Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?

Autor pavli 
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2018 19:40
Co myslíte? Má smysl při zpáteční cestě 4.8. na noc risknout cestu přes Demerje a Macelj? V kolik bych tak na Macelji měla být, aby to bylo průjezdné? A do kolika hodin bývají fronty na Lučko tak dlouhé, že v nich skončím, i když budu odbočovat na Demerje? Díky za odpovědi.
HP
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2018 20:58
Těžko odpovědět na datum 4.8. Je to prostě sobota, kdy je cesta od moře vždy kritická. Jezdím někdy taky v sobotu zpět, ale pokud jsem vyrazil ráno kolem 8-9,00 z Makarské a okolí, tak za cca 3,5-4 hod jsem byl nahoře u Lučka. Odbočka na Demerje ještě volná, Lučko už se plnilo. Provoz v sobotu ale čekej určitě velký. Takže čím dřív od moře tím obecně lépe.To za Lučkem, kdo volí cestu na Maďarsko (což nebude tvůj případ) si od provozu určitě oddechne. Tak jsem to zažil pokaždé.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2018 21:14
Přes Demerje to nebude bez fronty, ale pořád o 2km kratší fronta než na Lučko.
Ještě horší fronta bývá před hraničním přechodem Macelj. Dálnici musíš opustit v Durmanci. Po souběžně silnici se dostaneš těsně před hraniční přechod, nebo to můžeš vzít přes Cvetlin.
Chce to spolujezdce bravurně ovládajícího aplikaci HAC a Waze, nebo Google maps.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (28. 06. 2018 21:19).
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2018 21:41
Jezdime z Zivogosce v 17 az 18 hod vzdy v sobotu, vse prazdne(Demerje kolem 22 az 24), kdo ma dobre oci a nevadi mu jizda za tmy, ma vyhrano.

Edit: opraveny casy



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Tony Stark (28. 06. 2018 21:51).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
28. 06. 2018 22:09
A nebo se vydat na cestu v sobotu odpoledne, vzít to po staré silnici, večer si ve Slunji sehnat nocleh, ráno prohlédnout Rastoke a hurá domů. Jen ve Vídni bude v neděli večer husto.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
29. 06. 2018 00:35
Pokud to jde, neděle ráno je pohoda. Párkrát vyzkoušeno a spokojenost, bez kamčáků, čekačky pár minut (max desítek).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
29. 06. 2018 09:07
Článek i s videi na seznamu o cestě k jižní hranici, mužete se podívat, jak to vypadá

