Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Smart karta - další varianta placení mýta

Autor Jiri.velmez 
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
04. 07. 2022 18:28
Funguje super. A pokud tě to stopne na demerje, tak je tam obsluha a to vše rychle vyřeší na terminálu. Dokonce se mi zdálo, že na ty SMART karty čekají.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
24. 07. 2022 18:46
A jak je to letos s 10% letní přirážkou. To abych věděl kolik nachystat na kartu peněz.
Dík
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
24. 07. 2022 19:27
Platí ceny uvedené v ceníku HAC.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
27. 07. 2022 15:55
Ta přirážka za mě (můj názor tam není). Srovnej si ceny na tabuli a cenu v Hac
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
27. 07. 2022 16:42
Já jsem nabil kredit podle uvedeného ceníku a přesně tolik mi bylo strženo. Např. za úsek Zagreb - Goričan mi bylo strženo 44 kn, tak jako je v ceníku.
Platil jsem samozřejmě o 21% méně. Mám ENC, ale pokud vím, u smartkarty je stejná sleva.

V roce 2019, kdy si pamatuji přirážku, tak tam byly ceny uvedeny včetně té přirážky.

P.S. Podíval jsem se na svůj účet a 2.8.2019 mi bylo strženo za tento úsek 47 kn (to bylo určitě s přirážkou), 3.8.2020 to bylo 44 kn. A stejně i loni a letos. Takže letos je to určitě bez přirážky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (27. 07. 2022 16:50).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
30. 07. 2022 09:18
Ahoj. V aplikaci jsem zjistil kolik bude stát myto, pri dobijeni jsem tam nacvakal stejnou castku a po dalsim kliknuti mi to rovnou castku ponizilo a rovnou platil mene. Prujezd a platba kartou parada. Je pravda, ze jsem jel v utery.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
03. 08. 2022 20:20
Díky chlapci za info.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 08. 2022 08:04
Ahoj,

včera v noci jsme se vrátili z PAGu. Smart card využita pro až 3 osobáky (na výlety jsme nejezdili všichni).
Vše OK, jen drobnosti:
- na Goričanu při odjezdu z HR mi mladá kočka tvrdila, že nefunguje, já tvrdil, že jo, někam zavolala, sluchátko jí řeklo postup a už to šlo ;-) Ještě se pak omlouvala, že to dělá poprvé :-) Brigádnice.
- na bezobslužné kase Lučko Bank card a Smart card only jsem chvíli neúspěšně přikládal Smartku na Bank terminál a to nešlo. Smart má svoji černou čtečku kousek vedle, dokonce s fotkou Smart karty. Vím, že se to tu psalo, ale ... Na bezobslužné musí někdo z prvního auta vyskočit se Smartkou a zaplatit za všechny a pak buď přeběhnout z5 do prvního, nebo sednout k poslednímu, pokud má místo. 3 auta za sebou takto bez problému.
- pokud nechcete přes rok sušit na Smartce moc kreditu, doporučuji dobíjet až kus před placením. Nám se stalo, že byla kvůli nehodě zavřená dálnice, takže jsme objížděli... Dobití bylo u mě v podstatě on-line.
- doufám, že Smartka bude fungovat co nejdéle...

