Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor Marpar55 
Re: Placení mýtného
14. 06. 2019 06:46
Ahojte.
Mohl by mi někdo prosím popsat, kde bych si mohl obstarat Smartkartu před mýtnicí u Záhřebu? Jedu až dolů do Brely, takže sjezd Šestanovac. Letos vyjíždíme až v neděli, tak bychom tam byli v pondělí ráno a konečně bych měl možnost jí pořídit. Předchozí léta jsme jezdili většinou v sobotu, takže v neděli ráno nebyla možnost kde jí koupit. Jde mi o to, kde to tam najdu, jaký to je barák atd.
Moc vám děkuji za radu.

EDIT:Něco už jsem našel přímo v odkazu pro Smart kartu, tak se omlouvám za vložení dotazu. Ale kdyby někdo měl chuť to popsat polopaticky, tak budu rád. Jinak si snad vystačím s těmi informacemi, co jsou v daném odkazu. V pondělí kolem 7:00 by to mohlo na to Lučko vyjít. Většinou jsme na hranicích kolem 5-6h.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pivisek (14. 06. 2019 07:24).
avatar Re: Placení mýtného
14. 06. 2019 12:01
Zaparkuješ na tom velkým parkovišti

tady


a přejdeš naproti do budovy ARZ


tady


Je to hned za těmi dveřmi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (14. 06. 2019 12:02).
Re: Placení mýtného
14. 06. 2019 14:07
To Valeri:
Děkuji. Už jsem si i na ARZ dohledal formulář na kartu. Takže budu připravený. Projížděl jsem tam už několikrát, ale pro jistotu se zeptám. Před mýtnými branami se dá normálně sjet na to parkoviště? Nemusím tam někudy kličkovat...
avatar Re: Placení mýtného
14. 06. 2019 14:11
já už našel snad všechno, jenom ne ten formulářthumbs down

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: Placení mýtného
14. 06. 2019 16:53
Pro fyzické osoby je formulář tady.
Taky je tu formulář pro sezónní (zimní) Smart-kartu
SMART karta je předplacená karta, která slouží jako služba placení mýtného s poskytovanou slevou ve výši 21,74%. Základní výhody, které popisují tuto fakturační metodu, jsou:
jednoduchost
o 21,74% nižší mýtné
není vázaná na kategorii vozidla
platby na účet předplatného podle potřeb a přání uživatelů
Kartu SMART lze zakoupit v autorizovaných prodejních kancelářích ARZ, které najdete na mýtnicích Lučko, Grobnik, Rupa a Krk.
Držitelem karty SMART se může stát kterákoli dospělá osoba, právnická osoba nebo živnostník, kdo podepíše formulář žádosti, předloží ARZ veškeré doklady podle formuláře žádosti, zaplatí poplatek za kartu a zaplatí minimální částku na účet předplatného.
Prodejní cena karty SMART je 30,00 HRK (včetně DPH). Minimální částka jednorázové platby na účet předplatného je 100,00 HRK.
Dobití předplatného je možné v autorizovaných prodejních kancelářích ARZ (hotovost, kreditní a debetní karty), všeobecnou platbou prostřednictvím elektronického bankovnictví a WEB SHOPem. Doplatky k úhradě nebo bezhotovostní převod se provádí na číslech účtů otevřených u Privredne banky Záhřeb:
IBAN: HR8223400091502010967 pro okres Záhřeb,
IBAN: HR2123400091510137367 pro oblast Primorsko-goranské župy a
platby v cizí měně na účet IBAN: HR0523600001101601344.
Při průjezdu mýtnou stanicí obdrží uživatel slevu ve výši 21,74% na mýtném za překročení úseku dálnice po celý rok a za období od 1. listopadu běžného roku do 31. března příštího roku mají uživatelé možnost získat slevu ve výši 33,48% zakoupením sezónní karty SMART a nastavením minimální výši mýtného podle kategorie vozidla. Řidiči motocyklů IA mají možnost zakoupit kartu ARZ MOTO SMART.
Karta SMART nemá časové limity pro použití a nesouvisí s konkrétní kategorií vozidel.
Karta SMART je akceptována na následujících dálnicích: A1: Zagreb-Split-Vrgorac; A3: Bregana-Zagreb-Lipovac; A4: Záhřeb-Goričan; A5: Beli Manastir-Osijek-Svilaj; A6: Bosiljevo-Rijeka; A7: Rupa-Rijeka; D102: Most Krk.
Kartou SMART se platí mýtné na výjezdu z dálnice vydáním předáním obsluze spolu s kartou vydanou automatem závory na vjezdu na dálnici. Po transakci vydá pokladník účtenku s částkou vybraného mýta a zůstatkem zbývající částky předplatného na kartě SMART.

