Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poplatky po dálnici

Autor Anonymní návštěvník 
Re: Poplatky po dálnici
09. 07. 2007 23:33
Nevíte prosím někdo jestli se dá mýtné platit kartou Maestro??
Re: Poplatky po dálnici
10. 07. 2007 06:49
Stoprocentně ano. Tuhle kartu ti nevezmou jenom tam, kde nemají elektronický terminál. Tzv. žehličku (inprinter) už snad dneska ale nikdo nepoužívá.

Maestro a Visa elektron jsou navíc o stupeň bezpečnější, než klasické MasterCard a Visa karty (embosované). Nedá se zneužít pouhý opis čísla karty...
Re: Poplatky po dálnici
10. 07. 2007 09:15
Dík moc
Zdravím,pojedu v HR po dálnici a koukám na ceník mýtného a nejde mi to trošku do hlavy jelikož mám Citroen Xsara Picasso a tak prosím někoho kdo má stejný vůz a jestli pro Picasso platí 1.kategorie,modlím se že jo,díky všem za info,jedu na konci srpna,takže je zatím čas.S Felicií jsem to neřešil,ale ted fakt nevím a hodně by mě to zklamalo,kdybych spadnul s Picassem do druhé kategorie,asi bych jel po starý..... eye rolling smiley
avatar Re: Poplatky po dálnici
22. 07. 2007 19:31
Citroen Xsara Picasso je v I.kategorii /výška automobilu měřeno u přední nápravy do 1,3 m viz odkaz/
Díky moc,nebylo mi jasné jak se to přesně měří eye rolling smiley a jestli přímo nahoru od nápravy tak je to OK,díky smileys with beer
Re: Poplatky po dálnici
30. 07. 2007 22:19
V minulém roce jsme byli v Šibeniku, jeli jsme z Brna - Vídeň - Slovinsko - Chorvatsko. Nepamatu ji si, že by jsme v Rakousku platili nějaké poplatky měli jsme koupenou dálniční známku, myslím si, že cesta přes Slovinsko nás přišla na 0,80Eur a poplatky v Chorvatsku do 150Kun. Letos chceme vyrazit k Zadaru na internetu jsem si zjistila, že Chorvatsko mě přijde na takových 109Kun na Rakouskou dálnici si pořídím e opět známku, Slovinsko podle internetu by mě mělo stát opět do 1 Eura, ovšem známý mě řekl,že se nedávno vrátil z Chorvatska a cesta přes Slovinsko na mýtném ho stála 10,50Eur tak teď nevím.
Re: Poplatky po dálnici
31. 07. 2007 07:55
Ve Slovinsku je poplatek 75 centů.
Re: Poplatky po dálnici
31. 07. 2007 14:51
nevera: To je jako když se někoho zeptáš, kolik stojí ryba nebo auto. Ten Tvůj známý jel pravděpodobně na Istrii nebo Kvarner a projížděl celým Slovinskem. Proto platil tolik. Ty jedeš jen kousek, tak platíš necelé euro. Neplatíš za vjezd do Slovinska, ale za používání dálnice a to je podle kilometru. A není tranzit přes Slovinsko jako tranzit přes Slovinsko, záleží kam jedeš.
Re: Poplatky po dálnici
31. 07. 2007 17:32
Ahoj dnes jsem se vrátil a poplatky jsou
Rakousko - známka
Slovinsko jak píše o něco výše cloudyman 75 centů (kdo platí jedním eurem vrací zpět centy)
Chorvatsko první část do Zágrebu stojí 35 Kun
kdo cestuje dál já až co to šlo platil jsem 171 Kun a vysadilo mne to cca 30 km nad Makarskou.
avatar Re: Poplatky po dálnici
31. 07. 2007 19:25
Radek Bene napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj dnes jsem se vrátil a poplatky jsou
> Rakousko - známka
> Slovinsko jak píše o něco výše cloudyman 75 centů
> (kdo platí jedním eurem vrací zpět centy)
> Chorvatsko první část do Zágrebu stojí 35 Kun
> kdo cestuje dál já až co to šlo platil jsem 171
> Kun a vysadilo mne to cca 30 km nad Makarskou.

Ještě přes Rakousko 4.50 a 7.50€ za dva tunely.
Přes Rakousko,jsme jeli Brno..Vídeň..Graz....žádné tunely se cestou neplatí..eye popping smiley jinak zbytek směr Maribor až do Makarské jako v předešlém příspěvku.
Re: Poplatky po dálnici
31. 07. 2007 21:55
xxdanielaxx napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přes Rakousko,jsme jeli Brno..Vídeň..Graz....žádné
> tunely se cestou neplatí..eye popping smiley jinak zbytek směr
> Maribor až do Makarské jako v předešlém příspěvku.


