Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
avatar Re: Placení mýtného
25. 08. 2021 08:11
fmodel, pleteš si pojmy - u kreditní karty jdeš do mínusu vždy , u debetní karty tě to nepustí , ale pokud ji používáš na běžné placení, tak počítám, že tam vždy (na účtu k dané platební kartě) nějaké peníze máš a ty mohou být zneužity - stává se to dost často ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Placení mýtného
25. 08. 2021 10:25
Jo pojmy jsem neřešil(každej většinou řekne ,,máš kreditku?" ) .Pár let obchoduji s Čínou a zatím žádnej pokus o zneužití (tím obchodem nemyslím blbosti z Aliexpresu),u tý na běžný nákup taky bez problémů ,na tý pro obchod převádím tak litr navíc než je faktura tak nějak pro jistotu že nebudu muset opakovat platbu,tak že ten litr by mě nezrujnoval ,u tý na běžný nákup mám tak trojku a když potřebuji víc tak si to za pár vteřin převedu z jiného účtu.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil fmodel (25. 08. 2021 10:27).
avatar Re: Placení mýtného
25. 08. 2021 10:46
... Isekon, mýlíš se ... pokud chceš kreditku zrušit, musíš mít všechny závazky vyrovnány a nesmíš být v minusu ... promiň, že jsem tě chytil za slovo s tím vždy ...

... a k těm kartám ... já je na mýtnici nerad používám ...
letos jsem při placení mýtného od slovinských hranic po Zagreb měl v hotovosti připraveno (v kat. II.) 72,- HRK ... jenže velká tlačenice na mýtnici, tak jsem omylem zabrousil ke kadibudce ENC ... jo ... mít tak krabičku, nebo aspoň kartu ... chtěl jsem coufnout ale za mnou už kordon, tak jsem hledal kartu, pak jsem s ní chvíli šmátral po automatu (nikde žádná obsluha) ... pak se mi to podařilo, vyjel lístek, zvedla se závora a já jen letmo mrkl na účet ... z karty bylo ztrženo 120 HRK ... no co už ...

smileys with beer
Re: Placení mýtného
25. 08. 2021 12:22
120kn je nějaká divná částka, i kdyby ti napočítali kat. III tak by to mělo být podle aktuálního ceníku AZM 110kn. Navíc jaká budka ENC? Na dálnici Macelj-Zagreb ENC není, ne? Každopádně to můžeš reklamovat.
Re: Placení mýtného
25. 08. 2021 12:29
Vrazím lístek a svítí na mě cena. Pokud cena nesedí, volám obsluhu. Pokud je cena cajk, teprve vkládám nebo přikládám kartu.

A ještě k tomu novému systému výběru mýta. Konečně bude do systému zahrnuta i AZM, takže pro ty, kdo jezdí Macelj-Zagreb, bude vše "pod jednou střechou"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (25. 08. 2021 12:35).
avatar Re: Placení mýtného
25. 08. 2021 13:52
... raschi ... budiž, ale ta má budka nebyla na hotové prachy ...
Zahajský ... chci tě vidět, když u žádné blízké budky nebyla obsluha ... a jedna ...čů...a, co prošla kolem a vlezla o 2 boudy dál ... tu to nezajímalo ...
... za mnou řada neurotiků, kteří už začali troubit ... na dělání machra nebyl prostor, zvláště, když se posléze zvedla závora ... já mrkl na účtenku až pár desítek metrů za ...

... holt, místo 72 HRK ... 120,- Kč ... tečka ... člověk přišel v životě o víc ... účet za mýtné je jasný 120 (jestli mi přihodili i za to, co jsem volal za tou biletářkou, co nás bez povšimnutí minula, nevím) ... proto nerad na mýtnici platím kartou, cenu si to stahuje samo, původně jsem byl kat. II . ...
hodilo to o 48,- HRK víc ...

smileys with beer
Re: Placení mýtného
25. 08. 2021 20:22
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Isekon, mýlíš se ... pokud chceš
> kreditku zrušit, musíš mít všechny závazky
> vyrovnány a nesmíš být v minusu ... promiň, že
> jsem tě chytil za slovo s tím vždy ...
>
> ... a k těm kartám ... já je na mýtnici nerad
> používám ...
> letos jsem při placení mýtného od slovinských
> hranic po Zagreb měl v hotovosti připraveno (v
> kat. II.) 72,- HRK ... jenže velká tlačenice na
> mýtnici, tak jsem omylem zabrousil ke kadibudce
> ENC ... jo ... mít tak krabičku, nebo aspoň kartu
> ... chtěl jsem coufnout ale za mnou už kordon, tak
> jsem hledal kartu, pak jsem s ní chvíli šmátral po
> automatu (nikde žádná obsluha) ... pak se mi to
> podařilo, vyjel lístek, zvedla se závora a já jen
> letmo mrkl na účet ... z karty bylo ztrženo 120
> HRK ... no co už ...
>
> smileys with beer

