Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
30. 08. 2012 20:25
nový se nechá sehnat pod rukou kolem 12tis. repas za 8tis výměnou

repas je dost složitá záležitost a jen tak od někoho bych nekoupil, sice dává záruku, ale ......
nový je nový no...

Hradečák: pokud Ti budou dávat nový tak se dá to starý ještě zpeněžit u repasérů za dvojkuspinning smiley sticking its tongue out

_______________________________________________________
Re: auto
30. 08. 2012 21:32
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 22:08).
avatar Re: auto
30. 08. 2012 22:01
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ajax napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jak to tady pročítám tak pouze problémy s
> naftou.
> > Proč nejezdíte benzínem?confused smiley
>
>
> Protože spořím proti benzínové verzi 2l/100km, což
> je nyní již 80 korun. Protože motor má velký
> kroutící moment, což se projeví na
> dynamice.Protože mám velmi kvalitní a spolehlivý
> 1,9 TDI 81 KW s rotačním čerpadlem, který vydrží v
> pohodě 500 tis. km.
> A proč nemám benzín s LPG: Protože předělání stojí
> několik desítek tisíc. Protože je motor v
> porovnání s naftou lenivý. Protože je omezená
> životnost nádrže. Protože se chodí jednou ročně na
> kontroly. Protože je menší kufr a zasraný dalšími
> hadicemi a provrtaný jak řešeto. Protože celý
> systém může být a mnohdy je zdrojem dalších
> poruch. Protože v případě nájezdu menšího počtu
> kilometrů není rentabilní.
> Takže vše má klady i zápory a je na každém, jak se
> rozhodne. Ajax je zatvrzený příznivec LPG, já zase
> nafty - nejsem zase však takový demagog, abych to
> neustále dával při každé příležitosti najevo.


Lehce bych doplnil ,...ano ten rozdíl 2.l mezi benzínem ..je jasný ... ,ale přece jenom ta nafta je snáž dostupnější produkt ,bud je za půl a nebo ji máš ...........za sebou ...........nebo vedle sebe ...no a jezdit neomezeně kam tě napadne ..... grátis ....tak .to je taky v tom dnešnim rozpočtu znát ........
avatar Re: auto
30. 08. 2012 23:16
... Tosiko ... nevím, jestli čteš SZ ... ale na Tvé přání ...
tosiko [ Soukromá zpráva ]
Re: auto
28. 08. 2012 18:10 Datum registrace: 4 roky (let) nazpět
Bessy,
ad1, psal jsi že to máš ověřené ,napiš mi pls. servis kde to už dělali a jméno technika ,rád bych to s ním probral ...

jsem ti obratem poslal telefon na servis a ještě toho 28.08. domluvil Vaši telefonní konzultaci na ráno 29.08.2012, tuto informaci jsi dostal a do dnes jsi tam nezavolal ... yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 08. 2012 23:18).
Re: auto
31. 08. 2012 09:18
XC 70 AWD 2.5L PB5244T3
02-9454562 49189-05200

