Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
eny
Re: auto
05. 11. 2014 11:10
Mám starou Oktu 1.9 TDi ,110 koní a už to při svižném rozjezdu docela slušně kouřilo. Na doporučení mechanika jsem taky začal přidávat VIF a je po problému. Na jízdních vlastnostech jsem nepoznal nic, že by se zlepšilo.
Re: auto
05. 11. 2014 19:11
Zdevel blbost, ale jestli tomu věříš, tak potom nejezdi na žádnou prémiovou naftu, hlavně zimní a kupuj to nejlacinější u noname pump.
avatar Re: auto
05. 11. 2014 20:16
zdevel, vymen mechanika, kolegovi chteli v nejmenovanem servisu BMW menit vstriky, trosku se motor hadal, vyzkouseli jsme jeste moznost VIFu a ejhle, motor po ujeti cca 150 km zacal krasne sevelit, ja tomu pripravku verim, leju to i do svyho PD i CR a nepozoruju zadny problem....

_______________________________________________________
Re: auto
05. 11. 2014 21:08
VIF samozřejmě ano, byl test těchto přípravků ve SM a vyšel nejlíp (chápu názor,že testy vyhráva, kdo jej zaplatí) ale SM věřím, po osobní zkušenosti s jejich reportérem (totálně zažranej petrolhead). Doporučuje se také jednou za cca 10tis km "čistič vstřiků" . U Toyoty cca 400,-kč (samo je plno dalších výrobců). Jako prevence a mírná "oprava" načnutých (zabordelených) vstřikovačů. Zlaté TDI smiling smiley nebo benzín smiling smiley Pokroku v naftě se bojím, proto ne tongue sticking out smiley
Re: auto
05. 11. 2014 21:48
eny napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám starou Oktu 1.9 TDi ,110 koní a už to při
> svižném rozjezdu docela slušně kouřilo. Na
> doporučení mechanika jsem taky začal přidávat VIF
> a je po problému. Na jízdních vlastnostech jsem
> nepoznal nic, že by se zlepšilo.

Zlatý motor VW TDI 81 kW, ten jede i na traktorovou naftu bez následků i půl milionu kilometrů a víc. Známý má Mondeo, mění čerpadlo i vstřiky a to po 200 tis. km v naftě. O ceně se raději nebaví, několik desítek tisíc...A to tankuje u Shellu, tu jejich předraženou naftu.
Re: auto
06. 11. 2014 14:13
Shell taky stojí za hovno. Podle testů je na tom nejlépe Benzina a OMW. Teď nevím, o jaký motor přesně jde (ale dával se tuším do Passata B3 nebo B4) a ten dokáže jet i na olej grinning smiley
Re: auto
06. 11. 2014 20:19
Při tankování nafty na Shellce mi odešlo čerpadlo Ford Focus I. u nich je nafta chemie ! Tankuju u Benziny Vervu 100% spokojenost lepší starty menší spotřeba!!
Tom
Re: auto
07. 11. 2014 12:56
Re: auto
07. 11. 2014 14:38
Tom
teď jsem to četl a chystal jsem se to sem vložit :-)... Hrdinové..
Re: auto
07. 11. 2014 14:49
chlapi, tak to ste ma nepotešili informáciami o kvalite nafty na Shell-ke ...confused smiley........doteraz som tankoval výhradne len tam......t.j. 3/4 roku, čo sme kúpili naftu/auto........už som počul o špatnej nafte v zime na shell...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: auto
07. 11. 2014 15:08
mě třeba z jedný nejmenovaný shellky nafta zamrzla, reklamace není možnáangry smiley

jinak tady je něco o Babetách v HRsmiling smiley
[www.motorkari.cz]

_______________________________________________________
Re: auto
07. 11. 2014 20:05
Jo, jak píše p.Georginek, VERVA a nebo premiová u OMV, to by podle všech testů a drbů mělo být o.k. do "modernícheye rolling smiley" motourů.
Re: auto
07. 11. 2014 20:08
Potkala Vás na dovolené podobná nadílka?Nevím co tento lepkavý výměšek dřeviny provede z lakem auta,ale nepůjde asi o nic co by dovolenkáři udělalo radost. [www.rajce.net] máte někdo zkušenost jak odstranit lepkavý povlak z auta?

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: auto
07. 11. 2014 21:12
Honzo
Je to sice drastické pomáhá Líh nebo Ředidlo nebo silné rozpouštědlo
Re: auto
07. 11. 2014 22:58
Jenom žádné ředidlo !!!
Vloni jsem měl taky, ale jen trochu na kapotě a částečně taky čelním skle a jelikož tech. líh na dovolenou nevozím, použíl jsem svoji slivovici a šlo to dobře.
Spotřeboval jsem cca 2 deci na auto a půl litra večer se sousedem, ktery se přišel optat, jestli mi nezůstalo trochu toho "čističe"! drinking smileythumbs up smiley
avatar Re: auto
08. 11. 2014 08:45
Jendo, neříkej, že se to stalo přes noc. To auto tam muselo stát aspoň týden....To ho nikdo nekontroloval?
Já bych zkusil :
1. vodu
a) namočit - dlouhodobý déšť by byl ideální
b) tlakovou myčku (ta někdy odstraní i ten lak )
2. líh - rozpouští pryskyřici, nerozpouští lak
Ředidlo, ani náhodou.
avatar Re: auto
08. 11. 2014 12:52
Líh na lak a ředidlo lze použít na skla na Felicii to normálně fungovalo jinak je pravda že líh je miň drastický (líh tenkrát došel a mám pocit že i laku to neublížilo ,ale to nemusí platit u všech aut takže na vlastní nebezpečí)
Re: auto
09. 11. 2014 10:38
My co jezdíme na benzín takové problémy nemáme. thumbs up smiley
avatar Re: auto
09. 11. 2014 17:24
Kopera: Tak to je teda sila...sad smiley Hlavne pak az to das pomoci nejake chemikalie dolu tak poradne "osetrit" lak!!!
Re: auto
09. 11. 2014 21:20
Florido,naštěstí mé auto to nebylo [www.rajce.net] byl to soused z Polska.
Těch aut zanesených tou "smůlou" bylo na tom místě několik.Jak se s tím motoristé vypořádali?Asi nepili pálenku a čistili s ní kastli.
Mirusi to bylo škody,celé dvě decieye popping smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: auto
09. 11. 2014 22:01
Kopera: Pokud parkuji nekdy, kdyz neni vyhnuti, pod borovici, pouzivam na odstraneni tohle
[www.goofoffproducts.com]
a protoze mam na obou autech Xzilon, nemusim je pak waxowat, pokud ale nemas Xzilon nebo podobnou ochranu laku (napr. DuPont), doporucuji okamzite waxowani a to kvalitnim waxem... Jestli ta slivovica opravdu funguje, je to urcite setrnejsi nez cokoli jinyho...thumbs up
avatar Re: auto
11. 11. 2014 21:16
Pokračujte prosím zde.

Michal



Upraveno 1krát. Naposledy upravil admin (11. 11. 2014 21:18).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.