Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Smart karta - další varianta placení mýta

Autor Jiri.velmez 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2020 12:17
Perfektně. Koupíš, jedeš. Sleva, viz. výše. Platíš tím na bráně. Nejezdíš ENC pruhy, ale jde o tu slevu. Přijedeš domů, zkontroluješ na pc, dobiješ přes kartu. Je to možná lepší než se brblat s krabicí a baterky atd. Navíc mě to vezme více dálnic v hr, proto jsem to bral. Když loni nebylo vidno jesli jedu "dolů" nebo "nahoru" v HR.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2020 12:24
A karta se dá kde koupit? To ale stejně znamená stát ve frontě. Jestli mu dám peníze nebo kartičku asi vyjde s čekáním nastejno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (18. 06. 2020 12:34).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2020 12:47
"SMART"ica se dá koupit na Lůčku. - mrkni pár stránek dozadu. Loni mi tam kluci fest radili. Parkoviště. Brána. Zdražení od 10 minut do hodiny, podle obsluhy, vyplníš, zaplatíš kartou. Odjíždíš.

Ano stojíš pak s kartou ve frontě s ostatními, ale máš slevu jako s enc. A nemusiš v tom mít další peníze za krabici, baterky, a nejistotu. Já enc nemám, protože když nevím, jeslti jedu na Krk nebo dolů, tak pro mě je enc zbytečný ho držet, při těch změnách hardware a baterky atd atd atd.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2020 13:09
Navíc se Smartkou není problém jet jednou kategorii 1, příště 2 nebo 3. Což je třeba pro mě velmi podstatné... smoking smiley
Vyzkoušeno máme i dvě auta "ve vláčku" za sebou na jednu Smartku. Ani tam nikdo nezůstával, jenom, že kartu si pak vezme kolega za mnou a OK...
Pokud člověk nejede "turnusový" termín, tak je časový rozdíl zanedbatelný...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2020 13:23
Přesně. to jsem mu doplnil do Sz. Pokud máš dvě rozdílné auta na kategorie, tak je SMARTICA řešením. A v soboty nejezdím, takže taky moc nestojím.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 06. 2020 16:04
Něco přesunuto z jiného vlákna

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
07. 07. 2020 13:12
Jsem.blbej...jak se dobiji smart karta...
Musi se jeste po koupi a placeni nejak registrovat...
Diky moc
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
07. 07. 2020 14:14
Muciku, dobíjení je jednoduché

[www.arz.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pepacz007 (08. 07. 2020 01:50).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2020 20:55
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Ano stojíš pak s kartou ve frontě s ostatními, ale
> máš slevu jako s enc.

Ja bych jen doplnil jednorázovou vlastní zkusenost z lonska. Se SMART kartou se mozna vyplati zajet k te brane uplne napravo. Nahore na digitalni ceduli to ukazovalo platbu pouze pres ENC a SMART. Protoze s ENC jedou vsichni temi levymi FAST pruhy a BANK card se tam platit neda, bylo tam prazdno. Puvodne jsem stal v pruhu nekde uprostřed mytnice, pak jsem si toho vsiml a prejel si. Takze kdo ma SMART kartu tak toto doporučuju, ale ověřte si to nahore nad branou, než tam zajedete
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
08. 07. 2020 07:30
Pepo 007 ale jak pak...dostanu se na stranky aco dal
Ja tam nikde nenasel dobijeni
Postup...
Cestarina
Smartcard
A jak dal...nebo jinak
Diky moc
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
08. 07. 2020 07:37
Musíš se v první řadě přihlásit...
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
08. 07. 2020 08:24
Kde jak...diky...
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
08. 07. 2020 08:42
Najeď na stránky www.arz.hr

Přepni si vpravo nahoře na angličtinu (EN), pokud neznáš dobře chorvatsky

Pak vyplnit USERNAME ... PASSWORD, pokud nemáš musíš se zalogovat, myslím, že už se tam vkládá přímo i číslo SMART karty

Dobití vlevo řádek TOP-UP Payment, pak tě to navede přímo jako v e-shopu, zadáš částku, číslo VISA nebo co máš a zaplatíš.

Nic složitého
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
09. 07. 2020 08:56
Diky moc....
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
19. 07. 2020 11:35
Upozornění.
Při cestě dolů jsem si smart karticu strčil na palubovku pod "neklouzavý kobereček". No dopadlo to tak, že jsem na ni zapoměl. A po cestě nahoru jsem zjistil, že je hodně ohnutá teplem. Ale je dotyková, tak to fungovalo smiling smiley
Jeste jsem se ani nedival na kontrolu odečtů smiling smiley
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
05. 01. 2021 18:06
Tak večera jsem se přihlásil, dnes už jsou stranky nové a už mi to nejde.
Co Vy?

