Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?

Autor pavli 
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 14:55
Jo, jo Valeri a Hille - dnes už taky jezdíme podle cedulí, rádia a případně huby....smiling smiley a hlavně dobře připravené trasy z domova (že aby nás toho překvapilo co nejmíň). Jenže pro nováčka může být první cesta stresující a pak je každá rada dobrá. Taky ne každý umí německy a chorvatsky (slovinsky).....Pro nás je už cesta dovolenou, takže jedeme stylem "nema problema" a na pohodu. Všechno se dá nějak řešit, že? Ty webkamery nejsou špatný, z těch kolon tě začně omejvat klidně i sto kilometrů předem, takže víš, do čeho jdeš hot smileyha, ha)! Teď vážně - vy jste evidentně mazáci, takže pro vás to je brnkačka, ale když si vzpomenu na naší první cestu, kdy jsme ani nevěděli, jak to chodí u mýtných bran, kdy jsme stáli ve 30 km koloně, protože některé tunely v HR tenkrát měly průjezdný jen jeden tubus a ještě bylo 16.7. a ze všech stran stála auta s německou poznávací značkou, nejmladší syn vzadu pořád dokola "už tam budem?", vedro šílený a tenkrát auto bez klimošky, manžel řval, že už mohl bejt pětkrát na mácháči - fakt trochu stres. No, jak říkala moje maminka - těžko na cvičišti, lehko na bojišti - takže příprava je důležitá.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 20:33
Dobrý itik není na škodu, jakkoli s tím je na nějakou tu hodinku práce, ale zase může cestou nějakou tu hodinku bloudění ušetřit: třeba přes Znojmo a Vídeň, ale mimo slovinskou dálnici. Obsahuje několik ukázek, jak se to dá udělat, tedy včetně odkazů na fotky na Gůglu (v Rakousku to nemají).
Kdo si pamatuje viděné, může si spáchat kopírováním obrazovek třeba takovýto fotoitik. Zde je potíž v tom, že fotky můžou být trochu zastaralé nebo zaskočí objížďka a pod.m v tomto případě ho shazuje úplná uzavírka silnice 406 na Třešť.
Ovšem přistihl jsem se při tom, že si už během skládání obrázků zapamatuji cestu tak, že už mě cestou nikdo s itikem v ruce kontrolovat nemusí.
Průjezd z Ptuje na Cvetlin se dá zpracovat jako zde, kilometry se počítají od semaforů na příjezdu do Ptuje. Většina platí i letos, teda až na ten průjezd centrem Ptuje, protože starý most je stále zavřený.
Možností je hromada.
Třeba zrovna tu B66 Štýrskem jsem si vytipoval půlhodinovým vejráním do satelitní mapy. Asi jsou i rychlejší zkratky, ale z téhle se stala srdeční záležitost, vlastně i žaludeční, cestou domů si v některé hospůdce podél ní dáváme obědovečeři.
Žádný z těch itinerářů nikomu nehodlám vnucovat, dávám je sem jen jako ukázku, co se může na cestu hodit. Vyberte si nebo nevyberte, jak je libo.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
14. 06. 2018 21:14
... Jardo ... grinning smiley prosím Tě, nemáš někde ... v jaké hloubce a vzdálenosti od otoku Ščedro budou 18.07.2018 středně velcí tuňáci ... ? ... já bych si na ten den koupil rybářský lístek ...
... se omlouvám, že jsem tu tak vstoupil, ale Tvé poznámky, myšleno obrazně ... opravuji: obrazové ... jsou nevídané ... thumbs up
P.S. celé tohle vlákno je potřeba brát s rezervou ... udělat si představu, co vše je možné ... ale nebát se ... drinking smiley
... taky jsem po Rakousku a Maďarsku jel "holaj duša", bezproblémové projetí Goričanem ... a pak už jsem s hrůzou, s blížící se nocí sledoval, jak se od Lučka na výstražných cedulích stále opakuje ... silný vítr, zastavená dálnice před Maslenicí ... a během chvíle se musela zvolit náhradní trasa ... opustit A1 u ZIRu a valit na Knin, Sinj a Split ... v noci, bouře, větve lítaly, stromy padaly ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (15. 06. 2018 06:30).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 00:01
Teda Hille, ty tvoje itiky... klobouk dolů eye popping smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 07:24
Hille!!!Kde jsi byl, když jsme vyráželi poprvé!!! Absolutní bomba....smileys with beer
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 07:38
Ještě mě napadla taková asi hloupost, ale jak pojedeme tři auta v noci, co kdybychom si na antény nasadili takovéty reflexní pásky, abychom o sobě měli lepší přehled, hlavně ve zhuštěném provozu? Nevíte, zda to nezakazuje nějaké nařízení nebo zda s tím policajti nemají nějaký problém?
