Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
20. 01. 2013 11:07
Copak máš za Forda?
Re: auto
20. 01. 2013 11:54
Mondeo IV R.V 2008 Dvoulitra.
Re: auto
20. 01. 2013 14:48
Ajaxy - pokud se nemýlím tak jezdíš na plyn, zaměř se mmj. i na tento problém - nedostatek ventilového maziva spolu s vyšší spalovací teplotou LPG často vyústí v předčasné poškození výfukových ventilů, jehož hlavním problémem je zaklepání ventilů a opotřebení ventilových sedel ......
Re: auto
20. 01. 2013 18:20
Na LPG mám zatim najeto kolem 10 000km. A mám tam od začátku přimazávání.
Re: auto
20. 01. 2013 18:34
hmm tak to by nemělo být příčinou
Re: auto
22. 01. 2013 18:32
Motoristé,rád bych se podělil s tím co jsem dnes viděl.
Švagr mě poprosil,abych ho zavezl do servisu kde mu zjíšťují nějakou závadu na motoru(hláška na palubovce)
Jde o VW Polo 1.2 r.v. 2006.
Mechanik ho teda vůbec nepotěšil a povídá...První válec 11 at.,druhý 8 at. třetí 6at. a normál je 12.
Příčina má být ve ventilech a oprava 15 tis.Ale co když to rozloží a zjístí že jsou špatné i kroužky a další...
Podotýkám že je první majitel a Polo má 139tis.
Závěrem bych poprosil o zkušenost jestli měl někdo podobný problém na této motorizaci třeba na jiné značce (Škoda,Seat)
Re: auto
22. 01. 2013 18:41
ajax: před montáží LPG to na benzín jezdilo OK ? Problém bych viděl ve špatně nastaveným plynu tzn. se vytvoří špatný adaptace v ŘJ a na benzín to pak nestartuje...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (22. 01. 2013 18:44).
avatar Re: auto
22. 01. 2013 18:55
Honzo na 100% o jsou ventily [www.cimbu.cz] článek tady je problém popsán. Sám jsem to řešil několikrát a hlavu mě dělají tady Pejšek Hlavy cenu v servisu nevim ,ale já jsem to dělal za cca 8000kč doma i s olejem a filtrem .auto mělo najeto cca 30000km ve škodě Amond Kladno oprava výměnou hlavy mám za to ,že mu řekli cca 30000kč .
Je to jejich nemoc . opravu lze udělat tak za 8 hod.montáž demontáž plus oprava hlavy
Re: auto
22. 01. 2013 19:06
Díky za info Martinethumbs up
Re: auto
22. 01. 2013 20:40
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ajax: před montáží LPG to na benzín jezdilo OK ?
> Problém bych viděl ve špatně nastaveným plynu tzn.
> se vytvoří špatný adaptace v ŘJ a na benzín to pak
> nestartuje...


Ono to dobře startovalo aj když sem tam už měl LPG. Tento problém začal tak před 3 měsíci. Poptávám se kde se dá. Zítra skusím zavolat do servisu kde mě to LPG dělali. Jsu zvědaví co mě řeknou.. Jinak dík za ohlasy a docela rozumné rady.
Re: auto
22. 01. 2013 20:59
Jedni se budou vymlouvat na druhé. Takové jsou bohužel zkušenosti mnohých, kteří si nechali přestavět motor na LPG.
Re: auto
22. 01. 2013 22:39
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Motoristé,rád bych se podělil s tím co jsem dnes
> viděl.
> Švagr mě poprosil,abych ho zavezl do servisu kde
> mu zjíšťují nějakou závadu na motoru(hláška na
> palubovce)
> Jde o VW Polo 1.2 r.v. 2006.
> Mechanik ho teda vůbec nepotěšil a povídá...První
> válec 11 at.,druhý 8 at. třetí 6at. a normál je
> 12.
> Příčina má být ve ventilech a oprava 15 tis.Ale co
> když to rozloží a zjístí že jsou špatné i kroužky
> a další...
> Podotýkám že je první majitel a Polo má 139tis.
> Závěrem bych poprosil o zkušenost jestli měl někdo
> podobný problém na této motorizaci třeba na jiné
> značce (Škoda,Seat)


Dost casty problem s 1.2HTP. Na internetu najdes podrobne popsane priciny podpalovani ventilu.
