Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko

Autor jastar 
Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
31. 05. 2016 16:54
Všem, co pokračují do Chorvatska a nechtějí platit slovinskou dálnici: Skvělá levná pumpa je v Rakousku - Murecku, na slovinských hranicích.Při příjezdu do Murecku po pravé straně (Susanne Pein).Je levnější, než u nás.Doporučuji ! Pokračovat přes řeku Mur do Slovinska -Lenart-Ptuj -Tržec, (nastavit navigaci pouze na příjezdovou silnici k Tržci, nikoli obec-tou se neprojíždí) jinak by vás to mohlo stáhnout na konec ještě placené dálnice.Zde vyjedete za dálnicí na tu samou silnici, na kterou byste přijeli z dálnice.Objíždka měří asi 60 km, dálnice asi 35, ztratíte maximálně 20-25 minut.Bacha na policajty, rádi zde pokutují, protože jim utíkají poplatky za dálniční známku, tak si to chtějí vybrat jinde.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jastar (31. 05. 2016 16:55).
Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
31. 05. 2016 17:52
Ta objízdná trasa je v pohodě, jenom nevíte do kolika ma ta pumpa otevřeno?
Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
31. 05. 2016 18:33
to jastar - vítej na fóru, bohužel tvůj příspěvek má jednak několik let zpoždění, o všem už se tu mnohokrát píše, nejlépe zde a taky zde, za druhé uvádíš mylnou informaci - konec dálnice od sjezdu Draženci je neplacený (zatím než bude dálnice dokončena), takže je zbytečné sjíždět na Tržec.
avatar Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
31. 05. 2016 18:59
Pein-Energie Mureck,
Pein-Energie Halbenrain.
Ceny mají sice nižší, než u nás, přesto dlouhodobě jsou na seznamu nejlevnějších pump Rakouska až kdesi za 150. místem. Dokonce v okruhu 30 km se dělí o čtvrté až čtrnácté místo, tedy rovnají cenu k těm dražším (proti nejlevnějším bývá rozdíl vyšší, než 1 centík na litru, někdy i o pět). Ale také u nich tankuji, jenže v Halbenrainu.
Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
31. 05. 2016 19:37
jjjj... pumpa v noci funguje jako tankomat... dá se natankovat na tom stojanu nejblíže k silnici... mám to osobně ověřeno... ale pozor, ne každá platební karta na tom jejich terminálu funguje, mně prošla až třetí karta a posádka přede mnou odjížděla s nepořízenou... mám dojem, že na těch platebních kartách musí být povoleno tankování v tankomatu, jelikož stejné obtíže mám i zde v čechách... je lepší to nejdříve ověřit, tady jsou ty terminály alespoň v češtině...
Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
31. 05. 2016 20:58
Již to mám vyřešeno. Zítra jdu koupit naftu po 20kč za litr takže žádná pumpa v Rakousku nebude míti ze mě zisk. Audinka má velký kufr takže povezu i nějaký litřík sebou.hot smiley
Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
01. 06. 2016 11:03
Pozor - oficiálně se do všech zemí po cestě do HR může dovážet palivo v kanystru maximálně 10L, s větším množstvím už by mohly být problémy (i když pravděpodobnost kontroly je mizivá). Ale třeba do Itálie se nesmí dovážet v kanystru vůbec nic, jsou za to dost šílené pokuty.
Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
01. 06. 2016 13:43
Připadá mi toto vlákno duplicitní, tím pádem zbytečné, asi bych to přestěhoval, tam, kam to patří.
Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
01. 06. 2016 19:19
Zakázali maso mléko a ruzné jiné a co se dělo? Nic A jak říká Vojta62. každého nechytnou.thumbs up smiley
avatar Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
01. 06. 2016 20:20
Citaci
Pedro66 napsal(a):
...uvádíš mylnou informaci - konec dálnice od sjezdu Draženci je neplacený (zatím než bude dálnice dokončena), takže je zbytečné sjíždět na Tržec.

I když také pokládám toto vlákno za duplicitní, dodám ještě něco:

Nejméně do 30.6.2016 je cesta přes Tržec nejen zbytečná, ale hlavně marná: z Tržce se kvůli stavbě dálnice nedá vjet na devítku k hranicím, silnice 690 je v tomto úseku ještě zcela uzavřená.
Na nájezdu od Ptuje na ten nedostavěný konec dálnice u Draženců zatím žádná změna, známky netřeba. Datum, kdy bude tento úsek zařazený k placeným, nebylo dosud zveřejněné.
Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
01. 06. 2016 20:48
A já dodám vymazat, toto vlákno.
avatar Re: Nafta,benzin Rakousko,objíždka dálnice Slovinsko
01. 06. 2016 21:00
Uzavírám

.
.

_________________________Jirka_________________________
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.