Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?

Autor pavli 
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2022 12:33
Zahajdo, nechci se drbat s maďarskem a placením úseků. Jak za boha mi prostě ani na druhém počítači nejde udělat účet na nákup známky na jejich ofiko stránkách. Vždycky mě to vyhodí s chybou. Trošku mě to včera večer odradilo. Rakušáka mám už na okně a přemýšlím jak moc plánovat a nebo se "zařídit" cestou.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2022 12:53
Tu A3 a S31, jsem taky roky jezdil, ale teď Bratislava-Csorna-Szombathely a dolů Goričan. Manželka nesnáší 4-proudy ve Vídni ... 😀🙈, tak musím poslouchat. Pohodovka přes Maďarsko nám vyhovuje.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2022 15:42
A3 a S31 jsem také jel, podle mě nejlepší varianta, jak se vyhnout SLO.
Couddy...v HU nepotřebuješ žádnou známku. Na M80 vúbec nejedeš, je s ní souběžná okreska. Když jsem to jel poprvé, za hranicí A/HU jsem vyndal navi, nastavil Szombathely a Lenti mimo zpoplatněné úseky a jel. Pohodička. A dej bacha, na skle nesmíš mít neplatnou známku, tj.ani známku, která bude teprve platit!
Petr.olomouc...tohle by u mě neprošlo, kdo řídí, velí! Jinak kontrola brzdových světel...
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2022 08:47
To Zahajskej thumbs upsmileys with beer
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2022 10:59
Zahajdo. Známka je platná od pátku. V pátek nejdříve odpo - večer, nevím. Jedu. Teď původní auto T5 do servisu...
Natrhat lípu, protože byl uplněk, posekat zahradu.

Já tuším kudy mám jet a rád si na ty varianty objezdu slovinska najdu čas. Nicméně asi u mě hraje roli stav posádky a doba, ve kterou odjedu. Měsíc tady plánuji odjezd 14.00 a dojezd ve 2.00 ráno do Banja Luky a teď totot.
Nevím, jestli vyjedu v 17.00, 19.00 nebo v 01.00 nebo v 05.00.
Nemám to rád takové situace.Ale ještě je daleko a mě je asi jedno, kdy za to sednu. "Stařenka" se aspoň proletí smiling smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2022 11:17
Když bych musel nebo potřeboval jet přes Rakousko a následně chtěl objet Macelj tak bych pravděpodobně volil již mnohokrát vyzkoušenou cestu: z rakouské A2 sjet na Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož (nejlépe přechod Otok Virje přímo v Ormoži přes most, silniční ukazatele před Ormoží ukazují myslím cestu do HR na Čakovec přes přechod Trnovec) a dále na Varaždin.Odhaduju, že na přechodu Otok Virje další auta nebudou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (15. 06. 2022 11:18).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2022 11:23
Pro znalé cesty přes Ormož: dívám se teď na mapy.cz. Mám pocit, že se dříve jezdili k přechodu k mostu ze strany SLO ze západu přes koleje .Nyní mám pocit, že je tam nějaký obchvat, který tam dřív nebyl a že se nyní k přechodu jezdí z východní strany kolem vlakového nádraží. Nebo se pletu nebo špatně pamatuji?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2022 12:48
Ano ta je dobrá. Myslím, že jsem tam jel v covid pauze. Přes most určitě.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2022 13:17
MartinR: ano, taky si pamatuju, že se jezdilo přes ty dva kruháče kolem autobusového nádraží a kolem zámku a pak přes koleje a na most doprava. Teď mapy.cz i google mapy ukazují, že se má jet z druhé strany. Ale asi to bude průjezdné i tou původní trasou, na street view je z druhého kruháče pořád šipka na HR a jinak je tam jen omezení do 3.5t
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2022 15:36
Ne, není to průjezdné. Už od roku 2019. Jestli si dobře pamatuju, tak jsou tam betonové zátarasy a Kolodvorska cesta vede jenom na vlakové nádraží. V červenci 2019 jsme ještě jeli "po staru" přes město a v srpnu 2019 už jsem se ve městě otáčel a musel jsem jet "po novém" obchvatu. Takže pro všechny: při příjezdu do Ormože na světlech doleva a hned po cca 200 metrech doprava. Je to vše řádně značené a není kde zabloudit. Do města se vůbec nejede. Tento rok ještě nejsem rozhodnutý kudy, ale vypadá to, že opět tudy. Poprvé už za necelý měsíc.

