Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
15. 10. 2014 16:46
Když už byla řeč o Švýcarech: firma Zellweger v Usteru vyvinula siniční radar s chybou měření lepší, než 2 km/h při padesátce (a hned po zavedení modernizovaného modelu u policie se stal v roce 1999 jedním z prvních odchycených jeden v jeho konstruktérů, vyfasoval 1500 CHF pokuty za 66 km/h na šedesátce skrz vesnici). Tento radar indikoval i komunikaci v pásmu NMT a dvou pásmech GSM, ale právě proto, že buď netelefonoval řidič nebo neměl mobil ani po ruce (v místech, kde se mobily přehlašují z jedné buňky do druhé, to nešlo použít vůbec - bonzovalo to každého, aniž by bylo možné rozlišit automatickou služební komunikaci mobilu s operátorem od hovoru), jásot policajtů nad novinkou rychle utichl, indikace mobilní komunikace se nedá použít jako důkaz, tak ji nepoužívají, jen ta vyšší spolehlivost a přesnost měření zůstala. Mobily se opět sledují dalekohledem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (15. 10. 2014 17:34).
Re: auto
16. 10. 2014 04:10
Fl.89 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hradečák: ... a i to je jeden z dalších mnoha
> důvodů proč su tady, i když je Amerika tak hrozná
> země, podle některých lidí...

Florido, tak se mi zdá, jako by u Vás byli všichni lidé absolutně bez chyby. To si myslíš, že se u Vás nikdo nesplete ?
Stačilo mi, když jsem si přečetl nejoriginálnější důvod vyplácení pojistek za autohavarie. Na př.

řidič obytného automobilu havaroval. Šel si za jízdy vařit kafe. Soud a vyhrál, protože v manuálu není přímo stanoveno , že řidič při vařní kávy nesmí opustit místo za volantem.
Tak to mi připadá, že tam máte "chytráků" také dost. A některé filmy - raději ani nemluvit.
Re: auto
16. 10. 2014 09:20
alebo nezohrievat mačky v mikrovlnke spinning smiley sticking its tongue out
Re: auto
16. 10. 2014 10:13
A poslední čerstvé - RedBull bude vyplácet odškodné Amíkům, protože jim nenarostla křídlathumbs down I to si tam umějí vysoudit.
avatar Re: auto
16. 10. 2014 12:00
Hradecak: ...a jeste taky ten co koluje po internetu ze si vypujcil auto s manualni prevodovkou a protoze mu nikdo nerekl ze ma radit tak jel porad na jednicku, ne...smiling bouncing smiley

Uplne jsi ale odbocil od tematu, ale to je jedno, ja si myslim svoje, vy si myslete svoje, jedinej rozdil je ten ze ja jsem se v Ceskoslovensku narodil a 26 let tam zil a ted ziju stejne dlouho tady a CR jsem za tu dobu co su tady navic navstivil... takze ja to nemam od "jedna pani povidala", ja jsem to PROZIL a PROZIVAM...ale budte radi ze jste tam, protoze tam mate na ziti raj na zami, tady je zase raj na zemi co se tyce pocasi, dal je zbytecny se o tom bavit a zase radeji zpet k autum....smileys with beer
Re: auto
16. 10. 2014 17:07
Re: auto
16. 10. 2014 18:46
.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil darko (17. 10. 2014 10:06).
avatar Re: auto
17. 10. 2014 12:02

avatar Re: auto
18. 10. 2014 12:42
...legendarni znacka...



...legendarni hokejista...

avatar Re: auto
19. 10. 2014 17:24
Dnes rano jsem ho poprve videl "na zivo"... Skoda ze maji zatim jenom jeden a v barve ktera se me moc nelibi, ale rozhodne GT V8 je za ty penize zajimavy auto....thumbs up

