Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poplatky po dálnici

Autor Anonymní návštěvník 
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 14:56
ZDAREC VŠEM. Jedu poprvé do Chorvatska. Může mi tady někdo poradit, na kolik vyjdou poplatky z Karviné až do Omiše ? Kolik to je Km z Karviné do Omiše ? A za kolik hodin se to dá zvládnout, samozřejmě pohodovou jízdou (jedu s dětma) ? Slyšel jsem, že hodně lidí jezdí přes Maďarsko, prý to je bez poplatku. Rád uvítam i užitečné rady, čeho se mám vyvarovat. Předem dík. KP .eye rolling smiley
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 14:58
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:14).
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 15:21
To Kalimero: Stačí trochu číst a vše se dočteš. Ale abych nebyla tak hnusná tak poplatky v Rakousku viz [www.chorvatsko.cz] , poplatky ve slovinsku viz [www.chorvatsko.cz] a poplatky v Hr viz [www.chorvatsko.cz] spočítat to snad zvládneš.A kolik je to kilometrů? Stačí zadat do jakéhokoliv plánovače a ten ti to vyplivne. A dokonce se ti tam zobrazí i doba jízdy.
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 16:02
ZDRAVÍM. Tak dík za kritiku. Počítal jsem pomoc. Spočítat si to umím, to snad ještě zvládnu. Kolik to je Km, tak to se dá taky zjistit, to je fakt. Já jsem spíš chtěl radu od lidiček, co už tam byli a mají zkušenosti. Totiž ne vždycky co je psáno je dáno. Já dávám přednost zkušenosti. Chtěl jsem jenom poradit. I přesto dík za odpověď. PS: ODKAZY MI JSOU NA NIC. JSEM DOST INTELIGENTNÍ - UŽ JSEM SI JE NAŠEL. JAK JSEM UŽ PSAL, JDE MI O RADY ZE ŽIVOTA.
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 16:18
To Kalimero: Tak co vůbec chceš? Když si to umíš najít tak proč jsi to po nás chtěl? A pokud chceš praktické info tak proč se ptáš na poplatky??? A když ti teda někdo poradí na to co ses ptal, tak se osočuješ tím že jsi dost inteligentní aby sis to našel sám. Tak to fakt nechápu.
avatar Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 16:30
Keď si tak inteligentný a chceš informácie na cestu, tak si nájdi trasu a poplatky na internete. Prípadné praktické rady nájdeš tu na fóre. Keď si ich prečítaš a spýtaš sa na niečo konkrétne, tak ti každý rád odpíše.
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 16:59
To David: Díky



Upraveno 2krát. Naposledy upravil pepuard (26. 06. 2007 17:03).
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 18:53
asi neumíš číst. začni znova na základce. a vůbec, neodovídej mi, jak nemáš zájem a nehrej chytráka. nejsem na tebe zvědavý.
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 18:55
tak nevím o co ti jde ? nenapsal jsem snad, co chci vědět, dostatečně ? ptal jsem se slušně a kdo chce, tak mi odpoví, kdo nechce, tak ať se neprojevuje - DĚKUJI.
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 19:12
To Kalimero: Tak my číst umíme, ale nejsem si jista zda ty. Pokud chceš vědět praktické informace, tak si to taky pročti a dostaneš jich tolik, že se ti z toho hlava zamotá!!!
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 19:39
Já to klidně napíšu.
Rakousko - známka na deset dní - cca 240Kč
Slovinsko - mýtné necelé euro za jednu cestu
Chorvatsko - mýtné 35+157HRK(790Kč) za jednu cestu
záleží teda kde budeš sjíždět na Omiš, ale to už je rozdíl zanedbatelný

celkem tedy za obě cesty cca 1870 Kč
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 19:52
Dík za odpověď. Jedeme do Chorvatska poprvé, tak jsme z toho trochu zmatení. Prosím tě, tu známku do Rakouska si můžeme koupit na hranicích nebo je i jiná možnost ?
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 19:55
Můžeme v Chorvatsku platit mýtne i eurem ?
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 19:58
Jo jo, jen číst a číst. Já od května nedělám nic jinýho.... tak doufám že to všechno využíjemthumbs up smiley
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 20:04
Kalimero fakt tě nechápu...poplatky za dálnici jsi nechtěla, ale když ti to někdo spočítá, tak velice děkuješ. To je tak složité si sečíst pár částek??? A když se podíváš na vrch tohoto fóra, tak tam máš odkaz na www.chorvatsko.cz a pokud umíš číst, tak se tak fakt úplně všechno dočteš!

P.S. Ráda odpovím, poradím, ale toto už snad není ani možné. No už se nebudu opakovat.
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 20:21
Evulino klídek, hold někdy je to za dobrotu na žebrotu. spinning smiley sticking its tongue out

Mirek
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 20:28
FiaMi v klídku jsem, jen mě připadá, že si z nás někdo dělá legraci
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 21:01
Dalnicni znamku muzes koupit na vetsine benzinek smerem k hranicim, nebo na vsech pracovistich UAMK a Autoturistu (AT). Dale pak na expoziturach nekterych CK (tam mivaji zajimave prirazky), platit mytne muzes kunama, eurem, nebo jakoukoli beznou platebni kartou coz ti doporucuju, jednak kvuli automatum na nekterych cestarinach (rychlejsi odbaveni) a prepocet se dela podle CNB stred kurzu ktery ve smenarne nedostanes.

