Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
avatar Re: Placení mýtného
19. 02. 2020 15:59
Aha, tak já nemám primárně problém, že to může být placené... ale, že je občas vyšší pravděpodobnost volného místa nebo, že to jsou obvykle nejbližší místa apod. smoking smiley

Např. minulý rok jsme navštívili v BiH Mostar a pak jsem to vzal ještě na Blagaj (děkuji někomu z fóra, kdo to zde zmínil), kde je parkoviště cca 500m od toho, co jsme chtěli vidět... Po dotazu: "Jak je to daleko od tohoto parkoviště?"... "Cca 500m"... Po ukázání "kartičky"... a že to je dítě (druhá strana kartičky), tak po konzultaci po vysílačce... nebyl problém, že jedno auto OK. Podávané peníze za parkovné, že si rozhodně nevezme... tak jsem vytáhnul jedno chlazené plzeňské ... To si s obrovským děkováním vzal smileys with beer
Dojeli jsme až dolů, kam to šlo... za asistence druhého pána s vysílačkou, který již čekal...

Asi nemáme na rozhazování, ale nemám problém zaplatit... Bohužel občas nutně potřebujeme "nadstandardní" služby, trochu pochopení či vstřícnosti.
avatar Re: Placení mýtného
19. 02. 2020 16:43
… tak by to mělo fungovat … thumbs up jde o Ty, co nemohou …

smileys with beer
Re: Placení mýtného
19. 02. 2020 18:14
Bohužel,dávám za pravdu Petrovi já toho byl svědkem ve Splitu,kdy neuznali tuto skutečnost ani na jednom z parkovišť jak nahoře nad tržištěm,tak dole na kolonádě u přístavu,přestože se dotyčná rodina prokazovala doklady i označeným autem včetně složeného invalidního vozíku.Pokud jsem rozuměl,odkazovali je na nějaké centrální parkoviště kdesi ve městě.Jak to dále dopadlo,nevím.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
26. 02. 2020 10:02
Pro vás, kdo jste se těšili, že pojedete přes Slovensko bez dálniční známky: Vláda vzala späť návrh na zrušenie diaľničných známok

.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (26. 02. 2020 10:02).
avatar Re: Placení mýtného
26. 02. 2020 11:30
U nás píší, že kvůli opozici to neprošlo.......v parlamentu, prý se na to nedostalo proto, že se vaši poslanci nesešli v dostatečném množství.
Ale kladem je, že jste odstoupili od Istanbulské úmluvy.
Tady je to vše v podání českých .......... (koho, každý nechť si dosadí podle sebe, nechci být vulgární)
[www.novinky.cz]
avatar Re: Placení mýtného
22. 11. 2020 18:37
Od letní sezóny 2022 by mělo být zprovozněno bezkontaktní mýtné na celém území HR. Je to v souběhu s mohutnou revitalizací celé dopravní infrastruktury v této zemi. Je v tom zahrnuta modernizace železničních koridorů, městské dopravy, říčních přístavišť, most na Pelješac a jiné.
Takže nám asi odzvoní i ENC. Četl jsem to dnes na jednom ekonom. portálu, který tyto projekty sleduje.
Tak to třeba i zrychlí přesun tam dolů i nazpět. Pokud nebude v cestě prudit Covid.
Re: Placení mýtného
22. 11. 2020 22:48
Ten ekonomický portál s článkem....[www.euro.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (22. 11. 2020 22:49).
avatar Re: Placení mýtného
23. 11. 2020 20:17
Výborně, tady je někdo hóóódně v obraze. thumbs up Ano, je to tak, jen jsem se tam proklikal jinou cestou a nechtěl jsem zde uvádět zdroj. Jen jsem měl uvést, že mimo Covidu by mohli stát v cestě oblíbení celníci ze SLO, jak mají ve zvyku.
Re: Placení mýtného
23. 11. 2020 20:25
Zapnu stěrače a jedu.thumbs up smiley
Re: Placení mýtného
23. 11. 2020 20:43
Chtěl bych se dožít toho až bude Chorvatsko v Schengenském prostoru,to asi slovinký prudiči puknou vzteky.
Re: Placení mýtného
23. 11. 2020 21:28
Jó to nám na starým Goričanu jen zamávaj jen letos Maďarka prudila že jsem jí místo OP podal ŘP!
Re: Placení mýtného
24. 11. 2020 09:10
Po letošním vyzkoušení HU mi můžou Slovinci políbit šos!!!
avatar Re: Placení mýtného
24. 11. 2020 10:02
Teď jde o to, kudy povede "koridor". Já bych ho viděl otevřený spíše přes SLO než přes HU. Ovšem situace se může měnit každým okamžikem, ale hlavně "do sezóny" je ještě daleko, daleko.......
No a co se týče ceny mýtného. Má někdo spočítané finančně, jak mýtné vychází v SK, HU, HR v poměru k A, SLO, HR. Abych to nemusel počítat.
I když, času moře (aspoň tady je moře). Ta čeština je stejně krásní řeč. thumbs up smiley
Re: Placení mýtného
24. 11. 2020 12:27
HU můžeš jet grátis, zrovna tak SVK. Jinak pokud pojedeš po dálnici na 14 dní, tak SVK 14 euro/ 371,- Kč a HU 4780HUF/356,-Kč
Rakousko snad mimo dálnici nedává smysl, takže 2x9,40 euro/498,- Kč. SLO můžeš objet, nebo 2x15 euro, nebo 1x30 euro/795,-Kč.
Pro Plzeňáka nemá smysl jet SVK, HU, HR, stejně jako ze Žiliny jet A, SLO, HR. Je tu ještě varianta DE, A, SLO, HR pro Plzeňáka, nebo Moravák může jet A, SLO, HR i SVK, HU, HR, nebo A,HU,HR. Já jako Středočech můžu jet snad kromě SVK, kde to nedává smysl, snad všudy. A teď se s tím prober, zamysli a zjistíš, že je úplně jedno, kdo kudy jede, hlavně když mu cesta vyhovuje, nejenom finančně, ale hlavně pro jeho pohodusmiling smiley
avatar Re: Placení mýtného
24. 11. 2020 14:23
Jak už jsem tady kdysi psal, pro Znojmo jet SVK je nevýhodné, kilometrově. Takže v Rakousku, kdyby na HU přes A by se odbočovalo pak na nepříjemnou odbočku na Korméd (aspoň podle nás). No a pak by to už šlo.
Jsem byl jen zvědavý na čásku přes HU a na cenu přes SLO.. Samozřejmě jsem si to mohl najít a spočítat sám.Ale byl jsem "líný".A myslím budu i nadále.
Jak jsem už taky psal, nám důchodcům jezdícím mimo sezonu od Znojma bude opravdu pro co nejdřívější dojetí k moři vyhovovat dálnice A, SLO, HR. Je to opravdu" fofr". Takže "ať to stojí, co to stojí", zůstaneme při tom.
Re: Placení mýtného
24. 11. 2020 14:35
Zahajský. Děkuji.confused smiley
Re: Placení mýtného
26. 06. 2021 16:14
Ahoj,
po včerejší debatě s "kolegou, co vymýšlí ptákoviny do HR dodávkou". Jsem si objektivně znovu oživil svoje informace. Na www.dars.si