Re: auto
21. 10. 2014 15:22
v sobotu na troch studniach bola debata o autách a myslím že Kvetaca prehlásila vetu : Fordem tam a vlakem zpátky. no a v nedeľu po návrate z Troch studní som v Plzni videl toto thumbs up smiley
náhodička
p.s. nieje to Bomiňo grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (21. 10. 2014 15:37).
avatar Re: auto
21. 10. 2014 22:18
No kdyby to byl můj, tak jdu okamžitě pro druhého. Pro toho, co sem dal poslední fotku Florida - krasavec.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: auto
22. 10. 2014 11:33
foco: Ford mezi nejspolehlivejsi znacky rozhodne nepatri, ale pokud chce clovek v dnesni dobe koupit nove auto s trochu slusnym motorem za rozumne penize, moc na vyber nema....confused smiley
avatar Re: auto
22. 10. 2014 11:59
Re: auto
23. 10. 2014 08:29
co je u teba s dobrym motorom? vykon alebo spolahlivosť?
avatar Re: auto
23. 10. 2014 11:30
oscil: Nenapsal jse z dobrym motorem ale napsal jsem "s trochu slusnym motorem" coz v prve rade znamena vykon a samozrejme nepocitam s tim ze kdyz si koupim fungl novy auto tak ze z motorem budu mit problemy behem roku az maximalne tri let co ho budu vlastnim a navic pri najezdu 5-6 tisic miles rocne...
avatar Re: auto
23. 10. 2014 17:50
Florido, ono v době globalizace a společného vývoje je to opravdu mazec... např. stejný motor je prodáván ve Fordu, Citroenu, Peugeotu... a má ho i Volvo... třeba včetně převodovky od Fordu. Koupíš Nissan a má motor Renault... Chceš Infinity v naftě a koukáš na motor od Mercedesu... Mimochodem, minulý týden jsem se povozil ve Vídni tou Q50 a oproti fotce jsem byl překvapen, jak je to malé auto... měl jsem pocit jako v trojkovém báwu eye popping smiley
avatar Re: auto
24. 10. 2014 08:55
nafta je bohužel evropskými zákazníky žádaná, tak se automobilky musí přizpůsobit (jinak by krachly) ale na 97% se spotřebitelům nevyplatí, páč neumí počítat

_______________________________________________________
Re: auto
24. 10. 2014 09:20
..neumí počítat...
Průměr máme u 2.0HDi 5,5l, srovnatelné autí s 2l benzínem 8,5l na sto. Roční nájezd cca 25 tis.km. Oproti benzínu žádné jiné další náklady související s provozem na naftu. Jezdím i s benzínem, takže můžu srovnávat. U 1,2HTP se s průměrem nedostanu na průměrnou spotřebu 2.0l nafťáka, o rozdílu v komfortu jízdy se ani bavit nedá. Jak počítám, tak počítám, hezkejch pár tisícovek ročně ušetřím, jsou to skoro 2/3 ceny dovolené v HR. Jsou to podobné počty jako u LPG. Pokud najedu ročně do 10tis.km, nafta ani LPG se nevyplatí, nevyplatí se totiž ani auto vlastnit! Resumé? Jednoznačně nafta, ale auto musí jezdiit!
A už jsme zase u debaty ropa - benál - sporákgrinning smiley
avatar Re: auto
24. 10. 2014 09:30
dle stavu tachometrů dízlů na bazarech auta nejezdí! čím starší ročník, tím menší roční proběhdrinking smiley
jinak do 30tis km ročně není nájezd, jezdím 60+ a samozřejmě mám naftu i benzín na pojížďky.....

Fl.89 jak je to s daňema na dízl u vás za velkou louží?

_______________________________________________________
Re: auto
24. 10. 2014 10:09
Peter1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nafta je bohužel evropskými zákazníky žádaná, tak
> se automobilky musí přizpůsobit (jinak by krachly)
> ale na 97% se spotřebitelům nevyplatí, páč neumí
> počítat


takto paušálně na 97% to může hodnotit pouze ortodoxní nepřítel nafty, který sice umí počítat, ale nechce počítat :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (24. 10. 2014 10:10).
avatar Re: auto
24. 10. 2014 20:52
Nevadí, jen ať ty "ropáky" nikdo nekupuje... budou levnější thumbs up smiley
Re: auto
24. 10. 2014 21:22
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ..neumí počítat...
> Průměr máme u 2.0HDi 5,5l, srovnatelné autí s 2l
> benzínem 8,5l na sto. Roční nájezd cca 25 tis.km.
> Oproti benzínu žádné jiné další náklady
> související s provozem na naftu. Jezdím i s
> benzínem, takže můžu srovnávat. U 1,2HTP se s
> průměrem nedostanu na průměrnou spotřebu 2.0l
> nafťáka, o rozdílu v komfortu jízdy se ani bavit
> nedá. Jak počítám, tak počítám, hezkejch pár
> tisícovek ročně ušetřím, jsou to skoro 2/3 ceny
> dovolené v HR. Jsou to podobné počty jako u LPG.
> Pokud najedu ročně do 10tis.km, nafta ani LPG se
> nevyplatí, nevyplatí se totiž ani auto vlastnit!
> Resumé? Jednoznačně nafta, ale auto musí jezdiit!
> A už jsme zase u debaty ropa - benál - sporákgrinning smiley

