Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
avatar Re: Placení mýtného
31. 07. 2019 12:06
Je na čase se ještě zeptat, jak to v podobném případě funguje na Slovensku či v Maďarsku...? Tam přece mýtné podle registračky funguje už několik roků.
Re: Placení mýtného
31. 07. 2019 12:50
Tam mají časový poplatek. Zaplatíš na deset dní a nikdo neřeší kde jsi najel a kde vyjel. Stačí jim sem tam ověřit že máš zaplaceno.
V HR jsem to pochopil tak, že to bude nadále za kilometry. Potřebují bezchybně určit kde jsi najel a kde sjel.
V současnosti když nejsi schopen prokázat místo nájezdu na dálnici, naúčtují ti poplatek za celou délku dálnice. Najdeš v Karlovaci, ztratíš kartičku a na Lučku ti to napálí až z Ploče.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (31. 07. 2019 12:55).
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
31. 07. 2019 14:17
Podle obrázku, který jsem kdesi viděl, budou číst přední i zadní RZ. Myslím, že ta zadní se tak snadno nezaneřádí.
Re: Placení mýtného
31. 07. 2019 17:30
To si asi nikdy nejel s kombajnem, nebo s autím, co má rovný zadek. Když je marast, je značka zadělaná po pár kilometrech.
Cílem je neživit ansábl lidiček na mýtnicích. Je to drahé. Pokud chtějí platit od kilometru, na vjezdech brány jsou a čtečky RZ už má dnes kdejaké parkoviště i kamery ve městech. Takže čtení nebude problém stejně, jako není v HU, SVK i A. My to tady na fóru nevyřešíme.
Re: Placení mýtného
31. 07. 2019 22:38
Doufám, že hlavním cílem je odšpuntování dálnic. Věřím že brány jako Lučko, Trakosčan a Zaprežič zbourají. Jestli to tam nechají stát včetně současného rychlostního omezení a doplní radary jako slovinci, tak se to tam stejně bude ucpávat.

Čtení nevyřešíme a až to spustí tak se dozvíme kolik nás bude stát nenačtení auta na nájezdu. Předpokládám, že to obšlehnou z podmínek ENC. Teď se podle pípnutí krabičky dá alespoň poznat, zda se to načetlo, nebo ne.
avatar Re: Placení mýtného
31. 07. 2019 23:10
Společnost AZM se ke sdílení poplatků zatím nevyjádřila, jak tu správně podotkl Marius. Možnost zaplatit si videomýto pro AZM zvlášť a druhé pro všechny ostatní dálnice v Chorvatsku, protože HAC a ARZ spolupracují už dlouho a používají společný úsek A1+A6 Lučko - Bosiljevo II, zůstává otevřená - na případném sdílení poplatků za AZM a za ostatní dálnice se ještě nikdy tato společnosti nedohodly.
HAC a ARZ nebudou mít problém ani s videomýtem, jako s výběrem mýta nemají problém už dnes. Budou-li na vlastním výběru u AZM trvat, zůstanou závory mýtnic od Trakoščanu po Zaprešič v provozu ještě hodně dlouho.
Jinak řečeno, dokud AZM neodstraní závory, úzké místo na Maclju bude každé léto. Dálnice nedálnice.

EDIT: oprava překlepů



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (01. 08. 2019 05:51).
Re: Placení mýtného
31. 07. 2019 23:16
Ano, hlavní mýtnice (začátky a konce dálnic) budou zbourány. Dnešní vjezd na Lučku má být údajně posunut na Demerje. Malé mýtnice na sjezdech ponechaji kvůli nákladům na jejich zbourání.

Dnešní technologie čtení RZ i za zhoršených (zimních) podmínek je již úspěšně otestována ve světě (mám osobní zkušenost z Norska). Myslím, že to řeší pomocí infrakamer, kterým vrstvička sněhu či bláta zřejmě nevadí. RZ jsou snímány zepředu i zezadu, a nejen na vjezdech/sjezdech, ale i průběžně - cca každých 80 km má být kontrolní čtečka, takže je lepší přehled o tom, kde a kdy se auto nacházelo.

Kdyby i přesto měl někdo obavy z nenačtení RZ, může si přece pořídit novou krabičku (a získá navíc slevu).
avatar Re: Placení mýtného
31. 07. 2019 23:34
jj, pak už jenom doplní čáry na asfalt... a rovnou jedním vrzem doplní i úsekové měření rychlosti thumbs up smiley
Re: Placení mýtného
01. 08. 2019 01:09
To ani nemusí, kamery to zvládnou. Ostatně myslím, že nový mýtně-dohledový systém bude možná nějak spolupracovat s již zaváděným Tutorem...
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
26. 08. 2019 09:50
Re: Placení mýtného
12. 09. 2019 08:53
Máte niekto skúsenosti s platením mýtneho v HR pri jazde s vysokým offroadom v papieroch to má tuším 184 cm ale je podvihnuté má to cca 190 cm+ nejaká zádradka na streche ako to berie mýtny systém , je to ešte ako osobák ? jazdí tam takto niekto ?
Re: Placení mýtného
12. 09. 2019 09:17
Zahrádka a box na střeše se nepočítá do výšky vozidla. Je ale nutné si zkontrolovat na bezhotovostní platbě, zda systém zařadil vozidlo do správné kategorie, protože to určují čidla.
Re: Placení mýtného
12. 09. 2019 10:33
Ano sezonni priplatek
Dugopolje 200 jak vysitejch..
Re: Placení mýtného
12. 09. 2019 10:35
Ja osobne se vracim pristi rok na mureck
A uz se na to tesim...pojedu
A pojedu
Kolik ztratim casu....
Staci kolana na 20 minut a jsem na svych
A zpět kvuli rakouským kontrolam to bude jeste lepsi...
avatar Re: Placení mýtného
18. 09. 2019 10:51
Já sice jedu kus po SLO dálnici , ale taky zvažuji, že bych nějak sjel na Mureck . rakušáci mě fakt serou angry smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Placení mýtného
23. 09. 2019 13:16
… co mě letos překvapilo na Lučku nebyla ani fronta na placení mýtného (ve směru na moře nás tam bylo pár aut) …
za to od moře bylo dost aut zablokováno těmi policejními a desítkami policistů …
… někdo zde psal, že to byl po nějaké "kulturní" akci … zátah na kšeftaře s drogami …

