Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravné správy v rádiu

Autor triplex 
Dopravné správy v rádiu
24. 06. 2017 23:55
Veľa dokážu pomôcť aj dopravné správy v rádiu. Na Slovensku je TOP na dopravné informácie rádio Expres. Aké rádio je TOP na dopravné informácie v Rakúsku, Slovinsku a aké v Chorvátsku? Ja mám vždy zapnuté dopravné info a prepne to z média playeru automaticky keď vysielajú info. Aj na navigácii mám TMC funkciu to poberá info z dopravných správ. Tak poprosím info najlepšie dopravné správy v Rakúsku, Slovinsku a Chorvátsku. Poprosím vyvarujte sa diskusii ja nepočúvam rádio ja si pustím CD alebo síce to rádio nemá TOP dopravný servis ale dobre hrajú prípadne ja počúvam METAL a ja Moravanku. Ďakujem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil triplex (24. 06. 2017 23:55).
avatar Re: Dopravné správy v rádiu
25. 06. 2017 00:26
V Rakousku vysílá Hitradio Ö3 dopravní hlášení každou půlhodinu, v případě akutní potřeby zařadí hlášení i mimo tento pravidelný interval.
Pro Vídeň, Graz, Salzburg, Linz, St.Pölten, Innsbruck a blízké okolí vysílá i aktuální dopravní info rádio Kronehit, pokud se něco stane na kterékoli dálnici a hlavní silnici, je to tam taky.

Ve Slovinsku je to Radio Prvi, dopravní info je po každých krátkých zprávách nebo v co nejkratším čase po nahlášení nějaké mimořídné situace.

Protože jsou pro většinu z nás ale nejzajímavější zprávy o stání na hraničních přechodech, těch vysílá víc HRT-2, tedy druhý program chorvatského rozhlasu, který je zachytitelný na většině území Slovinska.
Dopravní hlášení (vijesti iz hrvatskog autokluba) se na tomto programu vysílají od 6:30 do 21:30 vždy jednou za hodinu. Ostatní chorvatské stanice vysílají dopravní hlášení jednou až čtyřikrát za den, navíc každá stanice v jiném čase: aktuální přehled vysílačů.
Re: Dopravné správy v rádiu
25. 06. 2017 00:46
V Rakúsku je to naozaj asi najlepšie Hitradio O3 a v Chorvátsku som mal pustené tuším HRT-2 akurát si ma prekvapil že od 6:30 do 21:30 :-( Ja cestujem od 22:00h tak do 7 - 8h možno do 9:00h ak to bude tento piatok/sobota upchaté na MACEJL a Lučko. Ale veľká vďaka asi už nikto nepridá nič lepšie.
avatar Re: Dopravné správy v rádiu
25. 06. 2017 05:59
Docela nahoda Triplex... Ja prave vcera rano zkousel, jestli chytim internetovy radia HRT kvuli tem dopravnim informacim. Chytil a chvili i poslouchal chorvatskou muziku. Akorat ty zpravy jsem nejak minul
Re: Dopravné správy v rádiu
25. 06. 2017 09:10
HRT-2 [www.hrt.hr] a zadať HRT radio internetski programi Hrvatskog radija a tam dať DRUGI PROGRAM a ide to. A tu je Slovinské RADIO PRVI [mp3.rtvslo.si] ( [radioprvi.rtvslo.si] ) a Rakúske Hitradio O3 : [oe3.orf.at]
Re: Dopravné správy v rádiu
26. 06. 2017 15:04
Panove zdravim , mohu poprosit pokud nekdo ma nejaky tip na italske stanice s dobrym dopravnim zpravodajstvim? Idealne jeste kdyby to tak hlasili tak jako v HR krome italstiny jeste anglicky to by bylo super.
Diky predem

Ludek
Re: Dopravné správy v rádiu
26. 06. 2017 15:09
Tak vzhledem k tomu, že mají pozemní hraniční přechody komplet v Šengenu, tak tam není co hlásit. Docela dobře jim tam fungují takový ty dálniční informační cedule, problémy hlásí docela dost dopředu. S rádiem nevim.
avatar Re: Dopravné správy v rádiu
26. 06. 2017 17:29
hoj,pokud je libo...
[www.radiostanica.com]
přes vlc poslouchám radio split,našethumbs up
Re: Dopravné správy v rádiu
27. 06. 2017 07:49
ešte doplňte takúto stanicu pre Čechy a Moravu

Ďakujem
Re: Dopravné správy v rádiu
27. 06. 2017 08:45
Radiožurnál, Impuls i další.
Re: Dopravné správy v rádiu
27. 06. 2017 10:20
V HR ať poslouchám jakýkoli rádio (nebo písničky z CD, SD karty)stejně mě to vždycky zahlásí automaticky dopravní info z HRT-2. Tak pohledej, třeba se to dá u tebe nastavit taky smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (27. 06. 2017 10:20).
avatar Re: Dopravné správy v rádiu
27. 06. 2017 10:29
Obvykle se jedná o funkce TA, TA ALARM a TA SEEK.
Na jiných přijímačích TP. (Traffic Program) nebo třeba lze využívat i TIM (Traffic Information Memory), obvykle lze rovněž nastavit pro dopravní hlášení jinou nezávislou hlasitost atd. Nicméně různé přijímače to mají jinak - chce to mrknout do návodu.
smileys with beer
Re: Dopravné správy v rádiu
27. 06. 2017 14:58
Dopravný servis mám nastavený aj ja ale pre istotu vždy naladím rádio odkiaľ ho chcem a potom prepnem na media player a mám istotu že ak idú tak mi to tam prepne. Hlasitosť mám tiež o 30% viac ako hudbu. Inak keď je osádka v aute hlučnejšia tak počas toho ako nabehnú dopravné správy zvýšim hlasitosť tak si to zapamätá rádio a pri najbližších dopravných správach dá tú istú hlasitosť ako naposledy.
avatar Re: Dopravné správy v rádiu
27. 06. 2017 15:19
v čr mám odzkoušený radiožurnál,jsou hodně rychlí,a když je to exponovaný den/pátky,neděle../tak nová zelená vlna je každých 15 min.thumbs up
Re: Dopravné správy v rádiu
27. 06. 2017 15:30
jj, radiozurnal nas loni zachranil pred vic nez hodinovou sekerou jeste nez bysme prejeli hranice...
avatar Re: Dopravné správy v rádiu
27. 06. 2017 15:36
Pokud k tomu máte ještě online navigaci s dopravním infem (např. freeware Waze), tak je to téměř dokonalé smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 78
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.