Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Smart karta - další varianta placení mýta

Autor Jiri.velmez 
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
09. 06. 2021 15:01
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vzhledem k tomu, že se bude přecházet na
> el.dálniční známku

Jak to budou řešit ? jako u nás ? nebo podle projetých kilometrů ? a co nějaké slevy?
Díky za odpověď
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
09. 06. 2021 19:20
Nejspíše to bude fungovat stejně jako u nás, SVK, HU atd.
A jakou slevu by sis přál?
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
09. 06. 2021 19:42
Smart karta pořád funguje a je možno ji dobíjet, sleva se započítává již při dobíjení
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
10. 06. 2021 08:24
pepacz007: Ano, ta kterou máme koupenou pořád funguje, ale já jsem se ptala na možnost pořízení zcela nové karty - a tam si myslím, že se asi nedá koupit.....pokud to už někdo letos zkoušel, dejte prosím vědět. A opravdu, na stránkách hac.hr píšou, že v roce 2022 by měli přecházet na el.vinětu. Také tam píšou, že nějakou dobu bude probíhat souběžně systém el.vinět a mýtných bran (délku té doby jsem v textu nezachytila).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 06. 2021 14:03
Citaci
Zahajskej
Nejspíše to bude fungovat stejně jako u nás, SVK, HU atd.

To právě asi ne. Předpokládám, že HR přejde na systém se čtením RZ, ale pořád to bude stejné mýto za ujeté kilometry, nikoliv paušální známka na určitý čas. Takže za cestu se budou platit stejné částky jako dosud, jen odpadnou mýtnice a krabičky (včetně možnosti platby v hotovosti) a částka se bude strhávat z nějakého předem nabitého kreditu.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
13. 06. 2021 09:09
Předpokládám...skoro jako bys jim říkal, jak to mají udělat.confused smiley
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
13. 06. 2021 11:45
Já zas nepředpokládám, že by se vzdali placení za projeté kilometry.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
14. 06. 2021 12:04
Můj tip je, že to bude obdoba Rakouského Video Maut (mýto na rakouské tunely). Kdo bude chtít projet rychle, tak si to předplatí, kdo ne, tak bude platit na výjezdu jako teď. Odpadne ale ten vstup s kartičkou, to nahradí ty kamery na SPZ. Ale třeba se pletu.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
14. 06. 2021 13:40
Oni chtějí odbourat to placení obsluhy na nýtných branách, což by tvá varianta neřešila.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
14. 06. 2021 13:59
Pravda. Tak potom obdoba třeba naší elektronické známky, akorát to opravdu bude nějaký kredit, ze kterého se bude strhávat podle počtu úseků. Nebo přesně předplacený úsek, který plánuješ projet.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
14. 06. 2021 17:10
A proč by to mělo být podle ujetých km? Má to tak někdo v Evropě? Pokud vím, tak ne. Oni se potřebují zbavit velké nákladové položky, a tou jsou mzdy. První k úspoře nákladů byla fúze ARZ a HAC. Teď ještě vyrušit ty tisíce lidí na mýtných branách.
Určitě si tady na fóru lidičkové z HACu přečtou, jak to mají udělatsmiling smiley
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
14. 06. 2021 17:30
Už hezkých pár let se proslýchá, že EU zavede mýto i pro osobáky.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 06. 2021 08:50
Myslim ze ostane moznost vytvorenia si uctu ( nieco podobne ako ENC , ale cez web ) a nasledne bude aj moznost uplatnenia zlavy .... Bude sa platit za prejdene kilometre, nie ako v SK a HU kde kupujes "znamku" na urcity cas.

[www.total-croatia-news.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mario74 (15. 06. 2021 08:52).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 06. 2021 10:51
No vida, konečně trochu relevantní info. A ne jen rady, jak by to Hrvati měli udělatyawning smiley
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 06. 2021 10:58
S tou slevou nevím, nevim... Dnes je bonus za použití ENC, protože zlepšuje průjezdnost a snižuje nároky na lidskou obsluhu, ale když budou platit elektronicky všichni, tak nebudou mít důvod někomu dávat slevu.

