Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
Re: Placení mýtného
08. 08. 2022 14:25
Ahojte! Da sa na Demerje platit bezkontaktne, alebo klas. zasunutim karty. Vdaka
Re: Placení mýtného
08. 08. 2022 14:40
pokial viem tak bezkontaktne sa nedá
Re: Placení mýtného
08. 08. 2022 15:12
Smart karticou se na Demerje platí pouze bezkontaktně
avatar Re: Placení mýtného
08. 08. 2022 15:22
Bezkontaktně se dá bankovní kartou platit zatím na AZM, kdekoli na A1 se musí zasunout do čtečky.
Když už to vezme magnetickou kartu z dálnice, pak už to je snad jedno, zda plácnu kartu na čtečku, nebo ji do ní zasunu.
Horší je, když to nevezme tu magnetickou kartu, protože nepřečte informace z mýtnice na vjezdu. Ale to jsem tu popisoval loni.
avatar Re: Placení mýtného
08. 08. 2022 17:45
Hill to jsem se bál letos jak jsem zapomněl ENC a papírovou kartičku jsem hodil vedle magnetu držáku mobilu do kaslíku .tak jsem se obával ,že to nenačte data . stalo se že načetlo . Jinak myslím ,že jsem přikládal bankovní kartu bezkontaktně

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Placení mýtného
08. 08. 2022 17:45
To mas pravdu Hill. Ja som sa pytal preto, aby som nemusel kartu tahat z penazenky, ale platil prilozenim telefonu. Tot na vysvetlenie.
Ps: V piatok skoro rano vyrazame 17x Ciovo😎. Prajem vsetkym krasnu dovcu a zdravy sa vratme domou.
avatar Re: Placení mýtného
08. 08. 2022 17:47
Telefon jsem nechtěl odpojovat -navigace tak jsem vyndal kartu

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Placení mýtného
08. 08. 2022 21:26
Na všech mýtnicích, kde se dá platit kartou bez obsluhy jsem letos platil bezkontaktně, i Demerje. Zaujalo mě to, protože loni to ještě nešlo, nebo jsem si toho nevšiml. Pouze při sjezdu v Šibeniku jsem dával kartu obsluze.
Re: Placení mýtného
14. 08. 2022 14:57
Tak Viano mi počítali jako osobák. Všude se píše výška 1850 nebo 1875 mm. Nevím jak to měří, ale vždy jsem platil jako osobní do 1900 mm. Asi to mají podle typu auta nějak určené. Původně jsem jim chtěl v případě vyšší taxy argumentovat udaji z TP. Chyba lávky, nepochopitelně v TP výška 1950 mm. Měl jsem ho půjčené od rodiny. Zajíavé bylo, že když jsem ho měřil dřevěným metrem, tak to bylo něco okolo 180 cm. Nepochopil jsem proč v tom TP bylo 195 cm. Jinak v HU je to N1 takže poplatky za známku dle D2.
Re: Placení mýtného
14. 08. 2022 15:12
Na Viano jdou přidělat střešní lyžiny, počítají to i s tím.
Re: Placení mýtného
14. 08. 2022 15:19
Nevěděl jsem, že to počítají i s těmi nosníky. Měl jsem i rakev. Vím, že ji nikdy do výšky auta nepočítají. Ale v tom TP to kvůli tomu asi může být když je to jako N1. To mi nedošlo.
avatar Re: Placení mýtného
01. 01. 2023 19:40
Letos už asi v sezoně mýtný o těch 10% navýší, co? Nemá někdo info?
avatar Re: Placení mýtného
02. 01. 2023 11:58
Info nemám, ale nevím jediný důvod, proč by nenavýšili...

A neví někdo,od kdy bude ta jednodenní dálniční známka, např. ve Slovinsku. A jak tipujete její cenu?

Na 7 dní letos stojí 15 E, tzn.čistě teoreticky 15 : 7= 2, 14...., takže by mohla tak být za 3 E. Ale určitě nebude. Tipuji nejméně 5 E, možná až 7 E, jestli nezůstane náhodou na těch 15 E. Takže se bude objíždět stále.
A bude platit 24 hodin od koupi známky, nebo nebo od 00.00 do 24.00. To by pak museli být možná na cestu potřeba i 2 jednodenní známky, kdyby jel někdo přes půlnoc. To jsou starosti, co?confused smileythumbs up smiley
Re: Placení mýtného
02. 01. 2023 12:47
Slovinci zavedou jednodenní známky určitě až v roce 2030 od kdy je to nařízený. Ale dnes jsem četl že Maďarsko zdražuje měsíční o 70% na 8900 HUF a týdenní o 45% na 5500 HUF roční jen o 5% na 49190 HUF což je skoro 3000 Kč. Sovensko 10 dní 12E měsíční 17E. No je to prý informace ÚAMK tak uvidíme kde je pravda
Re: Placení mýtného
02. 01. 2023 13:47
Pravda to bohužel je, stačí se podívat na ematrica.
avatar Re: Placení mýtného
02. 01. 2023 16:07
Ta EU je opravdu k hov.......lejnu.Určovat začátek platnosti "čehosi" velmi jednoduchého na desetiletí, to může vymyslet jen bl.ec!

