Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?

Autor pavli 
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
30. 06. 2022 22:59
Ahoj Jedeme přes Vídeň do Vodič. Při ucpaném Macejlu, koloně na Lučku a pomalé jízdě na Karlovac. Nezkusil někdo už ve Slovinsku pokračovat na Ljubljanu a potom na Novo mesto, dál k Bosiljevu. Nebo jet až do Rijeky. Nepřijde mi to úplně blbý.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
01. 07. 2022 07:14
Pohledej, jž to tu bylo několikrát řešeno.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
01. 07. 2022 09:38
Já jsem to kdysi poprvé. Je to schůdné, ale cesta přes (nebo do ) Metliky je trochu motání vánočky a je fakt, že ne každý to má rád.
Plus nahoru a dolů. V noci celkem cool. Ve dne by se ale bylo na co dívat.

Nicméně ode dneška je úplně jedno kudy pojedete. Mrkněte na kamery. Tak to bude ve vlnách a náporech až do konce prázdnin nebo prvního týdne v září.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
01. 07. 2022 14:14
vočko, přes Novo Mesto jsem jel asi 3x , je to asi o 100 km dál., pokud jedeš po dálnici až k Ljublani...tu vánočku po okreskách jsem točil jen jednou ..... ale naposledy cestou domů, byla tak Metlika zasekaná, že jsme tam popojížděli 2 hodiny , takže teď už raději přes maďary

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2022 07:16
Já jedu osvědčenou trasou přes Maďary, přechodem Letenye do HR. Letenye v loni a předloni čekačka do 5ti minut. Dálniční známky SVK, HU. Ano, dá se jet Maďarsko mimo dálnici, ale nehodlám se zdržovat po okreskách. Pokud preferujete spaní na 1/2 cesty, výrazně doporučuji Maďarsko. Je tady levně (pokoj v penzionu/hotelu se snídaní pro 3 lidi cca 70 - 80 €). Z cesty přes Rakousko jsem rezignoval, protože vždycky jsem zůstal v zácpě na Slovinské dálnici, když jsem z ní sjel, dostal jsem se do ještě větších sraček. Takže jezdím před Maďarsko a je to úplně v pohodě.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2022 14:42
Michalll .... pšt , neblbni , nebo se tama vydají všichni a budeme v pérdeli pane hrábě grinning smileygrinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2022 20:35
Přes Maďary prošustruju víc času, než odstojím v koloně na Macejlu. Kolonám se dá vyhnout menší objížďkou.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2022 20:44
Já ale Dva roky nazad stal na cvetlinu hodinu na jedničku
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2022 21:15
V červenci z pátku na sobotu to Cvetlinu běžně stojí, minimálně první dva týdny. Od posledního víkendu v červenci už bývá na Cvetlinu volno. Aspoň podle google map promet.si.

Jinak jsem několikrát projel bez zastojů i v noci z pátku na sobotu. Klíčem bylo dojet na HR hranice v pátek mezi 22 a půlnocí.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2022 21:47
když slyším menší objížďka ... naskakují mi pupeny grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
03. 07. 2022 22:41
Dneska jsme jeli přes Macejl směren do HR a zdrženi cca 12min.Byli jsme tam kolem 11 hod.Celkově ta cesta probehla bez větších komplikací Brno-Sreser cca 12hod 10min .Jsem rád že jsem nic nebjížděl a jel klasiku.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
03. 07. 2022 23:56
vočko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Jedeme přes Vídeň do Vodič. Při ucpaném
> Macejlu, koloně na Lučku a pomalé jízdě na
> Karlovac. Nezkusil někdo už ve Slovinsku
> pokračovat na Ljubljanu a potom na Novo mesto, dál
> k Bosiljevu. Nebo jet až do Rijeky. Nepřijde mi to
> úplně blbý.

Vzhledem k tomu, že do HR jezdím v hlavním náporu = vždy v noci z pátku na sobotu, tak jezdím často z Mariboru na Ljubljaň - Novo Mesto- přechod Jurovsky Brod / Metlika a na dálnici se napojím na mýtnici Novigrad. Cesta OK = sice delší o hodinu a +70 km najedu více než klasickou cestou na Macelj, ale vyhnu se kolonám na hranici i Lučku. Ty kilometry navíc mne zaplatí ušetřené mýtné za HR dálnici. Navíc volné pumpy a žádné fronty na WC. Pokud bych se chtěl vyhnout pouze kolonám na hranici Macelj, tak jsem jednou jel za Podlehnikem na Žetale - Dobovec pri Rogatcu - přechod Lupinjak a na dálnici se napojím na mýtnici Durmanec. Můj postřeh (nejel jsem to abych ušetřil peníze, ale čas) = při napojení na dálnici na mýtnici Durmanec i když je to hned za hranicemi, tak je mýtné skoro o polovinu levnější než když se najede na dálnici hned za hranicemi = to mají udělané schválně, aby dostali z cizinců více peněz = místní přeci na dálnici nepotřebují najíždět na hranicích



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (03. 07. 2022 23:57).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
04. 07. 2022 12:12
Tome, to je dobrá rada, ale možná bych zvážil fakt sjet na ten Ilz... viz. jinde. Ta Metlika a Novo mesto není pro každého. Jak jsem psal před více lety. Ale jinak s Teboe soehlasím.