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 07:47
To není Hillova chyba, že jste vyráželi poprvé bez informací.
Hill už nám tyto své skvělé upřesňující informace předává 8 let. A je jich tolik a různě dopodrobna zpracovaných, že si dokonce můžeš vybírat kudy a kam a i kdy. A kdybych uměl napsat hvězdičku znakem, tak by dostal za 1 s hvězdičkou. A to i na vysvědčení!
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 07:53
Pavli, nasadit můžete, myslím, že se z toho střílet nebude. Ale v noci se "lepit" třeba jen 6 hodin na předchozí auto, není pro řidiče nic extra.
Koncová červená světla pěkně řidiči otravují život a jestli nemá ten vepředu jedoucí stmívací zpětné zrcátko, tak je "otráven" i on.
Takže raději například vysílačky. Určitě se vám budou hodit i do budoucna.
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 08:22
Kde bych byl? Nejspíš už na Pelješcu, zatímco jiní stáli před jednotubusovými tunely. Dlouho jsme totiž jezdili po staré Ličké magistrále D1. Počkali jsme si, až bude mít každý dlouhý tunel průjezdné oba tubusy, a teprve pak jsme poprvé v Karlovci na D1 neodbočili. Tehdy jsme dálnici opouštěli u Šestanovce, dál nevedla. A na tomto fóru jsem se registroval ještě později. Jsme už poněkud OT, tak bych to podrobněji nerozmazával...
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 09:21
pavli, minulý rok jsme auto, které se známými jelo za námi poznávali podle prasklé žárovky pravého světla, fungovalo jen obrysové. Měli tehdy půjčené naše druhé auto, když jsme jim ho den před odjezdem předávali, obě světla svítila. Když jsme to ve 4h ráno zjistili tak se nám žárovku nechtělo měnit. Celou cestu tam i zpět se nám to osvědčilo jako poznávací znamení smiling smiley [www.rajce.net]
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 09:37
Kabinet302 a Hill: Děkuji, že jste pochopili, že to byla nadsázka...… Bez nějakých informací bych asi nejela nikam. Jen v té době jsem o tomto fóru asi nevěděla a čerpala jsem informace z jiných, ne tak podrobných zdrojů. Pěkný den.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 13:15
Reflexní cosi na autě určitě nikomu vadit nebude.
Já ale na spolujízdu přistupují jedině tak, že každý samostatně zvládá dojet na místo a cestou udržujeme pouze občasný kontakt. Nárazník na nárazníku už bych s nikým nejel.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 14:32
Přátelé takže zdravím zatím "jen" z Trogiru.
Zvolil jsem na vyzkoušení. Slovinsko, celje, laško, novo mesto, metlika jak "píší" "redaktoři" mf dnes... Někteří jste si jistě všimli, že sto procent reportáží přebírají se zpožděním od Světa motorů. Po loňském kiksu, kdy "v textu prodali" přechod, který není mezinárodní, se jejich letošní reportáž jeví obsáhlejší a napaditejsi...
Rozhodl jsem se to vyzkoušet, že mě tedy slovinská známka bude stát "jen 130Kč", jak píší. Kdo chcete, ověřte si. Já jsem na dovolené a řešit to teď všiml mobilu nechci.
Chci ale tedy popsat fakta - a omlouvam se, ale na mobilu to půjde tíže.
Jsem poměrně hodně přesvědčen, že "redaktoři" tam jeli jen "prsten / klávesnici po mapě / Googlu".
Jednak jim nesedí celkový čas a také hlavní popis trasy.
Graz, směr Ljubljana ok, sjezd Celje ok, prujezd kolem pivovaru Laško ok. Ale potom jsem mezi 00.00 a 2.15 ráno zažil ridicke "hodně".
V textu píší jen o serpentynach. Vpravdě je to chvilkami prikry kopec a poměrně hodně zavřené vracecky. Na karavan to není. Na kinedril možná. Už slyším ty, co koupili známku, že za co tady.
Nicméně tomuto úseku předchází sled úzkých jednosmernych pasáží na semafor, kolem železniční tratě. Spousta podjezdů a přejezdů. Nepotkal jsem hodinu a půl jediné auto. Co je super, že se to dá jet při trosce predvidavosti na pětku a valit na 60ce 80. Ale úsek je jako když slapnete hadovi na ocas a určitě u toho neusnete. Kus před hraničním přechodem Metlika je nebo dnes ráno byl nachystan, zapaskovan a obalikovan na závody do vrchu. Pekne tocky, ale krpaty asfalt. Od poctive úřednice na Metlice pak už rychlá cesta až na dálnici u Karlovacu.