...."Teď pojďme, říkal kuchař, že k obědu budou ledvinky...a ty se mají jíst teplé! Však oni si ho pověsí u jeho kompanie."
Ještě že aspoň toho Švejka nezakázali! Teda zatím.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
02. 01. 2023 16:46
Podle toho, co jsem četl, tak ta jednodenní známka by měla platit pro celou EU, takže na cestu třeba přes ČR, Rakousko a Slovinsko by stačila jedna na celou cestu.
avatar Re: Placení mýtného
03. 01. 2023 11:37
A nebylo tím myšleno, že ta jednodenní známka bude platná ve všech zemích EU (jako že je zavedou všechny země)? grinning smiley
Re: Placení mýtného
09. 01. 2023 07:39
Re: Placení mýtného
09. 01. 2023 13:26
Re: Placení mýtného
16. 04. 2023 15:32
Chorvatsko chystá zásadní změnu od roku 2024, maximálně pak od roku 2025, kdy systém mýtných bran nahradí elektronický účet, z nějž, například prostřednictvím chytrých mobilů, bude po projetí mýtného místa stažena automaticky odpovídající částka. Není tedy vhodné v současnosti nic zásadnějšího, včetně cen měnit. To přijde až s příchodem nového systému.
avatar Re: Placení mýtného
16. 04. 2023 17:51
Podle webu AZM se A2 nijak podstatně nezdražila: úsek Trakoščan - Zaprešić stojí € 6,40, ro je sotva o půl procenta víc, než loňských 48 HRK. Kdo najede v Đurmanci, má to i levnější: loni to stálo 31 HRK, letos € 4,10, to je zlevnění o 0,3 %.
Na Dalmatinu a ARZ je ceník zde. Od Lučka do Karlovce € 2,50, tedy rozdíl nepatrný, až na konec do Karamatićů € 30,60, takže taky témeř beze změny. V kratších úsecích je dnešní cena plus mínus půl kuny proti loňské.
Uvidíme, jestli vyhlásí sezónní přirážku, nebo to zůstane tak.
Re: Placení mýtného
08. 05. 2023 12:46
Nevíte někdo, když pojedu tunelem Karavanky do Slovinska a ihned na prvním výjezdu ve Slovinsku sjedu z dálnice, zda musím kromě mýtného za tunel platit ještě i mýtné za slovinskou dálnici? Děkuji.
Re: Placení mýtného
08. 05. 2023 14:09
Nemyslím si, měl by tam být sjezd. Ptal jsem se na to v sekci slovinsko a Hill to tam krásně popisuje. Je jsem to objížděl ze severu, ale také to ukazovalo směr Jesenice boční cestou.
avatar Re: Placení mýtného
08. 05. 2023 17:38
Po výjezdu z tunelu se úsek po výjezd 1A2 Hrušica (asi 1,5 km za ústím tunelu) pokládá za zaplacený s průjezdem tunelem. Jestli to mineš, nezbude ti, než na odpočívadle (počivališči) Jesenice známku koupit a pokračovat po dálnici.



Citaci
DARS na svých stránkách uvádí, že:
E-známku potřebujete pro jízdu po všech dálnicích a rychlostních silnicích spravovaných společností Dars, s výjimkou vybraných úseků:

- na dálnici A2 – ve směru z Rakouska do vnitrozemí Slovinska - od rakouské hranice ke sjezdu Hrušica, a ve směru Rakouska - od nájezdu Hrušica k rakouské hranici. Mýto za tento úsek je uhrazeno spolu s mýtem za tunel Karavanky a platí mezi prvními dvěma dálničními sjezdy na obou stranách hranice (ve Slovinsku sjezd Hrušica, v Rakousku sjezd Podrožca - Rosenbach).
- Na rychlostní silnici H6 u Kopru – od nájezdu Koper (Semedela) do konce rychlostní silnice H6 Koper-Lucija (v obou směrech). Z důvodu uzavření pobřežní silnice mezi městy Koper a Izola se jako objízdná trasa používá rychlostní silnice, pro jízdu po tomto úseku (tunelem Markovec) e-známka není potřeba.
- Na rychlostní silnici H2 u Mariboru – mezi sjezdy Pesnica a Tezno. Vzhledem k tomu, že byl statut silnice změněn na regionální silnici, je tím vyňata i z elektronického mýtného systému.

Re: Placení mýtného
14. 06. 2023 22:09
Zdravím,byla mi nabídnuta možnost půjčení VW Tourana,vejdu se s ním při placení mýtného do kategorie osobních aut?Prosím o nejlépe osobní zkušenosti.Díky
avatar Re: Placení mýtného
14. 06. 2023 22:55
Ano, VW Touran bezproblémově.
Jak celkovou výškou v HR, tak výškou nad přední nápravou v SLO, tak počtem sedadel v HU...
Re: Placení mýtného
15. 06. 2023 13:16
Díky,pojedeme ve čtyřech dospělích,tak mi to syn nabídl.
Re: Placení mýtného
15. 06. 2023 20:06
Fando. Na podzim jsem koupil Tourana. Abych ti pravdu řer tak na zadnich sedadlech bych nechtěl absolvovat cestu do Chorvatska.
Re: Placení mýtného
16. 06. 2023 07:19
Já ani na předníchgrinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.