Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
12. 02. 2012 10:56
To víš čínská auta musejí mít nezávislé ekolog.topení ,ty moje franc.přibližovadla Peugeot ten chytá na škrtnutí ale auto s pičkou se hodně přemlouvá asi žhavičky uvidim jedu poslední týden v únoru na šumavu Hartmanice tak budu muset na ně juknout jinak natáhnu též silných 220 V ze sítě ČEZ a dám přímotop pod motor yawning smiley
avatar Re: auto
12. 02. 2012 11:09
darko ale keď dáš magnet žabe na hlavu , tak ju smerovo dezorientuješ smiling smiley

inak predvčerom som prišiel k tomu mojmu talianovi s kablamy na štart reku už týden stojí o krutých mrazoch ,nad -10nebolo, a predsalen to je talian ten zimu rad duplom nemá a na moje počudovanie chytil na prvú otočku a sám (1,4-kosačka)
baterka čo bola v punte druhej generácie od výroby ta neštartovala nikdy keď to kleslo na cca -10 , proste jej bola zima smiling smiley
avatar Re: auto
12. 02. 2012 14:32
Docela by mě zajímalo co udělá Fridex v autě když někde na Šumavě... třeba na Kvildě. ..........alkohohol je silnější než já jdu na noc třeba jako bezdomovec na hotel ....necham FRANCŮZE VENKU NA MRAZU ..Máš na nákejch.... ----30mínus ..jestli ten rosol nak ublíží motoru ,nekde v bloku by měla být zátka ,kterě jako první povolí. Kvilda je ted Perla..........Schimi
avatar Re: auto
12. 02. 2012 18:09
Si myslím ,že ten zmrzlej rosol neudělá nic většinou ten antifréze má teplotu mrznutí tak neředěnej 35-40 stupňů takže to neudělá nic ani rosol jo když tam pojedeš s autem a naředěnej bude do -15 tak budeš mít v motoru jen obarvenej sníh a ten povolí jak to nastartuješ .Jinak jslo na bloku a v hlavě plechové zátky mrazovky a ty vyskáčou ,ale to je už průser .
Re: auto
15. 02. 2012 09:13
pánové,na Picassáckým foru si jeden maník dal tu práci a zjístil,že únik oleje přes měrku není výsadou Citroenu ale i řady dalších značek.Mimochodem řada došla při -18 C i na mě,naštěstí jsem to zkntroloval včas a motoru se nic nestalo. Viz. [www.citroeny.cz]
avatar Re: auto
15. 02. 2012 13:19
Já jsem měl Fiat Tipo a tam mě zamrzlo odvětrání olej.vany a motor tlačil olej až mě vylítla nalejvací zátka na víku motoru .
Jinak mám doma Seat Ibiza 14.16V 2002 a ten došel tak daleko že přestal mazat. Pán jezdil jen 2km tam a zpět a v motoru se srážela vlhkost až tam bylo tolik vody ,že při těchto mrazech to nasálo olej.čerpadlo a zacpal se sací koš ve vaně -následně se motor přidřel na vačkách pán znovu nastartoval led předtím odpadl ze sac.koše a tak zas mazal a nakonec chcípnul a zadřel se ,že jsem nemohl vyndat vačky kladivem cena materiálu 32000kč Motor byl měsíc po výměně oleje proto doporučuji všem občas když jezdíte jen tak 2-5km motor protáhnout tak ,aby se ohřál na teplotu 90 a vlhkost se odpařila , Martin
avatar Re: auto
15. 02. 2012 15:45
tak mrazy mám snad už za sebou. Dneska servisní kontrola po 2 letech a byl jsem potěšen. S výměnou brzdovky a oleje ( olej můj,filtr jejich ) tak celkově cca 2 200,- Kč hot smiley ( Octavia 1,9Tdi ) Kolega s Kiou v tom byl za 8 000,- Kč.
Re: auto
15. 02. 2012 18:18
Já byl taky v servisu-v originál mercedes.Vito 2.2cdi.Olej,filtry,brzdovka a přední destičky celkem za 7800,-Přišlo mi to laciný.Myslím,že kdejakej neznačkovej servis by si neřekl o moc míň.(do original servisu jsem musel,protože to mám v podmínkách úvěru.)
Re: auto
15. 02. 2012 20:45
Já nevím, nerad někoho napadám.
MB Vaneo 3.0 dci - komplet brzdy + výměna podběhu - plast - 4.800-- kč. Velmi slušná a kulantní cena. U soukr.
Volvo ofice servis - výměna ložiska zadního kola : skoro 15.000,- kč. Za půl roku mi syn koupil v SKF ložisko, výše citovaný servis vyměnil i druhé ložisko a cena ?
Najednou to bylo za 3,500,- + 600,- za robotu. Výměna trvala cca 40 min. Je to dva roky a maká stále super.thumbs up
Re: auto
15. 02. 2012 20:59
Ty brďo, to všichni kupujete auta ke konci zimy?