No a těchto pár písmen a čísel koštuje cca 25 až 32 tisíc + cena práce. Mé nové ale bylo objednáno u volva ve Švédsku v prodejně ND a bylo o poznání levnější i s doručením na servis poštou.
Toto "zaručeně nové" co tam bylo, vydrželo asi dva roky a kousek a to jezdím skutečně málo ( střídám s diesely třeba HR jezdím skutečně jenom s XC70 D5 ) za tu dobu asi 50 tis km. To úplně původní vydrželo 324 t. km Takže u toho druhého určitě to byl repas a navíc nepovedený repas. Kdybych s tím jezdil denně jistě bych chytil nějakou záruku. Takto - bohužel.
No nic. Za blbost se platí.thumbs up smiley
Re: auto
31. 08. 2012 09:47
Já mět naftu zadarmo tak mám taky asi naftáka. Jinak psal jsem o benzínu tak nevím proč tam píšeš o LPG.
Re: auto
31. 08. 2012 14:45
Je to jak píše Ajax, dnes jsem dolil prošmelenou naftou nádrž až po okraj a jsem naprosto spokojený. Zítra odjezd. Pro rejpaly, neokrádám zaměstnavatele, ale jen to kupuji :-)
Jinak k turbu, u repase neumí každej garážovej"odborník"vyvážit lopatky, v tom je u těch neautorizovaných opravářů největší kámen úrazu, tam je dokonce problém, že si zasviníte celej systém šponkama.
Tom
Re: auto
31. 08. 2012 15:06
Schimi, Schimi ...není morálního rozdílu...pokud kupuju kradenou věc... bez dobré víry...a jseš ještě naprosto spokojený...tak tiše buď, nikde to nepiš...nikdy nevíš, kdo tě poslouchá...a nejsem rejpal yawning smiley
avatar Re: auto
31. 08. 2012 16:15
jo,jo, dříve se kradla nafta ze společenského vlastnicví, nyní kradou zaměstnanci svým zaměstnavatelům....osobně bych těmto chytrákům stříhal řidičáky, ať pro příště jezdí s koňmi....
dobrá finta je také toto : stačí když někdo zná dobrého podnikajícího sedláka (neznám nikoho, který z nich by jezdil ve svém autě na benzin) a když je ten sedlák šikovný a umí pěkně doložit svoji obhospodařovanou výměru s doklady na nákupy na naftu, může klidně svoje přebytky prodat pod cenou, když si pěkně měsíčně dojde celníkům pro peníze, které vrácené činí 60% ze spotřební daně z vykázané spotřeby...zelená je nafta.... smoking smiley
Re: auto
31. 08. 2012 16:41
Dnes Jára Cimrman vyučuje automechaniky,tak pozorně čtěte,zítra poradí s krční páteří.Pozitří možná bude astrologie.Potom poskytne psychologickou radu.
Pokud chcete foťák,kosmickou raketu,nebo boty do vody,ptejte se!
Zítra se odhaluje jeho socha ve Výškově a na Hvaru.Nikdo neví kde je doma,tak si to u něj nechtějí posrat.
Poznáte ho podle jizvy v obličeji ve tvaru T a nálepky na p....i,ale tu mohohou vidět jen ti "správní".
avatar Re: auto
31. 08. 2012 19:03
Tom napsal ...Schimi, Schimi ...není morálního rozdílu...pokud kupuju kradenou věc..
Slovo kradedenou věc .....fuj to je hrozný slovo ,za komoušu se řikalo ...pujčít ze štátného .. ..jenom na čas .. a dnešní a nebo budoucí děti to vrátí zpět.
jeliman to trefil trefně ,kdo má vymýšlet finty ...ano My jsme pro to jako národ stvořený (chytrácí) ,akorát je problem ,aby jezdili s těma kobylama...... a střihat řidičáky ..tak možná uši ...kdo ví ......jestli by to pomohlo .
Podnikající sedlák ...to je jen malá rybka v moři ........Pepa pomuže Karlovi ...Karel pomuže Jirkovi ...Jirka pomuže Vaškovi a pak se třeba stane ,že Vašek pomuže na začátku kdo s tim začal Pepovi ..je to jako o te slepičce ,když scháněla vodu pro .............
A takhle to jede v republice ve velkém ............a David R ....... jedna větší rybka... na to kouká a kouká a muže tak už jedině operovat ve sprchách nebo na WC ..........
Re: auto
31. 08. 2012 19:19
Bessy-pls vydrž,jak jsem psal neživí mě opravy aut, dneska po poledni jsem už vytáčel číslo ale vmžiku bylo vše jinak,v pondělí dopoledne budu volat neboj,přes víkend ho nebudu otravovat
avatar Re: auto
31. 08. 2012 21:22
... Tosiko, v pořádku, až si to vyjasníte, dej vědět ... smileys with beer
Re: auto
01. 09. 2012 11:40
už mlčím, ode dneška už nekupuji "kradenou" naftu ale jen a zásadne tu vyšetřenou, je v tom veliký rozdíl :-) Ne opravdu jen jsem to tak nazval, nezajímá mě odkud je její původ, ale lze si to domyslet......ale na základě domněnek se určitě v tomto konkrétním případě pseudomoralistou nestanu pro dobrý pocit, kdoví odkud to je....
Re: auto
01. 09. 2012 16:43
tak to tu rozčísnem.Podívejte se na poslední díl Autosalonu,představení Škody Rapid, kde moderátor je natěšen jak malé děcko a o Rapidu mluvi v superlativech.Nejlepší je ten záběr,kde sedí vzadu,hlavu má opřenou o strop a mezi kolena a sedadlo strčí sotva dlanˇ a přitom si pochlebuje jak je je tam hodně místa.Nicméně auto není špatné,vidím ho jako levnější náhražku pro ty co nemají na Oktávku a je jím líno se podívat po jiné značce.Stále jsem ale nepochopil,co je to za modu,dělat megakufr na úkor pro posádku auta.A ten nápaditý,bakelitový interiér. Taky ten výkonný agregát 1,2 TSI chci vidět v táhlém kopci s naloženým autem.Název Rapid je zprzněním jména poslední pořádné škodovky.
P.S. : uvázlo to tu na kradené naftě.Trochu flame neuškodí thumbs up smiley