To vyreklamuješ. Také se mi to stalo. Ten zamnou se asi tak tlačil, že nás to vzalo jako soupravu auta a přívěsem. Nechtěl jsem zržovat, zaplatil jsem to a doma jim e-mailem poslal reklamaci. Za dva týdny to vyrovnali.
avatar Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 09:16
Možná to patří sem.
Chtěl bych zeptat, Vím, že zaplacených 21 kun za dálnici s tím, že pojedu na Durmanec nás nezabije, ale proč nevyužít tuto příležitost ušetřit. Obzvlášť, když jak si pamatuji, je dálnice na Záhřeb samé omezení rychlosti a vloni jsem si říkal, že by za ni ani mýto vybírat neměli.
Chtěl bych poprosit, znalé trasy a i zkušené s prací s počítačem, jestli by zde nešlo dát mapku (odkaz) s vyznačenou trasou, kde sjet z dálnice za přechodem a kde zase na dálnici najet.
Teoreticky to na mapě stále procházím, ale není nad dobrou radu a tím potvrzení mé teorie.
No a neškodila by ani mapka zpáteční cesty, obzvlášť napojení na přechod hraniční přechod.
Díky.
Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 10:21
BB, projedeš HR celnicí a na dohled od mýtnice je sjezd z dálnice, je značen žlutě Varaždin, Ivanec, Trakoščan. Sjedeš, podjedeš dálnici, první křížení je s nájezdem a sjezdem z opačného směru, pak se to stočí doleva a na křižovatce pojedeš vpravo. Pak už jen frčíš. Pozor, v jedné vísce hned na začátku to umí bliknout, když zlobíš. Vyzkoušeno, ale na pozdrav už několik let čekám. Pojedeš tak dlouho, až uvidíš modrou mýtnici po pravé straně, kousek za ní je odbočka vpravo značená jako nájezd na dálnici Zagreb, Maribor a dojedeš k mýtnici. Vemeš lístek a za ní se orientuješ na Zagreb. Zpět v opačném pořadí, tj.sjedeš na Durmanec, zaplatíš, na křižovatce vlevo a dojedeš k nájezdu za mýtnicí, dáš se vlevo a hned doprava a najedeš na dálnici. Celou cestu dálnici kopíruješ, párkrát ji objedeš, takže se dá snadno orientovat.
Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 11:09
Jezdim tak porad....strzeny peniz celkem 42 pouziju na nakup naftu a jsem na svych...rad beru v chorvatsku..takova celkem sympaticka zeme...
Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 11:40
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------

>.... jestli by zde nešlo dát mapku (odkaz) s vyznačenou trasou


k moři: [www.youtube.com]

od moře: [www.youtube.com]

- je to z roku 2016, ale snad je to stále stejné
avatar Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 11:56
To má Mucik pravdu, sympatická. Ale kde jsou ty časy, kdy tam měli nejlacinější pohonné hmoty na celé trase z republiky k moři. Už se nevrátí, pohádka mladí, ze všech pohádek ta nej........
avatar Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 12:06
Wraith....thumbs up smiley lepší než mapka. Díky.
avatar Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 12:08
Jestli budeš v Zaprešići platit hotově, další text se tě netýká.
Ale, jestli tam hodláš platit bankovní kartou, nejezdi s ní radši k automatické závoře, i když tam bude prázdno a zelená, ale k obsluze. Včera ty automaty nečetly některé lupeny, zkoušel jsem to u obou, nebyl jsem sám, kdo couval, a musel na obsluhovanou závoru.
Vypadá to, že to lupeny vracelo jen nám, kdo jsme ho měli z Đurmance, protože někteří projeli.
Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 12:55
K moři :

[www.google.com]


Od moře :