Doba průjezdu nevím.
Úspora nevím nemám to teď čas počítat.
Výhoda, že podruhé se dostanete na slovinskou dálnici u Novo mesto.
Cesta je fajn, ale úsek bez dálnice je pro kochace ve dne. Pro srdcare v noci a za deště.
Je na každém.
Mimo sezónu nevím.
Jako objížďka Macelje dobrý, ale pracny v zatackovite pasazi.
Zdravim z Trogiru. Zítra se presouvam dolů...
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 15:02
Taky jsme kdysi jezdívali 3-4 auta, požitek to rozhodně nebyl, takové to uvažování, abychom se všichni vešli někde na zelenou atd., brrrrr..., Ale vysílačky byly super nápad, ovšem dnes v době volných roamingů již asi nepodstatné, stačí mobil. Ukázali jsme si průjezdné body a hlavně jsme se snažili, aby se jeden druhému nelepil na zadek, je to skutečně otravné.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 15:52
Možná by to bylo lepší vzít po dálnici až na Lublaň a zpět po A2 na Novo Mesto. Podle Google maps je to delší, ale rychlejší asi o 15 minut. Pokud nebude zacpaný obchvat Lublaně...
Zajížďka oproti cestě přes Macelj (podle google maps):
Přes Laško: 1 h 10 min - 25 km navíc
Přes Lublaň: 55 min - 76 km navíc



Upraveno 2krát. Naposledy upravil pk.tr (15. 06. 2018 15:52).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 16:25
Zdravím,
mohla bych také poprosit o zkušenosti jak to vypadá hned na začátku prázdnin,odjezd 30.6. cca odpoledne z Kostelce nad Labem? Jezdíme už několik let Sevid, Marina ale bud jsme jeli ve všední dny , když byli děti malé, nebo v půlce července. Ale hned takhle z kraje ne. Vždy jsme jezdili přes Vídeň,Mureck,Ptuj, Macelj s tím že jsme objížděli SLO dálnici. Teď uvažujeme v Rakousku u tunelech, co si o tom vy zkušenější myslíte?
Děkuji moc za jakoukoliv radu smiling smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 16:45
couddy

Však to tady na fóru visí již nějakou dobu...

