Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

spolujízda

Autor nosak2 
spolujízda
15. 07. 2017 09:20
Dobrý den.jedeme do Chorvatska cca 23-24.7.Jedeme z karlovarského kraje mikrobusem pro 9 osob a mohu vzít popřípadě až 4 zájemce:Jedeme na blint někam k Primoštenu,nebo tak někam.Budeme tam cca deset dvanáct dní.Mikrobus velký,klima i vzadu,velká TV, atd.Zájemce mohu po domluvě i naložit před barákem i vyložit.Dle domluvy možné i výlety,jelikož je také plánujeme.Vše je na domluvě,popřípadě i z Plzenského kraje mohu přibrat cestou.Příplatek na cestu cca 1500 osoba.Rychlejší a pohodlnější než busem,kouření povoleno.Vše je na domluvě.
Re: spolujízda
13. 06. 2018 19:30
Hledám místo v autě pro syna (17 let) na cestu v sobotu 14.7. odpoledne/večer z Pardubic nebo Brna nebo v neděli 15.7. ráno z Brna někam k Šibeniku (stačí kamkoliv mezi Zadarem a Splitem). Jen cestu tam a jen nekuřácké auto (kouření na odpočivadle samozřejmě nevadí)
Re: spolujízda
13. 06. 2018 22:30
Ponúkam 2 miesta Opel Insignia, faciarska na odpocivadle
Kedy: 20.7. večer, navrat 4.8. okolo obeda odchod
Miesto: BA do Primostenu (možnosť dohody zastavenia niekam po ceste)
Kolko: 1smerna cesta 25€ obojsmerná 40€



Upraveno 1krát. Naposledy upravil FiFo (13. 06. 2018 22:32).
Re: spolujízda
05. 09. 2019 09:03
Dobrý den, nabízím 2 místa na cestu do Černé Hory, náš cíl je Utjeha.Odjezd 19.9. v odpoledních hodinách, návrat brzkých ranních hodinách 26.9.,tedy 5 nocí u moře.Vuz Chrysler Grand Voyager,sedmimistne ,jsme 3 od Kolína,cesta Znojmo,A,Slo, Chorvatsko.Muzu zajistit studio cca. 100m od pláže za asi 3.500 Kč na těch 5 nocí.Vice soukromou zprávou.
OBSAZENO!!

Karel



Upraveno 2krát. Naposledy upravil KarelS (16. 09. 2019 23:21).
avatar Re: spolujízda
24. 10. 2020 11:22
Jak byste se "postavili" k nabízení cesty do Chorvatska pro známé v případě volných míst v autě.
Vím, otázka nic moc. odpověď by "normálně" zněla: Proč ne, naložím a jedu.
Z mého pohledu to tak jednoznačné není. Způsob "dopravy", který již několik let máme, dá se říct, zažitý, vezení dalších "známých" osob nenahrává.
Proto jsme známým tento způsob ještě nenavrhli.
A teď ty pocity a důvody:

Objasnění cestování směrem na jih – proč jen ve dvou.
No Chorvatsko mám 100% v plánu i příští rok. Zatím neplánujeme, že by se tam nejelo. V létě to už bude dobrý, navíc snad už bude i ta vakcína a tak se s největší pravděpodobností necháme naočkovat. A myslím, že to bude podmínka k tomu, aby vám povolili cestu přes A, SLO i HR.
Takže Tučepi se už se na nás určitě těší taky.
Já bych známéi naložil do našeho auta, tam by se pohodlně vešli. Ale cesta tam je pak pro mne komplikovanější..
Popíšu své myšlenkové pochody proč.
Jezdíme na noc s odjezdem v 16.30 s přespáním 4 -6 hodin v autě někde na odpočívadle v HR. Vyhovuje nám to tak. Na místo pobytu k moři přijedeme do 10 - té hodiny dopoledne. Zkusíme se ubytovat. Když to ještě nejde, protože se ubytovává většinou až od 14 hodin, tak se vycákáme v moři, poležíme na pláži a pak se teprve ubytujeme.
Kdyby nás jelo v autě víc dospělých, tak bychom to museli vzít prakticky jedním tahem. A ono se to nezdá, ale pro "seniora" jako řidiče je cesta na jeden záběr a v noci nad ránem dost náročná. Myslím tím tu cestu bez delšího odpočinku (usnu jen vleže).
Cesta ve dne by mi tak nevadila (a nevadí, domů jezdíme na jeden zátah) přes noc je to o dost horší. Hlavně ta „tma“, ta je nepříjemná. Chce to mnohem víc pozornosti.
Muselo by se vyjet třeba ve 22.00, aby se na místě (Tučepi) bylo ve stejný čas jako jindy, když člověk jede „sám“. Při takovém příjezdu máte vlastně + 1 den pobytu navíc, nevidím důvod tam přijíždět až třeba na večeři. Bylo by o den pobytu méně.
Další zádrhel je to, že bych před cestou doma neusnul, tedy si neodpočinul. Znám se. Cestovní horečka, co bude, jak bude a tak.
No a nespat od rána (s cestou 24 hodin i více) to už není žádná pohoda na jízdu. Neodpočinu si, i když bych neřídil, nemluvě o tom, že by se mi nechtělo auto půjčovat jinému řidiči.
Vyrazit hned ráno, den předem, taky není dobré, kde by se třeba přečkala noc v Tučepech (nebo jinde). Sice by se jistě našlo na booking.com místo v apartmánu někde cestou na noc, ale dovolená by byla o 1500 kč dražší. Takže zase není důvod.
Tak snad se z toho co jsem napsal, se dá pochopit, co tím myslím. Rádi bychom tam byli s někým "bližším" známým, ale jsou s tím (společnou dopravou) problémy.
Čtyři kufry všech by se do auta vešly, ale o moc víc ne. Tak nevím, jak to řešit, když svým autem jet nechtějí.
Ale jak říkám, kdo ví co bude "za rok".
I tak by byly zajímavé názory jiných.
Re: spolujízda
24. 10. 2020 14:31
Když byli synové malí, jezdilo nás plné auto. Teď už jezdíme sami a to pohodlí je k nezaplacení. Už jen to balení, něco co chci mít po ruce hodíme na zadní sedadla. Třeba deku pro manželku, jelikož mám klimu na 19. Jezdí se mi lépe když nemám v autě teplo a nebere mne to tak na dřímoty. Vzít někoho dalšího znamená už ohlížet se i na jeho potřeby. Když už tak jsme se známími jezdili dvěma auty. Jednou dokonce třema. Ale to bylo to nejhorší cestování. Pořád jsme museli někde na někoho čekat, jelikož ještě nebyly mobily tak běžné. Teď jezdíme v klidu, vyjedu kdy se mi chce, nemusím se na nikoho ohlížet. Na místě si organizuji vše taky podle sebe a odjedu taky jak to pasuje jen nám. Když už jet s někým, tak určitě nezávisle na sobě a na místě si to klidně užít společně. Toť jen můj názor. Ušetřené peníze za cestu u mne nehrají tak důležitou roli, jako pohodlí.
avatar Re: spolujízda
24. 10. 2020 19:01
kabinet302: tak ať jedou přátelé autobusem - stejně by vám přispěli na cestu (nebo ne?) - a sešli byste se až v Tučepech. Nebo byste je naložili na posledních pár km v dojezdovém místě...
Jeli jsme ve čtyřech jedenkrát a doufám, že nikdy více. Je to hodně o přizpůsobování, méně pohodlí a více nervozity. A protože i cesta je dovolená, není to zrovna její optimální začátek.
Píšu jen svůj názor, druzí to mají třeba jinak. yawning smiley
avatar Re: spolujízda
24. 10. 2020 20:53
Autobus není špatný nápad. Jezdí tak "normálně". Ale jen když autobus nabírá ve Znojmě.
Ale je to komplikovanější. Ze Znojma do Tučep nic přímo nejezdí. Museli by do Brna nebo do Mikulova.. No a to se jim moc nezdá.
Takže jsem uvažoval o tom, jim nabídnout tu cestu s námi. Jistě máte pravdu, že samostatná jízda je pohodlnější. A proto stále váhám.
No a vypadá to, že pojedeme opět sami.Možná je to sobecké, ale rozhodně cesta bude klidnější.
Ze Znojma autobus jezdí např do Igrane. Kdyby to jinak nešlo, nabídnu jim, že z Igrane do Tučep je už převezu.
Důležité bude zdraví. Jejich a konec konců i naše.Díky všem za názor.
avatar Re: spolujízda
25. 10. 2020 01:07
Re: spolujízda
25. 10. 2020 09:46
Jednou jsme jeli se známíma na Hvar protože jsem měl nepojízdné auto.Poprvé a naposledy.
Re: spolujízda
25. 10. 2020 09:58
Už jenom to, že by si člověk nemohl v autě prdnout...smiling smiley
avatar Re: spolujízda
25. 10. 2020 11:33
Zahasjkej. tak to prdnutí mě přesvedčilo.....thumbs up smiley To je aspoň argument proč jet sám! Jeden z nejdůležitějších.
No máte většina pravdu, ptal jsem se tak nějak proto, že člověk by měl udělat taky jeden dobrý skutek denně,eye rolling smiley
A já ho chtěl udělat i dne 10.9. 2021. V den "podzimního" odjezdu do HR. Budu muset vymyslet na ten den něco jiného.confused smiley
avatar Re: spolujízda
25. 10. 2020 14:35
.... pánové, nesmysl... prdnout není žádný problém ... horší je zakašlat v autobuse ...