Všechny další informace o předplatném karty ARZ SMART jsou k dispozici na bezplatné informační lince 0800-0111.
avatar Re: Placení mýtného
14. 06. 2019 17:11
Krásný článek👍.
Jenom- Smartkarta nejde strčit do terminálu? Musí se dát vždy pokladníkovi?

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: Placení mýtného
14. 06. 2019 17:14
Pivisek
Nemusíš, vjezd je snadnej. Horší je výjezd, počítej s tím, že se ostatní nepřetrhnou, aby tě pustili před sebe do řady. Cestou k tomu parkovišti je závora. Za mě byla otevřena, kdyby nebyla, bude tam vrátný, tak mu prostě jen řekni, že si jedeš pro SMART karticu, on tě pustí.

vjezd k ARZ


MISAKK
Už jse tom psal. Je bezkontaktní, na Demerje přiložíš ke čtečce, jinde podáš spolu s lístkem obsluze



Ta černá krabička napravo od slotu pro platební kartu je ta čtečka



Upraveno 3krát. Naposledy upravil valeri (14. 06. 2019 17:23).
avatar Re: Placení mýtného
14. 06. 2019 17:18
ok. super . dík

Tak už vím všechnospinning smiley sticking its tongue out, už abych tam bylsmileys with beer

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MISAKK (14. 06. 2019 17:35).
avatar Re: Placení mýtného
15. 06. 2019 13:52
... ode dneška, t.j. 15.06.2019 se v průměru o 10 procent zvyšuje mýtné na chorvatských dálnicích ... jedná se o sezónní zvýšení cen mýtného pro skupiny I.A, I a II. .... zátímco pro sk. III. a IV. by se cena měnit neměla ...
... například cena mýtného na trase Záhřeb - Dugopolje (Split) se u automobilů zvýší ze 181 na 200 HRK, Záhřeb - Karlovac na 21 kuna, Záhřeb - Rijeka na 77 kun a Záhřeb - Lipovac se 128 na 141 kun ...
... HAC upozorňuje, že sezónní mýtné je jedním z přijatých opatření finanční restrukturalizace silniční dopravy, mj. proto, že přibližně 40 procent celkového ročního obratu dálnic je realizováno v letních měsících ... kromě toho se na některých dálnicích zvyšuje počet vozidel v létě až třikrát ve srovnání se zbytkem roku ... v celkovém provozu vozidel se největší podíl zvýšení týká I.A, I. a II. sk. ... tzn. motocykly, osobní vozidla, přívěsy a karavany ...
... od začátku letošního roku do 10. června projelo HR dálnicemi cca 22 milionů vozů, což je o milion více než ve stejném období loňského roku,
... HAC oznámil, že hlavní turistická sezóna začíná 17. června, ale že již během tohoto víkendu se očekává zvýšený provoz na dálnicích A1 Zagreb-Split-Ploče a A6 Rijeka-Zagreb směrem k moři a A3 Bregana-Lipovac ... očekávejte větší průjezd vozidel a možné kratší čekací doby na mýtných stanicích Lučko, Záhřeb-východ, Svatá Helena a Bregana ...
... HAC také připomíná, že v posledních dnech, bohužel došlo k některým závažným dopravním nehodám se smrtelnými následky a proto upozorňuje na rostoucí počet dopravních nehod ve dnech zvýšeného provozu na dálnicích ...
... rychlost, únava, neznalost řidiče a řízení pod vlivem alkoholu jsou nejčastější příčinou těžkých dopravních nehod ... vzhledem k vysokým letním teplotám, které mají na delších cestách výrazný vliv na únavu řidiče, je doporučen delší odpočinek při cestě k moři ... HAC ...