Tomáš539 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> mám vyzkoušenou trasu, kterou zde popisuješ, tak
> několikrát i trasu až na Ljubjaň.Jezdím do HR vždy
> v největších špičkách ( pátek na noc) a v sobotu
> kolem 8:00 hodin přejíždím hranice ze Slovinska do
> Chorvatska a nikdy jsem na přechodu Jurovsky Brod
> / Metlika nečekal (= maximálně než vylezl unuděný
> celník aby se podíval kdo ho budí).Napojení na HR
> dálnici pod Karlovacem na mýtnici Novigrad je
> absolutně bez kolon (= vyhnutí se mýtnicím v
> Záhřebu na Lučku je v sobotu dopoledne k
> nezaplacení) a docela i finanční úspora za mýto
> na HR dálnicích.Cesta až na Ljubljaň je sice
> delší, ale jedu stále po dálnici a časově stejné,

> tak už jezdím jedině tudy. Je to i dobře značené a
> nemělo by se zabloudit.Cesta na Laško - Krško-...
> je dobrá na silné žaludky co nezvrací v zatáčkách.

> Pokud jedeš podle navigace, tak je třeba si
> navolit si navigace hlavní průjezdní body, jinak
> to pak nutí odboči z hlavní trasy a navádí to na
> ty šílené okrsky.Ideálně
> Graz-Maribor-Ljubljaňa-Novo
> Mesto-Metlika-Ribnik-mýtnice Novi Grad- Split


Inu, nám tady nevěříš (?)...
Vyhnout se SLO přes HU jsi nechtěl...grinning smiley
... a vrhneš se po trase "odborných" novinářů thumbs up smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 16:57
V té celkové vzdálenosti nějakých 50 km rozdílu nehraje významnou roli, pokud je neabsolvuješ na okresce za traktorem, který nemůžeš předjet. Konečně - silnice z Cvetlinu přes Lepoglavu na Sv. Križ po D35 taky nevypadala jako špatný nápad, dokud jsem ve vracečkách překonávajících značný výškový rozdíl nedojel dva kamiony naložené vápencem s čepicí... Taky jsem jednou jel půlhodinu dvacítkou deset kilometrů v koloně místních, kteří prostě víc nejeli, protože minuli (jakkoli zjevně údržbou zapomenutou) dvojici značek zákaz předjíždění a omezená rychlost na dvacet, ale ještě nenarazili na značku, která by to ukončila. Jsou prostě země, kde křižovatka omezení neruší, a místní ta omezení bez diskuse dodržují.
Naproti tomu hodina navíc, zvlášť, když nechceš nocovat ve frontě na první ranní trajekt, může docela bolet. Na většinu ostrovů jiná alternativa není.
My, co máme na vybranou, jestli trajektem, ale ušetřit skoro 40 km, nebo delší cestou přes dvoje hranice Chorvatska s Hercegovinou po souši, což může i v nejhorším případě trvat nanejvýš stejně dlouho, aspoň nemáme důvod být z toho nervní.
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 19:45
Terunko, vyjíždím z místa cca 20 km severněji od tebe a již několik let jezdím přes Dvořiště, Linz, Graz. Cesta je popsaná v jiném vláknu, tak se podívej [forum.ihvar.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (15. 06. 2018 19:47).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 20:46
Slavkove, věřím ale jak jsem psal jinde... Nenacházím :-(
Procitam roky většinu, ne vše vryju do paměti, ale když začnu hledat, tlačítkem hledat (a nejenom na tomhle fóru), nikdy mi to nenajde, co chci :-D
Asi chyba mezi mezi klávesnici a uživatelem :-D
Kluci novináři "" strkajici fotky špatných aut do svých odborných příloh se dle mě inspirovali možná i zde, ale pochybuji, že to jeli. Museli by ten článek popsat jinak. Je to jen prepsane od pc tak, jako přebírají testy aut...

