Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny

Autor Dejff 
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
05. 05. 2018 19:53
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
05. 05. 2018 21:00
... zlatý Lučko ...

smileys with beer
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
08. 05. 2018 10:41
Asi zacnu uvazovat zase o Jihu a madarske zkratce :-D
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
09. 05. 2018 11:09
Pavle, zajímaly mě právě názory znalců místních poměrů smiling smiley
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
09. 05. 2018 11:48
MartinR: A co by tě zajímalo. O víkendu jsem byl ve Valticích, kamarád jezdí pracovně do Vídně ....
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
11. 05. 2018 19:53
Má někdo, prosím, nové poznatky, jak to na "chytrém" semaforu vypadá, např. ve všední den odpolko?
Jde mi o to, jestli hledat objížďku nebo jaké jsou čekací doby na semaforu? Díky
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
11. 05. 2018 20:35
... pokud jde o teorii, tak ...
1) Vyškov / Mikulov (přes Brno a 52ku) píšou 86 km /57 min ... ale tam jsou ty nešťastné Nové Mlýny ...
2) pokud bych to vzal přes Brno, po A2 na Hustopeče ... Strachotín, Dolní Věstonice a Mikulov ... je to o 1 kilometr delší a časově 9 minut navíc ... takže žádná křeč ...
... než čumákovat hodinu před mostem u Nových Mlýnů, tak to střihnu druhou variantou ... před Brnem brnknu do Šakvic, ať se podívají, jak to tam jede a podle toho se zařídíme ... smiling smiley

3) ještě jsem přemýšlel i o variantě Vyškov/Znojmo, ale pokud vezmu tuhle variantu, tak to je z Vyškova na Znojmo a křížení A2/A3 pod Vídní ... 216 km / 2:36 hod ...
... přitom Vyškov, Hustopeče, Mikulov, až po křížení A2/A3 pod Vídní 192 km / 2:14 hod., takže asi varianta dvě ... to dělá ta nová rakouská dálnice A5 ...
... ale uvidíme, nikdy neříkej nikdy ... ale jak už budeme na 138 km A2, tak je to jasná "maďarská stezka" ... 66ka, 86 atd. ...
teda, pokud nebude rozvodněná hraniční Mura (SLO/HU/HR) ... grinning smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 05. 2018 21:22).
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
11. 05. 2018 20:44
Petře, přes Znojmo letos raději NE!
smileys with beer
... stejně letos zvítězí varianta SVK - HU grinning smiley
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
12. 05. 2018 13:13
Ve všední dny i v neděli kolona od křižovatky Iváň - Pasohlávky ve směru na Vídeň, ale může být i kratší a ve směru na Brno jeden den kolona od semaforu 6 km, skoro do Mikulova
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
16. 05. 2018 18:50
Bessy, kdybys jel přes Hustopeče tak směrem na Strachotín je před koncem obce radar. A měří i na výjezdu z obceangry smiley Mě tam předloni právě na výjezdu kousek před cedulí - kolem dokola už žádný baráky - naměřili cca 55 km/hod a bylo to za 700,-angry smiley Hustopečské švestky jsou aktivní....
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
19. 05. 2018 13:38
Koukal jsem na objížďku přes D2, přechod Valtice/Schrattenberg. Ukazuje mi to nějakých 13km navíc a 14minut ztráty času. To mi přijde v pohodě. Nezná někdo tuto cestu, zda tam není nějaký zádrhel?? Díky za info.
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 05. 2018 09:44
Ahojky všem z Jadranu,

malý poznatek k uvedené trase, a to ze středy 16.5. odpolko,
když jsme tankovali u Tank ONO v Popovicích, dala jsem se do řeči s kamioňákama ohledně mostu,
všichni se shodli, že tam prostě čekanda je, takže jsem sjela v Hustopečích na Strachotín - Věstonice - Mikulov a pryč, vše v naprosté pohodě, cesta volná.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
20. 05. 2018 10:10
Jezdím tam několikrát týdně a tak, vím jak to je. Potvrzuje jen to, co jsem psala výše.
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
22. 05. 2018 16:16
... kikhk ... díky, ta o níž píšeš, je zde (asi 200 metrů od kruháče) ... ale v Hustopečích není sama ... [www.rajce.net] ...
přesto u této je potřeba dávat obzvláště bacha proto, že tabule s označením Hustopeče je daleko mezi poli ...
podobná, taky významně pomáhající obecnímu rozpočtu ... je v Židlochovicích, tak pozor ...

... u této taky stříhám ušima, s odvoláním se na kilometrovník, blízko nějž je umístěna, mi před časem přišel pozdravný dopis ... [www.rajce.net] ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 05. 2018 16:48).
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
22. 05. 2018 16:27
Nejhorší pro nás, co jedeme Rakouskem je, že takových kamer co Bessy vyfotil "doma", tam v loňském roce přibylo na dálnici na mýtných bránách hodně. a ty si můžeš vybrat: Měří rychlost nebo sledují placení mýta nebo ještě něco jiného? No nezbývá, než přizpůsobit rychlost pravidlům a přikázáním, aby se nemusela kupovat nová větší poštovní schránka na nepříjemné dopisy.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
22. 05. 2018 21:54
komu niet rady, tomu niet pomoci

používajte WAZE pokiaľ možno všade
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
23. 05. 2018 06:17
Rozumnější bude místo "používanie WAZE pokiaľ možno všade", přizpůsobit rychlost pravidlům a nařízením.
Navíc na to někteří nemají dost chytrý telefon, nebo si neplatí data do něj. Co chceš za stovkový tarif. Volat můžeš neomezeně v ČR, SMS posílat taky můžeš.
No ale hlavně, "musíš s tímto nedostatkem žít", jak to jen jde. Snad se to dá i bez pokut.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
23. 05. 2018 08:05
smiling smiley

nemyslel som to aj cestou z postele na toaletu, alebo poobede do hospody

ale na cesty, ktore sú mimo bežných, dobre známych trás.

ja používam viac ako 5 rokov starý 7palcový tablet, v ňom mám simku na kredit (používam a platím kedy mi vyhovuje), využívam "denný internet", teda za 50 centov (~13 kaček) v ňom mám 250 MB dát, s tým by mi waze vydržal asi aj na Kamčatku, problém je že za deň by som sa dostal možno k Moskve .