Editace:
A tady je interaktivní mapa na Besipu, o které se zmiňují v článku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil shaemi (29. 06. 2018 09:11).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
29. 06. 2018 20:41
Bavíte se také právě u ČT24? smiling smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
29. 06. 2018 22:29
A co tam bylo?
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
30. 06. 2018 09:40
Rozsáhlejší debata na téma: "dnes odpoledne odjíždíme do Chorvatska". Kamery z hlavního dálničního informačního centra, reportér na mostě Novýchmlýnů. Odborník u mapy na trasy. Zajímavé bylo jeho tvrzení zdroje, že "kamioňáci" jezdí..blabla... zde nerozvedl trasy kolem Illzu a dále a druhou variantu - zřejmě něco mezi tím, co jsem jel já a co psali pisálkové v příloze MF Dnes. Hlavní hodnocení bylo "maďarsko" a "Macejl". Pán to zavřel větou, že by vinětu koupil a je přes Macejl. Teď na na to koukám, a zajímavé, že možná hrálo roli i počasí. Moc lidí tam zase tak není, jen ve frontách na trajekty, co je obvyklé. Zrovna mi psala sms kamarádka z Gradacu (bude tam měsíc).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 07. 2018 08:17
Dobrý den, v sobotu jsme vyrazili od Poděbrad opět do Brely. Výjezd po 16 hod. směr Havlíčkův Brod, D1, Brno, Vídeň, Macejl, prostě klasika. Jeli jsme dvěma autama. Kolegovi, který na té úžasné dálnici D1 vjel do díry, praskla pneumatika, naštěstí zadní, takže musel vyndat vše z kufru a dát rezervu. Přítomná hlídka policie, která jela okolo, se divila množství piva, které převážel, ale bylo jim vysvětleno, že jsem na to dva a že já čekám na benzínce vpředu. Část pneu zůstala namotaná na disku. Švagr nám z domova sehnal nonstop pneu servis v Mikulově, kde borec musel odřezat zbytek gumy fričkou a poté nám prodal ojetou rezervu. Takže zdržení cca 2 hod., byly to nervy, ale pak už to jelo. Nové Mlýny v pohodě, toho jsem se bál nejvíce, byli cca 20-té auto, větší kolona od Vídně. Nová dálnice v Rakousku super, můžeme se opravdu stydět. Je za co. Vídeň průjezd v pohodě, u Grazu několik omezení ale jelo to. Macejl cca 20 min. kolona, konec se dá v pohodě projet, není to tak strašné. Na Lučku jsme si mohli vybrat, který box si vybereme. Na Dalmatince nám pršelo, docela hustý provoz, překvapivě i od Zadaru dolů. U domácího připraveno Karlovačko, travarica, dobrá káva, po fotbalovém dramatu večer jsme spali jako mimina. Závěrem chci konstatovat, že jak jsem měl strach z prvního víkendu, kromě té nepříjemnosti na D1, proběhlo vše naprosto hladce. Teď ráno je v Brele teplo a domácí slibují vruče. Všem přeji šťastno cestu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirvan (02. 07. 2018 12:55).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
24. 07. 2018 18:28
Takže kdo vyráží teď v pátek 27.7. jako já a chce si cestu zkrátit přes J. Hradec,mám tu upozornění na uzavírku silnice na přechod Nová Bystřice. Od Číměře cesta do N. Bystřice uzavřena až do 31.8. Lze objet. Dále je uzavřena silnice před Dačicema směr od J. Hradec. Objet lze, ale je to horší. Navíc v pátek v Dačicích začíná rockový festival, lze očekávat kolony a zvýšenou přítomnost policie.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
24. 07. 2018 19:21
Moc díky za info.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
24. 07. 2018 22:07
Ahojj, kudy do Chorvatska (Zadar) v pátek 27.7. z jižní Moravy, výjezd 21,30. Přes Slovensko, Maďarsko nebo Rakousko, Slovinsko? Nikdy jsem v hlavní sezoně nejela, vždy červen nebo září. Přes Maďary jsem nikdy nejela, ale (pro mě) klasickou cestou přes Rakousy se bojím velkého provozu? Třeba se mýlím...bývá to v noci, byť v sezoně, "volnější? Nevím, možná pokládám opakující se dotaz, ale třeba bude mít někdo chuť odpovídat :-) Díky :-)

Tak už, prosím, neodpovídat. Jsem se hecla a právě nakoupila on-line slovenskou a maďarskou vinětu....a děj se vůle boží :-D



Upraveno 2krát. Naposledy upravil katkajj (24. 07. 2018 23:02).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
24. 07. 2018 22:32
Ahoj, určitě je lepší jet v noci. Neboj se toho, jeď přes HU, je tam klid. Hranice do HR překroč přes Starý Goričan. Cílem je dostat se na Lučko kolem 7-8hod ranní. Jak jsi za ním, máš na 90% vyhráno. Pak se můžeš rozhodnout - dát si cestou snídani a zdřímnout, nebo se vystřídat za volantem, dorazit k moři a udělat si jeden den dovolený navíc. Jezdím takto v sezóně každoročně a ať jedu na nástup v sobotu nebo v jiný den v týdnu, nikdy jsem neměl problém. S odjezdem od moře to dělám podobně. S apartmánu se odhlásíme a jedem na nejbližší veřejnou pláž se sprchou, kde strávíme celý den a kolem 16-17hod vyrážíme stejnou trasou zpět. Cíl opět Lučko - tentokráte po 20,00hod. Máme ENC, průjezdy bez nejmenšího čekání jak přes Sv.Helenu tak přes Lučko.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
24. 07. 2018 23:02
katkajj:
Pokud máš najetou klasickou cestu, jel bych v noci tudy.

V noci bych určitě novou cestu (kterou neznám), (aspoň já) nevolil.
Zvláště ne přes Maďarsko, jelikož tam si nepřečtu a nezapamatuju ani název obce. thumbs up smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
25. 07. 2018 08:00
Mirusi, to je individuální: někoho naopak může dosud neznámá cesta nocí udržovat v bdělém stavu.
Pardon, mně se to kecá, když polovinu jízd po světě jsem musel chtít absolvovat v noci a poprvé...

Katkajj: tak šťastnou cestu a těším se na Tvé zkušenosti, až se vrátíš. A nejspíš nejen já.