Ale děkuji za radu! Když už jsem tady 🙋
Ptal jsem se na přechod Vinica?
A nikdo nic :-D

A zpatky pojedu taky po svým :-D
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 21:14
pavli napsal(a):
-------------------------------------------------------
,, To jsem přesně říkala manželovi, že bychom mohli
vyjet ve čtvrtek a na ostatní že počkáme někde v
Chorvatsku, uděláme si výlet a tak. Jenže on na
výlety není, a co kdyby se cestou něco stalo a my
tam s malým capartem... "

Však by to Rosťa zvládnul smoking smiley
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 22:36
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A zpatky pojedu taky po svým :-D

thumbs up Nic jiného bych nečekal grinning smiley


couddy, myslím si, že jsi podal vynikající reference pro typické "dálniční piloty", kteří by se ve snaze objet SLO dálnici dostali do těchto končin... Pro ně by to nebylo ani "Na kinedril možná", ale rovnou na infarkt...hot smiley
DÍKY

Na druhou stranu, jsme různí a třeba to bude někomu vyhovovat... (trochu odbočím). Při cestě přes BiH např. Eifel preferuje R411... a já už tam nepojedu (na mou posádku je tam kopců a zatáček až dost... chvílemi i na mě)... raději pojedu údolím kolem řeky Vrbas po M16... i s vlekem smoking smiley

S přechodem Vinica ti neporadím, neboť SLO dálnici (a i AT) objíždím na 99% z druhé strany...
Šťastnou cestu, užij si dovču... a šťastný návrat.
smileys with beer
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
15. 06. 2018 23:47
Pavli, my jsme se poznávali podle blikaček z kola umístěných gumičkou na vnitřním zpětném zrcátku a na zadním okně to drželo už nevím jak.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2018 00:03
Couddy, tady píšou Chorvati o hraničním přechodu Pribanjci - Vinica, že jde o stálý mezinárodní hraniční přechod se Slovinskem. To znamená, že občané EU a Švýcarska tudy normálně můžou. Slovinci tvrdí, že je otevřený 0-24 a jen 7 km od nájezdu Bosiljevo na chorvatské dálnici.
Od 30.4.2015 je tam one-stop-control jen na slovinském břehu řeky Kolpy (v Chorvatsku se jmenuje Kupa).
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2018 09:13
Tak sem měl napsaný dlouhý příspěvek a nenacetl se a zmizel....
Hille děkuji. Přes tu Vinici mi Viamichelin ukazoval dokonce kratší časově....
Slavkove díky za zhodnocení. Já věděl, že tam budou kopecky a vánočka na volantu, mě to ani v ty tři ráno nevadilo. Ale někoho to může překvapit a hodné. Zvlášť s vlekem, kdyby objizdel Macelj a zkoncil na této moji trase.
Jinak uvidím kudy zpátky :-)
Teď mě čeká dvě hodiny magistrála. Tesim se :-)
avatar Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2018 11:40
A zná ViaMichelin uzavírky a objížďky? Zrovna dnes dopoledne na všech cestách od Nového Města k Vinici jsou objížďky, odpoledne má být průjezdná trasa Novo Mesto, G1-105, za Jugorje vpravo po G2-421 na Ručetnu Vas a tam vlevo po 216 na Črnomelj a dál po 218 na Vinici.
Na R1-216 od Toplic je v Črmošnjici objížďka do konce tohoto měsíce, na R3-664 bude v Novém Městě oblížďka až do listopadu, ale ta se dá obkličkovat městem.
Zdroj Promet.si
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
16. 06. 2018 15:03
Jardo, dobrý. Jakmile vyleze na povrch nějaká alternativní trasa umožňující bezproblémové minutí Macelju, hned za tím vylézá i nějaká uzavírka či omezení. Letos v sezóně fakt asi nebude tak jednoduché se tam dolů k vodě dostat.
avatar
mdr
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
17. 06. 2018 16:39
Ale bude, přes Maďarsko thumbs up smiley
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
17. 06. 2018 19:18
Ahoj, taky preferuji trasu přes Maďarsko. Je tam klid a pohoda. Mirek
Re: Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?
17. 06. 2018 21:32
Ahoj, my jsme trasu přes Maďarsko vzdali, ale kvůli zácpám na Lučku. Tak to zatím vypadá, že to dáme přes Ljublanu, Nove Mesto a Metliku. Jak jsem psala výše, jedeme z pátku 27.7. na sobotu 28.7. s prckem, tak se na základě rad zkušenějších, o něž se v tomto vláknu se mnou výše podělili, chceme těm nejkritičtějším místům vyhnout.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.