Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Specifika pro cestu s detmi

Autor patrikHR 
Re: Specifika pro cestu s detmi
13. 06. 2017 12:00
Naše děti (7 a 11 let) se letos objedou bez člunu. Posledních několik let s námi jezdí starší synovci a ti člun museli mít, tak jim švagr pořídil větší člun NEVA III - lze vygůglit. Přece nebudou blbnout s malým člunem. Když byl před 3-4 lety nový a na dovolené bylo celkem asi 9 dětí (v různém věku od 3 do 15 let), tak byl využívaný každý den a skoro pořád. Vloni byly jenom 4 děti (6-16 let) a už byl využitý pouze sporadicky. Letos jedou opět jen 4 děti (spíše tedy 3 děti a 1 junior) a člun už neberu. Rozhodujícím důvodem je velikost člunu. Švagr má Zafiru, tam se ten člun v kufru ztratí, ale švagr nejede a v mé XC60 člun zabírá celkem významnou část prostoru. Ne že by se mi tam nevlezl, už jsem ho 2x vezl, ale považuji to za zbytečné vzhledem k jeho využití. Možná pokud by ten člun byl menší… Děti už jsou s tím obeznámeny, spokojí se s lehátky, brýlemi a šnorchlem. A do volného prostoru v kufru mohu dát cestou zpět nějaké Karlovačko či Ožujsko navíc.
smileys with beer
Re: Specifika pro cestu s detmi
13. 06. 2017 15:14
Jj, ještě předloni mladému stačil člun z marketu, letos už to musí být GoPro kamerka a noťas, ať může streamovat na YouTube.. Příští rok snad už zůstane doma, páč skydiving bude nejspíš nad moje možnosti. 😀
Re: Specifika pro cestu s detmi
13. 06. 2017 18:46
Kdo máte větší děti, super je si na místě za pár "zvířátek" půjčit "padlle board". Sice někde půjčují stará "serfová" prna a k tomu pádlo. Ale i tak za cca 60 kun na hodinu jde o celkem velké vyblbnutí smiling smiley
Re: Specifika pro cestu s detmi
13. 06. 2017 18:55
My jsme vozili člun asi 3 metrový. 50 m od břehu jsem ho jako bójku uvázal na nějakej kus betonu co byl ve 3 metrech. Syn a pár kamarádů si ho napustili vodou ( za chvilku byla jak čůrání) a celý hodiny tam rokovali a dělali blbosti.
Re: Specifika pro cestu s detmi
18. 06. 2017 19:44
Naše děti při delším cestování zvrací. Na začátku cesty sice dáme kinedryl, ale stejně to někdy na celou cestu nevydrží.
Od dvou let to řešíme, že mají v autě u sebe jejich kyblíček na písek a když to na ně příjde, tak to bez problému do toho udělají. Je to opravdu velice praktické řešení než nějaký pytlík nebo igelitka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (18. 06. 2017 19:44).
avatar Re: Specifika pro cestu s detmi
18. 06. 2017 21:00
Čemu se věnují děti během cesty?
Re: Specifika pro cestu s detmi
18. 06. 2017 21:16
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Čemu se věnují děti během cesty?