Mam 2,0 benzin a prumer celkovej 6,99 l na sto za poslednich 2000km mam prumer 6,6 l to k tem 5,5 jak pises nema daleko.
Re: auto
25. 10. 2014 02:48
Jedu se svým a jedu za devět litrů benzinu t.j. 35,60 x9 = 3,24 kč/km.
Jedu s tím samým ale dieselem tedy 35,4O x 7,3 = 2,58 kč/km
Jedu se svým na E 85 s novou jednotkou a 26,20 x 9,5 = 2,48 kč/km

Toto je jízda do HR čili na dálkovou a doslova jedu volnou. Nespěchám ale neloudám se. Vy to měříte snad s nohou od pedálu plynu pěkně daleko. S octavií com tři měsíce starou jsem docílil spotřebu 4,8 nafty na sto. Ale to jsem se vůbec nesvezl.
Na těchto jízdách to bylo skoro to samé.
Jenže já jedu se svým v pěti, zavazadla pro pět, a v pohodlí. Pokud pojedu s Octavií v pěti, s bagáží pro pět asi budu s pohodlím někde jinde.
V Alpách dám automat a těch 257 koníků jede 130 jak nic.
U dieseelu 215 koní a také pohoda.
A o tom E85 nemá cenu se ani bavit. Tam je ta síla ještě větší. Jsem spokojen s tím i s tím. Dnes nejsem nějaký velký "závodník" ale spíše pohodář a jestli to je o desetník více nebo méně - co s tím nadělám. Jeden známý má diesela AUDI com a od výfuku mu jde čoud, že za ním není vidět. ale prý jede za šest. Tak to bych chtěl vidět. Počítal jsem jenom to, co ukázal počítač.
Závěr ? Mám rád velká auta neboť se domnívám že jsou i bezpečnější a raději si připlatím ! A to je nejdůležitější.

Jinak Dallas - New Jersey srovnáno na 1:1 a hned bitva jak hrom.angry smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hradečák (25. 10. 2014 02:56).
avatar Re: auto
25. 10. 2014 12:52
Slavkov: Ja v tom nevidim nic spatnyho pokud automobilka v ramci snizovani nakladu, nebo jakehokoli jineho duvodu, pouziva dily, soucastky, motor od jine automobilky...
Jinak Q50 je prima konkurence pro 3 series, A4, IS, C class, TL, tak proto je to velikostne priblizne stejne auto, Q50 je v porovnani s 3 series o 15 cm delsi a ma o 5 cm vetsi "wheelbase" (nemuzu si vzpomenout na ceske slovo, "rozvod napravy"? mozna?) jinak vyska v milimetrech rozdily....Ale co je NEJVETSI rozdil, aspon teda tady protoze se diesel sem nedovazi, je MOTOR, BMW zacina s 320i coz je 180hp a Q50 ma standartni vybaveni 328hp motor....

Musim dnes driv do hokny tak az zase nekdy priste pokracovani...thumbs up



Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Florido, ono v době globalizace a
> společného vývoje je to opravdu mazec... např.
> stejný motor je prodáván ve Fordu, Citroenu,
> Peugeotu... a má ho i Volvo... třeba včetně
> převodovky od Fordu. Koupíš Nissan a má motor
> Renault... Chceš Infinity v naftě a koukáš na
> motor od Mercedesu... Mimochodem, minulý týden
> jsem se povozil ve Vídni tou Q50 a oproti fotce
> jsem byl překvapen, jak je to malé auto... měl
> jsem pocit jako v trojkovém báwu eye popping smiley
Re: auto
25. 10. 2014 13:33

Re: auto
25. 10. 2014 13:47
Nižší spotřeba nafty oproti benzínu při stejném obsahu motoru je z důvodu hmotnosti paliva.
1 litr nafty je těžší než 1 litr benzinu.A motor čerpá energii z hmotnosti a né z obsahu.
Zde máte hodnoty [www.converter.cz]
avatar Re: auto
25. 10. 2014 14:24
grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (25. 10. 2014 14:35).
Re: auto
26. 10. 2014 07:15
to PetrPV: tohle je práce fachmana. Svařit to tak, aby to neházelo? Opravdu machr, bez legrace.
avatar Re: auto
26. 10. 2014 11:18
Peter1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
Peter1:Nafta je zhruba o 25 az 30% drazsi nez benzin a dieselovy auta jsou podstatne drazsi nez benzinovy a kdyz si k tomu clovek prida opravdovy pozitek z jizdy v dieselu tak z toho jasne vyjde to ze je lepsi si koupit auto se slusnym benzinovym motorem a nebo pro cloveka ktery jezdi rekneme 40000 km rocne a vic, Hybrid! Ale at si jezdi kazdy v cem chce, od toho se v autech vyrabi ruzne motorizace....smileys with beer
> Fl.89 jak je to s daňema na dízl u vás za
> velkou louží?
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 232
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.