Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Smart karta - další varianta placení mýta

Autor Jiri.velmez 
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 07. 2019 09:40
Už to zde bylo řečeno několikrát. Na Lučku v kanclu vedle ENC brány, ale záleží na úředníkovi, který zrovna slouží. Jeden prodá, jiný odmítne.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 07. 2019 12:30
Možná na úředníkovi😃 ale já se nedostal ani přes vrátnici
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 07. 2019 13:01
Jaká vrátnice? Píši v kanclu vedle ENC brány.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 07. 2019 13:44
Já nevím, ale odbočil jsem před mítnicema doprava podle ukazovatele ARZ, nechal jsem auto na parkovišti před závorou do areálu ARZ, a tam právě seděl vrátnej, říkal Smart kartica ok, v budově v areálu, ale až od 7.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
13. 07. 2019 10:57
Dušan má pravdu. Je tam závora i na parkoviště.
HP
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
14. 07. 2019 09:36
Jen pro doplnění v kanceláři ARZ můžete zaplatit za pořízení SMART CARD platební kartou, nemusíte brát cash. Vyřízení cca 5 minut.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
14. 07. 2019 10:06
Tak to snad je uvedeno i na jejich, stránkách, už se to tu psalo a je to celkem logické.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
15. 07. 2019 09:01
V pátek okolo 16h jsem se stal dalším hrdým majitelem smartkarty😁. Kolona před lučkem na 15minut, v kanceláři překvapivě nikdo, vyřízení pár minutek, pán velice příjemný. Pak nájezd zpět do kolony úplně v pohodě🖐

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
17. 07. 2019 21:10
Tak dnes dobitý kredit přes 1700kn,jedeme tři auta,máme v plánu platit všichni touto kartou.
Snad to půjde bez problému.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 07:24
Já už si jí letos snad taky konečně udělám. Do teď jsme jezdili vždy o víkendu. Letos jedeme díky synovo táboru až z neděle na pondělí, tak zkusím na Lučku přibrzdit, jestli mi jí dají v tom kanclu, nebo počkám do těch 7 a vyzvednu kartu tam. Jezdíme až do Brely, takže se nám karta určitě vyplatí.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 08:07
Myslím, že mimo pracovní dobu kanceláře kartu nikdo nedá. Protože u přepážky přepisuje formulář do PC, platí se přes eet, nebo co to mají. To žádný vrátný ani na mítnici dělat nebude🤔🖐

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 08:13
@MISAKK
Jak tady bylo už zmíněno, tak někdo tu karticu dostal v kanceláři vedle mýtné brány u ENC. Takže tam musí být taky vybaveni. Je jasné, že pracovník na mýtné bráně mi ji určitě nedá. Zmiňuji tu kancelář, ve které už někdo tu karticu dostal i mimo pracovní dobu ARZ na parkovišti.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 08:15
Do 7dmi počkáš a časově Ti to vyjde. Já si předvyplnil formulář a tím jsem to ještě o nějakou tu minutu urychlil.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 08:20
Vyplněno už mám. Když budu muset čekat, tak to vypadá na "paštikovou snídani v trávě" smileys with beer
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 09:25
Kopera: když pojedete 3 auta za sebou, první dá lístek s kartou pokladníkovi a vysvětlí mu, že všichni tři platíte touto kartou. Pokladník pak může kartu vrátit tomu třetímu a frčíte dál.