Jo, a taky mám kamaráda kamioňáka, který si nepamatuje jména míst kdekoli, nemusí to být zrovna Maďarsko, prostě si je přejmenuje. Podle toho příště sám trefí, ale nikomu nevysvětlí cestu tak, aby trefil i někdo jiný. Podezřívám ho, že v minulém životě sloužil u Flinta s Dlouhým Johnem Silverem, a on jediný sám mapu ostrova nepotřebuje..., jak říkám: individuální...
Omlouvám se za poněkud OT, zvlášť, když zase tak úplně OT to není.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
25. 07. 2018 08:01
Mirus, for je v tom, ze ty vubec nazvy obci nepotrebujes! Doma se podivas na mapy, zapamatujes si 2 az 3 cisla silnic a jedes. V Madarsku jsou silnice perfektne znacene.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
01. 08. 2018 12:44
Letos (20. června) jsme otestovali trasu Graz-Maribor-Celje-Laško-Zidani most (hodně autobusů a kamiónů z Bosny)-pak Waze usoudil, že na Novo Mesto to bude fajn vzít přes kotáry přes Zavratec a Raka k dálnici. Před Novom Mestom zácpa, ale naštěstí ne moc velká, za Novom Mestom objížďka na Črnomelj po 664. Opět zapadákov, povrch silnice nanic až po silnici 216. Pak už pohoda Črnomelj s tankováním, Vinica a Bosiljevo. Příště bych se na to vybodnul.

Protože jsme zpět jeli s přespáním na Plitvicích, v neděli 1. července zpět jsem najel v Karlovaci a jel až do Varaždinu, naučenou cestou přes Ormož na Radenci a Bad Radkersburg. Protože jsme byli ještě týden na Semmeringu, z Feldbachu jsem nejel na Illz, ale podle Ráby na Gleisdorf a tam byla silnice rovná a rychlá. Možná bych tu trasu doporučil spíš, než přes kopce u Riegersburgu (tam jsem jel už mnohokrát).

Příště Maďarsko, nebo doufám, že už bude Ptuj-Gruškovje bez šotoliny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil shr3k (01. 08. 2018 12:45).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
01. 08. 2018 12:59
Shr3k:
souhlasím a obdivuji. smiling smiley
Každopádně vidím, že tato "tutovka" z MF DNES. Je pro každého z nás osobním "dobrodružstvím" smiling smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 08. 2018 11:33
šreku, kdybys nevymejšlel ptákoviny a valil po dálnici, místo kančíma stezkama , tak bys toto nepsal smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
02. 08. 2018 12:52
V hlavním náporu to nabude valení, ale válení. Raději pojedu po kančích stezkách, než kilometry popojíždět.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
03. 08. 2018 09:35
Podobný názor je tu pro některé červeným hadrem. Letos se mi ty kančí stezky vyplatili, když jsem to u Podhledniku vzal na Rogatec, protože na dálnici bylo parkoviště. Sice jsem si zatočil kolečkem, ale odměnou bylo, že jsem byl na celnici sám. Teda kromě celníků.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
03. 08. 2018 11:44
atnafarte , zahájo.... já myslel dálnici k Ljubljani, ne to parkoviště na Macejl grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
03. 08. 2018 22:54
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> atnafarte , zahájo.... já myslel dálnici k
> Ljubljani, ne to parkoviště na Macejl grinning smiley

Souhlas, letos opět z pátka na sobotu v největším náporu mojí klasikou -Maribor - LJubljana - Novo Mesto - hraniční přechod Metlika / Jurovsky Brod - Ribnik - mýtnice Novigrad - směr Split a naprosto bez problémů tam i zpět. Žádné bloudění a dost dobrá cesta až pár ostřejších zatáček. Ukazatele vcelku již dobře navádí. Vyhnul jsem se největším špuntům = Macejl a Záhřeb.Nechápu, že někdo ještě dobrovolně popojíždí v kolonách klasickou trasou. Jinak z Podlehniku na Rogatec ( Hum Na Sutli) jsem také dříve jezdil, ale to vyřešilo pouze Macejl = pokud jsem se dostal do Záhřebu v sobotu do 8:00, tak to ještě šlo, ale v poslední době jak to sleduju, tak houstně provoz i na této trase. A pokud mám slovinskou známku, tak jí plně využuji a ušetřím dost na mýtném za HR dálnici = když na ní najedu až na mýtnici Novigrad. Letos jsem trasu ještě upravil v čechách, kdy jsem trasu Brno - Mikulov vzal přes Strachotín abych nestál na semaforu v Nových Mlýnech a opět pohodová klidná trasa.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (03. 08. 2018 22:57).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
04. 08. 2018 07:22
Tomáš539 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Isekon napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > atnafarte , zahájo.... já myslel dálnici k
> > Ljubljani, ne to parkoviště na Macejl grinning smiley
>
> Souhlas, letos opět z pátka na sobotu v největším
> náporu mojí klasikou -Maribor - LJubljana - Novo
> Mesto - hraniční přechod Metlika / Jurovsky Brod -
> Ribnik - mýtnice Novigrad - směr Split a naprosto
> bez problémů tam i zpět. Žádné bloudění a dost
> dobrá cesta až pár ostřejších zatáček. Ukazatele
> vcelku již dobře navádí. Vyhnul jsem se největším
> špuntům = Macejl a Záhřeb.Nechápu, že někdo ještě
> dobrovolně popojíždí v kolonách klasickou trasou.
>