Cvetlin stál i včera. Prostě když všichni po 14 až měsíci v červne jedoe domů (důchodci, němci atd...)
tak oni z apošů vyjedoe po kávě a to je v 10. A pak se všichni - všichni potkají ve stejnoe dobe.

Růpa byla taky totál ůcpaná a na itošků se nedá jinůdy, třeba z krků.

sorry za ůůů, klavesnice mi míste e píše E, tak si pomáhám ů. Aby to bylo čitelné.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
05. 07. 2022 21:19
Vím že zdejší matadoři mají trasy a časy zmapovaný.. Mohu poprosit o info, jaký bývá provoz v neděli a jak byste přizpůsobili trasy a časy?
Zadání:
Neděle 17.7. z Písku do Trogiru (nástup mezi 13 a 21hod).
Neděle 24.7. z Trogiru (odjezd do 10:00) do Písku

Předpokládám přes Linec placenými tunely a Slovinsko po dálnici..
Jiné trasy a přechody? Objet Macelj a Lučko slovinskou dálnicí na Novo Mesto?
Díky za poznatky o nedělním provozu.. Bohužel neděle jsou nezměnitelne...
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
05. 07. 2022 21:43
Pokud pojedeš už v sobotu na noc, vyhni se Macelju určitě. Jel jsem ze soboty na neděli v červenci několikráte a jede to spousta lidí, kteří nechtějí z pátka na sobotu. Nějak se to naučili. V HR narvaná odpočívadla, kolony Macelj a Lučko. Pokud pojedeš v neděli brzo ráno, mělo by to být v pohodě.
Neděle domů taky není žádná hitparáda, Je třeba vyjet brzo ráno, ve 4 až 5 hodin. Tak všemu ujedeš. Jen Linec bude problém, budou se vracet domácí z víkendu, takže to bude okolo něj pomalé. Oba termíny jsou bez kamiónů na silnicích, ale jsou jich plná odpočívadla.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
09. 07. 2022 16:08
Do Trogir u můžeš vyjet v neděli v 1 ráno. Normálně Slovinskem.

Zpět být do 13.00 na Demerje.
Můj tip.

Jinak se asi orientuj podle tohohle fóra.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
09. 07. 2022 17:58
Díky za rady, úplně v noci jezdit nechci.. Nedělá mi to problém s viděním a pocity jet v noci, ale vzhledem k věku a délce trasy se spíš bojím usínání nad ránem..
Vidím to tak, že při cestě tam (neděle) být na Macejlu někdy brzo odpoledne kolem 13-14. hodiny. Turisti snad v neděli nepojednou, na výstupu ze Schengenu a vstupu do HR toho moc nekontrolují... to by mohlo proběhnout rychle a na Lučku snad taky...

Zpět (taky neděle) být do 13 hodin na Demerje (nemám ENC, ale platím kartou, tak snad tam fronta nebude) a pak sjet na Durmanec (Krapinu) a jet na Cvetlin...

Loni jsem se vracel v pondělí 20.9. Sjel jsem na Durmanec, jel po starý podle dálnice a nakonec najel těsně před přechodem... Byl to docela problém, protože nájez byl zablokovaný frontou kamionu (bez mezery) a po chvíli jsem se přes obrubníky a trávu prodral na dálnici. Tam fronta k Chorvatům, asi na půl hodiny (vůbec to nepostupovalo, ale asi Chorvati nepospíchali, protože fronta od Slovinců dosahovala stejně až k Chorvatům) takže vstup do Schengenu v pondělí 20.9. byl stejně na 3/4 až 1 hodinu..
Po i jiných zkušenostech mám pocit, že na Macejlu vstoupit do Schengenu není nikdy bez čekání a hodinu lze považovat za úspěch..
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
09. 07. 2022 18:47
Pojedu letos do Chorvatska v pondělí 1. srpna. Do kolika hodin je třeba přejet Vídeň, aby se člověk ráno vyhnul zácpě prosím?