To bude asi tím, že jste jeli Brno Vídeň atd. tam žádné zpoplatněné tunely nejsou yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evik2 (31. 07. 2007 21:55).
Re: Poplatky po dálnici
31. 07. 2007 22:12
Pavle,

každý jezdí jinou cestou.
Automatický vjezd = podle mě - výborná rada!! věděl by někdo, jak to je/není u automatické mýtnice s PINem - mám Maestro - v ČR chce PIN vždy, venku někdy ano, někdy ne. Díky za odpověď!

bipe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platit se da na automatickych vjezdech i na
> obsluhovanych. Vratili jsme se 23.6.2007 z BRELY a
> vyzkouseli oba zpusoby. Doporucuji automaticky
> vjezd - rychlejsi. Prijedes a na pulte jsou tri
> otvory, do prvniho zastrcis listek, do druheho
> kartu a z tretiho vyjede doklad o zaplaceni.
> Perfektne znaceno piktogramy. Otevre se zavora a
> jedes. Mensi fronty. U mytnic s obsluhou taky
> uplne v pohode. Strhnute castky jsme kontrolovali
> jeste v HR a je to valutou stred cca za 3,95
> HRK!!! Platili jsme VISA i MASTERCARD, z toho VISA
> neembosovaná (s nevytlačenými písmeny) - opět
> žádny problém s akceptací karet. Nikde nechtěli
> podpis a stvrzenku.
Re: Poplatky po dálnici
12. 08. 2007 08:55
A jak ten automaticky vjezd pozná, že jaké mám auto. Jestli s vozíkem , dodávku....... Nebo je ten aut. vjezd pouze pro os. auta. Každá kategorie má jinou cenu.
Re: Poplatky po dálnici
12. 08. 2007 17:07
V tom automatu totiž sedí malej trpaslík, který Ti podle velikosti auta strhne z karty příslušný poplatekthumbs up smiley Mám to z dobře informovanejch zdrojů....
Re: Poplatky po dálnici
12. 08. 2007 18:16
JJ. Pašáku jsi pašák.thumbs up smiley
Re: Poplatky po dálnici
14. 08. 2007 17:16
Lidi nemám čas dnes se tady moc prokousávat fórem, poradíte kde v Praze koupím dálniční rakouskou známku? Díky Petra.
avatar Re: Poplatky po dálnici
14. 08. 2007 17:46
Před hranicemasmoking smiley
Re: Poplatky po dálnici
14. 08. 2007 18:02
Ptej se na benzínkách, většinou je tam mají , já ji sehnal na jedný zastrčený benzince v kralupech
Re: Poplatky po dálnici
14. 08. 2007 18:25
Díky klucismiling smiley
pavel.s
Re: Poplatky po dálnici
14. 08. 2007 19:52
Já ji kupuju v autoturistu či co to je na rohu Spálené a Lazarské nebo jí taky mívali v cestovní kanceláři v metru na Vltavské.
Re: Poplatky po dálnici
14. 08. 2007 21:32
Zpravidla jí mají nejlevnější v automotoklubech. Najdi si stránky UAMK a tam mají jejich prodejní místa. U vás určitě bude taky nějaký. Nebo někde poblíž.[www.uamk.cz]. Snad jsem to zkopčil dobřeconfused smiley
Re: Poplatky po dálnici
15. 08. 2007 09:56
pavle díky, Pašáku manžel pro ní do UAMK dnes jde dík už se tak těším hot smiley
Re: Poplatky po dálnici
15. 08. 2007 11:21
Lze platit na mýtnici eurama a mají cenu v eurech vyznačenou na mýtnici,může někdo napsat kolik se platí v eurech.Nechceme se mi měnit euro( platba apartmánu) a kuny.Beru si Kč a měním na místě,vždy to vyšlo na stejno.eye rolling smiley
Re: Poplatky po dálnici
15. 08. 2007 11:58
Je to podle aktuálního středního kurzu ČNB. Aspoň myslím, že jsem to tak někde četl.
Re: Poplatky po dálnici
15. 08. 2007 12:00
tak plat kartou,nebo eurama urcite to tady nekde nejdes kolik se plati,prolistuj to,taky zalezi kam jedes.
Re: Poplatky po dálnici
15. 08. 2007 12:10
[www.chorvatsko.cz]
Re: Poplatky po dálnici
15. 08. 2007 12:16
cloudyman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to podle aktuálního středního kurzu ČNB. Aspoň
> myslím, že jsem to tak někde četl.

Jde mě o to zda je cena viditelně značena při příjezdu na mýtnici,tak abych si mohl daný poplatek nachystat.Myslím že loni to aspoň na Karlovaci bylo,nejsem si 100% jistej.Jinak jedu do Gradacu,takže sjedu až na samém konci dálnice,asi to je nejlepší.Platit kartou se mi nechce,vím že je to v pohodě ,ale mám obavy z případných problémů .Asi jsem dost nedůveřivej,ale praxe mě naučila být opatrný.Mějte se všichni krásně a kdo teprve vyráží krásnou dovču a šťastný návrat.hot smileythumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.