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: Placení mýtného
24. 09. 2019 18:15
Když jsme jeli tak obě cest bylo Lučko podezřele volný v obou směrech. Já tedy cestou zpět jel přes Demerje protože hotovost v lasičkách stačila tak na 2-3 kávysmiling smiley
avatar Re: Placení mýtného
28. 01. 2020 19:51
Dotaz: Změnila se v roce 2020 cena za dálniční mýto v Chorvatsku?
V Rakousku podražili. Desetidenní pro osobní auto vyjde v roce 2020 na 9,40 Euro.
Ve Slovinsku, píší, cena zůstala 15 Euro.
Re: Placení mýtného
29. 01. 2020 09:32
Mytné v HR zůstává letos beze změny, včetně 10% letní přirážky
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
29. 01. 2020 13:10
Rakušáci zvedají ceny dálničních známek každý rok o inflaci. Nemusí pak po letech zdražovat skokově, jako u nás.
avatar Re: Placení mýtného
12. 02. 2020 19:41
Jen na okraj. Kdo pojede přes SK do 3,5 t, tak již bez poplatku. Vláda zrušila. Tedy pokud nezavedou silniční daň. Asi předvolební agitace. Vloženo bez politického kontextu.
Re: Placení mýtného
12. 02. 2020 19:45
bohužial došlo na populistické predvolebné opatrenia, a tí ktorý sa tomu na SVK tešia nech potom nenadávajú na kvalitu ciest, momentálne rozhodnutia budú splácať ešte moje vnúčatá.....angry smiley
Re: Placení mýtného
12. 02. 2020 19:49
[slovensko.hnonline.sk]
Este nic neplati, musi to prejst parlamentom, schvalit prezidentka az potom platnost, navrhovana je od 2021
avatar Re: Placení mýtného
12. 02. 2020 20:14
Aha, tak ze zpráv jsem to vydedukoval jinak s ohledem na termín voleb.
Re: Placení mýtného
17. 02. 2020 08:39
Jen tak na okraj - přejde - nepřejde - hlavní tuším je ŽE SE TO MÁ TÝKAT JEN OBČANŮ SK,takže nás by to minulo.
Re: Placení mýtného
17. 02. 2020 10:56
A stím by byl samozřejmě problém, protože nemůžou pro vlastní grátis a cizinci cvakaj. Už se totéž řešilo v Dojč.
avatar Re: Placení mýtného
17. 02. 2020 12:41
… to bych řekl ( jak píše Zahajskej ) ... zvláště když je Slovensko v Schengenu …
i Chorvaté musí slevový ENC krabičky nabízet cizincům … dost na tom, že v HR na parkovištích neplatí naše nálepky pro invalidy …

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (17. 02. 2020 16:35).
Re: Placení mýtného
17. 02. 2020 18:12
TO. Bessy. S nálepkou pro invalidy jsem nikdy v Chorvatsku problém neměl. Apropo ty ji tam využíváš?
avatar Re: Placení mýtného
17. 02. 2020 21:07
Petře, co jsi zaznamenal za problém v HR?
Evropský parkovací průkaz O7 (dříve O1) běžně v HR používáme a nikdy jsme neměli problém...
Mnohem více tragikomické je to např. při parkování ve Vídni hot smiley
Ostatně ani v Brně v centru to není úplně jednoduché... se zónami atd. Pokud se nezaregistruješ (nemusíš být rezident, ale musíš vědět, že to je potřeba...), tak máš problém atd.
avatar Re: Placení mýtného
19. 02. 2020 10:08
Pavle … kartu ZTP jsem v Chorvatsku nepoužil, vzhledem k tomu, že tam jsme postiženou osobu nevezli …
dříve jsem ale slyšel od známých, že naši kartu ZTP tam na parkovišti neuznali …
… další věcí je, že nevím jak bych z parkoviště se závorou (např. Jelsa) odjel bez zaplacení, byť by tam indikace k ZTP byla … nevím, možná, že místní, resp. Chorvaté mají např. čip, nebo kartu, kterou přiloží k automatu na placení …
… odst. 3) … [www.c-m-t.cz]

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (19. 02. 2020 10:21).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.