Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku

Autor zelivak 
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
08. 05. 2018 20:00
[varazdinska.policija.hr]

Dle tohoto webu je to Cvetlin..
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
08. 05. 2018 20:31
Jirka 75 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na mýtnici Demerje zrychlí platby kartou.
> Z dosavadních 8 sekund na 3.


V minulosti moje platby kartou KB, kdy karta zajede do slotu, trvaly cca ty 3 vteřiny. Loni platba Smart karticou, kdy jí pouze přiložíte, trvala déle, možná i těch 8 vteřin. Takže tomu moc nerozumím.
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
08. 05. 2018 20:50
Co je to pět vteřin ve srovnání s hodinami, co se stráví na cestě. A nějaké násobky "čehosi", to dělá jen pár minut čekání.
Spíš by bylo zajímavé, co tím článkem v předchozím příspěvku myslí varaždínská policie. Tak nějak se mi zdá, že pro mnou používaný Cvetlin se nic nemění.
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
08. 05. 2018 22:07
Při počtu aut v tisících jsou z vteřin hodiny... :-)
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 05. 2018 07:27
Já osobně až pojedu,tak se ráno v jižních Čechách podívám na kamery na Lučku a na Macejlu,když bude normální provoz,tak to risknu a pojedu tam,ovšem když uvidím na kamerách kolony a kouknu v rychlosti i sem na fórum kvůli aktuálním informacím,tak letos pojedu na Salzburg na Ljubljanu Novo mesto a dolů.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 05. 2018 10:31
vočko:

Nespoléhal bych na stav platný v době odjezdu. Po příjezdu na Macelj nebo Lučko může být situace dramaticky odlišná. Nespoléhal bych ani na to, že tady na fóru najdeš zrovna v dobu, kdy se tady podíváš zcela aktuální informaci (platnou pro dané minuty, desítky minut). Jaký máš termín cesty? Doporučil bych vhodné načasování. Např. pro Lučko a směr moře nejsou zcela optimální objížďky a my se snažíme kolonám na Lučku směrem k moři vyhnout vhodným načasováním, zatím se nám to vždy podařilo.
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 05. 2018 13:14
1000 aut, 3 vteřiny na auto, to je 3000 vteřin, děleno 60 tj. 50 minut.
A v které koloně na Demerje na placení mýta stojí 1000 aut za sebou? A těch bran je tam minimálně 5. A že by se na čekací plochu vešlo 5000 aut, tak to se mi nezdá ani náhodou
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 05. 2018 15:34
Já bych počítal minimálně tak s 14 vteřinama na auto.
4 vteřiny rozjezd k terminálu a zastavení ( předpokládejme již stažené okénko a připravenou kartu )
4 vteřiny - ruka z okna, najít terminál kam vložit kartu, popřípadě kontrola částky
3 vteřiny platba
3 vteřiny ruka do auta, zařazení rychlosti a odjezd

To je takový lepší čas si myslím, průměr na dovolenkáře bude někde kolem 15-20 vteřin.
Nezapomínejme, že jsou i tací, kteří hledají kartu až u terminálu, stahují okénko taky až po zastavení, pak si kartu zase uklidí do peněženky, vytáhnou okénko a pak teprve jedou.
Ten rozdíl 3 nebo 8 vteřin za platbu trochu pomůže, ale v celkovém součtu to asi zas tolik nebude.
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 05. 2018 17:39
Tady šlo o zkrácení doby o 3 vteřiny, a to si myslím, že nějaký velký vliv na celkové stání na mýtnici nemá.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 05. 2018 21:28
Pak přijede k bedně tukan, co hledá, kam nacpat bankovky. A ušetřené vteřinky se promění na desítky minut do mínusu. Již jsem zažil takhle jednoho šprechťáka, co se tam rozčiloval, že nemůže zaplatit hotově a že kartu nemá. Nakonec to za něj zamáznul jinej šprecht. Mezitím bylo z vteřinek asi 15 minut a zmatek, protože se couvalo a přejíždělo.
avatar
mdr
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 05. 2018 14:08
I tady na fóru se vyskytl jeden, který prohlásil, že jezdí přes Demerje schválně, aby předjel tu frontu, tam si přivolá obsluhu a začne se omlouvat, že se spletl a má jen hotovost angry smiley

Moje zkušenost je taková, že je spíš problém dostat se na Demerje přes frontu čekající na Lučko. Už se mi několikrát stalo, že jsem jel na drzovku odstavným pruhem a na Demerje byl klid.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 05. 2018 14:35
Taky jsem několikrát jel odstavným pruhem. Jednou mě polila hrůza, když na začátku odbočovacího pruhu stáli policajti. Tak jsem jim ukázal platební kartu a jen mě odmávli.
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 05. 2018 15:00
Kabinete, to, že tam není ve frontě za sebou 1000 aut, to ještě neznamená, že tou mýtnicí za sebou neprojedou. O tom to právě je a jestli je ti 50 minut navíc málo... Pak nechápu, o čem se tu vůbec bavíme :-)

Ty vteřiny na těch tisících aut dělají právě ten nárůst kolon a když se ten čas zkrátí, ve výsledku budou kolony menší (pokud všechny ostatní parametry zůstanou stejné)

To je velmi prosté...
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 05. 2018 18:39
Ano, mýtnicí projede za den třeba 10 000 aut. Ale ve frontě jsem byl padesátý, protože těch kolon je tam třeba 5 vedle sebe, takže když jede ten desetitisící v kolonách na placení, tak to já jsem dávno "doma". 50 x 3 vt. se rovná 150 vteřin, což je 2 a půl minuty navíc. A to mě nezabije.
A kolonám se snažím vyhnout zvolením vhodného termínu a času jízdy
. Pak se nemusím vzrušovat, proč stojím na mýtnici, když zkrátili čas o 3 vteřiny a tady je taková kolona. Pak tam přijede nějaké pako, které "nemá ani kartu" a diví se, jak to, že nemůže zaplatit hotově. A ztráty času jsou minutové.
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 05. 2018 22:20
Ne ne. Kapacita (teoretická maximální) Demerje je 9400 aut za hodinu! Proto taky ten článek mluví o zkrácení a ne o 3, ale o 5 vteřin (pokud jsem dobře pochopil).

Takže je to významné, jenom si to chce připustit ty počty aut.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.