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
09. 07. 2022 19:58
čížek. Od pulnoci do třech ráno.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
09. 07. 2022 20:34
Když budeš do sedmi hodin ráno za centrem města, tak bo bude v pohodě. Vídeňáci nejsou žádná ranní ptáčata a v tomto termínu jich bude polovina na dovolené.
Mrkni na GoogleMaps, tam můžeš sledovat provoz každé ráno a vysledovat si to na své trase.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 07. 2022 20:39
Na začátku víkendu bude mela, začínají prázdniny ve velké čâsti Dojč. V Rakousku mají být o víkendu nějaké významné koncerty.(Stouni, Guns..), tak předpokládají také velkou úcast ze zahraničí. Rakušáci by v případě kolon na dálnici měli blokovat sjezd cizinců na okresky, aby neucpaly i ty. Lituji těch, kdo se vydají na cestu. A pokud přeci, držím palce.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
17. 09. 2022 23:19
Takže vlastně již po sezóně, ale léty ověřeno, nejezdit o víkendu, ale před ním nebo po něm, ideální je půlka týdne. Stačí dohoda s majiteli ubytování, většinou to akceptují.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
18. 09. 2022 08:12
Já jsem vyjel 12.srpna v pátek z Frýdku - Místku v 17:30 přes SK a HU a na Lučku jsem byl v 1:00.Vše bez kolonsmiling smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
18. 09. 2022 18:46
Za rok 12.srpna může být všechno jinak. To stejné platí i 12.září nebo 12.června. Záleží na mnoha okolnostech, což ví každý.
Letos to na SLO - HR hranicích bylo oproti stejné době před rokem naprosto bez problémů. A proč? Protože jak slovinští , tak chorvatští celníci všechna auta před námi jen odmávli, ani já jsem nemusel zastavit. To se to pak jede!
No ale za rok, jestli ještě pojedeme, může být všechno jinak, budeme tam čekat jak trotlové a oni budou skenovat a skenovat. Tož tak.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
18. 09. 2022 22:27
Osvědčilo se mi vyjíždět na jih v neděli ráno, většina lidí se od moře vrací a jezdí minimum kamionů. Pro zpáteční cestu volím pátek, to jezdí většinou lidé k moři a málokdo od moře. To vše samozřejmě jen při odpovídající možnosti ubytování.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
21. 09. 2022 16:02
Taky jsme to takto spoustu let dělali - v neděli ráno tam, v pátek zpět. Ono to má výhody i v tom, že se člověk v sobotu v klidu sbalí a po návratu má zase ještě víkend na aklimatizaci před nástupem do práce. Samozřejmě to má smysl jen u pobytů 2 a více týdnů, na 1 týden by toho u moře moc nezbylo...
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
27. 06. 2023 12:46
Ta když to jde tak to taky tak mám. Ono se i cestou zpět neděle docela vyplácí, pokud nehrozí návrat celého Záhřebu od moře domů již dopoledne. Odpoledne to bývá horší, ale kdo ví, co udělá inflace s hustotou provozu.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2023 10:40
Já myslím, že je to i o štěstí. Poslední roky jezdím většinou na konci srpna v pátek ráno nebo v sobotu a nikdy jsem neměl žádný problém a bez kolon. Loni jsem jel přes Maďarsko a letos opět pojedu v pátek a z Karlových Varů pojedu Německo, Rakousko směr Graz a Slovinsko dálnici objezdu a pak směr Rogatec
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
29. 06. 2023 23:21
Ahoj rpzepisi se až zítra, ale pokud by někomu pomohla informace.
Konec Rakouska směr slo ji chviličku se zúžením. Dnes zřejmě super den a take čas na noční návrat. Nicméně rakusaci ztahovali 2x na váhu a kontrolu na jejich čáře. Moc jsem to nepochopil.
Kdo nekupuje známku slo přes evinetu, pak musí do budky s SPZ. Směrem zez hr vám za Maceljem prodá sadu slo a aut známky za 26 e. Doporučuji tankovat kdekoli hr.
Nebo kdekoli slo.
V aut už je to 2,23 benzín....

Objížďka o je možná před tradiční trasy, ale pokud trasa nestojí, fakt to nemá smysl. Ta cesta je stejně dráha, ať jedete kudykoli.
Kdo jede zítra držím palce
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2023 14:50
Ahoj, když je kolona na Demerje i Lučku, jezdíte přes D.Zdencinu a napojení v Záhřebu stačí ještě za Lučkem (R.Potok, G.Stupnik) na A3 a pak na A2, nebo je lepší jet přes Ježdovec a tam se napojit na A2?
Doufám, že se dá takto objet Lucko i Demerje jak cestou k moři tak i od moře.
PS. Byla někdy krize, že se muselo jet už přes Jastrebarsko?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.