Zdravím,
je jasné, každý má své oblíbené trasy, ale na téměř 900 km cestě do Splitu ( a ještě k tomu v noci) si dobrovolně zajet navíc cca 80 km s odůvodněním, že nebudu stát na Macelj - no nevím, nevím... Já tudy jezdím vždy a čekal jsem jen 1x kvůli bouračce, jinak čekačka max. 10 minut do HR a cestou zpět 1 minuta. Pravidelně to sleduji a ono to s těma kolonama není zase tak horké, pokud se ovšem nejede v blbý čas, kdy jedou všichni.
Já jezdím hned v pátek večer po vysvědčení a u moře jsme byli letos v 6 ráno, snídaně, obhlídka města, v 8 hod. otevřela místní agentura, v 8.30 apartmán a v 9 hod. na pláži - no nádhera.
Na Macelj ale přijedu mezi 1-2 ráno, pak už to pomalu houstne, no a po 6. hod. ráno sem přijede jen sebevrah .... ale komu není rady, tomu.....

Chápu snahu vyhnout se Macelj, ale 80 km navíc podle mě jen zbytečně člověka a posádku vyšťavuje, když v blízkosti jsou jiné přechody s minimální zajížďkou.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
05. 08. 2018 19:25
Vaschek
Smazaná citace posledního příspěvku

Asi jsi Vaschek přehlédl, že toto téma se jmenuje " Kudy do Chorvatska v hlavním náporu ",pokud by toto téma bylo " jak se dostat do Chorvatska nejkratší a nejrychlejší cestou mimo hlavní nápor ", tak bych tvůj příspěvek pochopil.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (05. 08. 2018 23:15).
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
05. 08. 2018 20:10
Souhlasím, Tomáši: když přihlédnu k tomu, že další tři sousední přechody kolem Maclju při tom v hlavním náporu na tom byly s čekacími dobami zhruba stejně (tím myslím přechody Leskovec/Cvetlin, Rogatec/Hum a Dobovec/Lupinjak), tak zajížďka 80 km mi nepřipadá nijak zbytečná: pořád může i nějaký čas ušetřit.
Neušetří-li, aspoň se jede. Během horkého dne neznám nic horšího, než poskakovat hodinu či déle v koloně, bez jistoty, že bude postupovat stále stejným tempem a nikde se nezadrhne, a šňupat stovky výfuků. Kdo by vypínal motor, aby zůstal bez klimatizace?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (06. 08. 2018 10:20).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
06. 08. 2018 21:27
Máš pravdu Isekon,
to jsem ještě nepřipomenul, že napojením na HR dálnici až pod Záhřebem ( mýtnice Novigrad) se na mýtném ušetří odhadem 75 Kun při cestě tam, že to v podstatě zaplatí veškeré náklady na palivo na tu zajížďku 80 km. A plně tak využiji drahou slovinskou dálniční známku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (06. 08. 2018 21:28).
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
06. 08. 2018 22:34
Pro cesty na Istrii můžu v hlavním náporu doporučit Loiblpass místo zasekaného tunelu Karawanken.
Pro překročení SLO/HR hranice přechod Brezovica pri Gradinu/Sveta Lucija - tady řidič opravdu neusne a důkladně rozhýbe případně zatuhlé řízení. Cestou nazpět byl ovšem i tento přechod zahlcený, tak to vyřešil příjezd na přechod Kaštel/Dragonja po slnici 5209. mapy.cz

Detaily cesty jsem popsal na
forum.ihvar.cz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.