Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Karel z HK
Re: auto
31. 08. 2006 18:25
Tak si myslím, že Kenad chtěl asi nejvíce ze všeho duševní podporu pro jízdu favoritem a zatím se tu pár ubožáků vychloubá, že má lepší auto - běžte na vlákno s čím letos- sám mám favorita a protože nejsem podnikatel ani nekradu raději si užívám dva týdny u moře než šetřit aby sousedi viděli, že mám nový auto. Tu cestu - už jsem byl 8x vždy přežil bez nehod a závad a jen se bojím takových se silným autem a malým mozkem. Ahoj Kenade už ses vrátil? Karel
Re: auto
31. 08. 2006 19:06
Nevím, proč by se s Favem v dobrém stavu, nedalo vyrazit do HR. Když je auto OK, tak je snad jedno jaké značky a typu je?
Jak už jsem někde výše psal. Než nějakou odježděnou moderní rachotinou, kterých jsou plné bazary, to raději pojedu do HR patnáct let starým Fáčkem, protože to je tak jednoduché, že se na tom nemá co rozbít a když už, tak to umím opravit.
Anonymní návštěvník
Re: auto
01. 09. 2006 00:58
V minulém roce jsem potkal čistý originál Škoda 1000 MB. SPZ z Ostravy. Toho borce jsme na trase od Makarské do Šentilj potkali ještě asi 5 krát. Je pravda, že naše parta v nadupaném Mondeu několikrát stála na kafe, ale to "embéčko" bylo na hranici za stejnou dobu a v pohodě. Takže udržovaný veterán může udělat stejnou službu jako nové auto.thumbs up
Re: auto
03. 09. 2006 15:27
to Karel z HK:Už jsem se vrátil,nakonec jsem nejel Favoritem.Dva týdny co jsem založil toto vlákno se mě naskytla výhodná koupě na Fábii,tak jsem se nechal ukecat a koupil ji.Takže bez problémů.Měli jsme v plánu koupit auto až příští rok,ale nějak se to tak semlelo,že už ho mám v garáži letos.Jinak bych jel favoritem,který mě za 7 let nikdy nenechal na holičkách a nedám na něj dopustit a určitě by mě do Chorvatska a zpět dovezl taky.Ahoj a dík za příspěvky!!!thumbs up
Re: auto
03. 09. 2006 15:34
to podgoranin:Škodu 1000MB měl můj děda a já s ní začínal,to auto bylo fakt super,udržované,pěkné,zachovalé,neustále když jsem ho měl půjčené ho lidé chtěli ode mě kupovat,škoda,že ho pak nakonec dal pryč,byly to v něm příjemné začátky mého kočírování!grinning smiley
Re: auto
03. 09. 2006 18:15
Takže asi nejlepší je jet Favoritem nebo pokud možno ještě nějakou starší škodovkou. Nové auto to radši né, to je nevyzkoušený to by tam nemuselo dojet že jo?grinning smileygrinning smileythumbs up smiley
Re: auto
04. 09. 2006 19:31
Znám pár lidí co měli nové auto a nedojeli!smiling bouncing smiley
Re: auto
04. 09. 2006 20:10
No právě proto je nejlepší jezdit aspoň 15 let starým fáčkem nebo ještě něčím starším.
PP
Re: auto
04. 09. 2006 21:09
No samozřejmě,protože zatímco většina nových aut do cca 500tKč má maximálku pod nebo kolem 190km/h,tak pro Feldu je toto běžná cestovní rychlost yawning smileygrinning smiley