Koľko je bežná pokuta ? desiatky eur ?

PS: minulý rok som bol s rodinou na okružnej ceste v Čechách, krásna krajina, ale za tých pár dní sa aj moja malá školáčka naučila za mincu v hodnote 10 Kč môže ísť len na toaletu. Za jedno "vychcání" mám jednu "vychcanou" navigaciu na deň. A to se vyplatí grinning smiley
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
25. 05. 2018 12:13
Guty, tahle cesta je určitě možná, ve špičce může nastat zádrhel kdekoliv, ale jinak - z Podivína do Lednice v pořádku, z Lednice do Valtic jako když střelí, z Valtic do Schrattenberka je od bývalé celnice vidět a dál je krásná cesta, prakticky neustále mezi vinicemi až k Poysdorfu...yawning smiley
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
25. 05. 2018 13:04
Trasa vede Lednicko-Valtickým areálem, kde je vždy hodně turistů a zejména cyklistů.
Jet až na Poysdorf mně osobně přijde jako totální nemysl, neboť proč se motat do potenciálně problematického místa, když na A5 lze najet elegantněji...
smileys with beer
Samozřejmě záleží na načasování, pak je zde osvědčená varianta Břeclav - Reinthal - 47 - A5.... nebo se na celé AT + SLO vyprdnout a zvolit SVK + HU grinning smiley
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
25. 05. 2018 13:19
Já jsem nenapsala JET až k Poysdorfu, ale že vinice jsou až k Poysdorfu - samotný nájezd na dálnici každý řidič jistě zvládne
i beze mě thumbs up smiley
Trasa Břeclav-Reinthal může být "zacyklistovaná" úplně stejně - záleží na tom, kdy se tudy pojede - někdy se motáme mezi cyklisty už v březnu a někdy v červenci nepotkáme ani jednoho... Přesto jsou obě cesty další možností, jak se vyhnout mostu.
Ať si každý rozhodne, co mu vyhovuje smiling smiley
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
27. 05. 2018 15:47
Přátelé díky za poznatky. Jenom bych chtěl podpořit, že waze není všemocný a jezdit podle něj se třeba mě, včetně navigace příčí. Letos v dubnu mé kolegy spolujezdce u Linze tradičně ani waze nezachranil. Naopak díky houfným poplašnym hlášením se dostali do kolony, kde být neměla a radar "trefili" také. Takže za mě palec dolů.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
28. 05. 2018 13:30
Ahoj, mám dotaz pro znalé. Když pojedu přes přes Valtice a Schrattenberg, mám šanci někde koupit na A straně dálniční známku ? Vždy jsem ji kupoval hned za Mikulovem - za hranicema na B7. Díky.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
29. 05. 2018 12:44
Včera jsem se ptal kamaráda, co jezdí dvakrát týdně Brno - Vídeň, co oprava mostu. Cituji: "Nejezdím tama, jezdím buď přes Břeclav, nebo přes Bratislavu, časově je to lepší ..."
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
29. 05. 2018 14:44
JiVi - s drobnou zajížďkou se dá, taky ale záleží, v kolik hodin...
pumpa

Někde už se tady psalo, že letos se dá známka u Asfinag koupit on-line, to stojí za úvahu (podmínka je koupit dříve než 18(?) dní před požadovanou platností známky, aby bylo možné v zákonné lhůtě od koupě ustoupit)
známka


Oprava url adres



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (29. 05. 2018 16:16).
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
13. 06. 2018 18:29
Má někdo aktuální informace o stavu opravy mostu, respektive tvoření kolon zejména v pátky kolem 17 hodiny? Zvažuji, pokud by tam byla situace na dlouhou kolonu tento most objet po místních cestách a to za Pohořelicemi odbočit doprava na Novou Ves, dále Brod nad Dyjí, dolní Dunajovice a napojení na původní trasu. Podle mapy je to cesta o 3 km delší a časově o 7 minut delší. V případě kolony na mostě a semaforu a čekání by se to mohlo oplatit.
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
14. 06. 2018 13:29
restless: Uklidnilo se to a ve všední den tam je kolona na 10 - 20 minut. V sezoně v pátek bych to objel. Podle mě tam budou fronty jako prase.
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
23. 06. 2018 16:48
... pro mě je tah na Mikulov/Vídeň jasný ... teď už i vyhnutí se semaforům na mostě ...
Brno, po A2 na Hustopeče ... Strachotín, Dolní Věstonice a Mikulov ...

[www.rajce.net]

[www.novinky.cz]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 06. 2018 17:53).
avatar Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
07. 07. 2018 08:29
... tragédie a ještě větší dopravní komplikace před Mikulovem ...
[www.novinky.cz]
Re: Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
07. 07. 2018 10:30
Ahoj 6.7.v 8,30 jsem projizdel smerem A na semaforu 4 v rade
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.