Re: auto
23. 01. 2013 08:57
Bohužel máme jedno koncernové autí (Seat) s tímto motorem jako firemní a v současné době s ním nejčastěji jezdím. Oleje se nebojím, ten měním často i v soukromém vozítku a vždy používám minimálně o třídu lepší, než je předepsaný. Ale že je tento motor tak dokurvený, to mě nenanpadlo (po přečtení článku od Martina). Zatím najeto 140tis.km a musím zaklepat, že kromě momentálního zlobení škrtící klapy vše na motoru funguje. K ostatním částem auta nemám co říct, pokud vynechám sprostá slova.
Re: auto
23. 01. 2013 09:27
Co bys nechtěl od tříválce. Ale jinak jsem fakt zvědavý na dlouhodobější zkušenosti s motory o objemu 0,9, třeba Ford, nebo 1,2 TSI, 1,4 TSI - přeplněné maloobjemové benzíny o výkony i přes 100 koní.
Re: auto
23. 01. 2013 17:13
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ajax: před montáží LPG to na benzín jezdilo OK ?
> Problém bych viděl ve špatně nastaveným plynu tzn.
> se vytvoří špatný adaptace v ŘJ a na benzín to pak
> nestartuje...


Dnes jsem volal do servisu kde mě to dělali a asi budeš mít pravdu. V pátek tam jedu tak potom dám vědět.
avatar Re: auto
23. 01. 2013 17:24
Ajax

Já mám taky LPG ale mě to startuje na benál a po chvilce se to samo přepne na LPG.
To by snad mělo byt standardem že u novejch aut se startuje na benál a pak se to přepíná podle toho jak to má kdo nastavený.
Na LPG jsem startoval jen u starého Fáčka.
Ale to tam byl ještě starý systém plynu.
Re: auto
23. 01. 2013 22:37
Milane. Jak dlouho jezdíž na LPG?
avatar Re: auto
24. 01. 2013 06:40
Nevím jestli se s tímto už někdo setkal a někomu pomůže.
Ve Felicii mám plyn přes 10 let a jezdil jsem převážně jen na LPG s nádrží stále plnou benzínu. Jednou mne to ale "nechalo" při cestě z HR v posledním tunelu před Linzem, štěstí, že kousek od výjezdu. Po vyjetí plynu a přepnutí na benzin NIC ! Abych nenapínal, ten horor a další raději nevzpomínám..časem se naleptalo těsnění pod víkem benzínové nádrže-el.čerpadla a postupně nasávalo ten napalm do čerpadla i filtru, totálně vše ucpalo.
Výměna čerpadla, nového silik.těsnění, filtru a důkladný výplach nádrže bylo víc než nutné, ale s tím i vřazení el.magnet.ventilu do benzin. okruhu aby se při převažující jízdě na LPG v něm benzin zbytečně dokola neproháněl.
Re: auto
24. 01. 2013 07:07
Od jisté doby po vyjetí nádrže LPG jedu aspon 30km na benzín. 1krát za rok aspon 300km na benzín.
Re: auto
24. 01. 2013 07:15
Informace pro ty, kteří jezdí koncernovými auty s motory 2.0 TDI PPD s výkony 103KW a 125KW ,jedná se o Audi,Vw a Skoda Octavia RS,servisy mají akci na výměnu poruchových vstřikovačů Siemens zdarma za upravené kde nedojde ke zkratu v piezu.U náhrad s koncovým písmenem 03G130073T(125kW) a nebo 03G130073S(103kW) je už tato chyba z výroby podchycena.
Servisy o té akci nijak neinformují,třeba zavolat.
avatar Re: auto
24. 01. 2013 08:02
Milošhr je to normální jev u Felicii když jezdíš na plyn tak čerpadlo benzínu v nádrži odejde ,normálně z něj vyteče takovej sajrajt jako když do benzímu namícháš mour z uhlí .Každému to řikám kdo ji má na plyn ,ale stejně když přijede na svíčky tak nádrž prázná a jezdí jen na plyn .pak se na zimu diví ,že auto nechytá na benzín. Benzín to čerpadlo prostě rozežere jak se nepoužívá je to podle mě tím ,že zvodnatí ?.
avatar Re: auto
24. 01. 2013 08:35
martas74..