smileys with beer
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2022 11:53
Můžu potvrdit donald má pravdu, přesně jak píše...smileys with beer
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2022 14:11
BTW: trasa na Milulov nějaká "libovka" v tomto týdnu? Pravda je, že mě tam aktuálně kilometry na mých autech nezatáhly. (Vím, asi se ptám pozdě). Díky.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2022 14:21
couddy: Záleží odkud jedeš. Jestli po D1 od Prahy, tak to je prakticky každý pracovní den ucpané od Kývalky až ke sjezdu na D2. Od sjezdu na Vídeň už je 52 pohoda.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2022 14:41
Z Moravy. Takže pohoda. Plno až ve Vídni a tu "umíme". Tak uvidíme, jak to zítra dopadne.
avatar
mdr
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2022 14:43
Jak "umíme" Vídeň? Máš nějaké tajné uličky, kudy zácpy objedeš? Nebo využíváš časy mimo špičky?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2022 18:13
Umíš časy. 19.00 střed Vídně je dobrý.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
18. 06. 2022 21:50
Průjezd pátkem doplním více v jíném vlákně.
Letoš šlo o "čas" i spotřebu. Vídenň 18.30 úplně v klidu. Na Macelj bylo ve 21.37 slovy 5 aut. Jel jsem před "vlnou". Nad Skradinem v 01.00. Od 03.00 celkem zvýšený provoz všeho, co mělo kola.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
23. 06. 2022 06:40
Dle google map je před Bratislavou na D2 právě kolona z důvodu stavebních prací. Nevíte kdy má omezení končit?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
23. 06. 2022 07:28
Podľa plánu by oprava mala trvať do 31.8.2022.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
23. 06. 2022 10:53
Díky za odpověď. Tak to je blbé. Dá se to místo nějak rozumně objet? Nebo má smysl to objíždět, pokud nebude kolona extrémní?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
23. 06. 2022 11:57
MartinR:
Objet se to dá, ale kromě špiček to nemá smysl. Teď ve 12:00 je zdržení na tom úseku 2 minuty . . . .
Loni to tam bylo taky a žádná tragedie to nebyla.
Samozřejmě, pokud tam budeš v 7-8h ráno ve všední den, kdy všichni jedou do Blavy do práce, tak se tam chvíli zdržíš.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
23. 06. 2022 11:58
Díky. Pojedeme tam v pátek 1.7. dopoledne nebo začátkem odpoledne. Tak uvidíme jak to tam bude vypadat.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
23. 06. 2022 13:54
Zapni si Waze a pokiaľ bude kolóna, tak Ťa to snáď navedie na starú cestu - Stupava, Záhorská Bystrica, Lamač a späť na diaľnicu.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
24. 06. 2022 12:26
su tam zachované 2+2 prejazdné pruhy, len sa spomaluje, nie je tam stojaca zápcha (ako vlani)... chodím tade každý deň, moja skúsenosť je taká, že veľa šoférov si myslí že je to tam upchaté a automaticky idú na "starú" (paralelnú) mestskú cestu (Záhorská Bystrica > mestská časť Lamač), vzniká situácia že dialnica je v pohode, ale paralelná cesta je upchatá...

info tu:
[ndsas.sk]

EDIT:
trasa priamo po dialnici: [bit.ly]

alternatíva cez Lamač: [bit.ly]
zo starej cesty č.2 je výjazd v križovatke Lamač na D2 uzavretý, je nutné pokračovať cez kruhový objazd cez mestskú časť Lamač

alternatíva okolo VW: [bit.ly]
okolo VW je výjazd na D2 v križovatke Lamač otvorený



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yeasty (24. 06. 2022 13:08).
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2022 12:20
Jak poznáte, kdy je Macejl a Rogatec ok průjezdný? Ty info z kamer jsou o ničem a google a slovinský promet informují dost protichůdně.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2022 12:36
Já Vždy koukám na kombinaci - kamery / Promet / HAK. Jezdím z neděle na pondělí. Ale většinou stejně objíždím přes Cvetlin. V loni jsem chtěl, že cestu domů pojedu po Slo dálnici a přes Macelj. Manželka chtěla na záchod, tak jsem na poslední chvíli sjel na Trakoščan a sotva jsem sjel a najel na tu souběžnou starou cestu při dálnici, tak jsme viděli, že to tam je totál ucpaný. Nakonec dle infa tam byly asi dva ťukance a zastavilo se to na 4 hodiny. Takže raději jezdím ty okresky, ale jedu. než tam někde poposkakovat. uvidím letos jak to bude. Kdyby bylo volno, tak koupím Slo el známku a ušetřím aspoň hodinu na cestě místo objíždění dálnice.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2022 12:53
No když vezmu že zajížďka na Cvetlin je plus 30 min a tam taky 10 nechám na kontrole, tak když je přidám na Macejlu to dám asi ten Macejl. ušetřit 12 min a trmácet se kopcema se mi nechce.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (28. 06. 2022 20:00).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
30. 06. 2022 14:19
Dovolím si dotaz - v srpnu se chystáme s druhou partou na Vir. Oni preferují cestu přes Rakousko a Slovinsko (Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb Zadar..), já se kloním spíše ke Slovensku a Maďarsku (Blava, Letenye, Záhřeb, Zadar..). Startovní čára je Brno. Nějak se nemůžu rozhodnout která trasa by byla lepší - pro co byste se rozhodli vy? Díky.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
30. 06. 2022 14:26
Luposos:
Každý to má jinak podle svých preferencí. Někdo jede rád celou cestu po dálnici a ostatní ho nezajímá. Někomu nevadí jet kus cesty mimo dálnici a mít možnost minimalizovat stání na hranicích do HR.

Před cca 4 rokama jsem jeli taky dvě auta z Brna. Rozdílné preference, takže každý svou cestou. Podle mě to je lepší, než pak na sebe koukat, pokud se zrovna vybraná cesta nějak zkomplikuje.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
30. 06. 2022 20:43
Záleží kdy jedete. Jestli mimo hlavní víkendový nápor, tak je to jedno.
Jestli v sobotu, tak je to přes maďary jasná volba.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.