Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta do Omiše

Autor tomkin 
Cesta do Omiše
09. 04. 2018 23:44
Ahoj, letos razíme pod Omiš a můj dotaz zní - kde nejlépe sjet z dálnice? Vyplatí se jet až na sjezd Blatno na Cetini nebo je lepší sjet na Dugopolje a kolem Splitu po magistrále se dostat až do Omiše? Na mapě je cesta ze sjezdu Blatno dost "klikatá"...
avatar Re: Cesta do Omiše
10. 04. 2018 06:07
Záleží na čase a datumu příjezdu .V dopoledních hodinách většinou bývá magistrála stojící -jezdí tam dost domácích (zásobování atd.) Když se mění turnus tak je to ještě horší. Jel jsem takhle do Trogiru od Bašky Vody a již nikdy provoz jako blázen .Jel bych na sjezd Blato na Cetini ,záleží na čase . Vloni při příjezdu např.byl i provoz ,když se sjíždělo na Sveti Ilija a fronta od dálnice směr Baška Voda a normálně to jezdí ,ale vloni to stálo několik km před mýtnicí .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Cesta do Omiše
10. 04. 2018 15:31
Dík za odpověď, asi to tak udělám, jedeme bohužel s nástupem v sobotu 7.7., takže to bude asi mazec
Re: Cesta do Omiše
10. 04. 2018 17:46
Špuntem je most v Omiši a dost nářez na magistrále od Splitu dolů. Raději dát pár lasiček navíc a sjet až v Šestanovaci a pak se po magistrále kus vrátit. Od sjezdu Blatno budeš mít umotané ruce do vánočky a jako finále, po dlouhé cestě unavený, bych to nedoporučoval.
Re: Cesta do Omiše
10. 04. 2018 17:51
Ahoj Tomkin, jezdím pod Omiš už 13 let. Vyzkoušel jsem všechny možné varianty. Využívám poslední roky sjezd Šestanovac, následně přes Zadvarje, Gornja Brela. Otevře se před tebou Jadran. Nádherná scenérie. Horší může být odbočení na ypsilonu směr Omiš,Split kde dáváš přednost. Jsem na tom místě tak kolem 13.00 vždy v sobotu, ale žádný větší problém. Pěknou dovolenou
avatar Re: Cesta do Omiše
10. 04. 2018 18:00
Od té doby, co se na Makarskou dá jet z dálnice tunelem, tak ta křižovatka nad Brelou bývá volnější..
Ten výhled je opravdu super thumbs up
avatar Re: Cesta do Omiše
10. 04. 2018 19:55
... co na to Janek (Kopera) a Eifel ... ? ... taky je to táhne na Brelu ...

smileys with beer
Re: Cesta do Omiše
10. 04. 2018 20:55
Co?no to je jednoduché a již se budu jen opakovat.Pokud jede tomkin do Staniči,tak bych jel osobně přes Šestanovac,Zadvarje a Gornja Brela.Vyhlídka stojí za to [www.youtube.com] a prujezd od Splitu až k Cetině bývá velmi přeplněn.Zde bych asi nepropočítaval finanční výhodu trasy,ale je potřeba si uvědomit,blížící se dovolenku a prožít tento závěr cesty bez stresu a kolon.
tomkin vyber dle své volby,jen zdánlivě kratší nemusí znamenat ...pohodováhot smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Cesta do Omiše
10. 04. 2018 21:44
Jezdím na Hvar, ale až v druhé půli září, takže ostatní si užívají dovču a já pořád čekám a když to na mne padne, pustím si tohle video od Midaxe a hned je lépe (hlavně konec čtvrté minuty).
Proto cestou k moři jezdím vždy tudy, přestože bych mohl po dálnici ještě kousek pokračovat.
Tomkine, možná to osloví i tebe.

[www.youtube.com]
Re: Cesta do Omiše
10. 04. 2018 22:52
Díky moc za odpovědi a i videa, už jsme všichni celí "nadržení", ten rok je hodně dlouhá doba a již pociťujeme "absťáky". Dám na Vaše moudré rady a zkusím ten Šestanovac, máte přeci jen pravdu že po takové štrece bych si asi ty párátka v kopcích zamotal. Ještě jednou díky.
avatar
mdr
Re: Cesta do Omiše
11. 04. 2018 10:16
Já osobně zase mám rád cestu ze sjezdu Blato do Omiše, je to po nudné dálnici dobrá rozcvička. Ještě si to rád zpestřím zkratkou, ze které je krásný výhled na kaňon Cetiny a Omiš:

[goo.gl]
Re: Cesta do Omiše
11. 04. 2018 17:56
Kdyz do Omiše, tak také sjezd Blato, přesně jak píše mdr. Výhled je parádní.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil havebo (11. 04. 2018 17:57).
Re: Cesta do Omiše
11. 04. 2018 18:32
Omiš není mou cílovou destinací, ale zaujala mě věta o zkratce, ze které je výhled na kaňon Cetiny a Omiš. A přiznám se, že výlety s výhledy to je moje slabost. Tak jsem se mrknul na mapu a tipuji, že by mě mohla uspokojit cesta Zadvarje - Omiš. Může někdo potvrdit?
avatar Re: Cesta do Omiše
11. 04. 2018 18:40
Ano, to je přesně ten výhled nad křižovatkou nad Brelou... pak odbočíš vpravo směrem na Omiš a ještě před Pisakem jsou dvě další odpočívadla (v protisměru) s nádherným výhledem na moře, respektive zátoka, kde vyvěrá řeka do moře (Vrulja)... Nevím, jak to bude letos vypada, protože minulý rok v srpnu to tam pěkně ohořelo (pod i nad magistrálou).
avatar Re: Cesta do Omiše
11. 04. 2018 19:35
Jel jsem to již asi 2x kochačka návštěva Oniše a zpět kolem Cetiny a vesničkama ,kde se zastavil čas s Luckou takové cesty milujeme nikam nespěchat a kochat se .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Cesta do Omiše
11. 04. 2018 19:35
... je tam někde mezi skálami úžlabí, kde to občas dost foukne ? ... tuším, že to bylo cestou do Omiše ...