[prima.stream.cz]
Re: auto
01. 09. 2012 17:37
Já už nemám čas se tu hádat o naftě, za dve hodky vyjíždím :-) ale moje příští auto bude auto do kterého se nasedá a né do kterého se leze. takže Radpid to asi nebude !
avatar Re: auto
01. 09. 2012 17:49
grinning smiley "vyšetřená nafta". Tos mě teda fakt pobavil.
Re: auto
01. 09. 2012 18:08
čeština je kouzelná, prostě jsem z lumpa jedním slovíčkem udělal ekonomicky smýšlejícího člověka :-)
Re: auto
01. 09. 2012 19:12
Darko,

pokud někdo nemá na Oktávku, tak ani nemá na to, aby si kupoval dvoulitr diesel. Myslím, že v dané třídě auta je 1,2 TSI více, než dobrý motor. Nevím, co máš Ty, ale pokud zrovna jedu s dlouhou Fabkou, tak mi 1,2 TSI 63 kW bohatě stačí a to nejsem žádný strejda s kloboukem a mám rád svižnou jízdu.
Re: auto
01. 09. 2012 19:13
To darko- nejdřív si zjisti jak je ten moderátor vysokej (194cm) a pak mudruj.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Přema (01. 09. 2012 20:17).
Re: auto
01. 09. 2012 19:50
Rapid...vypadá velmi slušně a dovedu si představit že bych si ho koupil.S motorem 1.4 tsi a nebo 1.6tdi nemůže být špatné svezení.
A nějaké drobnosti v interiéru vyvažuje slibovaná nízká cena,kterou zatím neznáme.
Pokud je výška figuranta 190 tak to mám o šest cm méně a pak jsme vlastnili octavii 1 a tam bylo asi míň místa v zádu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (01. 09. 2012 19:53).
Re: auto
01. 09. 2012 21:12
Podle Darka jsou všechny škodovky šunt.
Anonymní uživatel
Re: auto
01. 09. 2012 22:28
Tak já nevím co máte na 1.2TSI, máme to v rodině na ochcávě a zkušenosti jsou následující:

Po 25 000km, oprava turba, vysypaný, po 28 000 připečený vstřik, jinak stále problémy s brzdama a cosi i na rozvodech-nevím přesně co. Jinak spotřeba při jízdě 1-2 lidi v autě a courání se do max 80km/h je asi 5-6 l/100km. Někdy i pod 5 l. Ale jakmile se začne jet trochu svižněji, na rychlostní limity v ČR a sednou do auta 3 a více, nebo 50 kg do kufru je to ihned poznat a spotřeba při jízdě aby se nezdržovalo okamžitě vzroste na 8-9, případně 10 i více na 100 km. TSI má sice 77kW, ale při 5500R PM, no a to už je hodně blízko červenýmu. To nemluvím o puštěné klimatizaci. Při obsazení 3-4 osobami a puštěné klimě, se při zastavení a čekání na světlech musí klima vypínat. Rozjezd by byl velmi těžkopádný a na 100km rychlost se to v takovém případě dostává tak rychle asi jako Favorit. Čili za nějakých 15-17 sec. Což je docela bída. Obsah ničím nenahradíš. Mojí Alfici je jedno zda jedu sám, nebo ve 4, nebo metrák v kufru, nebo klima. Jede stejně stále razantně a dobře. A to do max 8 l/100. Motory TSI jsou jedním z velkých koncernových omylů a oni to moc dobře ví.
Hradečák jistě potvrdí výhody většího obsahu. A na 6 převod klidně akceleruji a je to sakra znát. Zkrátka obsah ničím nenahradíš.
Re: auto
01. 09. 2012 22:53
1.2 TSI ale nema byt konkurenci sportovnich motoru. Je to agregat urceny pro příměstské ježdění. Osobně střídám atmosferickou 1.6 a 1.2 TSI. Nenapada mne nic v čem je 1.6 lepší. Je hlučnější, víc žere a hůř jede.
Rapid TSI není ani sporťák, ani luxusní SUV. Je to levná škatule pro dojíždění do práce a na nákupy. Jednou za rok určitě zvládne i cest do HR.
Re: auto
01. 09. 2012 23:06
atnarfus - ano je to škatule na dojíždění do práce,ale ten moderátor mimochodom vykreslil Rapida ako rodinné auto,no nechcem do toho kecať ale určite by som si vybral vačšie a lepšie vybavené rodinné vozítko.
Nič proti Škodovkám,ale moc chváli a realita niekde inde.
Re: auto
02. 09. 2012 06:42
Nemám taky moc velkou důvěru k maloobjemovým přeplňovaným motorům. Třeba u toho 1,2 TSI byl rozvod řetězem, dělalo to problémy. Teď se chtějí vrátit k řemenům a chtějí udělat i další úpravy, aby to bralo při vyšším zatížení míň benzínu. Ale největší strach bych měl asi s životností takového motoru. Třeba 1,6 TDI to bych klidně bral a ten motor Rapid bude mít.
Anonymní uživatel
Re: auto
02. 09. 2012 07:23
Ano moderátor prezentoval Rapida jako RODINNÝ VŮZ, segment mezi ochcávou a fobií. Ona je to tak trochu převlečená fobie, a lidi to budou kupovat a je to opět past na spotřebitele, zkrátka tvorba zisku je tvorba zisku.
Co se týče 1.6 šestnácti ventil v ochcávě tak jsem ji vlastnil. Kupoval jsem ju v r 1998 v květnu a byla to druhá ochcáva u nás ve městě. A vysoli jsem za ni 460 tyček .Měl jsem s tím neustále nějaké problémy. A po čtyrech letech trápení jsem byl rád, že šla z domu. Ale zase, když to nebylo v servisu ,tak to jezdilo celkem svižně a do 8 litrů i s obsazeným autem.

Nechcu moc kritizovat, je jisté že si to vozítko své kupce najde, ten velkej kufr je lákadlo thumbs up smiley , jisté je i to že Šáde dělá i spolehlivá auta s dobrou užitnou hodnotou -kufr- thumbs up smiley ale osobně už bych do škodárny nešel. Mám auta dvě, Alfici pro radost, a Fanóša na ryby, ale to je jiná karta.
A je docela hnus, když se mrknu z okna a na ulici stojí 10 aut a z toho je 7 x škodárna. Zkrátka lidé nepřekročí svůj stín a kupují to čím jsou masírováni reklamou anžto i jiné automobilky nabízí to samé, ne-li lepší za méně peněz. V týdnu jsem např. viděl v Globusu vystavenýho žabožrouta v naftě 1.6, v kosmický výbavě a za 269 tyček. A žádná fobie se tomu ani nepřiblíží a cenovkou je to taky jinde, a tak teď mudruj národe český ZKRÁTKA REKLAMA A VELKEJ KUFR DĚLÁ SVÝ thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tonasumik (02. 09. 2012 07:26).
avatar Re: auto
02. 09. 2012 08:18
tonasumik, máš plnou pravdu, nedá se nic jiného, než souhlasit.Tleskám.grinning smiley
Re: auto
02. 09. 2012 08:21
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 22:07).
Re: auto
02. 09. 2012 09:24
No jó hoši,kdo se chce odlišovat tak nesmí mít hluboko do peněženky...a pořídit si musí úplně něco jiné.Tuctovka a žabožrout to neřeší.
[img10chybny-odkaz-rajced1001]
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.