Je tam u známky BA cituji "do třídy 2Ase řadí veškerá vozidla, která jsou označena v prodejní síti motorových vozidel do 3,5 t nejvyšší povolené hmotnosti jako osobní vozidla včetně všech tzv. terénních vozidel, víceúčelových vozidel a pickupů v tomto obchodním segmentu a všechny obytné vozy.U vozidla, které bylo dodatečně přestaveno nebo vylepšeno na obytný vůz, se účel jeho použití ověřuje na základě dokumentů o vozidle (např. osvědčení o registraci vozidla, potvrzení o homologaci vozidla respektive jiným dokumentem příslušného orgánu), ze kterého je zřejmé, že jde o obytný vůz".

Výše u 2 B je konkrétně u VW od T1 až po T5.

Nově tomu začínám rozumět možná i tak, protože jezdí hodně B+E dodávek po Evropě. Není možné, když má člověk ve VTP napsáno, že vůz je osobní (i ta T5, T6), mít známku 2 A? Vím, že hodně z Vás s tím má zkušenost já také svoji, ale u včerejší argumentace jsem si říkal, že to prověřím.

Já tomu rozumím tak, že cokoli je nad 1.3 platí vyšší sazbu. Mírný rozpor vidím v tom dovětku, že pokud je vůz přestavěn na osobní - obytný....

Psal jste někdo přímo na Dars kvůli této informaci?
Re: Placení mýtného
26. 06. 2021 19:47
dobrý večer z jihu, musím reagovat na některé poznatky, a napsat jak jsem nepozorný a lehce jsem se ztrapnil - platil jsem po příjezdu na Lučko mýto kartou a po cca pátým pokusu ji nacpat do slotu na karty jako celý roky před tím, mi došlo, že se platí - bezkontaktně - jen jsem kartu přiblížil k té ploše nad dírou a závora letěla nahoru, . . možná to někomu pomůže a vyhne se komplikacím smoking smiley
Re: Placení mýtného
26. 06. 2021 20:41
Coudy ci vím tak T5 patří do skupiny 2B když to změříš tak má opravdu víc jak 1,3m nad přední nápravou sad smiley
avatar Re: Placení mýtného
27. 06. 2021 07:46
DARS - Seznam změřených vozidel

