Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
22. 02. 2013 14:01
A ještě, než se odmlčím na pár dní, tak aby jsi za tu dobu neustrnul a trochu i zaslintal. Takže konečně se narodilo auto, o jehož koupi budu usilovat.Ale tak za rok, až vše bude řádně v praxi osvědčeno.Nekupuju auta hned, řídím se heslem Důvěřuj ale prověřuj. Ne jak ty, do náruče Talošů nebo Frantíků, za každou cenu, ať z toho teče olej nebo ne, je mě to fuk, hlavně že se od většiny pomýlených Čechů nějak odliším.
[auto.idnes.cz]
Re: auto
22. 02. 2013 15:03
Proč mám pocit že si dopisuju s pubertákem,který měří své ego podle rychlosti projetí zatáčky......
Jo a zapoměl si srovnání podle š 1000 mb



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (22. 02. 2013 15:05).
Re: auto
22. 02. 2013 15:57
pánové já se vážně bavím já myslel že je tohle forum o hezké dovolence a on je to tady jeden přeborník na auta větší jak druhej angry smiley
Re: auto
22. 02. 2013 17:00
Prečítal som vašu debatu,je to české fórum,tak ja Slovák ako repa vám napíšem,že som si dnes objednal české AUTO.Auto veľkými písmenami preto,lebo s vašou Škodou mám tie najlepšie skúsenosti.Bude to nová octávia.Mal som doteraz 11 škodoviek,z toho 5 octávií,toto bude šiesta.Mám na tejto značke 2,5 mil.km.Od svojho bydliska som bol 2000km na východ,2200km na západ 1800km na juh a 700km na sever.Nikdy ma nikde nenechala,dokonca som nemal ani takú poruchu,že by som musel stáť a nepracovať.Každá octávia mala pri predaji 250-320 tis.km.V drvivej väčšine len bežný servis.Ak už bolo treba náhradný diel,tak ten systém,že o 15,00 objednajú a ráno o 8,00 to majú je perfektný.Dúfam,že za 19000€ /2400 zľava pre mňa/ dostanem zase veľmi dobrý pomer medzi nákladmi a ziskom,ktorý prácou vytvorím.Je len samozrejmé,že 2x HR ukážem toto leto aj môjmu pracovnému nástroju.Sem chodím a stretávam sa s množstvom vaších krajanov: drvenik tečka net
Re: auto
22. 02. 2013 18:21
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proč mám pocit že si dopisuju s pubertákem,který
> měří své ego podle rychlosti projetí
> zatáčky......
> Jo a zapoměl si srovnání podle š 1000 mb

Ty Darko, zase ztrácíš nervy. Já bych se nikdy nesnížil Ti nadávat ( to víš, stará škola, která dokonce píše v osobních zájmenech velká písmena- pokud tedy víš, co je to zájmeno je). Ale docela Tě chápu, místo odpověďi, když nemáš argument, tak se uchyluješ k nadávkám.Ono nějaký vyteklý hloupý olej se asi těžko obhajuje, máš pravdu, ani u embéčka to nebyl zrovna běžný jev.Tak se tady chovej slušně, odjíždím ráno na pár dnů na hory a ne, abys tady šířil nějaké poplašné zprávy.
Re: auto
22. 02. 2013 18:39
Ty by ses nesnížil mi nikdy nadávat ? smiling bouncing smiley smiling bouncing smiley smiling bouncing smiley Jinak na pravopis ti kašlu,nejsme ve škole.
avatar Re: auto
22. 02. 2013 18:43
Karle...otázka pro tebe.
A čím to vůbec jezdíš.
Hoší já nevím ale už si tady snad měsíc měříte péra.
Darko řekni Karlovi že má nej auto na světě a máš pokoj.
Moudřejší ustoupí.To asi nejste ani jeden.
Re: auto
22. 02. 2013 19:05
Trochu to odlehčíme, co říkáte?
dle mého názoru je nejlepší auto toto:

pořizovací náklady................0kč
roční náklady na palivo.........0kč
pojistka + servis...................0kč
ostatní náklady(pneu atd)......0kč
počet km k soukr. jízdě.........neomezeně
sledování pohybu vozu..........žádné
počet oprávněných řidičů.......1

Znáte někdo lepší?
Re: auto
22. 02. 2013 19:20
buffe souhlasím, mám tu možnost nebo vymoženost takové auto řídit i na dovolenou do hr D.
avatar Re: auto
23. 02. 2013 18:21
Asi ten Renault zase tak špatný nebude , když si ho koupil u sebe v práci martin74 , jako " šéf " autobazaru .... [forum.ihvar.cz] jisté ho měl okouknutej a cena asi taky byla milosrdná a dokonce s nim dojel až na Hvar do Ivana Dolaců .
.