Úplně stejně by to šlo i s ENC krabičkou, všichni si na vjezdu vezmou lístek a na výjezdu první strčí krabku s lístečkem do budky a poslední si ji vezme.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 10:03
Pozor jen, že na některých místních to suverénně vyflusne lístek a při větru běháte kolem auta. Mě se to stalo a byla to komedie :-)
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 10:23
Týjo, tady se furt míchají hrušky s jabkama. Ano, kancl ARZ je v areálu za závorou a má svojí otvíračku, přes kterou nejede vlak. Ale taky je možné vyřídit, pokud se úředníkovi chce, v budově vlevo do ENC brány. Když juknete dovnitř skrz žaluzie od ENC brány zhruba v půlce budovy, úředník tam je, možná s umakartovým čelem, jako jsem ho tam přistihl mezi jednou a druhou ráno já. Ukázal mi, že mám obejít z druhé strany, vejít dveřmi a já koupil. Někteří zde nepořídili, protože se úředníkovi nechtělo, nebo tam zrovna nebyl. Úředník tam má vše, co potřebuje k prodeji, komp, eet i terminál na platbu kartou.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 20:22
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na displeji před autem na mýtnici to ukazuje plnou
> cenu za dálnici. Ta sleva v tom není započtená.
> Pokud jsi nabil kartu 400kn a sjedeš v
> Šestanovaci, po návratu domů ti tam zůstane
> 55,6kn. Pokud jsi sjel až v Zagvozdu, bude to asi
> o 10 kn míň.
>
> Jsem rád, že se ti zadařilo grinning smiley
>
>
> Pokud by ses na dovolený nudil, můžeš se
> registrovat
>
> zde
. Uvidíš průjezdy i zůstatek

Zdravím, je možný touto kartou platit i na trase Zapresic - Macelj (směr Graz)? Pokud jsem to správně pochopil tak ANO. Ale mate mě tenhle citovaný příspěvek.

Kartu jsem kupoval 5.7. v Lučku, vše v poho, během 5 min vyřízeno, karta nabita - jak zde bylo doporučeno - na 400 kn, sjeli jsme v Šestanovci, aktuální zůstatek to píše 227,83 kn, potud vše sedí, strhli si tedy 172,17kn,pokud počítám cestu zpět, tak 227,83 - 172,17 = 55,66, což opět sedí s citovaným příspěvkem, pokud ale budu platit i Zapresic - Macelj tj.48kn (Cestarine ceny), tak mi logicky nemůže zbýt až přijedu domů 55,6kn. Nebo jak to bylo myšleno? Každopádně nabití na 400kn by mělo stačit na cestu tam i zpět, pokud teda kupuji kartu poprvé v Lučku.
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 20:25
jardys
Nelze. Zaprešic - Trakoščan patří jiné společnosti, mají jinou - svojí karticu, s touhle od ARZ tam platit nejde



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (18. 07. 2019 20:28).
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 21:03
Obávám se, že Smart karta vydaná ARZ, i když se s ní dá platit mýto i na navazujících státních dálnicích (HAC), neplatí na AZM a naopak. AZM totiž má dvě Smart-kartice: AZM Card a Karta 40 (pro vozidla kat. I a II). Vypadají jinak a nikde se neuvádí, že by mimo A2/AZM platily.
Citaci