Pánové pardon,ale musel jsem...smoking smiley
Re: auto
04. 09. 2006 21:42
Když se někdo stará o auto a zná ho, tak je vcelku jedno čím jede. Ale když s tím jede slepice, který vyšplouchne půl roku nový vozidlo, ona si zavolá servis a ti zjistí, že ta kachna tam nenalila benzín a blikající kontrolky na přístrovce jí nezajímaj - to je na pěst a nebezpečí pro všechny, co jí na silnici potkaj. eye rolling smileythumbs down. Zažil jsem to.cool smiley Nevědí, že předpisy jsou především pro bezpečnou dopravu, z autoškoly si pamatujou jen na jaký pedály maj šlapat, jak řadit, ale pak stojej na hlavní a dávaj Ti přednost z vedlejší protože nevědí, kdo přednost vlastně má. V Rakousku jsem jel za třema slepicema a navíc ne jako druhý, ale jako asi třetí, který zablokovaly všechny tři pruhy a jely vedle sebe asi 150 km. Ti umělci co jeli za nima je neuměli vyblikat ani vytroubit a já docela kvaltoval. Jejich rychlost se pohybovala mezi 100 až 120 km/h. Kdo to zná tak ví, že nejde o to někoho předjet, ale jet si svou rychlostí, nemuset soustavně kontrolovat kolem sebe naplno. Když jedeš uprostřed štrůdlu za třema kachnama vedle sebe, tak každej ujetej kilák vydá za pět. A štrůdl se každým kilometrem zvětšuje a kachna v nejrychlejším třetím pruhu si jede svých 110 km/h a v tunelu, kde je stovka 80km/h a hned za ním zabere opět nejrychlejší pruh. Nevím, i když měla rakouskou MPZ, třeba studovala v Anglii a byla na levou stranu zvyklá smoking smiley
PeHa
Re: auto
04. 09. 2006 23:54
By ma celkom zaujimalo, kde lamete tie rychlostne rekordy po zavedeni bodoveho systemu a celkom dost neprijemnych pokut angry smiley. Ale s Feldou 1.6 pred par rokmi som chodil 160-170 uplne v pohode a aj ked to uz zralo vtedy celkom dost, vedelo to este kusok zrychlit ak bolo treba.
Re: auto
05. 09. 2006 00:07
V Německu je na min.polovině dálnic rychlost neomezená. A v Chorvatsku s cizí SPZ dostaneš maximálně 500 kn, ať jedeš třeba 200. A bez ztráty bodů yawning smiley
avatar Re: auto
05. 09. 2006 14:02
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A v Chorvatsku s cizí SPZ dostaneš
> maximálně 500 kn, ať jedeš třeba 200. A bez ztráty
> bodů yawning smiley

A to se vyplatí thumbs up.
Re: auto
05. 09. 2006 14:13
To neříkám. Také si dávám bacha na auta s místními značkami, kde sedí 1-2 osoby bez dětí, pak zpomalím. Ale není to zase takové riziko, těch 500 kun.
Re: auto
05. 09. 2006 20:38
PP napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No samozřejmě,protože zatímco většina nových aut
> do cca 500tKč má maximálku pod nebo kolem
> 190km/h,tak pro Feldu je toto běžná cestovní
> rychlost yawning smileygrinning smiley
>
> Pánové pardon,ale musel jsem...smoking smiley


No vzhledem k tomu, že většina dnešních aut nižší střední třídy má základní motorizaci 1.4, tak oproti tomu je Felda fakt drak.
Re: auto
05. 09. 2006 21:00
No taky jsem ji před pár rokama měl, ale spíš bych teda řek na draka.thumbs downgrinning smileygrinning smileythumbs up smiley
roman_s
Re: auto
26. 09. 2006 16:27
Nevím, nevím, ale chtěl bych se zeptat všech kteří tak chválí "fáčka" a "feldy": už jste někdy jeli v autě?
jojo
Re: auto
26. 09. 2006 21:00
Ano už jsme jeli autem, a jak jsi na tom ty, už jsi někdy souložil?
Re: auto
26. 09. 2006 21:17
Jezdit fáčkem nebo feldou to je jako souložit s kondomem a souložit s kondomem je jako mejt si nohy v ponožkáchthumbs up smileygrinning smileyhot smiley
avatar Re: auto
26. 09. 2006 21:18
avatar Re: auto
26. 09. 2006 21:49
šmejkal napsal :
Jezdit fáčkem nebo feldou to je jako souložit s kondomem a souložit s kondomem je jako mejt si nohy v ponožkách

s těhletěma kydama jsi choď na chat...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (27. 09. 2006 06:28).
Re: auto
27. 09. 2006 08:47
No tomhle vláknu jsou jenom samý kydy tak kydám taky, ale ty de... se musíš furt do někoho navážet vidˇ ty JELIMANE. A zklidni si hlavně svoje hormóny a běž voprašovat svoje fáčko jehoš jseš zřejmě šťastnej majitel když se tě ty moje kydy tak dotkliangry smileyangry smileythumbs up smileygrinning smiley
avatar Re: auto
27. 09. 2006 13:23
Tvoje kydy se mne nedotkly (pozor, píše se tvrdé y), ale mohly se dotknou majitelů fáček a felicií, z nichž mnozí jsou za ty auta rádi. O moje auto se nestarej, mám jistě o sto procent lepší než ty, bambulo.
roman_s
Re: auto
27. 09. 2006 20:43
jojo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano už jsme jeli autem, a jak jsi na tom ty, už
> jsi někdy souložil?