Já bych koupi auta nechal na lidech , at se rozhodnou po svém , někdo ty francúze sakra koupit musí . Pak už je to jejich problem , co maji doma v garáži Čím více lidi je koupí , tak bude více " normálních " aut na trhu a třeba se dočkáme , že je pak slevní .

Skoro Renault - Dnes ho testovaly na Primě na Autosalonu - pro skupinu Čechomor ideální .
-


P.S. Jinak Martin má u mě velkou 1. za vzorové starání - vedení své rodiny thumbs up . hlavně přístup a starost o děti ( z videa a celkově z jeho prezentace tady na foru se to dá poznat ) a to Martina osobně neznam ... bohužel já jsem na své děti tolik času neměl .
avatar Re: auto
23. 02. 2013 21:20
2008MIRA děkuju za poklonu ,opravím : jo o rodinku a děti se opravdu starám hodně jak tím ,že jezdíme dost na výlety ,ale má to taky stinou stránku úkoly s holkou dělá manželka a já většinu času jsem pod autama v garáži (aby bylo na HR a výlety po Čechách a Moravě smiling smiley
Jinak Rencka jsem koupil před 2 roky a zatím dobrý(starej motor 1,9 TD klasika 66kw )mě to stačí v práci se povozím se všemi značkami .
Bylo mě jedno zda to bude Renault ,nebo jiná značka -potřeboval jsem větší auto pro rodinu.
Po zkouknutí Fiat Ullyse Peugeot 806 Espace atd. jsem se rozhodl pro Scenika ,poněvatž byla dobrá cena a stav (asi nekuřák smiling smiley ).
Líbí se mě Transportér T4 T5 ,ten do garáže nedostanu sad smiley to už neni osobák a ponk a regály nestěhuju kvuli autu.
Re: auto
24. 02. 2013 12:10
onical
já nevím kde se v Tobě bere tolik pravdy. Tady se každý domnívá, že čím máš západnický auto tím jsi bohatší člověk ktarý na to má. Máš MB tak jsi bůh. Máš Jaguara - jsi ještě lepší. To je dávno pryč. Měl jsem Octavii 4x4 a volbu. Nechat si Octavii nebo si nechat do důchodu služební Volvo. Po dvou letech v důchodu jsem Octavii prodal.
Stárneme, jezdíme málo, do HR jezdíme s cizím autem - Volvo ale diesel a tak přicházím k názoru, že jsem si měl nechat Octavii. Ono opravdu na autě vůbec nezáleží.
Jenom jeden poznatek.
Octavia stále nová cca 500 tis. kč.
Volvo stálo 1,3 mil. kč.
Za 8 let jsem za Octavii dostal 200 tis. kč.
Kolik dostanu dnes za Volvo po osmi letech stáří ? 200 tis? A to budu muset být rád.
Vycházím jenom z praxe. Ověřil jsem si to na různých autobazarech.
avatar Re: auto
24. 02. 2013 14:40
Hradečák je takový rozumný člověk a účastní se této "názorové" koulovačky? To snad ne! smiling bouncing smiley
Re: auto
24. 02. 2013 16:50
Ale co, je to jenom názor a mám právo ho sdělit. Na ty km co mám naježděné snad i o něčem vím a něco také znám. Kde je zpátečka taky vím Tak potom kde je ta chyba.drinking smiley
Dneska jsem zrovna četl jak mladý sokolík s BMW hupsnul do chovného rybníka. No a kdyby měl starého Trabika tak mu nevznikla téměř žádná škoda.
Jen by ho vytáhli dali rozehřát a mohl jet dál. BMW bude chtít autorizovaný servis.