PS: Ale tohle to uz tu je vsechno xkrat napsano, to je opravdu tak tezke kliknout na hledat a pak precist par prispevku ? yawning smiley

--
TomKa
Re: Poplatky po dálnici
26. 06. 2007 21:28
Děkuji všem za odpověď. Jsem trochu jiná, no jsem jenom ženská. Raději se zeptám, než něco pokazím. Řídím se heslem, dvakrát měř a jednou řed. Nikdy jsem v zahraničí nebyla, je pro mě lepší k pochopení, když se na vše zeptám určité osoby se skušenostma, mám raději dialog s konkrétní osobou. Pokud ti to fakt moc vadí, že si to nepřečtu, a tak moc ti to vadí, že se ptám, tak se ti omlouvám. Srandu si z nikoho nedělám a nemám to ani v záměru. Pokud to tak někdo cítí, tak je v omylu.
Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 16:00
Ahoj dnes davali v radiu ze na niektorych usekoch v Chorvatsku sa platí elektronicke mýtne.Moderator to ukončil vetou:zistite si kde....Tak nechcem robit paniku,len dufam že to nieje na trase Cakovec-Zagreb-Zadar.Idem totiz po prvy raz do CHorvatska a čítal som tu akurat o mýtniciach.Ak to zaviedli na tejto trase ako mam postupovat? Co stojí ta sranda...Vdaka za odpovede.
Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 16:07
Ahoj dá se platit kartou na cestarině jen na automatických vjezdech nebo i na těch kde je obsluha. Díky.
Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 16:36
Platit se da na automatickych vjezdech i na obsluhovanych. Vratili jsme se 23.6.2007 z BRELY a vyzkouseli oba zpusoby. Doporucuji automaticky vjezd - rychlejsi. Prijedes a na pulte jsou tri otvory, do prvniho zastrcis listek, do druheho kartu a z tretiho vyjede doklad o zaplaceni. Perfektne znaceno piktogramy. Otevre se zavora a jedes. Mensi fronty. U mytnic s obsluhou taky uplne v pohode. Strhnute castky jsme kontrolovali jeste v HR a je to valutou stred cca za 3,95 HRK!!! Platili jsme VISA i MASTERCARD, z toho VISA neembosovaná (s nevytlačenými písmeny) - opět žádny problém s akceptací karet. Nikde nechtěli podpis a stvrzenku.
Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 16:41
Cena dálnice Zagreb - Šestanovac je 171 HRK [www.hvar.cz] . Před chvílí to HAC dal do ceníku.
Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 18:25
Já doporučuji platit mýtné v hotovosti a to v HRK. Když chceš mít jistotu, že tě neoberou, tak si to připrav tak skoro akorát a nemůžou tě vzít skoro o nic.
Platit Eurama určitě lze, ale platí to samé. Navíc nevím co ti budou vracet a jestli ti vrátí HRK tak nemáš nejmenší šanci ověřit, jestli tě nevzali na hůl.

Já prostě než jedu, tak si bokem do auta připravím jedno euro pro Slovince. Připravím si i nějaké drobné HRK na dálnici do Záhřebu (letos 35HRK).
Pak platim až v Dalmácii a mezi tím tankuju benzín..., tak si zase z toho co mám složím sumu tak nějak akorát.
Vracejí mi díky tomuto systému minimum, tak mne taky nikdy neobrali.
avatar Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 18:52
To bipe:
Letos bych chtěl poprvé taky platit kartou (neembosovanou). Jak je to s těma aut. vjezdama? Jsou nějak s předstihem označený, abych věděl kam zaject? Nebo jsou to např. poslední 2 napravo? Prostě by mě zajímalo, jak ho najdu, a pak taky kde jsou.
Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 20:09
Poraďte mi prosím někdo,do které kategorie při placení dálničních poplatků v Chorvatsku patří MERCEDES VITO...I.nebo II.????Díky
Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 20:31
chci se zeptat. co se týče těch automatických vjezdu. co když mi z nějakých důvodu nevezme kartu (nepujde sní zaplatit), tak dá se od okínka z automatickým vjezdem nějak vycouvat ? nebo jak se postupuje ?
Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 22:08
add 1. Jsou oznaceny neprehlednutelnym napisem CARDS nebo CARDS ONLY.
add 2. V pripade problemu tam tusim bylo nejake tlacitko na privolani obsluhy.

--
TomKa
Re: Poplatky po dálnici
27. 06. 2007 23:29
pro Kinguše - Vito je ve II skupině, na trajektu ale možná uspěješ s lístkem za osobák + pivko. Aspoň já s KIA Pregiem zatím vždy !!Za 12 !!!!! Hezkou dovču !!
Re: Poplatky po dálnici
28. 06. 2007 08:33
Mildouš,dík moc.Trajekt nepotřebujem,ale spíš jsem nevěděla,na tý dálnici,abysme tam pak neplašili v noci.Vyrážíme už zítra.Tak si pak dovču taky užijte.Díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 151
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.