Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: chvála svému autu
12. 03. 2013 10:54
Výměna žárovek, to je téma sama o sobě. V Octavii I mám obě žárovky vyměněné asi za 3 minuty celkem a to nijak nespěchám.Ale nadávám i tak, zvláště když se to stane na cestě. Proto každý rok před cestou k moři měním i preventivně žárovky, i když teď, když mám i LED, tak se tak rychle nevypálí.Nejsem totiž zvyklý jezdit jednooký, jak někteří neprůstřelní jedinci jezdí i několik měsíců. Napřed jim svítí třeba na jedné straně parkovačka, pak zůstanou zcela i bez ní, tak si někdy myslím, že v protisměru jede motorka. A jezdili by i úplně slepí, kdyby nedostali ránu do čela, aby se jim v hlavě trochu rozsvítilo.
V Octavii II se musí již uvolnit celé světlo. A u některých vynikajících aut pak sundat nárazník nebo podobné opičárny.Jezdit s tím do servisu by se mě opravdu příčilo. Pro mě je přístup k žárovkám další kritérium při výběru auta.
Re: auto
12. 03. 2013 10:59
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Karle, jedinej dj si tu ty. Každého kdo s tebou
> nesouhlasí urážís. Lešti si dál svojí oktavku a
> neprud.

Ještě kdybys byl trochu vtipnější, tak bys byl třeba alespoň trochu "in". Tak raději zůstaň "off", když zde nemáš co rozumného sdělit a stále si zpíváš dokola svou písničku, jak to dělá každý d.j.
avatar Re: auto
12. 03. 2013 11:41
Proc tu psát, když je tu takovej odborník jako ty. Prosím admina aby vlákno přejmenoval na "Chcete poradit s autem? Karel poradí."
Tom
Re: auto
12. 03. 2013 11:47
Jenom tě Karle malinko poopravím. Na VW Passat jsem nevyměnil sám na xenonu výbojku, prostě jsem se tam nedostal. Muselo to do servisu.
Obecně je to celkem wopruz s těmi žárovkami napříč značkami.
Re: chvála svému autu, Karel poradí
12. 03. 2013 11:51
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proc tu psát, když je tu takovej odborník jako ty.
> Prosím admina aby vlákno přejmenoval na "Chcete
> poradit s autem? Karel poradí."

Děkuji Ti za plnou důvěru. Jinak vlákno jsem již přejmenoval, tak můžeš dle mého doporučení zůstat v klidu a hlavně"off", pane d.j. Když neumíš nic poradit a ZDE NĚCO ROZUMNÉHO SDĚLIT, tak se musím za Tebe obětovat sám.
Re: auto
12. 03. 2013 11:55
To Tom: já jsem o Passatu nic nepsal.
Re: chvála svému autu, Karel poradí
12. 03. 2013 12:02
To já zase musím říci, že u Volva to problém s xenonem není. Fakt je, že musím rozebrat půl auta ale vyměním ji. Místa tam moc není. Dělám si legraci ale za 15 min - hotovo. A nejlepší je to u C70. Zatáhneš za plíšek, a vyděláš celé světlo a v klidu xenon vyměníš. V zimě v kuchyni u stolu. Za pět minut není co řešit. Promakané !!!
Tom
Re: auto
12. 03. 2013 12:04
OKi. Jen nechápu, že u jednoho modelu to jde OK, pak udělají novej a stojí to za prdlavku. Je to na podezření, zda to nedělají schválně....

Myslel jsem to spíš tak, že by mně nenapadlo se při rozhodování o autě ptát na výměnu žárovky smiling smiley
avatar Re: auto
12. 03. 2013 12:11
No a proto te tu máme.
avatar Re: auto
12. 03. 2013 12:35
To máš Václave pravdu na to Volváci mysleli to jako 2 octavka to je taky dobře vymyšlené ,nejhorší je snad Renault a Fiat a ford když vyndat světlo tak i s nárazníkem sad smiley
Re: auto
12. 03. 2013 13:00
Nejhorší auto co jsem měl byl Citroen Berlingo.To už rezivělo asi na výrobní lince.Nazvali jsme ho DODO(dodělej doma).
Nachytal jsem se na křídlové páté dveře.Po dvou letech šel za 1/3 ceny.Více času v servisu než na cestě.Držím se VW a Škoda a jsem spokojený.Věřím, že každý si koupí co chce a je třeba to respektovat.Někdo je na blondýny, jiný na...U aut je to stejné.Každý si chválíme své, jezdí nám to na vodu.
avatar Re: auto
12. 03. 2013 14:49
... víte, u které značky a modelu nejdéle trvá výměna žárovky světlometů ... ?
Bůh chraň aby to někdo dával do souvislosti s diskuzí o francouzských autech ...
smileys with beer
Re: auto
12. 03. 2013 15:33
To Bessy: Já mám doma R scenic RX2 a výměna žárovek je na něm jednodušší než na služební Fabii.
Tož tak
Mike
avatar Re: auto
12. 03. 2013 15:40
Ted jsem na něm měnil přední pružiny a ložiska uložení docela porod všechno zarezlé stěračema počínaje a tlumičema konče . Jak je starší auto tak je vždy problém a autorizovanej servis ani neví jak si pomoc. a na fabii raději vyndám baterii když měnim žárovkuyawning smiley Scenik ten je v pohodě vyměnit žárovku blbě to jde na Renault Clio 2005- a taky na C5 kolem roku 2000 . Nejlepší je když tam dáš 2 prsty a vypadne ti pérko smiling smiley (mluvim o žárovkách)
avatar Re: auto
12. 03. 2013 16:13
Renault Vel Satis ... tohle jsem se dočetl smileys with beer výměna žárovky