zvodnatělej benzín jsem nikdy neměl i nádrž 1x za rok celou vyjížděl i permanentně párkrát do roka jezdil např. po 50 - 100 km na benzin, ale také pokaždé potom do plna tankoval. Problém byl jiný jak jsem výše psal "časem se naleptalo těsnění pod víkem u benzínové nádrže-el.čerpadla" tedy orig. gumové těsnění se benzínem a výpary rozleptalo a to napadalo na dno, následně ucpalo sací otvor čerpadla (mikro filtry) a to co se dostalo ještě přes něj dál i palivový filtr. Od té doby, asi před 5ti léty po zmíněné opravě je vše OK
avatar Re: auto
24. 01. 2013 09:11
Já jezdím taky na LPG, a po vyjetí nádrže vždy ujedu min. 30 km na benzin, spíše ale více. Když jedu po dálnici, tak si dám taky radši benzin, nevím jestli to nějak šetří motor, ale bylo mi to doporučeno.
Zatím jediný problém při jízdě na LPG mám ten, že mi někdy auto začne jakoby mírně vibrovat, začne trochu kuckat a malinko ztrácí výkon, na přístrojovce mi začnou problikávat kontrolky porucha motoru a tempomat. Stává se to tak jednou za 2 - 3 tisíce kilometrů a nevím jestli to třeba nemůže být nějakým horším LPG. Auto jsem kupoval na LPG již nové a přestože tomu příliš nerozumím, montovala ho tam nejspíš kvalitní firma, protože jinak by nedostala atesty od výrobce Subaru.
Co se úspory peněz týká, tak si nejsem jistý, jestli je LPG opravdu tak velkým ekonomickým přínosem, pokud provozovatel vozidla chce splnit veškeré náležitosti s tím spojené. Na palivu je samozřejmě úspora viditelná, ale když dodržuji veškeré servisní prohlídky a předepsané kontroly, nehledě na počáteční pořizovací cenu zařízení, tak se ta výhodnost mírně rozplývá v dalších nákladech.
A nakonec, protože je toto fórum hlavně o Chorvatsku, tak jen dodám, že jsem již tankoval LPG a samozřejmě i benzin v Maďarsku, Chorvatsku i Bosně a nijak pečlivě si nevybírám značky čerpacích stanic, neměl jsem nikdy žádný problém, a to ani ten co jsem o kterém se zmiňuji v příspěvku výše.
avatar Re: auto
24. 01. 2013 11:33
Ajaxi na LPG jezdím 10 let.
6 let Fáčkem
4 roky Renault Laguna Grandtour II
Re: auto-cng
25. 01. 2013 18:59
Zdravím,
má někdo zkušenost s CNG při cestě do Chorvatka ?
avatar Re: auto
25. 01. 2013 19:13
Každý z nás, kdo jedeme autem do HR, tam někde parkujeme :-) a osobně mi vadí, když tam pak do auta pere Slunce a když parkuji ve stínu borovic, tak zas je jehličí všude a smůla ze stromů jde jen těžko z laku. Nepoužíváte někdo plachtu přes auto a pokud ano, kde a jakou jste koupili? :-)
Re: auto
25. 01. 2013 22:19
teď má krycí plachtu Lidl za 169 kč. Dnes jsem na to koukal, u nás už jen menší velikost :-(
avatar Re: auto
26. 01. 2013 09:32
To Schimi: díky za tip, zajedu se tam mrknout.
Pokud jde o velikost, tak často to tak bývá, že mají (v akcích) vždy jen to nejmenší.Co jsem se díval třeba tady:
plachty na auto
tak plachta v největší velikosti stojí přes 500Kč.
Ale zas by to mohlo něco vydržet a nějaký ten rok posloužit. Auto nebude zadělaný od jehličí, plasty a lak nebudou trpět a my pak nevlezeme do rozžhavené výhně :-)
Re: auto
26. 01. 2013 14:10
no právě u nás měl Lidl jen tu nejmenší ve tvém odkazu dole - ta nám je naprd
Anonymní uživatel
Re: auto
26. 01. 2013 14:31
Dnes jsem je viděl v Obi v České Lípě.Nezkoumal jsem nijak podrobně, jen jsem zaregistroval, že OBI se v sortimentu má. V autodoplňcích.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.