smileys with beer
Re: spolujízda
25. 10. 2020 15:28
No jak zakašleš tak máš kolem sebe místa že si můžeš natáhnout nohy kam jen chceš.
Re: spolujízda
25. 10. 2020 16:33
No, kdybych se fofroval tím kysaným zelím a česnekem, jak je uvedeno v jiném vlákně, měl bych po prdnutí autobus celý sám pro sebesmiling smiley
avatar Re: spolujízda
25. 10. 2020 21:20
Hmmm, nevydržíš 12 hod ? Změnit na cestu jídelníček. smiling bouncing smiley A téma spolujízda se změnilo na větrnost, ne povětrnost. Povětrné bývají....,to nebudu rozvádět, je to mimo mísu.
Re: spolujízda
25. 10. 2020 21:27
No tak když máš větry tak na dovolenou kabrioletem thumbs up smiley ,a můžeš vzít i spolucestující.
Re: spolujízda
25. 10. 2020 23:11
To se to tu teda rozjelo. hot smiley Mám vyzkoušených několik variant cestování k tomu našemu Jadranu. První byla autobusem z Liberce do Splitu a pak lodí na Šoltu, ze začátku jsem se trochu bál, protože jsme nahoře neměli řidiče, těm dole bylo hej. Za náma seděly protivný báby, takže nešlo trochu sklopit sedačku a hodit chrupku i když žena do mě sem tem drkala at' nechrápu. Na zpáteční cestě jsem to trochu vychytal, na zastávkách jsem si u řidičů koupil třetinku piva a ani jsem nevěděl, že jsme zase kousek popojeli, na další zastávce vyprázdnit močák a zase pivo, takhle mi cesta celkem utekla. to byl konec srpna 2006. Autobusem už nikdy.
Pak po čtyřech letech, když jsem koupil auto s klimou, tak jsme jezdil ve čtyřech s kamarádem a jeho ženou, sám jsem to odřídil s dvouma asi hodinovejma chrupkama. Pak se jeden rok Přidali další zmámí v druhém autě, šofér mi celkem stíhal, takže žádný problém, to byla dovolená plná srandy. 7 lidí v jednom apartmánu k moři 50 kroků, dva balkony, dvě koupelny a tři ložnice, úplně akorát. Jadrija koupaliště Šibeničanů.
Pak nás kamarád opustil, nechal tu celkem pěknou vdovu, tak jsme se ženou byli několikrát sami ale to není ono, jsme spolu 47 let a za tu dobu už jsme si všechno dávno řekli, tak jsme hledali místo kde se něco děje a zalíbilo se nám v Tučepi.
Minulý rok zase dvě auta 5 lidí (důchodců) Tučepi a zase super dovolená. Letos nám to kurvavir a zdravotní stav mé ženy nedovolil.
Poslední roky jezdím přes den a Mad'arsko s přespaním pod Karlovacem v Tušilovič na druhý den ráno si na sedmou necháme udělat snídani a pak už jsem to po D1 v poho dojel. Doufám, že se příští rok zadaří a zase smočím své postarší tělo v Jadranu.smileys with beer
avatar Re: spolujízda
26. 10. 2020 07:54
Hezky, optimisticky napsané. A máš moje "symfonie" (pro neznalé, sympatie) . Já 10.9.2021 v 16.30 opět odjezd směr Tučepi. Už zaplaceno. Hotel Neptun. Podle nás nejlepší poměr "cena x výkon" široko daleko. All inclusive za 1000 kč na den pro jednoho. No nekup to.
V posledních několika letech na Tučepi nedám dopustit.
Je tam vše, co postarší důchodce potřebuje na dovolené k životu.A i mnohem víc, co nutně nepotřebuje, ale potěší to.
Autem, přes A,SLO (pořád dálnice) S delším přespáním na parkovišti v autě na čerpací stanici. Někde kolem stého kilometru za Karlovacem (místo taky vybráno), aby vše nepříjemné a to slovinská hranice, slovinsko - chorvatská hranice, dálnice Macejl - Záhřeb( pro mne po tmě nesympatický kus cesty) a mýtnice Lučko bylo ""za námi" . A ráno se pokračovalo už " bez stresu" posledních 300 km dolů k moři.
Pak už nás čekají jen "světlé zítřky", když to vše dobře půjde.
A spolujízda nebude. Aspoň je člověk svým pánem.
Re: spolujízda
26. 10. 2020 08:06
Kabinete zaplaceno na příští rok...
Optimista...
Spolujezdce vzit...
Jednou jsem je vzal zpatky potrebovali rychle domu
Ostatni zustali..
Naprosto zadny problem...
Ale rad jezdime samy...
A po svem...
avatar Re: spolujízda
26. 10. 2020 08:38
Muciku....no a co?
Peníze budou, my nebudeme. A když se na to zaplacené koukneš z tohoto pohledu, co je to 20 000 proti věčnosti. Hodné včelky dají 133 kg medu a je to doma. Navíc příbuzenstvo by se jistě našlo a jelo by místo nás, kdyby něco. Takže proč ne optimista.
A voz si koho chceš. Ale děkuji za názor.
Re: spolujízda
26. 10. 2020 10:47
Asi takto...ja s tebou souhlasím...
Je to preci jenom odpovednost...
A ja bych to po nikom ani nechtel...
A ani bych to nikomu nenabizel...
Medicek ja rad...hlavne kadulovy...
Hezky konicek...
avatar Re: spolujízda
26. 10. 2020 11:11
Med není kadulovy, ale kaduljový. Znamená to šalvějový med. Asi by mi nechutnal. Ta jeho mírně hořká chuť, to není nic pro nás. Proto mi nechutná ani lipový med. Nejraději máme akátový med.
A teď k tomu kaduljovému medu:
Šalvějový med je obvykle světle žluté nebo nazelenalé barvy. Má příjemnou, mírně hořkou chuť a silnou vůni šalvěje.
Díky svému uklidňujícímu účinku rychle ovlivňuje stavy nervozity a strachu. Snižuje napětí a stres, zvyšuje energii a zlepšuje náladu.
Podporuje močení, a proto se doporučuje jako doplněk v bylinkových čajích proti dně a různým revmatickým problémům.
Účinně také zmírňuje suchý kašel a pomáhá při bronchitidě podporou vylučování hlenu. Tak si to Muciku užij.