[www.jutarnji.hr]

smileys with beer
Re: Placení mýtného
15. 06. 2019 19:02
Bessy, ta smart karta je vystavena jenom na rok?hot smiley
Re: Placení mýtného
15. 06. 2019 21:35
Já to chápu, že na pořád. Jen si ji po netu dobiješ třeba přes eshop.
Zato můj dotaz: na Goričanu ji asi nekoupím, co? Nejdříve na Lučku... 7:00 - 20:00 /po-pá/
avatar Re: Placení mýtného
15. 06. 2019 23:29
Přesně tak, tudíž platba na Sv. Heleně bude ještě za plnou sazbu...
Nicméně, pokud jsem četl (jinde) dobře, tak letos jedeš Astrou, tak to nebude tolik bolet... smoking smiley
avatar Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 01:52
couddy
Cestou do Gradacu pouze na Lůčku. Celkově lze koupit na 4 místech, Lůčko, Grobnik, Rupa a Krk.

kikinek
Napořád
HP
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 08:49
Musím si při první koupi Smart karty doplnit minimální částku těch 100 lasiček nebo se dá koupit jen karta za 30 a pak podle potřeby dobít kredit. Letos asi naposled s ENC kvůli baterii a už mám nabito. Má s tím někdo zkušenost? Dík za info
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 08:53
Valeri, Slavko. Jojo bolet nebude. Korát s tím časem... Buď se něco stane a vyjedu a stihnu 20:00, nebo tam snad budu muset překempovat smiling smiley do těch 7:00
Je tam pumpa? WC? Bistro? Kafe? atd? smiling smileysmiling smileysmiling smiley (Já jsem si Lučko nikdy pořádně v noci nepřohlížel .)
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 09:35
Tak mě napadla otázka - jak by se pokladník (a jak ENC) díval na to, že vyjedu z dálnice na stejné mýtnici na které jsem vjížděl, jen o několik hodin později?

Stát se to může, dám příklad: Jedu z dovolené, třeba ze Splitu, a u Zadaru zjistím, že jsem si v apartmánu zapomněl doklady. Volám domácímu, ten mi potvrdí, že doklady tam jsou. Takže se pro ně vrátím.
Normální by bylo vyjet na nejbližším výjezdu přes mýtnici, zaplatit, otočit se, zase vjet na dálnici a tradá zpět do Splitu.
Jsem ale ve stresu, takže to otočím ještě před mýtnicí a jedu zpátky. A na Dugopolje se budou divit, že mám lístek z Dugopolje. Kolik budu platit? Bude to zadarmo?
Nebo si cestou uvědomím, že by to bylo blbé,tak sjedu z dálnice o jeden výjezd dříve. Jenže podle času vjezdu to bude vypadat, že jsem se po dálnici hrozně loudal...

K tomuto dotazu mě inspiroval článek, kde jsem kdysi četl radu, jak neplatit v Chorvatsku za dálnice. Princip spočívá v tom, že řidiči dvou protijedoucích aut si na smluveném místě vymění lístečky (chtěl jsem dát link, ale nějak se mi nepovedlo ten blog vygooglit). Samozřejmě tam autor radil nevyjíždět na stejné mýtnici, kde byl lístek vydán, ale o mýtnici vedle, takže nějakou malou částku by oba řidiči zaplatili. A já dodávám, že totéž by se dalo provést s ENC krabičkami.

Ne, nikdy jsem to nezkoušel, ani to nehodlám zkoušet.
avatar Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 09:41
Ty voe, co čech, to muzikant. To snad není možný , co čech nevymyslí. spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 09:49
Ano, byl to český blog, kde jsem ten návod četl.
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 10:09
HP napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Musím si při první koupi Smart karty doplnit
> minimální částku těch 100 lasiček nebo se dá
> koupit jen karta za 30 a pak podle potřeby dobít
> kredit. Letos asi naposled s ENC kvůli baterii a
> už mám nabito. Má s tím někdo zkušenost? Dík za
> info