1) otevřeš kapotu
2) demontuješ plastovou lištu u blatníku ... takový ten žlábek ... tři šrouby
3) povolíš šrouby masky chladiče ... dva šrouby ... jsou umistěny shora nad maskou vedle zámku kapoty
4) vyndáš masku (rozdělená na dvě části) ... pozor jsou tam dvě pacičky, na kterých je to nacvaknuté, tak ať je neulomíte ... dostanete se na ně prsty ze předu masky
5) v díře po masce je jeden šroub držící světlomet a jeden je zase v otvoru po tom žlábku ... ty povol
6) tahem dopředu vytáhneš světlomet
7) máš vyhráno
Re: auto
12. 03. 2013 16:14
Ahoj tak včera večer jsem se potkal oktávkou divočaka,naštěstí to odnesl jen nárazdnil,levé světlo, maska,kapota a nějaké plasty v motoru i tak škoda 30 000kč.
avatar Re: auto
12. 03. 2013 16:30
... Pealpe to je nadělení eye rolling smiley ... je havarijní ... ?
před časem jsem v lese v zatáčce zprava chytil lončáka ... bylo štěstí, že jsem ho viděl, jak vybíhá, tak jsem zostra brzdil ...
vyrazil mi ze spoileru plastový kryt a utekl ... byla tma, ale odpoledne, když jsem se vracel ... jsem ten kryt našel na krajnici, nacvakl ho zpět a OK ...
na spoileru zústal pouze šrám ...
avatar Re: auto
12. 03. 2013 16:33
To nasere při vší smůle jsi dopadl dobře ,jsou případy kdy divočák prolítnul autem a pak jde o život ,ale to ti asi nemusím řikat . Co vim od kamaráda lze to zkusit u mysliveckého spolku měli by bt většinou pojištění a divočáci jsou většinou přemnoženi ,takže by ti měli zaplatit škodu . sepsat s policii protokol a na mysliveckej svaz,nebo když máš havarijko tak z toho držim palce
Re: auto
12. 03. 2013 17:23
Kdysi kdosi dělal test rychlosti výměny žárovek v hlavních světlometech. Prohrálo to na celé čáře nějaké americké auto, kde výměna trvala snad celý den, protože se rozebíralo půl auta. Myslím, že to bylo i tady někde na fóru. Vím, že u některých renaultíků se vyměňovala žárovka přez víčko v podběhu. Prima práce, když je podběh plnej rozbředlýho sněhu.
Re: auto
12. 03. 2013 17:56
Bessy,havarijní máme,spoluúčast 5% nebo 5 000,-. Auto jde v pondělí do servisu, ve čt bude hotové.
avatar Re: auto
12. 03. 2013 18:29
... divočáci ...
kdo zná E461 Svitavy / Brno ... ví, že v lese za Černou Horou bývají dost často ...
... kamarádovi, který byl hospodařem v MS, do nějž spadá i tato oblast volali z dopravky, ať jede, právě tam, uklidit sražený prase ...
když tam přijel, našel na silnici akorát vnitřnosti ... tak si řekl ... tak tohle, to prase nerozchodí, nicméně to naložil, otočil se a jel pryč ...
za hodinu Lukášovi volali z dopravky znovu, kdy to odveze ... prase tam leží dál ... nevěřil, ale jel tam znovu a asi 200 metrů dál od místa, kde nakládal pajšl našel ... takřka v příkopě ... pořádnýho kňoura ...
pak mi Lukáš říkal, z tohoto by osobák neodjel, asi to byl náklaďák a musel jet pořádně rychle, když nárazem prase vykolil a jestli se tělo zakleslo na kapotě, tak je vezl ještě kus cesty a pak se ho zbavil ...
smileys with beer
Anonymní uživatel
Re: auto
12. 03. 2013 21:53
To PEALPE: Ano, to znám. S Fabií uvedenou a popsanou výše, jsem 22.12.2004 před půlnocí trefil mezi Mlýny a Kytlici laň. Ještě odběhla, bylo to asi ve30 km rychlosti, už jsem na ni dobrzďoval. Laň dohledal ráno hajnej, měl na vánoce mastnou hubu. Já čekal dvě hodiny na policii( auto na leasing). Škoda za 35 tisíc, komplikace s cestou na vánoce a hajnej ani kus masa neodevzdal...