4.6. ARZ SMART kartica može se koristiti kao elektronički medij za plaćanje cestarine na sljedećim autocestama: A1: Zagreb - Split – Dubrovnik; A3: Bregana - Zagreb - Lipovac; A4: Zagreb – Varaždin - Goričan; A5: Beli Manastir - Osijek - Svilaj; A6: čvor Bosiljevo - Rijeka; A7: Rupa - Rijeka; Most Krk; A10: Ploče - granica BiH - čvor Metković ; A11: Zagreb – Sisak; tunel Sveti Ilija.
Potíž je v tom, že v Chorvatsku se snad každé bezkontaktní předplacené kartě říká Smart, ať už si ji pro svou síť obchodů nebo silnic vydal kdokoli.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (19. 07. 2019 09:50).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
18. 07. 2019 23:15
Hmm, tak už je to jasný. Na ten seznam, kde se dá karta použít jsem koukal taky, ale tak nějak jsem si říkal, že tenhle úsek tam třeba zapomněli dopsat. ... protože kurňa přeci hlavní tah na Graz smiling smiley ...a vono ne. Každopádně díky, zítra se vracíme ... opravdu velmi velmi neradi ... ještě tak týden a pak možná ... bohužel to nejde, bo ta naše slavná demokracie potřebuje levnou pracovní sílu, jináč by to šlo celé do kopru
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
21. 07. 2019 11:05
Dnes ve dvě hodiny ráno jsem koupil v kanceláři ARZ na Lučku krabku ENC. Ptal jsem se na možnost koupě smart karty, no prtoblem. Takže pokud někdo mimo pracovní dobu nekoupil, byla chyba na jeho straněsmiling smiley
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
21. 07. 2019 11:26
@Zahajskej@
Dobra informace pro mě. Já odjíždím 4.8,takze na Lucku 5.8 a teď jsem právě zjistil, že v to pondělí tam mají státní svátek. Což znamená, že určitě v ARZ kanclu nebudou. Tak se jí pokusím koupit taky na té mytnici.
Prosím Tě ještě, ten vchod, kde jsi to koupil je tedy že strany mytnych bran, nebo se to musí obejít a klepes na dveře někde z druhé strany?
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
22. 07. 2019 21:43
Zahajskej máš pravdu, tu cestu mimo dálnici používáme už několik let bohužel v loni v celém úseku 50 km/h letos jsme ještě nejeli tak uvidíme.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fancong (22. 07. 2019 21:45).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
05. 08. 2019 15:00
Tak dnes pokus na Lucku v 5:30 koupit Smart v kanclu na mytnici a bohužel. Řekli mi, že jedine Enc, že Smart tam, nekoupím. Takže letos místo abych ušetřil na mýtů, tak jsem zaplatil 610 za balíček s Enc. Tak ušetřím až příští rok, nebo můžu v mém okolí půjčit a ušetří někdo už letos. 😀😀😀
avatar Re: Smart karta - další varianta placení mýta
05. 08. 2019 22:29
Jen takovej postřeh... kdo platíte Smart kartou a jedete v nějakým blbým čase kdy je velkej provoz, tlačte se na Demerje doprava, do toho pruhu označeného na silnici ENC pro nákladní auta úplně napravo. Je to nejkratší příjezdová cesta, takže nejmenší fronta. Moje sobotní zkušenost je, že to neukazovalo možnost platit běžnou platební kartou. Aspoň nahoře na ceduli to nenabízelo BANK CARD, na rozdíl od ostatních bran. Pouze ENC nebo SMART CARD.

Ikdyž… přece nemůžou vypnout jeden způsob platby. Možná se tudy dá projet i na běžnou platební kartu....

Demerje



Upraveno 5krát. Naposledy upravil valeri (05. 08. 2019 22:44).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
07. 08. 2019 15:03
Dobrý den, odkud jste PIVISEK prosím? Díky :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil regisek (07. 08. 2019 15:03).
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
07. 08. 2019 22:42
@regisek@
Zapadni Čechy okres Domažlice.
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 08. 2019 14:25
Tak jen shrnu letošní zkušenost:

Na Lučku v 8:10 ráno zaparkováno na parkovišti s dodatkovou tabulkou ENC. Vrátnej se usmíval od ucha k uchu. V kanclu ARZ fronta o dvou kusech. Formulář vyplněn, strejda za okýnkem přepsal do PC. Zaplaceno kartou. Jen bacha na čitelnost, po mě to nějak blbě přečetl, tak tam mám v registraci město: Listí nad Labem :-D V 8:30 odjezd. Vemete normálně lístek a na výjezdu podáte lístek i s kartou obsluze. Popřípadě třeba na Demerje je bezkontaktní čtečka, řádně označená.
20minutový zdržení mi letos ušetřilo 73,91KN (to je už po odečtení 30KN za pořízení karty). Příště už to bude více. Kdyby chtěl někdo z okolí ÚL kartu půjčit, tak nemám problém za drobné všimné, napište SZ.
Ještě dodatek: pořídil jsem právě Smartkartu radši než ENC, jezdím totiž různejma kategoriema aut.
avatar
mdr
Re: Smart karta - další varianta placení mýta
12. 08. 2019 15:16
Nezkusil už někdo čtečku smart karty v normálním ENC pruhu i na vjezdu (nebrat lístek, ale přiložit)?

Například tady: [goo.gl]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.