[www.google.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirus (03. 09. 2021 22:25).
avatar Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 17:00
Díky. Stejnou mapku jsem dostal do SZ od Zahajdy.
Děkuji kluci. Teď už zbývá než vyrazit.
Re: Placení mýtného
03. 09. 2021 19:55
Tu cestu pres durmanec jsem.kdysi nekdo dal.I s ekonomickym dopadem....jezdim tak dlouho..a timto dekuji....)))
Re: Placení mýtného
08. 09. 2021 08:54
A proč to neprotáhnout až na nájezd Krapina? Cesta k němu je příjemná a rychlá a úspora větší.
avatar Re: Placení mýtného
08. 09. 2021 10:21
Jak kdy. Jsou dny a chvíle, kdy chytneš nějaký ten náklaďák a nejede to.
Mezi Macljem a Đurmancem se mi to ještě nestalo.
avatar Re: Placení mýtného
08. 09. 2021 10:40
Ja jezdim tam i zpet pres Krapinu. A ohledne tech kamionu... zrovna vcera jsem jel za dvema. Myslel jsem ze vezou zbozi do Krapiny, ale houby. Na Krapine najely na dalnici. Taky jsem koukal
Re: Placení mýtného
08. 09. 2021 11:32
Mezi Maceljem a Durmancem je mnohdá problém potkat auto. A 6KN ušetřených na Krapinu už za těch pár zatáček navíc a průjezd městem nestojí.
avatar Re: Placení mýtného
08. 09. 2021 12:38
To je aspoň zdůvodnění! A tak to má byť. Díky.
Re: Placení mýtného
08. 09. 2021 12:57
Presne jak pise zahajsky. Dal to za to nestoji...mesto...
avatar Re: Placení mýtného
08. 09. 2021 15:11
Pokud to berete skrze tech 6kn, tak nestoji. Ale pokud se vam to udoli lemovany mostem libi, tak tudy jedete radi a vzpominate jak se tudy jezdilo pred 20 lety. Ten most je samozrejme nadsazka
Re: Placení mýtného
08. 09. 2021 20:16
Peníze v tom až zas tak velkou roli nehrajou. Rád si odpočinu od dálnice. Ale už mi připadá zbytečné najíždět až v Krapině. Cestou z5 je to něco jiného. Kouknout, jak to vypadá vepředu a případně sjet už zde a nespoléhat, že to půjde v Durmanci. Jednou jsem byl dokonce poldy na Krapinu sveden. Pak je i milé sledovat cestou okolo dálnice to nehybné parkoviště.
Re: Placení mýtného
11. 09. 2021 13:47
Buď jsem zacyklený na nějaké blbosti, nebo to mají na webu blbě... Trakoščan - Durmanec vidím jako 5kn...confused smiley
mýtné
avatar Re: Placení mýtného
11. 09. 2021 14:11
Vidíš dobře: to je ta diskrepance, o které se tu už delší dobu stále vrací řeč.
Trakoščan - Zaprešić, pokud jedeš vcelku, platíš 48 Kn, to je prostě rychlostní sazba za využití celé placené délky.
Ale už Đurmanec - Zaprešić stojí autem jen 27 Kn. Obdobně, když ve směru na Slovinsko nenajedeš v Zaprešići, ale třeba v Mokrici, už je rozdíl mezi Đurmancem a Trakošćanem zase jen 5 Kn.
Mýtné je tu stanovené s ohledem na to, že v celé délce je dálnice A2 místními málo využívaná. A když, tak mají udělanou cenu jen pro tento úsek. Dálkově cestující, ať si zaplatí.
Kdo jede jen nejvyužívanějším úsekem Sv.Križ - Krapina, má naopak "udělanou" cenu, jen za symbolickou 1 Kn. Z jiných nájezdů a k jiným sjezdům už je to zase dražší.
Na jiné dálnici se to nevyskytuje, pokud je mi známo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (11. 09. 2021 14:14).
avatar Re: Placení mýtného
11. 09. 2021 18:23
A to ještě nikdo z chytrých Čechů a hlavně Moraváků thumbs up smiley nevymyslel průjezd z hranice do Sv.Križe (nebo naopak) pouze "za +- 1 kunu"?
Jestli ano, tak to sem pro zpestření "hoďte".Možná to bude mít úspěch a otisknou to na Novinkách v rubrice: "Chytré hlavičky" nebo tak podobně.
avatar Re: Placení mýtného
06. 10. 2021 11:38
Je něco nového v placení mýta na chorvatské dálnici pro 2022?
Nebo změny budou na "poslední chvíli"?
avatar Re: Placení mýtného
06. 10. 2021 14:48
Jde o to, o jaké poslední chvíli je řeč: zatím se na (přinejmenším státních) dálnicích nic nemění.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.