[lh3.googleusercontent.com]
Hlavně že se jemu nic nestalo. BMW nebo Trabík - vše je německé.
avatar Re: auto
24. 02. 2013 21:39
Hradečáku, mám silný dojem, že se na to díváme na základě našich "zatuchlých" zkušeností. My dřív, když jsme si po dlouhém šetření koupili Š120ku, tak jsme věděli, že ji budeme mít 20 let (nakonec jsme ji měli ještě déle). Byl to "rodinný klenot", šperk, o který bylo nutné se pilně starat, aby vydržel. To však bývávalo. Dnes je jiná doba.
Dnes si sokolík pořídí BMW a když se mu znehodnotí v rybníce, tak si koupí jiného. Žádný stres!
Mimochodem: já teď raději dávám tu zmiňovanou zpátečku :-)
avatar Re: auto
25. 02. 2013 08:24
Prostě jen jsem chtěl říci, že dnes je pro mnohé auto jen spotřební věc a je na něj jiný pohled než byl dříve.
Čili i tyhle dohady, které auto je "lepší" jsou zbytečné, neboť si ho dnes už skoro nikdo nekupuje na celý život.
Možná kromě mě a tak mám japonce. Jak říkali v Top Gearu (což je tedy víc humoristický než motoristický pořad):
Japonské auto bude spolehlivě jezdit dokud vydrží fungovat vesmír :-)
Re: auto
25. 02. 2013 18:56
Plně s Tebou souhlasím. Na ten pořad se občas také rád podívám. A máš pravdu - je spíše humoristický. Dneska prý zase zdražují benzin. Já tady v těch kopcích ani nepostřehl, že byl levný !
avatar Re: auto
25. 02. 2013 20:17
Benzín - já se jen bojím okamžiku, kdy se přehoupne přes 40Kč/l a bude to "normální", jako je dnes "normální", když je přes 30Kč/litr.
Otázka zní při jaké ceně PHM za litr už přestane být cesta (nejen) autem do HR nezajímavá, avšak na kole tam nepojedeme (jedině párovkou:-) ).

Pozn.: Hradečáku, děkuji ti za souhlas. Je vidět, že jsi taky taková (dobrá) "stará škola" :-), avšak narušuješ kolorit této diskuze "auto", kde není účelem se dobrat k nějakému výsledku, ale pošlapat druhému radost z jeho auta! :-)
Re: auto
25. 02. 2013 22:15
Pamatuji si stejné obavy, když se super zdražoval na 5 korun.Lidi tím prý plnili i vany.Už tam nic nemají a stále se jezdí a více.
avatar Re: auto
26. 02. 2013 09:35
Už dneska podruhé slyším o zdražení benzínu... před chvílí jsem jel kolem naší SHELLky a zvedli to jen o 20 halířů na 36,40. Obvykle jim to lítá nahoru dolů během pár dní i o korunu. Takže buď o zdražení ještě neví, nebo to celé je nějaká fáma a anebo to zvednou odpoledne znovu. Jinak je až směšné, když v rádiu řeknou, že ropa na burze podražila, tak tady do hodiny zdraží benzín



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (26. 02. 2013 09:39).
Re: auto
26. 02. 2013 11:33
Ahoj.
V pátek 22.2.2013 jsem kupoval benzín N95 na čerpací stanici v Krhově na I/43. (mám to asi 5 km od baráku). Cena 35,40. V nedalekých Boskovicích na OMV 37,90. Při plné nádrži (když mi blikne rezerva narvu tam 50 l) je to docela solidní úspora. Proto tam asi pořád mají plno. S kvalitou jsem tam nikdy problém neměl. Tankuji do služební Fabie 1,4 16V nebo do soukromého R scénic 1,6. Při svých cestách na jih pravidelně potkávám jejich cisterny, když ve Vídni valí na Swechat doplnit.
Asi je to o přístupu a celkových službách.
Jinak včera ve Slovinsku tankováno za 1,549 Eur a v Chorvatsku na Mosoru za 10,88 Kn
Tož tak
Mike
avatar 10 nejspolehlivějších aut světa dle Amíků
27. 02. 2013 19:14
Pokud jde o benzín při cestě na jih, tak uvidíme až to bude aktuální. Snad to bude aspoň pod 50Kč/l moody smiley

