Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku

Autor čert17 
Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
30. 05. 2018 22:02
Máte někdo zkušenosti s převažováním karavanů v Maďarsku na M86 nebo na jihu na parkovišti na M70 ?
Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
31. 05. 2018 09:25
Slavkov?
avatar Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
31. 05. 2018 16:58
Bohužel nejezdím s karavanem ani obytňákem, maximálně tahám menší či větší vlek za VW Transporterem / Multivanem apod.
Pokud jedeme s takovou soupravou do HR, tak na 95% volím trasu mimo dálnice. Od minulého roku jezdím z AT na HU 84 - Balaton - 68 - Barcs a přes BiH, tudíž osobní zkušenost nemám a ani se mi nic nedoneslo... Prostě jsem vyhodnotil, že jízdní průměr, o 100 km méně a o poplatky méně je pro nás lepší varianta.

Zde na fóru psala Polly7 akorát něco o hlídání rychlosti (v HU) zvláště u souprav s vlekem (o vážení hmotnosti nic). Nicméně měla problém na konci obce, kde je stejně 50 pro všechny. Bacha, v HU mají s vlekem 50, 70, 80...

Možná by něco mohl vědět Mirek = tvsat, ten jezdí s "bydlíkem" a pohybuje se na karavan fóru.

Jinak v HU potkávám poměrně často nějaké prázdné odtahovky s naloženým plaťákem (je zřejmé, že tažné vozidlo je lehčí než přívěs) a "hungárošfízloš" jsou v klidu eye popping smiley... v DE by takové borce pomalu zastřelili na místě. Tak to s tím vážením asi nebude tak horké...
Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
31. 05. 2018 17:04
Mirek by to vědět mohl, ale i tak děkuji Slavkov za inspirativní příspěvek.
avatar Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
31. 05. 2018 18:25
Vlek může být těžší než auto o jenapulnasobek váhy, samozřejmě musí být dodrženy všechny váhy v TP. V Německu nejsou líní a váží vám i zatížení na kouli. Není radno si zahrávat, v případě nehody se jakékoliv překročení váhy nebude tolerovat. Sorry za OT.

_______________________________________________________
avatar Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
01. 06. 2018 13:35
O vážení v Maďarsku jsem také"ZATÍM" a buďme rádi neslyšel.Váží Rakušáci a hlavně se zaměřují na karavany a samo "oblíbené" Čechy. Tak od jisté doby přes Rakousko od Břeclavi kolem Moravy do Maďar.Známá a několikrát probíraná trasa. Jinak Rakušáci váží i u hranic,např. na 84 před přechodem na Sopron a i jinde,nejvíce stabilních vah je samozřejmě na Rakouských dálnicích. Pokud váží Maďaři,tak asi vesměs kamiony.

MirekŠi
Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
02. 06. 2018 08:32
Tak doufám, že je Rakušáci nebudou inspirovat, protože váhy výrobců karavanů téměř u nikoho nesouhlasí se skutečností a téměř každý jezdí buď na hraně nebo přetížený. Byl jsem před týdnem na váze kde mi garantovali přesnost +-10 Kg a rozdíl jsem měl 140 Kg provozní váhy. Potom naložíte 2 kola, přístřešek a to co auta nevejde a je zle. Je mi jasné, že co nevidět s tím Maďaři (jako tranzitní země) začnou a my začneme jezdit po okreskách.
Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
02. 06. 2018 20:48
V A jak se dá dočíst na různých fórech to je asi takto :
do 5% je tolerance
5% - 8% 70€
8% -10% 140€
10% - 20% 210€
Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
03. 06. 2018 13:39
Známej musel v A po zvážení osobáku vylejt vše, co vylejt šlo, jenom aby se dostal pod. Brečel jak želva, když vylejval několik velkých kartáčů piva do kanálu a pár kartonů nealka. Byl asi 50kg přes. Pomahač mu řekl, buď zaplatíš, nebo vyložíš. Ještě dohlídnul, aby vyhodil petky do kontejneru na plasty. Když se ptal, proč kontrolovali zrovna jeho, řekli, že na kameře viděli, že tahá výfuk po silnici, tak dostali echo. Málem se vzteky otočil a jel domů. Je pivař a v HR mu piva nechutnají, má svou oblíbenou značku.
Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
03. 06. 2018 13:54
S tím pivem jej plně chápu.
avatar Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
03. 06. 2018 14:55
A jaké z toho plyne ponaučení?
Je potřeba osadit "neunavené" pružiny nebo tužší pružiny... nebo dát podložky (např. z paketu pro špatné cesty). Pak rozhodně nebudete tahat výfuk po zemi a nikdo si vás nevšimne smoking smiley

Mimochodem, proč tam nevysadil manželku? thumbs up smiley
Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
04. 06. 2018 09:22
Slavkove, tohle jsem chtěl již kdysi udělat na našem Pikačů. Dát místo dorazů pružiny. Jenže než jsem se rozhoupal, přestali to vyrábět a prodávat. Po naložení na cestu do HR mi zadek pruží jen na dorazechsmiling smiley
avatar Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
04. 06. 2018 09:36
Já mám vzadu měchy a nafouknu dle potřeby grinning smiley

MirekŠi
Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
04. 06. 2018 13:08
Já taky, před 2 lety mi jeden praskl v Sučuraji, naštěstí v záruce.raději před cestou měchy zkontrolovat.
Re: Vážení karavanů a obytných vozů v Maďarsku
04. 06. 2018 13:38
kdo pamaje Žiguly, tak ví, že jsme do pružin dávali tenisáky. Prostě dvou kombinace, pružiny a vzduchyawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 43
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.