smileys with beer
avatar Re: Cesta do Omiše
08. 04. 2021 08:59
... občas tady probleskla fotka záhadného tunelu, resp. jeho vyústění v oblasti Omiše ... tak tady je malé vysvětlení a projekt jak by to mohlo vypadat ... drinking smiley

[www.strabag.hr]

smileys with beer
avatar Re: Cesta do Omiše
08. 04. 2021 09:12
Postavit by to mohli, průjezd městem, hlavně přes most přes Cetinu a přilehlá křižovatka, to je v sezoně (a možná i mimo sezonu) tragédie.
Ale co na to ochranáři, památkáři, ekologově, zelení, modří, červení, bezbarví a tak dále? A taky státní pokladna, která jim taky "krvácí".
Myslím, že jen tak hned to nebude.
Re: Cesta do Omiše
08. 04. 2021 11:19
No souvisí to s obchvatem Omiše, který se konečně začal stavět s rychlostní komunikací Split - Omiš. Současně Chorvati budují přístup ke Splitu ze severu - tunel Klenjak myslím si že se jmenuje a s rekonstrukcí autostrád ve Splitu přátelé Omiše budou moci sjet již před Dugopolje a pak přes Split do Omiše. Je to ale hudba budoucnosti.
avatar Re: Cesta do Omiše
16. 04. 2021 16:45
My sjíždíme u Splitu, ta cesta podle moře až na Makarskou je neokoukatelná a fascinující....

_______________________________________________________
avatar Re: Cesta do Omiše
16. 04. 2021 18:00
Po roce je každá cesta kolem moře "neokoukatelná a fascinující", skoro jako "poprvé".
Stejný "problém" mám já při sjezdu od G. Brely k moři a cesta kolem moře směr Makarská.
Zpátky ale nostalgii "odhazuji" a beru to tunelem Sveti Ilja na dálnici.
A jak jste na tom vy?
avatar Re: Cesta do Omiše
16. 04. 2021 18:31
a zpět vnitrozemím...

_______________________________________________________
Re: Cesta do Omiše
16. 04. 2021 19:40
Ahoj, jezdíme už několik let do Ruskamenu a před tím Marušiči a nejpohodovejsi cesta s úžasným výhledem na moře (kde říkáme ahoj moře) sjezd na Šestanovaci. Doufám, že to i letos klapne...
Re: Cesta do Omiše
17. 04. 2021 06:46
Cesta k moři sjíždime Šestanovac, neopakovatelný prvni pohled ráno na moře po nočni cestě. Natěšené děti a jejich rozzářené oči, co víc si přát. Poté kolem moře do cílové destinace v klidu. Zpět tunel Sv.Ilja Zagvozd a tradá na Lučko. Dříve jsme jezdili přes Šestanovac a dávali posledni AHOJ moři, ale nyní ne. Letos srpen Promajna, už se těšíme 🍻🌞
Re: Cesta do Omiše
19. 04. 2021 07:39
Nejradeji pri svyvh cestach split...sjedu k mori a ko ham se....podel more pekna cesta...
Dobrodruzstvi je sjezd blato na cetine..
Kdo jel vi o cem mluvím..kanon cetiny srazy hor...setpentiny...
Krása nesmirna sestanovac...
Vyberte si...
Pozor o vikendu v omisi zacpy...nekdy vetsi nekdy mensi..ale jsou
Re: Cesta do Omiše
19. 04. 2021 08:44
Člověče, fakt si vem nějakou učebnici češtiny a studuj. A než se dostaneš alespoň na úreveň češtiny vietnamského stánkaře, nepiš sem. Takovéhle příspěvky by se měly mazat už jenom z důvodu brutálního prznění našeho jazyka.
Re: Cesta do Omiše
19. 04. 2021 08:57
Pane zahajskej i vy mate preklep...informace podany.
Re: Cesta do Omiše
19. 04. 2021 09:00
Ještě jednou kdo jezdi do okoli omice zkuste sjedz blato na cetine..ale ve dne...proste zazitek...
Je to i na you tube...)
avatar Re: Cesta do Omiše
19. 04. 2021 10:32
Já Mucika chápu.
Jistě nepíše na normální klávesnici. ale na telefonu, kde je klávesnička jak prcinka a snadno se dělají překlepy.
Proto taky chce mít zprávu co nejdříve za sebou, tedy se s nějakými detaily nezaobírá.
A automatický nabízeč slov na telefonu, to taky moc ke kvalitě textu nepřidá.

A teď k věci. Kolik z vás jelo do Omiše kolem Cetiny? Já tedy ne. Jistě to musí být paráda, sice delší, pomalejší cesta, ale ta "panoramata" za to jistě stojí. Stačí nakouknou na Google mapy a kousek si pomocí myši a "žlutého" panáčka projet.
Re: Cesta do Omiše
19. 04. 2021 10:35
Kabinete jeste ted se tresu...skutecne to byl zazitek..uzka silnicka betonove patniky a dolu strz ale ten kanon je proste peknej...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.