Jezdím na noc, tak většinu cesty prospí, pak koukají z okna a sledují cestu, tunely,..Určitě nejsou na tabletu ani žádné sledování DVD.
Re: Specifika pro cestu s detmi
18. 06. 2017 22:17
Omlouvám se,snad se nebude někdo pohoršovat,ale nám se na zvratky osvědčil igelitový sáček s možností uzavření z IKEA.Vezli jsme synova kamaráda,který nesnáší cestování a když bylo potřeba,tak byl ten sáček po ruce,protože hned po akci nebylo kde zastavit,tak jsme pytllík za zatáhli a odložili,vyhodili jsme ho až na odpočívadle.
Re: Specifika pro cestu s detmi
02. 07. 2017 14:13
Chtěl bych se zeptat. Nemáte někdo zkušenost s jízdou např. T5 (T6, cokoli dodávkového) cca 7 dětí předškoláků, jak je to s podprdelníky, dětskými sedačkami a hlavně dětskými sedačkami u tohoto typu vozu na předním (ích) sedadlech (lavici)?
Případně pojištění těchto sedaček - se zapůjčeným vozem? Nebo dá se takovéto pojištění sjednat třeba na IČO? (bez ohledu na to, čí je ta dodávka?).
avatar Re: Specifika pro cestu s detmi
02. 07. 2017 18:48
Tak podprdelníky a sedačky tam nějak dostaneš - místa je dost i na tři. ISO úchyty tam pravděpodobně mít nebudeš.
Nicméně, osobně bych do něčeho takového vůbec nešel. eye rolling smiley To myslím smrtelně vážně, tady končí jakákoli sranda...
Na přední lavici bych žádné děcko, co potřebuje sedačku nebo podprdelník rozhodně nedával (prostě minimálně 12+ / 150cm+), bez jakékoli debaty.... a to si nejsem zcela jist, zda je to zcela OK ve všech státech, přes které pojedeš (takové "harakiri" jsem nikdy nedělal, tak opravdu nevím).
Chápu z dotazu správně, že si chceš půjčit Transportéra v konfikuraci 3+3+3?
Re: Specifika pro cestu s detmi
02. 07. 2017 19:22
Podprdelník jsem řešil loni, mladej má nějakých 44kg, do 150 cm mu ještě kousíček chybí a bude mu teprve 9. Podprdelníky jsou jen do 36 kg. Po dotazech na všechny možné strany mi bylo sděleno, že ho mít nemusí, jen nesmí pás vyjít přes krk. Takže od té doby jezdí bez něj a bez problémů. Ani A poliši s tím neměli problém a že do auta koukali fest.
Re: Specifika pro cestu s detmi
02. 07. 2017 20:46
Slavkov: díky za reakci. Chápeš správně, nicméně poptávka na mě není směr HR (doufám, zatím). Ale vím, že T5 v konfiguraci caravela je 9 nebo 8 míst. Podprdelníky na zadní lavice a místa chápu. Ten předek mi není znám nikdo kolem s tím zkušenost nemá. Já také ne. Tak jsem se dovolil zeptat. Jestli to neva. Myslím, že v dětské autosedačce by vepředu být mohli (aspoň, co jsem viděl), ale třeba s tím pojištěním nevím.... Jakoby mě posílali s dětma na tábor směr "Tábor" (třeba), tak to berte... smiling smiley
avatar Re: Specifika pro cestu s detmi
02. 07. 2017 20:52
Neni to tak ze sedacky vepredu byt muzou, ale obracene, proti smeru jizdy? Nekde jsem to videl...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (02. 07. 2017 20:54).
Re: Specifika pro cestu s detmi
02. 07. 2017 21:05
Pokud tam máš nevypnutelné airbagy ne? Navíc taková dodávka většinou bag nemá... ale díky za postřeh.
Re: Specifika pro cestu s detmi
02. 07. 2017 21:11
Záleží na té které zemi. U nás může být vepředu jakákoli sedačka. V chorvatsku nikoli. Tam je vepředu povolená pouze sedačka kategorie nula. Je to ale jako vždy z pochybného zdroje, protože jejich zákon o provozu na pozemních komunikací jsem nečetl.
Re: Specifika pro cestu s detmi
02. 07. 2017 21:33
Takže kromě normálních názorů nemá nikdo zkušenost s výše uvedeným dotazem: tedy jak je to s pojištěním sedačky?
avatar Re: Specifika pro cestu s detmi
02. 07. 2017 22:38
Chceš v rámci nějakého pojištění (povinného ručení / hav. pojistky / ...) pojistit sedadla = další osoby nebo o co jde? Krátkodobě po dobu půjčení vozu nebo...?
Jako děcka takto občas vozím (SDH / MHJ), ale vepředu opravdu pouze 12+ / 150cm+ smoking smiley
Re: Specifika pro cestu s detmi
03. 07. 2017 09:50
Slavkove no právě. Mám zadaný požadavek od pár rodičů. Byl by to "kousek" cca 25km tam a 25km zpět. V počtu mezi 6-8. Ano chtěl bych znát variantu pojištění těch sedaček, kde budou sedět ta děcka (předškolácí, školáci). Jedná se asi o měsíc, měsíc a půl. A právě buď auto z půjčovny (což nevím jestli jde takto pojišťovat). Operák (což vůbec nevím, jestli jde a půjde zařídit, potřeboval bych krátkodobý operák) a nebo vlastní nákup vozu, tedy auto bude na moje a mělo by to takto pojistit snad jít, nějak vyjednat na pojišťovně... Plus z toho počtu 6-8 je vlastně 8 os. strop. Dívám-li se po caravele, tak ne všechny jsou pro 8+1 osob, některé mají vepředu jen 2 sedačky...
Re: Specifika pro cestu s detmi
03. 07. 2017 09:59
A nebylo by jednodušší si zaplatit nějakého dopravce, který odveze tam i zpět? Ten je pojištěn a starosti padají na jeho hlavu.
Re: Specifika pro cestu s detmi
03. 07. 2017 10:27
Zahajskej - při počtu 6 os, nebylo.

Doplňuji link, co jsem dnes našel: Tady



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (03. 07. 2017 18:18).
Re: Specifika pro cestu s detmi
10. 07. 2017 15:33
Allianz údajně dokáže pojistit sedadla bez ohledu na to kdo tam sedí v osobaku cca za 2700 na rok. Uvidím vyzkouším.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 91
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.