Jen doplním- až na 10 tis. spoluúčasti kryto pojišťovnou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomm (13. 03. 2013 03:26).
Re: chvála svému autu
12. 03. 2013 22:42
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Výměna žárovek, to je téma sama o sobě. V Octavii
> I mám obě žárovky vyměněné asi za 3 minuty celkem
> a to nijak nespěchám.Ale nadávám i tak, zvláště
> když se to stane na cestě. Proto každý rok před
> cestou k moři měním i preventivně žárovky, i když
> teď, když mám i LED, tak se tak rychle
> nevypálí.Nejsem totiž zvyklý jezdit jednooký, jak
> někteří neprůstřelní jedinci jezdí i několik
> měsíců. Napřed jim svítí třeba na jedné straně
> parkovačka, pak zůstanou zcela i bez ní, tak si
> někdy myslím, že v protisměru jede motorka. A
> jezdili by i úplně slepí, kdyby nedostali ránu do
> čela, aby se jim v hlavě trochu rozsvítilo.
> V Octavii II se musí již uvolnit celé světlo. A u
> některých vynikajících aut pak sundat nárazník
> nebo podobné opičárny.Jezdit s tím do servisu by
> se mě opravdu příčilo. Pro mě je přístup k
> žárovkám další kritérium při výběru auta.


Karle si děláš kozy s těmi žárovkami? To je již na výměnu celého auta. Asi bych šel do nějakého Francouze tam jsem problémy neměl.
Re: chvála svému autu
12. 03. 2013 23:25
Setkání se zvěří na silnici ? Jít na myslivecký svaz ? Tak akorát abys jim tam tu zvěř nechal. Oni nejsou majiteli té zvěře. To spíše na České lesy. Nikdo ale nikdo ti nepomůže. Nakonec tak jak jsem to již napsal. V noci a přes les nebo i jenom ve volné přírodě - volnou.
Někdy v r. 2007 jsem se vracel z Německa. Přes Rozvadov. Tam stál MB - myslím že to bylo G a nějaký osobák kombi. Hned mne předjeli a jejich rychlost nejméně 200. Někde po 50 km stáli. Te s tím terením MB měl divočáka až na motoru - celý předek byl KO. Trouba tam hořekoval, že to koupil v německu a neměl zaplaceno silniční a havarijní. Oni to MB na celnici sundali z vozíku a jeli po ose. To nevydržel do Prahy? Nevím jak to dopadlo ale divil bych se, že by od někoho něco dostal. Spíše naopak.
Re: chvála svému autu
13. 03. 2013 00:21
Některé pojišťovny mají zákonné s připojištěním na srážku se zvěří a není to drahé. Lze také k zákonnému připojistit i živelné.....Stejně tak lze samostatně sjednat havarijko pouze na odcizení. Variabilita v pojištění začíná fungovat, takže už to dávno není jen +čelní sklo.
avatar Re: auto
13. 03. 2013 20:32
ajax znám několik lidí kteří to ta dělají zejména kde je složitější přístup
avatar Re: auto
13. 03. 2013 20:50
Dejff, to já vím.
avatar Re: auto
14. 03. 2013 13:56
Nejlepší auto na světe mám jááááá
Renault Laguna II Grandtour 1.6 79kwthumbs up smiley
Tom
Re: auto
14. 03. 2013 14:23
Za sebe musím říct, že mám pro Renault slabost...

Hlavně mě bere ten znak. Miluju kosočtverec. Čím víc jich za den vidím, tím to na mě víc večer přijde spinning smiley sticking its tongue out

Máme prostě spokojené manželství yawning smiley a uvažuju o tom, že jednoho vezmu na lízink smoking smiley
avatar Re: auto
14. 03. 2013 14:32
Spíš to patří do jiného vlákna, ale auto tam je smiling smiley

Občas taky jezdím trochu rychleji než je zdrávo, ale kam se hrabu na tohohle profíka, co nandal tuctovému prodejci aut porci strachu víc než slušnou smiling smiley
V roli maskovaného řidiče je Jeff Gordon, čtyřnásobný šampion NASCAR.







Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (14. 03. 2013 14:32).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.