No a co se týče spolujízdy. Svůj závěr jsem zde již napsal. Spolujízdu nabízet nebudu. Výjimkou je rodina. Na 99% názor měnit nebudu. Jen kdyby vyloženě někdo "moc prosil" a byl velmi dobrý známý, tak bych po "přesvědčování pádnými argumenty" na spolujízdu nejspíš kývl.
Re: spolujízda
26. 10. 2020 12:08
Mas pravdu...kadulja...
Ja rikam.kadula..leta...)))
Oni to tak vyslovuji...
Nejlepsi je namocit do medu fik suseny
A sir pazsky...slany...
avatar Re: spolujízda
26. 10. 2020 12:35
Říkat můžou, ale psát by se to mělo pro přesnost správně.
Když špatný název zadáš do Googlu, "vyskakuje" na tebe nějaká "doktorka"......a víš prd, co je to kadula.
avatar Re: spolujízda
26. 10. 2020 22:43
kabinet302
Já bych nikoho cizího taky nevezl. Dneska už ne. Dobrý skutek bývá po zásluze potrestán. Cestou nebo i při pobytu se může stát cokoliv a zbyde jen ta příchuť pokažený dovolený a pocit, že seš debil, když jsi jim to nabízel. Myšleno všeobecně, nic proti tobě. Já mám rodinu naučenou že se v autě nejí, zbytečně nezastavuje atd. Kdyby mi rozbalili svačinu už na Dvořišti, nebo každou hodinu chtěli kouřit... to bych asi psychicky nezvlád. Nedej bože že by mi kecali do řízení....
Re: spolujízda
27. 10. 2020 08:15
Vazeni hledam do bre lidi...na dovoz na makarskou
Pro predstavu
Jsme dva...a dve kocky
Ja 130 kg
Zena 160 kg
Kocour britsky modry 8 kg
Kocka whiskas 6 kg
3 kufry...
Zastávky prosim kazdou hodinu
Venceni kocicek...
Pro me kazdou druhou v aute blinkam...
Zena rada pri jizde zpiva...
Dekuji za nabidky...
Nepohdrden ani na navesu...
Treba i ve clunu...
avatar Re: spolujízda
27. 10. 2020 09:02
Ňákej vtipnej.....po ránu.
Re: spolujízda
27. 10. 2020 09:07
To znamena ze by si me vzal...
,..)))
avatar Re: spolujízda
27. 10. 2020 09:20
To, že jsem napsal, že jsi vtipný "po ránu", to tedy absolutně neznamená, že bych si nasadil něco podobného do svého auta. Jak tě to mohlo vůbec napadnout, šprýmaři. Na tvůj příspěvek zde existuje téma "Umíme se smát" s Mucíkem (dodávám já).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.