Rád bych pomohl, ale osobně o nikom, kdo má "přetypováno" na "bydlíka" nevím...
smileys with beer
Re: Placení mýtného
27. 06. 2021 11:14
Tak jak uvedl tabulku Slavkov. Osobně to příliš nechápu buď je vozidlo osobní nebo nákladní případně teda obytné…. to by za chvíli mohli platit víc třeba vozidla bílé barvy ……thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (27. 06. 2021 11:15).
Re: Placení mýtného
27. 06. 2021 12:08
Nejde o nic jiného, než vyždímat další prachy z dálnice. Poslední léta je móda vozit zadek v SUV, nověji v mikrobusech. Tak proč toho nevyužít? Slovinci jdou v dálničních známkách proti trendu, už je EU klepla přes prsty, ale jim je to jedno. A že dvě skoro stejná auta potřebují jinou známku? Nechtějí být krvelační až zas tolik. Stačí dálnici objet a nepřemýšlet.
P.S. Ještě doplním, jakou zkušenost mají se SLO poplatky kamióňáci. Při koupi ENC se samozřejmě nahlašuje počet náprav. Prodejce ale předá krabku nastavenou na nejmenší počet náprav. Za první mýtnou branou stojí auto DARS a čeká, co jim systém při průjezdu kamiónu nahlásí. Pokud počet náprav nesouhlasí, 400-500 éček pozdrav. Vím, že si to má řidič zkontrolovat a krabku případně přepnout, ale je to prý pro DARS sport.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (27. 06. 2021 12:17).
avatar Re: Placení mýtného
27. 06. 2021 12:42
Michale, ve svém věku už snad nehledáš "absolutní spravedlnost", že ne? grinning smiley

"Stejná" VW T5 s pěti, šesti, sedmi místy platí v HU jinou cenu, než s devíti místy... Samozřejmě dle TP... I když pojedeš ve třech se třemi sedačkami smoking smiley (multík vs. carka)... a to betu, že je jako osobák, nikoli N1.
"České podnikatelské" osobáky otypované jako N1 rovněž nechme stranou (možná by se majitelé divili i v A, co mají splňovat)...natož v kombinaci s přívěsem...
Ostatně i "povinné ručení" v ČR dle objemu je dobrá kapitola... thumbs up smiley
Re: Placení mýtného
27. 06. 2021 13:39
Pavle, nehledám. Když už spravedlnost není zakázané slovo, tak sprosté určitě jesmiling smiley
Re: Placení mýtného
27. 06. 2021 15:41
Slavkov to nechápu v TP u VW T5 může být počet míst 2-6 jak to tedy pak berou podle nejvyššího možného ?
avatar Re: Placení mýtného
27. 06. 2021 19:13
Zjednodušil jsem to a nepochopili jsme se...
smileys with beer
Bylo to o mýtném v Maďarsku, kdy "stejná Tx" může platit různé mýtné.
Pokud je M1 do 7 míst (vč. řidiče) nebo nad. Těch víc míst má "Transportér" alá Multivan či Caravelle.
Platíš podle údaje v TP nikoli počtu aktuálně namontovaných sedadel, přesně jak píšeš.
Pokud je jakýkoli Transportér jako N1, tak je to jasné.
Navíc v HU za M1 do 7 míst je vlek zdarma, pokud jsi nad 7 míst nebo N1, tak vyšší mýtné za auto plus platíš i za vlek...
Re: Placení mýtného
28. 06. 2021 17:12
Slavkove, na Tebe jsem sázel. Perfektní odpověďi sem dáváš. M1 nad 7 je i "shuttle" to mám já.
Přesně to mi dává smysl. HU pokud jsi B N1 + BE pak plať míto (protože zaměstnavatel vyje.ává se systémem a nekupuje si kaminon). Ale právě to, co argumentují na DARS by mělo splňovat M1 - i T5. O 130cm vím roky. Já ještě než to zavedli a nevědeli co me Mitsubishi L200 smiling smiley, řešil s celníkem Vivaro, které mělo a má ještě ten "hrb" nad kabinou a byl samozřejmě vyšší než tehdejších 195cm.

Ale právě mě hlodá to, jestli nezkusit mu říct, já jsem M1 - 9 sedadel - osobák!!!!
ps: bavme se o tom, že chci jet dodávkou na KRK, kde máme se ženou výročí svatby v HR smiling smiley
avatar Re: Placení mýtného
01. 07. 2021 23:17
Dnes zakoupena měsíční HU, SK, dobití kreditu na ENC a sjednáno asistenční pojištění Auto Care. Rovněž pak cestovní pojištění u své ZP v obvyklém rozsahu. Vše velmi snadno a rychle. Takže další krok k cestě tam dolů.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Placení mýtného
02. 07. 2021 09:57
Takže mám zkusit slovince sám "utočit" s VTP na M1 T5 9 míst? smiling smiley ??
Re: Placení mýtného
22. 07. 2021 07:33
Uz to tu asi bylo, ale je to tak kdyz pojedu Trakošćan-Krapina 11KN + Krapina-Zaprešić 21KN =32KN misto Trakošćan-Zaprešić 48KN ? Je to tak schválně ?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.