Pokud jde o téma auto, tak něco k věci:
Zde je 10 nejspolehlivějších aut světa dle Amíků:
Prvních 8 míst obsadila japonská auta.
Re: 10 nejspolehlivějších aut světa dle Amíků
28. 02. 2013 13:41
Nejspolehlivější je to mojegrinning smiley Vím spolehlivě, že budu celou cestu trnout zda dojeduconfused smiley Ale vždy, když dorazím do cíle, tak ho nezapomenu poplácat a pochválitthumbs up Mám Peugeota 406 kombí 2,0TDI, rok 1998 a jsem s ním max spokojenej(v HR jsme spolu byli už 7x), jízdní vlastnosti a pohodlí.......super. Už se těším, až to spolu zase budeme brázdit po dálnici a já si potají budu trnout, zda dojedu.....ale jo dojedusmileys with beer
Re: auto
28. 02. 2013 13:48
[www.ewrc.cz]
A tak obdobně to chodí v diskuzi i zde. Když chceš od někoho pomoct, tak pokud se mu to nehodí do krámu, tak mlčí, nebo si mele svou písničku, třeba takový Darko, od něhož žádné objektivní informace nikdy nezískáš. A tak je to i v rally, kdy některé média se ženou za senzací, aniž by věděla, která bije.Nejlépe všechno zakázat. To je ten populismus, který se utvořil třeba po loňské nehodě soutěžního vozu v Lopeníku.
Re: auto
28. 02. 2013 13:48
Jen tě opravím, motor tam máš HDi. Taky máme jednoho v rodině.
avatar Re: auto
28. 02. 2013 14:19
Třeba to bude někoho zajímat ......[www.email.cz]
Re: auto
28. 02. 2013 14:26
Aleš 80

sem rád že moje auto je na stupních vítězů smileys with beer
Re: auto
28. 02. 2013 14:41
Je pravdepodobne ze v te 406 ma TD ,do r.v 98 se HDi davalo jenom vyjmecne a TDi v psa nexistuje
Nemam nic proti skode , ale nemam rad borce co udavaj neci straty a problemy a maji z toho radost a melou jeste vetsi nesmysl co do spolehlivosti , mam P607 a 507gt a dojel jsem vzdy i s mnohem starsima a mohu ze sveho okoli potvrdit ze pani kteri si za skoro posledni peniz poridi novou skodu jsou vetsinou nejchytrejsi sad smiley ale i tak jim to preju



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pago (28. 02. 2013 14:44).
Re: auto
28. 02. 2013 14:47
Po roční pauze, kdy jsem byl na dovolené na pomezí indického a tichého oceánu, to letos opět vypadá na HRV. Vzhledem k rozšíření posádky smiling smiley řeším nový auto. Váhám mezi kombíkem a MPV.
Původně jsem chtěl MPV, ale pak jsem zjistil, že oktávka má prakticky stejný kufr jako Touran, Grand Picaso atd. Protože zatím nemám tři děti, tak moje původní nadšení pro MPV ochladlo. Takže teď to vypadá na oktávku v kombíku.
Proč to ale vlastně sem píšu. Dneska jsem šel z oběda kolem prodejny Peugeot a mají tam vystavenou 5008 2,0 HDi 110kW plná palba včetně panoramatické střechy - roční vůz najeto 25 000 km a cena velmi zajímavá. Tak jsem do toho nakoukl a hned byl u mě borec jestli něco nepotřebuju. Prolezli jsme auto, prodejce nemohl složit sedačky, takže to bylo docela vtipný. Musím říct, že chyba nebyla v autě, ale v prodejci. A pak ten týpek povídá: Nechcete se projet? Kdo by odmítl... Nebudu to protahovat. Super. Těch 140 koní s tím autem nemá problém, sedí se v tom parádně, gumovost řazení žádná, podvozek co můžu oudit po 10 km dobrý, v autě ticho jak v kostele....
Takže zas nevím co koupím..... sakra kdyby to nebyl francouz
avatar Re: auto
28. 02. 2013 15:54
Dejte, mám 5008 už tři roky a nedám na ní dopustit. Ach ty předsudky.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.