Jestli se nepletu :-(

Garančky jsou vždy...........po roce a technické kontr.po dvou letech vždy k danému měsíci, nebo se pletu?
Jasný ještě rozhoduje stav kmeye rolling smiley

Já také byla po roce na garančce a měla jsem vítr, kolik budou ode mně chtít v autoriz. servisu.
Vždy jsem měla ojetinu, tak jsem to neřešila, ale teď musím do autoriz.servisu a super u SUZUKI 3800,- KČsmoking smiley
avatar Re: auto
15. 02. 2012 21:40
no já jsem měl garančku po dvou letech a další zase za dva roky. Technická je první po 4 letech a pak snad po dvou jestli se nepletu.
Já si auto nějak náhodou kupuju vždycky kolem narozenin thumbs up smiley
avatar Re: auto
16. 02. 2012 12:51
fiat punto 1.4 garančka po roku len prehliadka a vymena oleja a filtra oleja 180e už ma tam neuvidia. toto zmakne hociaky iny servis za menej ako polovicu.
Re: auto
16. 02. 2012 13:35
Nekupuji nové auta. nejhorší investice.
Re: auto
16. 02. 2012 13:38
Auto je samo o sobě špatná investice, nové nebo ojeté.
Re: auto
16. 02. 2012 16:53
Auto je špatná investice,ale bez auta jsem jako bez ruky.Osobně mam radši nové,mám pocit větší jistoty.
avatar Re: auto
16. 02. 2012 18:48
No nevím ,možná je to pocit,ale je to nevyspytatelné i když je to nové když to bude šmejd od výroby tak i kvalitní kára tě nechá většinou ve chvíly a na místě kde se ti to nebude hodit a muže být i nová vše je to ve hvězdáchgrinning smiley
Re: auto
16. 02. 2012 19:08
Už hodně známých a kamarádů mělo s novým autem velké potíže. U jednoho to dokonce došlo tak daleko, že mu prodejce vrátil peníze. Nebyly to jen banality, ale např.vyhřezlá ojnice z motoru, opakovaná výměna řídící jednotky a podobně. Já musím zaklepat, soukromě kromě jednoho, vždy jeté a v pohodě.
Re: auto
16. 02. 2012 19:37
Plně souhlasím,ja sem měl problém s novým autem,po opravě v záruce jsem jezdil další 4 roky bez sebemenších problemů.Měl jsem i starší auto a platil jsem samé opravy od motoru přes brzdy a řízení. Opravdu asi záleží na tom,kdy je auto vyrobené, ajak se o auto majitel stará.
avatar Re: auto
16. 02. 2012 19:50
hele Michale že to byly taky Frantíci thumbs up smiley.
Já jsem dřív auta celkem točil, ale poslední tři pekáče byly vždycky nový.( Nějak jsem nemohl u staršího vstřebat tu nejistotu jak s tím původní majitel jezdil a co dělá ten zajíc co ho v tý kastli kupuju.) Musím zaklepat, že u žádnýho z nich nebyly sebemenší komplikace. Teda když pominu blbé navíjení pásů a vrzající polstrování střechy kde chyběl čudlík.( asi byl zrovna nějaký velký zápas ve fotbale smiling smiley ). A just neřeknu co to bylo za auta yawning smiley Jen doufám, že to současné bude držet lajnu.
PS ..vlastně kecám, jednou mi kdysi upadlo rohový koleno u chladiče. Zrovna při cestě domů z Chorvatska smoking smiley
Re: auto
16. 02. 2012 19:55
Nekane - v jádru máš pravdu. Ale .............. Já vozidlo udržuji průbežně celý rok. Nejenom kvůli TP nebo STK. Toto auto je r.v. 2004 a mám najeto 367 tis. km. V důchodu již moc nejezdím. Ale třeba na BMW jsem nalítal za rok tak 100 tis km. 11x Verberije - Francie, několikrát Dánsko, 4 x 5x Italie parkrát domů do HR a to km létají.
Sednu, nastartuji a jedu. Jiná hra pro mne není.
avatar Re: auto
16. 02. 2012 20:05
ty se ohřej u kamen Václave a pádluj s frézou odhazovat ten bílej hnus venku thumbs up smiley Furt jsi volal kde je sníh a tady to máš. Stejně jsem zvědav, jestli tě neuvidím u Přemka Podlahy, že máš k tomu Volvu doma svařenou radlici yawning smiley
Re: auto
17. 02. 2012 23:03
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pánové,na Picassáckým foru si jeden maník dal tu
> práci a zjístil,že únik oleje přes měrku není
> výsadou Citroenu ale i řady dalších
> značek.Mimochodem řada došla při -18 C i na
> mě,naštěstí jsem to zkntroloval včas a motoru se
> nic nestalo. Viz.
> [www.citroeny.cz]
> 5006&p=25339#p25339