@Zahajskej: platba za ujeté kilometry je hotová věc, podle analýz by při časových známkách přišli o 300 milionů kun ročně. Mýto za vzdálenost mají v Evropě třeba Itálie, Francie nebo Španělsko.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 06. 2021 11:06
Ano vím, že je mýto jinde v Evropě. Ale primárně se mluvilo o el.známkách a k těm jaksi platba za ujeté km nesedí.
Takto se v podstatě nic nezmění, jen cashaři budou muset změnit návyky. A slevy budou možná jen pro rezidenty, či množstevní. ENC krabky byly původně také jen pro domácí.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 06. 2021 11:52
riesilo sa ci sa pouzije system ako ma napr.Turecko
[en.wikipedia.org]

alebo ci pojdu cestou citania SPZ
[en.wikipedia.org]

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
26. 06. 2021 11:12
Zdarec všem cestovatelům. Je už někde relevantní info, zda Chorvati letos uplatní letní přirážku 10% na mýto. Loni to zrušili, letos zatím na stránkách HAC ceny normální. Info tady na stránkách je z loňského roku, pokud se nemýlím. Obvykle to od 15.června zvedali, letos asi taky nic.
Potřebuji nabýt SMART kartu a vzhledem k plánovaným změnám na příští rok, tam nechci nasypat zbytečně moc. Dík za info možná i od těch co už platili.
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
26. 06. 2021 11:56
Nabij si podle standardních cen bez přirážky a pokud to nebude stačit a půjdeš do mínusu, doplatíš zpětně.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
26. 06. 2021 12:14
Zdravím, letos se jede celou sezonu na mimosezonní tarif. Informace přímo z infolinky HACu a taky jsem kamarádovi pujčoval SMART kartu,jel 22.6. a podle výpisu to bylo bez 10% přirážky,takže je to jisté.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil black9 (26. 06. 2021 13:21).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
26. 06. 2021 12:56
Ok diky za info
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
10. 07. 2021 15:38
loni sem koupil smart kartu, pak se spojil HAC a ARZ a ted nevím jak se dostanu na dobíjecí stránku. pošle mi někdo odkaz? pomozte prosím. předem moc děkuju
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
10. 07. 2021 18:24
předpokládám, že to bude stejná stránka jako pro ENC, tedy prodaja.hac.hr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
11. 07. 2021 17:30
tam se normálně přihlásím ale najede mi účet ENC, kterou už nemám a na účet smart karty se nedá nikde přepnout :/
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
11. 07. 2021 20:15
Po přihlášení:
prostřední položka v levém menu
Nadoplati karticom
Dobíjíš plnou částku a sleva se hned odečítá (100 kun platíš jen 78,26)

Přeji dobrou cestu thumbs up
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 07. 2021 07:42
ted nevim jestli odpovídáš mně - nechci dobít ENC a nemůžu otevřít účet SmartCard...
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 07. 2021 10:05
to vette: Měl jsem stejný problém, koupil jsem Smart kartu, ale po mým účtem jsem viděl jen ENC krabku. Napsal jsem jak je výše uveden stánku prodaja.hac.hr a překopali mi to na Smart kartu. I když mám stále i ENC, tak to mi z účtu zmizlo. Nevím sice proč, ale už po tom nepátrám, nyní frčím na Smart kartu.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 07. 2021 10:53
to petr.olomouc: napsal jsem včera na "info-naplata@hac.hr" a dnes mi odpověděli, že musím napsat na "hacencprijava@hac.hr". učinil jsem tak a uvidí se smiling smiley
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 07. 2021 19:36
nakonec vítězství :-D
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 07. 2021 17:58
Nepujcil by nekdo z Prahy a okoli na konci srpna ? Financni zaloha samozrejmosti... po nekolika letech chci vyrazit nekam "dolu"...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.