Ze stránek ARZ

KARTA SMART
Karta SMART je předplacená karta, která slouží jako možnost platby mýtného, na kterou je poskytována sleva ve výši 21,74%. Základní funkce, které popisují tuto fakturační metodu, jsou:
jednoduchost
21,74% nižší mýtné
nesouvisející s kategorií vozidla
platba na účet předplatného podle potřeb a přání uživatele
Nákup karet SMART lze provést v autorizovaných prodejních kancelářích ARZ umístěných na mýtných stanicích Lučko, Grobnik, Rupa a Krk.
Uživatel karty SMART se může stát dospělou, právnickou osobou nebo řemeslníkem, který podepíše formulář žádosti, předloží veškerou dokumentaci z formuláře žádosti do ARZ, poplatek za platební kartu a zaplatí minimální částku předplatného na účet předplatného.
Prodejní cena karty SMART je 30,00 HRK (včetně DPH). Minimální částka jednorázové platby na účet předplatného je 100,00 kunas.
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 10:35
To Mdr. To je jako když jela jedna nejmenovaná cestovaka do Francie s lidma na lyže (já v tom seděl) a někde na dálnici jsme zastavili a dva řidiči přelezli proti sobě svodidla do autobusu...chápete kam tím mířím? Jel 8hodin, byl vyjetej a na odpočívadle si dali spicha a jel s lidma, korát v opačným směru dalších 8 lidí...Ale to je jinam. _ omlouvám se jen mi to přišlo dost podobně blbé... smiling smiley
avatar Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 10:42
>>filhou: ale toto jsem tu vyvěsil přece o pár příspěvků výše, 14. 06. 2019 16:53, lidi, čtěte, ať se tu pořád neopakujeme, prosím.

K dotazu od mdr:
Smluvní pokuta je stanovená ve výši dvojnásobku ceny za nejdelší úsek dálnice, který lze pojet k místu výjezdu, když
- na tranzitním médiu chybí při výjezdu záznam o místu a času vjezdu
- záznam o vjezdu na tranzitním médiu je v okamžiku výjezdu starší, než 24 hodin
- na výjezdu nelze z tranzitního média vyhodnotit údaj o místě vjezdu
(zdroj FAQ na hac.hr)
Jak se aplikují ustanovení uvedená zejména za první a třetí odrážkou pro případ, že by se někdo vracel stejnou mýtnicí, kterou na dálnici vjel, až po nějakých těch hodinách, to si netroufám odhadnout. Určitě se však počítá i s touto možností, vím, že se to řešilo v souvislosti s tím, jak si zajet natankovat z Makarské tunlem na A1 na pumpu v Rašćane Gornje, protože z ní se dá vyjet na dálnici do obou směrů, tedy se i vrátit.
Ale hledat, protože ani zkoušet, to nehodlám. Kamery na mýtnicích jsou totiž použitelné nejen v případě reklamací.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (16. 06. 2019 10:59).
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 10:47
Couddy, proč bys měl na Lučku kempovat? Smart kartu koupíš určitě stejně jako ENC, v kanclu vedle průjezdu ENC. Jako jsem kupoval já, někdy po jedné ráno. Mužíka jsem si vzbudil.
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 11:37
Zahajskej. Jsi si fakt jistý, že v kanceláři ARZ bude někdo v noci. Mimo ordinační hodiny (7-20)? Zeptám se možná hloupě, ale jsou to stejná "dvířka" pro ARZ i ENC? Jak tady výše dal link Valeri? Kancelář ARZ

Díky.
ps předpokládám, že by bylo lepší mít vyplněný formulář v ruce asi, co?
avatar Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 11:53
couddy
Nene, ENC se v noci dá koupit v té modré budově přímo u bran.
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 11:57
A smart karta taky?
avatar Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 11:58
Myslel jsem že ne. Ale teď koukám, že tam mají ceduli i na Smart kartu. Takže možná jo

Lůčko



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (16. 06. 2019 12:01).
avatar
mdr
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 12:18
Díky. A aby byla informace kompletní, kde tam zaparkovat?
avatar Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 12:28
mdr-to jsem zvědavý , co ti teď odpoví.

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 13:27
Upřesnění významu zkratek:
ARZ a HAC jsou firmy provozující jisté části dálnic v Chorvatsku.
ENC je systém výběru poplatků za dálnice.

couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zeptám se možná hloupě, ale jsou to stejná
> "dvířka" pro ARZ i ENC? Jak tady výše dal link
> Valeri?
avatar Re: Placení mýtného
16. 06. 2019 13:42
Parkování buď na tom větším parkovišti u ARZ, nebo je tam ještě menší anebo ještě o kus dál na parkoviště u služebny policie. Tam je dokonce přechod



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (16. 06. 2019 13:46).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 80
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.