Ani Škoda 120 z roku 1975 podobným neduhem netrpěla, obdobně jakoŠ 1000 MB z roku 1966!!!
avatar Re: auto
18. 02. 2012 12:29
tak bacha...hlavně si nekupujte Kiu thumbs up smiley
[www.stream.cz]
Re: auto
18. 02. 2012 15:30
Tak jdu pro TRABANTAthumbs up smiley
Re: auto
18. 02. 2012 17:26
Trabanta bych také nedoporučoval. Bylo to sice jednoduché vozítko, ale mělo spoustu závad, např. praskaly homokinetické klouby,tekl benzín ven díky nefunkčnímu uzav. ventilu apod. A navíc houby topilo, což by se nikomu v těchto mrazech nelíbilo.
avatar Re: auto
18. 02. 2012 17:33
ale kde jinde jsi měl místo ukazatele zůstatku paliva dřevěnej klacek thumbs up smiley
Re: auto
18. 02. 2012 17:39
to KarelM. : zato tím trpí Škoda Octavia 1.6 55kw.Přečti si nejdřív ten vložený odkaz.Mimochodem š120 tím netrpěla,protože přetím jí zamrzly trubky od motoru k chladiči smoking smiley
Re: auto
18. 02. 2012 18:27
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to KarelM. : zato tím trpí Škoda Octavia 1.6
> 55kw.Přečti si nejdřív ten vložený
> odkaz.Mimochodem š120 tím netrpěla,protože přetím
> jí zamrzly trubky od motoru k chladiči smoking smiley

Tedy nevím, proč by jí měly zamrznout trubky, pokud byl správně namíchaný fridex? Tu logiku opravdu nechápu, měl jsem ji 17 let(1980 - 1997) a nikdy se nic takového nestalo. To jsi ještě v těch letech čůral do plének. A Tvoje Picasso je opravdu rarita, tam unikne veškerý olej najednou a pokud si toho nevšimneš, tak zadřeš motor. To, že někde vyprskne pár kapek oleje u benzínové Octávky 55 kW, to slyším sice poprvé, ale stejně bych si ji s tímto motorem nekoupil.
Zato Ty máš skvělé auto, ze všech nejlepší, to musela být sranda, když se Ti zas.al motor olejem, určitě jsi byl nadšený, jaký že to máš vynikající vůz. Při Tvé nátuře jsi ho určitě pochválil a samozřejmě i pohladil. A prosím nepiš nic o zamrzající naftě, mě se nic takového nestalo, protože každou zimu tankuji arktickou naftu s příchodem zimy a skončím za cca 14 dní. Jinak ji prodávají u nás u benzinky OMV. Když jsem měl ještě benzínovou Octávku (74 KW), tak jsem to hodně podcenil a benzin mě zamrznul za jízdy při -18 C. Takže ani benzín nemusí být v těch mrazech žádné terno.
Samozřejmě Š 120 nebyla žádný zázrak, Ale s těsností spalovacího prostoru byla na zhruba stejné úrovni jako Tvoje auto - čili tzv. olejnička - mezi výměnou oleje jsem tehdy doléval cca 3 - 4 litry, Ty možná ještě víc.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel M. (18. 02. 2012 18:52).
Re: auto
18. 02. 2012 19:05
Zabedněný, kolik ti škodovka platí za reklamu?
avatar Re: auto
18. 02. 2012 20:49
A jéje Kája se probudil ze zimního spánku a začíná vytahovat svou technologicky nejvymakanější káru a je nešťastný z toho, že jsou i jiné značky. Takže všichni sešrotovat své auta a rychle sehnat oktávkythumbs up smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 201
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.