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
05. 01. 2021 23:09
Mně přišel minulý týdem mail od HACu s odkazem,kde jsem si vytvořil nové heslo. Udělal jsem to a funguje to...
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
06. 01. 2021 07:07
Mě teda žádný mail nepřišel, na původní přihlašovací stránku arz jsem se už nedostal, takže jsem si tu přihlašovací stránku HACu vygooglil, kliknul jsem na zapomenutý heslo, přes odkaz co přišel jsem vytvořil nový heslo a jsem tam. Kupodivu mi narostl zůstatek asi o 18kn. Takže za mě dobrý
EDIT.: Aha, já zapomněl, že HAC to počítá jinak. Takže mi nic nenarostlo, je to v pořádku.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (06. 01. 2021 07:22).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 01. 2021 13:13
Na jakých stránkách nyní funguje Smart kartica od ARZ? Původní už nemůžu najít, stále mi to přejde na nové stránky HAC.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 01. 2021 13:20
[prodaja.hac.hr]

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 01. 2021 13:23
Musíš se přihlásit se svojí kartou na HAC - ARZ a HAC jsou teď sloučené.
[forum.ihvar.cz]
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 01. 2021 13:29
Na stránkách marně bohužel hledám jakýkoliv link na Smart karticu. Vlastním i z minulosti ENC krabičku. Tu tam vidím i se zůstatkem, ale marně hledám kde se schovává Smart karta. Help me please smileys with beer
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 01. 2021 16:59
Nevím nemám enc.ale po přihlášení proveď kontrolu čísla (přihlášeného) účtu např.5201517301
Taky jsem ještě nedobíjel smart karticu , mám tam zůstatek 152kn a od nového roku 202kn.To taky nechápu nárust 50kn,ale to mi nevadí.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 01. 2021 18:14
Nárust máš proto, že ARZ dával slevu, ale HAC ti při nabití peníze připočítával. Takže při přechodu z ARZ na HAC ti přičtou kredit ve výši slevy.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
31. 01. 2021 18:26
Dík Michale smileys with beer

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
04. 02. 2021 08:58
Dnes jsem psal na HAC, protože jsem potřeboval změnit adresu na registraci, (dostavěl jsem konečně dům) a bylo mi sděleno, že smart karty budou zrušeny a bude už jen pouze ENC. Tak jsem jim psal, jak to bude s penězma na kartě, zda je vrátí, nebo nějak převedou na příadnou ENC. Dám vědět, jak to dopadlo.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
04. 02. 2021 19:07
Psal jsem na HAC k zaslání registračních údajů ke své SMART kartě, přišlo vše obratem. Kartu mám nyní registrovanou u HAC (původně ARZ). Nesedí sice zůstatek na kartě, je tam více, ale čekám, že to ještě před sezónou (pokud tedy nějaká bude) projde kontrolou.
O zrušení karet a návratu pouze k ENC zatím nic nevím. Když tak zde uložte odkaz z informací.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
04. 02. 2021 19:11
Ten rozdíl v zůstatku je dán způsobem účtování slevy mezi HAC a ARZ... viz. Michalův příspěvek o 3 (slovy tři) výše eye rolling smiley
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
09. 03. 2021 12:49
Ahoj.
Už někdo víte, jak je to pro letošní rok se SMARTkartou, bude platit, budou prodávat nové???
Fanda9 sem do diskuse cca před měsícem dával info, že by karty měly být zrušeny???
Zatím SMARTkartu ani ENC krabičku nemám, ale plánujeme letos cestu do Chorvatska 2x (druhá půlka června + první půlka září - když Covid dovolí) a uvažuji o pořízení SMARTkartice. Během prázdnin by ji mohli využít i další z rodiny, i když mají auta ve vyšší kategorii. ENC krabku by využít nemohli. Jde mi o tu slevu na mítném cca 20%.

Jen shrnu informace z předchozích příspěvků, jestli jsem vše správně pochopil. Kartu je možné koupit na Lučku - parkoviště vpravo před cestarinou. Poplatek za pořízení tuším 120 HRK - bude započítáno do kreditu na kartě. Nabít kartu lze hned při jejím zakoupení + další nabíjení přes internet. Karta neplatí na dálnici A2 Macejl - Zagreb.

Budu rád, když k tomu někdo dáte podrobnější doplnění. Díky Franta PM
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
09. 03. 2021 14:35
Poplatek je 30 kn, pokud se to nezměnilo a započítán do kreditu nebude. Sám jí mám a pokud se do HR dostanem, počítám že bude fungovat. Nabíjet jí ale budu až na poslední chvíli, pro jistotu
Cena ENC od HAC je od loňského března kvuli covidu jen 73 kn namísto 122 kn. (www.vecernji.hr)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (09. 03. 2021 15:01).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.