Už jsem o tom něco slyšel. Bohužel mi ale uniká souvislost. Nebo jinak jak se říká potrefená husa se ozve a do toho ostatního ti nic není. Ovšem vzhledem k tomu, že mám dvě celkem velké děti tak asi jo.
Co se týká auta tak se nebudu "chlubit" čím jezdím a kolik mi to "lítá" a za jakou spotřebu. Myslím, že to není všechno. Důležitá je i bezpečnost při tom lítání a v těchto "autech" konstrukčně spadajících do 80-let minulého století. Ta moderním autům nesahá ani po kotníky.

roman
roman_s
Re: auto
27. 09. 2006 20:59
Ještě jedna poznámka - nemám nic proti majitelů Favoritů a Felicií. Jen mi prosím netvrďte jaké je to skvělé a světové auto. Sami tomu přeci nevěříte.

roman
Re: auto
27. 09. 2006 22:59
tak,pánové-nějak mi uniká o co tu jde.O značku,výkon,kvalitu našich pojízdných popelnic? Před pár dny jsem se vrátil/a těžce překonávám depku/a bylo mi to šumafuk v čem Čech jede-když jsem stačil poznat značku,pozdravím.V internetkavárně jsem se potkal s českým párem-a měli docela radost,že slyší češtinu/ikdyž nás bylo v Dubrovníku mraky/.A pokud jde o auto- 10 let starý Vento/nekradu,na novou Jettu nemám/na těch 3000 km co jsem najel- do 6 l nafty/ přes Bosenské hory a zpět kus Chorv.dálnice-od Karlovace.Ale hlavně,že jsme všichni dojeli tam i zpět,ne?
A co jsem potkával škodovky-většinou měly chorvatské značky...
Re: auto
28. 09. 2006 08:02
Chvilku tady šlo o to, jestli je rozumné se vydat do HR Favoritem. Někteří znás klidně potvrdili že ano, pokud je v dobrém stavu. Pak se to ale zvrhlo v masírování si ega.
avatar Re: auto
29. 09. 2006 13:35
Tak pánové a možná i některé dámy, pokud se zeptáte nějakého majitele, proč si koupil ojetou Felicii nebo Favorita, tak Vám každý řekne, že pro jeho cenu, cenu náhradních dílů, množství dílů, servisní síť, protože je to „český“ výrobek. Však vnějším prostorem působí mohutně (hlavně u kombi) a s obsahem 1.3 spadá do příznivého povinného ručení. A vzpomeňme si, jaká auta se u nás prodávali v letech 1989 – 2000, nebyly to žádné Thalie, Logany s cenou kolem (do) 250.000Kč, ale Tico, Ka, Corsa, Saxo… Podtrženo a sečteno, proto si Felicie mnozí lidé kupovali a kupují.
Mnozí z Vás odsoudili u Felicie jejich motory 1.3 50KW, můžeme ho třeba porovnat s tehdy vyráběnou Corsou 1.2, která měla jen skromných 33KW a prostorově je Felicia také větší.
Abych jen Felicie nechválil, tak za velkou nevýhodu považuji korozi karoserie a méně pohodlná sedadla. Taky je pravda, že tato auta z dnešního hlediska už nevyhovují bezpečnosti, ale tato doba jde tak ve vývoji rychle kupředu, že automobil starý 3 roky je stažen z výroby a nahrazen modelem novým ještě s bohatší standardní a bezpečnostní výbavou a vyšší pořizovací cenou.

Toto je možné vidět u Sonaty, které se měnily v letech 1988 – 1993, 1993-1996, 1996-1999, 1999 – 2002, 2002-2005 a 2006 – . A teď přijedˇte do servisu a chtějte díly na rok 1995, než vám je objednají, protože v centrálním skladu nejsou, tak autem 3 týdny nejezdíte.

A ruku na srdce, kolik z nás „normálních“ lidí si může co 3 roky kupovat nové auto a proč vlastně???

Proto buďme shovívaví, když na cestě předjíždíme Favorita, netrubme na něj, že brzdí provoz. Nebo když nás předjíždí Felicia, nepřidávejme plyn, aby nás nepředjela. A pokud potkáme někoho, kdo si místo Felície natruc koupil 15 let starý Mercedes s poctivýma „70.000“km a teď mu nejede, protože mu praskl rozvoďák nenadávejme, že nám blokuje krajnici a my se nemáme kde vyčůrat.

A závěrem přeji všem řidičům a řidičkám, kteří si koupili auto z jakéhokoliv důvodu, hodně kilometrů v pohodě, bez nehod a nárůstu bodů!

P.S. Vylepte si na auta „CZ fóra“ už v ČR, které posílá Podgoranin, ať vidíme ty řidiče, kteří nejvíc haní Felicie a Favority, v jakých vozech jezdí!!!
avatar Re: auto
29. 09. 2006 13:46
LOVA kdyby jsi byl znalec věděl by si, že MERCEDES nenmá rozvodový řemen, ale stejně jako BMW má rozvody řetězové. Takže jejich prasknutí je spíše vyjímkou než pravidlem (motory VW).grinning smiley
Re: auto
29. 09. 2006 20:08
to: LOVA
Přesně jsi to trefil.
Felda byla ve své době jediný dostupný kombík, stejně jako je dneska Fabka. Kolik automobilek dělá kombíka do 300 000Kč? To je samej sedan, nebo prcek bez kufru.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 164
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.