovice (Středočeský kraj)
2. KRONOSPAN ČR, Jihlava (Kraj Vysočina)
3. PETER-GFK, Kocbeře (Královéhradecký kraj)
4. PETER-GFK ,Trhový Štěpánov (Středočeský kraj)
5. Teva Czech Industries, Opava (Moravskoslezský kraj)
6. ACO Industries, Přibyslav (Kraj Vysočina)
7. C. BECHSTEIN EUROPE, Hradec Králové (Královéhradecký kraj)
8. Iveco Czech Republic, Vysoké Mýto (Pardubický kraj)
9. DEZA, Valašské Meziříčí (Zlínský kraj)
10. Polytec Composites Bohemia, Chodová planá (Plzeňský kraj)
Skleníkové plyny
1. Elektrárna Počerady (Ústecký kraj)
2. ČEZ Elektrárna Prunéřov (Ústecký kraj)
3. ČEZ Elektrárna Tušimice (Ústecký kraj)
4. Sokolovská uhelná, Sokolov (Karlovarský kraj)
5. UNIPETROL RPA, Litvínov (Ústecký kraj)
6. Se.ven EC, Chvaletice (Pardubický kraj)
7. Třinecké železárny (Moravskoslezský kraj)
8. ČEZ Elektrárna Ledvice (Ústecký kraj)
9. ArcelorMittal, Ostrava (Moravskoslezský kraj)
10. ČEZ Elektrárna Mělník, Teplárna Trmice – provoz Mělník (Středočeský kraj)

Polétavý prach PM10
1. ArcelorMittal, Ostrava (Moravskoslezský kraj)
2. ČEZ Elektrárna Prunéřov (Ústecký kraj)
3. Se.ven EC, Chvaletice (Pardubický kraj)
4. Elektrárna Počerady (Ústecký kraj)
5. ČEZ Elektrárna Tušimice (Ústecký kraj)
6. ČEZ Elektrárna Mělník, Teplárna Trmice – provoz Mělník (Středočeský kraj)
7. Třinecké železárny (Moravskoslezský kraj)
8. Energotrans Elektrárna Mělník (Středočeský kraj)
9. ČEZ Elektrárna Ledvice (Ústecký kraj)
10. Elektrárny Opatovice (Pardubický kraj)


Chlapi, to je tak narazit bečku a vzít to zgruntu.hot smiley
avatar Re: elektromobil
13. 06. 2019 23:31
m-i-, sorry, ale pořád je to "plácání jater"... Proč sem nedáš reálný itinerář s časy nabíjení?
Kde jsi to smysluplně využil a kde jsi "tupě" čekal?
Ať se všichni podívají na realitu dovolené s EV e500... Mě to upřimně zajímá.
Fakt si nechci "přeměřovat pindíky"...
S TDI jsem za mlada jezdil Brno - Makarská za 8 hodin... teď s klidem jezdím přes BiH (s výlety) za 21h...
S BMW i3 jsem se po DE něco také najezdil... a bez rychlonabíjení je to nad 150km hrůza... sorry

Předpokládám, že jsi přípravě a optimalizaci věnoval nemálo času... tak by mě opravdu a upřimně zajímalo... co a jak smoking smiley
... a možná i další podstatné... EV je "ve firmě v nákladech s odpočtem DPH"?
Re: elektromobil
14. 06. 2019 05:42
Podle deklarovaného dojezdu 150 km měl m-i zřejmě do auta napíchlou prodlužku. Já mám na LPG dojezd cca 550km a čerpačku na každým rohu. Vůbec si to nedovedu představit.A ještě můžu dojet úplně bez tankování na benzín.Ale jak píše, byl to experiment.Mě vychází, že musel m-i nabíjet min 5až6x v jednom směru. To za předpokladu, že pojede pouze s peněženkou, pomalu, bez klimatizace.Takže pokud se dobíjelo pomalu, jako že jo a to m-i potvrdil, tak potěš koště.

Slavkov má pravdu, že bez udání přesného itineráře není možné si cestu m-i vůbec představit. Respektive možná je, ale já bych to absolvovat nechtěl. A jako experiment? No to muselo být zcela jasné dopředu že budu víc v zásuvce jak na cestě. hot smiley
Re: elektromobil
14. 06. 2019 07:36
Někam dám podrobnější info až po návratu. Sorry, datlovat itinerář přes formulář v mobilu nebudu.
A taky do zpáteční cesty (která ještě neproběhlaspinning smiley sticking its tongue out ) doufám promítnu nějaká čerstvě nabytá moudra.

A ne, je to soukromé auto, zaplacené ze zdaněných příjmů a jakékoli náklady nemám do čeho odečíst. Tzn. nebojte, nikdo z vás mne nesponzorujete (ale můžete začítspinning smiley sticking its tongue out )
Pozn. když se v sousední diskusi řeší kurzové lístky na desetinu lipasmileys with beer připadalo mi zajímavé zmínit náklady na ujetou cestu (a přiznat, že jsou vykoupeny časem). Že to kdekoho pohorší nebo z toho začne fabulovat - budiž.
Re: elektromobil
14. 06. 2019 07:48
Ještě chci dodat, že EV funguje (největší radost mi dělá v městských kolonách, protože s předešlými auty jsem se vždy cítil provinile vůči spojce). A EV do HR v roce 2019? Jako rutina ne, ale je to víc kombinace momentální děravé infrastruktury (vzpomene si někdo na postupné pokrývání mobilním signálem?) plus neaktuálních informací z webu než problém EV technologie jako takové. Ale osobní zkušenost je asi nepřenosná.
avatar
mdr
Re: elektromobil
14. 06. 2019 08:48
Těším se na elaborát po návratu s EV z Chorvatska.

Zkoušel jsem googlit nabíjecí stanice, ale moc jsem toho nevygooglil.
Re: elektromobil
14. 06. 2019 09:57
plánovali jsme celou cestu podle Plugshare s filtrem Type2. Většina platila, některé ne (dlouhodobě nebo dočasně mimo provoz). Nabíječka na 230V přišla vhod
avatar Re: elektromobil
14. 06. 2019 10:22
Možná je lepší přibalit elektrocentrálu, takový kufřík od Hondy pro jistotu a klid při nabíjení u lesa. Ale pak by to celé eko divadlo postrádalo smysl.

_______________________________________________________
avatar
mdr
Re: elektromobil
14. 06. 2019 10:28
Děkuji. Zajímavé. Zajímalo by mě, jak se dostanou data na Plugshare. V našem městečku jsem například našel "nabíječku" v místním hotelu, která má obyčejnou 230 V zásuvku (nevidím tam max. zatížení) a jen pro hotelové hosty. Tak 230 V zásuvka je všude a je jen na dohodě, jestli mi majitel dovolí natáhnout prodlužku ;-)

Ale na druhé straně jsem netušil, že i u nás je alespoň trochu profesionálně vypadající nabíjecí místo:

[www.plugshare.com]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.