Amper.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
17. 08. 2022 16:05
Letos mojí vinou trošku zmatky při placení na Demerje, cpal jsem Smart do slotu na Bank card, ale obsluha mi pomohla, bezkontaktní čtečka na Smard card byla hned vedla, ale neonačená. Nu což pro přístě chytřejší.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 08. 2022 06:18
Mě to taky na Demerje blblo, ale borka to dala někam zboku k počítači a super. Prostředí karty taky fajn. Za mě pecka.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 08. 2022 15:37
asi to tam blbne všeobecne, nielen smart, ale aj bankové karty, lebo ten panáčik z obsluhy tam behal hore dole skoro ku každému terminálu... mne tiež to isté ako píše vyššie @couddy, zasunul som papierový lístok do otvoru, priložím smart na označenú čítačku pre smart card a nič, žiadna odpoveď... v momente tam bola obsluha, otvoril z boku skrinku niečo tam pomačkal a už to išlo, rampa hore... išiel som cez Demerje 5.8. v piatok, okolo 13.00 a čakačka tam bola asi 15-20 min... možno keby im to fungovalo korektne a obsluha by nemusela asistovať v každej lajne, tak aj to čakanie by sa skrátilo...
avatar
cvt
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 08. 2022 21:31
Je to tak,
při návratu 22.7 jsme také měli problémy s kartou na Demerje. Manželky kartu to nevzalo, moji kartu to nevzalo, firemní kartu to nevzalo. Panáčkové za mnou houkali skoro do vybití baterie. Přivolal jsem obsluhu a po opakovaném zasunutí karty to najednou šlo. Obsluha jen krčila rameny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cvt (18. 08. 2022 21:31).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
14. 09. 2022 19:22
Smart karta muze jit do minusu....dluzim 16 kun
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 09. 2022 09:58
My víme. Blbý je že dobít můžeš minimálně 100 kn. Takže když už mínus, tak nejlépe 100 a více kun
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 09. 2022 11:11
Vis p tom.neco...vim.o dobijeni..100 moc se mi to davat nechce...pristi rok asi ne
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 09. 2022 18:01
No měl bys to doplatit do 15 dnů, pokud se nepletu
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 09. 2022 19:15
A co by se stalo, kdyby poslal přesnou sumu na účet HAC?
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
16. 09. 2022 06:27
Na to bych nesázel. Nakonec, po odečtu dluhu 16 kn, jde jen o 84 kn, tedy asi o 300 kč. Zamrzí že to tam bude rok ležet, ale pokud ještě někdy pojede, snad ho to nepoloží
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
16. 09. 2022 07:22
A jak bys to chtěl provést? Jak by spárovali platbu s tvým účtem? Apka ti méně jak 100 kuníků nedovolí.
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
16. 09. 2022 10:59
Na [prodaja.hac.hr] je možnost vytvořit fakturu (invoice). Tam se sice také dá zadat min. 100 kun, ale předpokládám, že dostaneš fakturu, kterou uhradíš bankovým převodem. Tam bude i nějaký variabilní symbol, přes který spárují platbu s tvým účtem.

Takže bys u své banky zadal příkaz k úhradě s variabilním symbolem z faktury, ale sumu bys dal jen takovou, aby se vyrovnal dluh.

Zřejmě to není v souladu s jejich podmínkami, ale udělat by to tak asi šlo. Ale nikdy jsem to nezkoušel ani nebudu zkoušet.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
16. 09. 2022 11:04
Při platebním převodu zaplatíš poplatky bankám takové, že se ti těch pár kuníků nevyplatí dobíjet. Možná z tohoto důvodu je i nastaven minimální limit.
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
16. 09. 2022 11:07
To je taky pravda. Jak jsem napsal, nemám v úmyslu to zkoušet.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
17. 09. 2022 14:24
No, je to se smart kartou levnější, ale já toho po HR dálnicích moc neprojedu, je to delší trasa s vyšší spotřebou. Takže si vystačím s běžnou bankovní kartou. Co bych uspořil na smart kartě, to bych prodělal na spotřebě při delší trase.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 09. 2022 09:53
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Při platebním převodu zaplatíš poplatky bankám
> takové, že se ti těch pár kuníků nevyplatí
> dobíjet. Možná z tohoto důvodu je i nastaven
> minimální limit.

V rámci EU já poplatky už v bance nehradím.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
03. 06. 2023 17:50
Zdravím,chtěl bych se zeptat,jestli už letos někdo letos využil SMART KARTU? Předpokládám, že nedošlo k žadným změnám a vše funguje jako dřív. Postřehl jsem,že VALERI je už v Gradacu,tak jestli múže dát info. Dík.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
03. 06. 2023 18:51
jezdím 3x do roka naposledy zpět 7.5 a funguje
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
04. 06. 2023 11:18
Vše při starém. Smart kartou na Sestanovaci placeno bez problemu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (25. 06. 2023 20:17).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2023 06:35
Ahoj, tak jsem se zdárně prokousal touto diskuzí, do strany 10 je SMART karta vychvalována, pak přijde ale zlom, že už není ARZ, ale HAC, a na straně 11 už náznaky konce. Ten kdo ji má tak jí nadále může používat, ale NOVOU už nikde nekoupím? Ani u ARZ ani i HAC? Děkuji
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2023 07:23
ARZ už neexistuje, přešel pod HAC.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
25. 06. 2023 08:32
Smart kartu mám, mám k ní účet normálně přes hac. Hr
Funguje to skvěle
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.